Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

iti sugerez sa incerci sa cauti pe la cei care dezmembreaza SV sau pe ebay. Pt SV exista o multime de surse si destul de ieftine.

 

http://www.google.com/search?hl=en&num...mp;oq=&aqi=

 

sau

 

http://www.google.com/search?hl=en&num...mp;oq=&aqi=

 

chiar si eu am patit cu noua mea achizitie o mica problema, tot din cauza cricului!!! mi-o cazut acum o luna jumate pe un morman de nisip, cam la 45 de grade inclinare, sprijinita pe carena de la rezervorul de benzina si pe aparatoarea de la radiator.

 

mi s-or zgariat f putin dar nu imi mai placeau cum arata asa ca le-am dat jos si apoi la vopsit. a fost greu pana am gasit unde sa mi se prepare culoarea dupa cod... alb pe fundal gri-albastrui cu perle. insa, intr-o saptamana totul o fost gata iar acum nu se mai vede absolut nici o diferenta, este ca inainte.

 

ma gandesc ca daca se intampla ceva mai grav... ma usura lejer de cateva sute de euro pt piese originale, cu atat mai mult cu cat nici o sansa sa gasesc piese pt SFV din dezmembrari, pe ebay sau in alte locuri.

 

de atunci insa sunt mult mult mai atent cu ea... ca si cu oul :rolleyes:

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata cu cearta bai. ia bagati urechea aicisea : http://video.yahoo.com/watch/5456620/14361364 .

Ma bag si eu , la toamna sau la iarna .

Hehe, motorisca mea e star pe topic... :rolleyes: Ia dati niste pareri despre cum se aude. Eu sunt super multumit de alegerea facuta, omul chiar stie ce face. A fost primul SV pentru care a facut evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, suna frumos. Va trebui un spectacol live :rolleyes: totusi, atunci ne dam si noi zeama de chestii. Te intrebasem mai sus pe pagina, vii la Intrunire ? Eu o sa plec din Braila spre Bacau (sper) pe 28.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa vin dar nush daca dispun de timp si mai ales de bani. Vreau sa cumpar carenele inferioare de la colegul nostru pepsi si nu cred ca o sa mai am bani de intrunire. Ne vedem noi cumva candva, no doubt... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

multam GoogleBoy, intr-adevar pe google am incercat deja sa caut fara prea mult succes insa pana acum

 

Am gasit la niste tipi din Cluj o pedala de schimbator de la un GSXR K1. Ei spun ca s-ar potrivi si pe SV dar eu nu stiu chestia asta. Aveti vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai chinui, ca la urmatoarea imprastiere pe astfalt o sa ai exact aceeasi problema daca pici pe stanga; daca sa rupt doar tija pe care pui piciorul (am patiti si yo chestia si vreo 3 luni am umblat cu ea asa, apasam direct pe levier si bagam piciorul sub el ca sa schimb in sus :rolleyes: ) da o gaura cu o bormasina, baga un surub si strange-l cu 2 piulite, eventual poti pune pe tija surubului si o mica teava ca sa fie un pic mai groasa tija. Problem solved in 10-15 minutes. Spor

 

p.s. Yo asa am rezolvat-o si merge fara nici o problema de exact un an. Cius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anihilator :huh: sa ajung si eu la mare intre 14 si 21,poate ne vedem la un suc,mai discutam una alta despre toba si cu ocazia asta auzim si recitalul life:d

nuami bine

Cand e, dai un semn. Intre 14 si 17 o sa fiu plecat, dar dup-aia sunt liber. Pana una-alta da un add pe messenger. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor.

are cineva sau stie cineva de unde pot lua o maneta ambreiaj ( dar nu neagra )de sv 650s k6 ?

o zi buna.

Salut au baietii de la www.elfworkshop.ro pe stoc de obicei.Da un telefon inainte just in case!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai chinui, ca la urmatoarea imprastiere pe astfalt o sa ai exact aceeasi problema daca pici pe stanga; daca sa rupt doar tija pe care pui piciorul (am patiti si yo chestia si vreo 3 luni am umblat cu ea asa, apasam direct pe levier si bagam piciorul sub el ca sa schimb in sus :laugh: ) da o gaura cu o bormasina, baga un surub si strange-l cu 2 piulite, eventual poti pune pe tija surubului si o mica teava ca sa fie un pic mai groasa tija. Problem solved in 10-15 minutes. Spor

Tot asa merg si eu de mai bine de un an de zile. Si la schimbator si la pedala de frana.

