Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Salut vali,

Dacă vrei neapărat, an comandat eu unul ajunge vineri.

Eu am facut schimbul si merge ca unsă, nu prea inteleg fenomenul..e acelasi tip de ulei si ala vechi avea doar 1300 km.

 

Pretul este de 140 ron.

 

au sunat baietii de la elf, piesa e deja in stoc.

un mare like din partea mea, a venit in cateva zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut vali,

Dacă vrei neapărat, an comandat eu unul ajunge vineri.

Eu am facut schimbul si merge ca unsă, nu prea inteleg fenomenul..e acelasi tip de ulei si ala vechi avea doar 1300 km.

 

Pretul este de 140 ron.

 

 

Te sun sambata dupa salon sa vad cu ce bani mai raman..Ideea e ca am busit si sudat de 2 ori skimbatorul si mi se pare ca si-a format un joc in imbinari si are cursa mai lunga pe urcare...

 

Merci! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit momentul sa vand si eu agregatul dupa 6 ani in care m-a slujit in mod meritoriu.

 

Anuntul cu poze si date de contact este aici: http://www.bikeshop.ro/show.php?id=370023

42000km, carena full, din 2000 si il dau cu 1500 de euro.

 

 

si eu vand hayabusa ieri m am dat putin prin oras .dar nu e de mine de asta o vand ... raman la sv 1002957d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma costa 300 lei , plasticu acela de bord care inconjoara kilometrajul si display-ul acela lcd , :) mult nu ma asteptam

Naspa - n-ai incercat si pe ebay, poate-poate?

 

Apropo, saptamana de dupa pasti o sa plec un pic prin tara (zona ardeal probabil), si in weekend-ul de dupa am in plan o tura prin apuseni cu niste prieteni. Daca e cineva interesat sa ni se alture, sa ma anunte.

 

Mai am in plan o tura in saptamana de dupa rusalii (probabil la munte) si o tura de doua saptamani candva in august (probabil iar prin tarile calde). Din nou, daca e cineva interesat de grupare, sa se anunte.

 

Numai bine,

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noua toba. Am si eu de la Vick. Da! Abia m-am mai obisnuit cu sunetul. Inca mi se pare tare. Pun si silencer pe ea.

Ne vedem si noi sambata pe'acolo? sau inainte si mergem in grup?

post-10327-1302205416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai stie careva , cum sta treaaba cu ebay-ul asta? a mai dat cineva comenzi , astept si eu niste sfaturi pareri ceva , vreau sa dau comanda de niste chestii , am vazut foarte multe lucruri tari , si m-ar interesa , va multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai luat de pe ebay. Trebuie sa ai grija la cumparator, sa aibe mai multe tranzactii incheiate cu succes. Sau sa fie online Store. Aia sunt foarte tari si seriosi.

Mai nasol cu transportul. Costa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai luat de pe ebay. Trebuie sa ai grija la cumparator, sa aibe mai multe tranzactii incheiate cu succes. Sau sa fie online Store. Aia sunt foarte tari si seriosi.

Mai nasol cu transportul. Costa ceva.

asta e , am observat ca te costa , ship-ul , dar multe chestii le gasesti numai acolo si daia am pus intrebarea , in fine poate in zilele care vine ma vei ajuta si pe mine sa inteleg cum sta treaba mai exact , ms mult de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noua toba. Am si eu de la Vick. Da! Abia m-am mai obisnuit cu sunetul. Inca mi se pare tare. Pun si silencer pe ea.

Ne vedem si noi sambata pe'acolo? sau inainte si mergem in grup?

 

Daca nu ai mai trage asa tare de motor sa mergi pe o roata si sa impresionezi fetitele nu ar mai suna asa de tare :bounce:

 

DAR, acuma seriosi fiind si ca sa fiu sincer nici eu nu merg cu ea goala mai deloc. Are o gama de ture in jur de 4000 care suna tare enervant, mai ales in oras.

