Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

nu trebuie sa iei ceva pentru sv obligatoriu.

 

cred ca ai bolt-on, se poate face flansa si pui ce toba vrei tu.

ale mele sunt de hayabusa si am flanse de nici macar nu iti dai seama.

2 flanse pe mine m-au costat 1.5 mil

 

incearca sa iei ceva bun ca bani, sa fie bolt-on si o poti adapta usor.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

yo tocmai m-am intors de la o partida de snow :) , mai am de asteptat pana sa incalec in sa. Pana atunci suzeta se odihneste in garaj si yo ma apuc de strans niste europterix pentru modificarile pe care vreau sa i le fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........pentru colegii forumisti din Bucuresti. Am nevoie de o piesa, am gasit-o in Bucuresti , dar magazinul respectiv, Power Motors, nu trimite in tara prin posta romana, doar prin curier rapid.........iar curieratul depaseste valoarea piesei. Si acum rugamintea mea : daca este cineva dispus sa ma ajute , adica trimit banii, cumpara piesa, si o trimite prin posta romana...............multumesc...........bere nu pot promite..........sunt la 400km , iar de multumesc e plin podul..........dar poate e cineva amabil sa-mi faca serviciul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........pentru colegii forumisti din Bucuresti. Am nevoie de o piesa, am gasit-o in Bucuresti , dar magazinul respectiv, Power Motors, nu trimite in tara prin posta romana, doar prin curier rapid.........iar curieratul depaseste valoarea piesei. Si acum rugamintea mea : daca este cineva dispus sa ma ajute , adica trimit banii, cumpara piesa, si o trimite prin posta romana...............multumesc...........bere nu pot promite..........sunt la 400km , iar de multumesc e plin podul..........dar poate e cineva amabil sa-mi faca serviciul asta.

 

incerc eu sa te ajut

zii ce te interedeaza

am mai fost acolo si mi sau parut super ok baietii

Editat de avic71
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa inceapa in curand sa fie vremea mai buna, o sa-mi scot si eu caprita de la atelier, (sper) sa nu mai am nici probleme cu piciorul, si vroiam sa propun o intalnire de sv-uri (sau o mica excursie pentru cei care sunt din Timisoara sau de pe-aproape). Ar fi bine sa facem planuri de pe acuma si sa speram ca nu ni le f**e vremea :-). Si as mai vrea sa organizez o tura pana la Viena in ultima saptamana din aprilie (atunci am concediu). Deeci...ce ziceti? Se baga cineva? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jambe? fa-mi poza, ca iti spun eu cum. am demontat un sv intreg...

cam despre ala e vorba. e surubul care trebuie desfacut inainte de a scoate simeringul de ulei afara. la cb cand am mai facut treaba asta a iesit din prima, acum se invarte cu tot cu piulita sau ce are el pe parte cealalta

post-20895-1235851455_thumb.jpg

ps: nu le zice jambe?

Editat de pogor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa facem o intalnire generala de Sv-uri, dar mai prin vara . sa ne mai dezghetam un pic. Am niste idei dragute, cum am vazut pe la cei de pe sv650.org. :rolleyes:

 

Ala nu e axu ? trebuie tinut din ambele parti ca sa-l poti desface...

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-20895-1235856741_thumb.jpg

mersi, uitandu-ma la poza mi-am dat seama ce am de facut; prost sunt eu ca aveam deja poza. am insemnat surubul pe care nu puteam sa-l desfac si piesa in care este el infiletat si care se invartea odata cu el. pt a tine acea piesa nemiscata, am batut in ea(ca practic e un fel de teava) un bat infasurat in carpa, si tinand batul nemiscat, si odata cu el si teava aia, am putut defileta surubul

 

am eu tot manualul, dar nu mai stiu de unde l-am luat. pt cine vrea, il pot trimite prin mess. pogor_narcis

Editat de pogor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva filtru de aer DELO?am gasit pe louis la 25 eu si mi se pare ok ca pret...

si pe mine ma intreseaza, si daca se poate o comparatie intre delo(15 E) si champion(20 E)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ti-a iesit . :rolleyes:

S-a miscat radum90 mai repede cu manualu'.

Acuma venind vorba de filtre,care v-ati taiat filtrul original ? aratase pepsi o metoda draguta. Cum e cu consumul ? ca pe vremi ca acestea...

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor ,sper ca mai e un loc liber in club "sv" :rolleyes: . interesant topic si ma bucur ca sunt cativa sv isti.am sv ul de un an ,foarte multumit de el ,i.am facut si ceva modificari iarna asta ...asteptam caldura post-41855-1235931581_thumb.jpgpost-41855-1235931682_thumb.jpgpost-41855-1235931939_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor ,sper ca mai e un loc liber in club "sv" :rolleyes: . interesant topic si ma bucur ca sunt cativa sv isti.am sv ul de un an ,foarte multumit de el ,i.am facut si ceva modificari iarna asta ...asteptam caldura post-41855-1235931581_thumb.jpgpost-41855-1235931682_thumb.jpgpost-41855-1235931939_thumb.jpg

bine ai venit!

parerea mea este ce neavand un undertail intreg, ar arata mai bine cu numarul in pozitia lui fireasca, deaorece ar acoperi zona respectiva. daca vrei sa ramai pe varianta asta, ar trebui un undartail+semnale integrate in codita. presupun ca a fost implicata intr-un accident? imi place ghidonul si farurile.

fiecare e cu gusturile lui, eu ti-am spus doar parerea mea. important e sa-ti placa tie si sa te simti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...