 

Stie cineva unde as putea verifica/regla/etc supapele? Si cam care sunt preturile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP! In legatura cu dauna de luat de la asigurari de pe topicul asta.

 

 

Noua BOMBA de la tanti din Generali. cica: banii pe motor nu mi-i da in cont. Mi-i deconteaza la service in functie de factura de reparatii..CICA.

 

Din ce am citit eu pe-aici nu prea e adevarat, pentru ca poti sa optezi pt. "reparatie in regim propriu", caz in care ei iti trimit banii in contrul tau bancar. Cam asta ma intereseaza pe mine.

Puteti sa ma luminati cum sta treaba cu chestia asta? Ce/cum si cand se semneaza?

 

Mersi, astept raspuns. Numai bine! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai chinui, ca la urmatoarea imprastiere pe astfalt o sa ai exact aceeasi problema daca pici pe stanga; daca sa rupt doar tija pe care pui piciorul (am patiti si yo chestia si vreo 3 luni am umblat cu ea asa, apasam direct pe levier si bagam piciorul sub el ca sa schimb in sus :wacko: ) da o gaura cu o bormasina, baga un surub si strange-l cu 2 piulite, eventual poti pune pe tija surubului si o mica teava ca sa fie un pic mai groasa tija. Problem solved in 10-15 minutes. Spor

 

p.s. Yo asa am rezolvat-o si merge fara nici o problema de exact un an. Cius.

 

Nu te lua dupa M4c3rick , e mai nonconformist :laugh:

 

Se poate suda aluminiul.Intreaba stanga dreapta si dute sa o sudezi.

 

In caz ca nu se mai poate resuscita baga surub.E practic , dar mai putin estetic :rock:

 

Eu am fost pe Sos Giurgiului nr 33 parca (daca nu e pe acolo pe langa) si am dat vreo 30ron .

Editat de Paul_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa merg si eu de mai bine de un an de zile. Si la schimbator si la pedala de frana.

 

Stie cineva unde as putea verifica/regla/etc supapele? Si cam care sunt preturile?

 

ME 2 :laugh:

 

PS: cine intreba de data intruniri? e vb de 29,30 august.... m-am grabit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebuii sa facem echipele de drum.

 

Cine pleaca din bucuresti hai sa stabilim cand si unde ne intalnim.

 

Redpick am inteles ca ne paraseste la drumul asta si va folosi o ruta ocolitoare :laugh: (Braila ceva parca zicea)

 

Si la ce ora ne strangem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pepsi: Eu am fost cu SV-u la intrunirea transalpistilor :laugh: (acuma am si un sticker fain cu Transalp pe parbriz :rock:). Si cum ii ziceam si lui Andrei, nu cred ca ma tine genunchiul sa ajung la Cheile Bicazului, din pacate (din Timisoara e totusi un drum destul de lung si cu relativ putine bucati unde se poate merge relaxat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@m4v3rick: hehe exact asa am facut si eu pe restul drumului de unde am patit prostia... am bagat piciorul sub/pe levierul ala si m-am tot chinuit sa schimb vitezele. La inceput era mai spuky ca uitam ca nu mai am "bara" si mai apasam in gol cu piciorul :laugh:). Apoi am prins inapoi bucata sarita cu... poxilina ( un pachet intreg :rock: ) Vad ca tine deocamdata dar nu stiu cata baza sa am in asta.

 

Ok, daca 3 oameni ziceti ca folositi suruburi o sa incerc si eu. Nu ma intereseaza prea mult estetica ma intereseaza sa tina. In vreo 9 zile plec in vacanta prin tara si o sa am ceva mii de km de facut cu ea. Sper sa imi termin vacanta la Cheile Bicazului la intalnire :wacko:

 

Gaura se poate face cu o bormasina normala sau trebuie ceva special? locul acolo mi se pare destul de mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da, cu surub e cel mai usor, desi arata naspa si iti poti strica cizmele (asa cum am patit eu) . Cel mai bine il sudezi. gasesti o bucata sa se potriveasca acolo. Mi-ar placea sa imi schimb toate alea cum a facut aoleks, arata super .

