Sari la conținut

Accident La Casin - Bucuresti - 25.02.2006


Fanel
 Share

Postări Recomandate

BV 1982 luat pe lizing 7.05 .

Kawasaki ninja verde de 1000 .

 

A omorat un pieton care traversa oarecum neregulamentar , pe culoarea rosie si pe langa trecere.

Motociclistul dadea decalratii in savare iar pasagera pazea motoru .

Nu au suferit mare lucru motociclistii !

 

Nu stiu mai multe m-a sunat cineva !

 

Poate ca are probleme !

Editat de Fanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohh omg... banuiesc ca avea si ceva viteza motociclistul. Pietonul a platit cam scump pentru propria neatentie / nepasare .. odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pietonul a platit cam scump pentru propria neatentie / nepasare .. odihneasca-se in pace !

 

daca e asa cum scrie in primul post, a platit scump pt prostia si tampenia altuia...

trist, f trist... :lol:

 

later edit - intre timp s-a schimbat primul post, si de la pieton omorat pe trecere a ajuns unul care traversa neregulamentar pe rosu pe langa trecere...

imi retrag afirmatia pana la aflarea detaliilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sunat acum un prieten care trecea pacolo si tot asa mia zis ca pietonu traversa neregulamentar si a murit pe loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo, si tot ce am vazut doar moto parcata pe trotuar si cineva intins acoperit pe fata (mort)

 

nu stiu ca s-a intamplat dar sunt foarte curios... nu am putut oprii din cauza politie :lol:

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min am trecut si eu pe la Casin. Din spusele unui politist am inteles ca motociclistul e OK si ca pietonul a traversat neregulamentar strada. Deci culpa a fost a pietonului care acum e decedat. Dumnezeu sa-l odihneasca. Mai multe nu stiu pt. ca se grabeau sa plece la sectie pt. declaratii etc...

 

Cine e cel cu motorul si daca-l stie cineva sa-l sune sa ofere mai multe amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca motociclistul nu a patit nimic si chiar daca nu primeste nici o amenda ii va trebui ceva vreme sa-si revina. II un soc pt oricine sa omori un om, chiar daca nu din vina ta. Bafta motoristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni...luati mana din gaz cand treceti pe langa treceri..chiar daca aveti verde. mai bine sa fii prevazator decat sa-ti para rau o viata...plus ca daca doamne fereste ajungi la parnaie nu iesi cu fundul intreg de acolo...am auzit niste povesti ..... adevarate!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca motociclistul nu a patit nimic si chiar daca nu primeste nici o amenda ii va trebui ceva vreme sa-si revina. II un soc pt oricine sa omori un om, chiar daca nu din vina ta. Bafta motoristului.

Tu ai auzit de omor din culpa si cum se pedepseste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu cred ca il ducea capul sa dea in gaz in zona aia. E o intersectie fara vizibilitate, strada ingusta, langa case.. si putini ar fi sa se riste sa-i dea acolo, macar de dragul motorului. Cred ca mai degraba a fost o intamplare nefericita, si nu i se poate imputa nimic motociclistului.

Daca lucrurile stau asa cum s-a spus intre noi, motociclistul nu a omorat, si pietonul a murit prin imprudenta.

Daca motocicleta avea viteza mare, atunci din punctul meu de vedere imparte vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi traverseaza aiurea, nu poti sa mergi cu 10 km/h tot timpul. Din cauza asta exista delimitari intre sosea si trotuar iar trecerea de pietoni are si ea un scop. Daca s-a hazardat sa treaca aiurea, a platit.

Asta este. Dumnezeu sa-l aibe in grija.

Sper sa schimbe imputiti astia odata legile sa nu ne mai trezim in tot felul de ipostaze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform codului rutier aflat inca in vigoare conducatorul oricarui vehicul trebuie sa reduca viteza in localitate pana la limita evitarii oricarui pericol...care e limita aia dracu mai stie... :lol: Astfel poate fi considerata culpa comuna...depinde de expertiza de la locul accidentului...iar daca e culpa comuna raspund ambii implicati...si cum unul nu mai poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena care a fost de fatza cand s-a intamplat accidentul impreuna cu prietenule ei care este politist (au stat si au dat declaratii) Motociclistul a pleca de la stop (era primul la stop dar cu 3-5 metri mai in spate fatza de semafor) iar pietonul (beat) a trecut strada fara sa se uite. Politia a spus ca este vina pietonului. Incerc sa mai aflu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie-i tzarana usoara la pieton, indiferent ce a facut sau n-a facut... :lol:

Bine ca au scapat motoristul si pasagera fara urmari grave. Daca intradevar pietonul era baut, atunci nu o sa pateasca nimic tipul cu kawa, vina o sa-i fie asociata in totalitate decedatului (exact asa a fost intr-un caz asemanator dar cu masina-pieton, soferul e un amic de-al meu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa reputatia pe care o are cashinul cu efemerul casatoriilor incheiate acolo, acuma vad ca in fata la cashin incep sa moara si oameni, cateva accidente in cateva zile.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa reputatia pe care o are cashinul cu efemerul casatoriilor incheiate acolo, acuma vad ca in fata la cashin incep sa moara si oameni, cateva accidente in cateva zile.. :rolleyes:

 

beat sau nu, tot a murit

 

RIP

 

bafta motoristului ca o sa aiba nevoie.

 

M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...