 

Paul,pai dooh ! O sa fiu in concediu saptamana respectiva si voi sta putin departe de galagie si aglomeratie. Ma asteapta Muntii Macinului . Desi drumul din Bucuresti e prea frumos pana acolo...

Iar sa ma iau de tine ca nu stii sa-mi scrii numele ? :laugh:

As vrea sa trec si pe la circuit la Bacau, dar voi hotara totul cu o zi inainte . Va anunt si aici. Pana atunci, sa ne raparam si sa ne punem la punct mobrele.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP! In legatura cu dauna de luat de la asigurari de pe topicul asta.

 

 

Noua BOMBA de la tanti din Generali. cica: banii pe motor nu mi-i da in cont. Mi-i deconteaza la service in functie de factura de reparatii..CICA.

 

Din ce am citit eu pe-aici nu prea e adevarat, pentru ca poti sa optezi pt. "reparatie in regim propriu", caz in care ei iti trimit banii in contrul tau bancar. Cam asta ma intereseaza pe mine.

Puteti sa ma luminati cum sta treaba cu chestia asta? Ce/cum si cand se semneaza?

 

Mersi, astept raspuns. Numai bine! :laugh:

poti sa optezi pt reparatie in regie proprie, ei trebuie sa-ti dea suma maxima din lege.

tanti abereaza ca sa te sicaneze, te "iubeste" mult :rock:)

spune-i ca optiunea e a ta, nu a ei.

 

Mesaj completat

Ok, daca 3 oameni ziceti ca folositi suruburi o sa incerc si eu. Nu ma intereseaza prea mult estetica ma intereseaza sa tina. In vreo 9 zile plec in vacanta prin tara si o sa am ceva mii de km de facut cu ea. Sper sa imi termin vacanta la Cheile Bicazului la intalnire :wacko:

Gaura se poate face cu o bormasina normala sau trebuie ceva special? locul acolo mi se pare destul de mic...

4 oameni.

merge cu shurup de n-are aer.

cre'ca bormasina normala, cu burghiu tare, pentru metal sau beton - nu cunosc exact cum e cu burghiele estea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebuii sa facem echipele de drum.

 

Cine pleaca din bucuresti hai sa stabilim cand si unde ne intalnim.

 

Redpick am inteles ca ne paraseste la drumul asta si va folosi o ruta ocolitoare :laugh: (Braila ceva parca zicea)

 

Si la ce ora ne strangem ?

 

bai dar grabit mai esti..mai ho ca mai e pana atunci...din bucuresti mai plec si eu cu prietenul meu, sper sa-si faca si el motorul pana atunci, si cred ca o sa mai mearga un amic cu o honda. asa ca hoooo...mai avem 3 duminici in care sa ne vedem si sa stabilim un loc de intalnire si o ora de plecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am sa ajung la intrunire. drumuri mult prea proaste vis-a-vis de o distanta asa de lunga. va doresc sa aveti parte de vreme si distractie ok.

 

p.s. cred ca am sa bag o tura pana pe coasta dalmata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da clar... lasa M4v, bem noi si pentru ei. De data asta sper si intentionez sa ma fac turta :laugh: .... trebuie sa luam si mai multa bautura.

Stiu stiu , a luat groapa si poc! s-a spart ! ce drumuri asa proaste ? drumurile sunt bune pana acolo. Ah, ca pe cheile bicazului mai vezi o groapa, una alta, mare chestie. Remorcaaa !

uf, trist.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vorba de mobra (cel putin la mine). Ii vorba de oase rupte care inca mai dor :laugh:. Chiar rau. De aia ma si gandesc la o mobra pe care sa pot sta mai relaxat. Nu pot face drumu asta pe SV decat cu ceva pauza undeva la mijloc. Daca oi rezolva de ceva zile libere, as putea totusi veni.

PS: mai incerc o operatie sau doua in toamna, poate va fi mai bine dupa aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai dar grabit mai esti..mai ho ca mai e pana atunci...din bucuresti mai plec si eu cu prietenul meu, sper sa-si faca si el motorul pana atunci, si cred ca o sa mai mearga un amic cu o honda. asa ca hoooo...mai avem 3 duminici in care sa ne vedem si sa stabilim un loc de intalnire si o ora de plecare...

Si eu plec din Bucuresti + prietenul meu + Shuvyxu' ( SV 1000 S) + inca un prieten cu un CBR . Stabilim totul cu o saptamana inainte, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...