Sau alta parte deranjanta e daca urc un deal sau munte si trag tare de gaz. Mie mi-a facut Victor si doua filtre, dintre care unul imi pare chiar silentios...aproape ca aduce a sunetul orignal. A, mai e o diferenta, eu i-am cerut explicit sa fie gaura tobei de 40, nu de 45 cum zicea el ca face "de obicei" pt sv - aveam pe atunci planuri sa-l fac cu doua tobe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai mai trage asa tare de motor sa mergi pe o roata si sa impresionezi fetitele nu ar mai suna asa de tare :laugh:

 

DAR, acuma seriosi fiind si ca sa fiu sincer nici eu nu merg cu ea goala mai deloc. Are o gama de ture in jur de 4000 care suna tare enervant, mai ales in oras.

Sau alta parte deranjanta e daca urc un deal sau munte si trag tare de gaz. Mie mi-a facut Victor si doua filtre, dintre care unul imi pare chiar silentios...aproape ca aduce a sunetul orignal. A, mai e o diferenta, eu i-am cerut explicit sa fie gaura tobei de 40, nu de 45 cum zicea el ca face "de obicei" pt sv - aveam pe atunci planuri sa-l fac cu doua tobe.

 

Pai nu trag asa tare de el :Doar cand ma enerveaza vreun tartan. Bai si se aude tare rau. Ai cumva filtru original sau sport? Mie imi da si multe rateuri, mai ales pe frana de motor. Si nu am primit dbkillerul, cum am cerut :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu trag asa tare de el :Doar cand ma enerveaza vreun tartan. Bai si se aude tare rau. Ai cumva filtru original sau sport? Mie imi da si multe rateuri, mai ales pe frana de motor. Si nu am primit dbkillerul, cum am cerut :laugh:

 

Rateuri ? :bounce: Asta chiar ii ciudat...eu n-am patit asa ceva decat cand dadeam din greseala in mers peste cric cu piciorul. Rar, dar foarte rar, mai facea cate un zgomot mai urat la decelerare brusca, dar nu pot sa zic ca suna a rateu. De fapt, ce mai, ati mers doar in spatele meu la urcat pe serpentine si nu cred ca v-am chiar asurzit. Dar, na, cum ziceam, eu am cerut specificatii mai "personalizate" pt toba. Filtrul de aer (daca la ala te referi) ii Champion din cate imi amintesc - dar nu-i chiar super-sport si nici n-are gatul taiat. Pt dbkiller, mai insista, omul mai si uita uneori. eu am inistat si am primit :laugh: .

Mesaj completat

Acu ca mi-am adus aminte...

Am si eu ceva piese de SV de vandut sau poate chiar donat pe una-doua beri (negociem :) ):

-parbriz negru

-semighidoane originale

-scarite fata uzate

-maner coada

-nu mai stiu ce altceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost la SMAEB, mancat 2 mici, vazut acrobatii (foarte dragut, dar mi s-a parut ca organizatorii nu si-au luat toate masurile de siguranta pentru spectatorii din spatiul dedicat acrobatiilor); beit ochii la MV Agusta, Ducati...plecat acasa. Per total foarte putini expozanti, coada la mici ;) etc. Ii dau o nota de 6.5/10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Sunt Mihai, din Oradea, de vreo 1 an posesorul unei Honda NX650 Dominator. La scurt timp dupa ce am luat-o am realizat ca eu merg si voi merge mai mult de 95% doar pe asfalt, si o buna parte in oras. Asa ca am studiat posibile variante cu care sa il schimb pe domi.

Am ajuns, dupa foarte multe cautari si documentari (putere/manevrabilitate/confort/consum/fiabilitate..etc) sa ma cam opresc la un SV650 varianta naked modelele 2003+. Am citit topicul asta, pana pe la pagina 60 si intentionez sa il citesc mai departe. As aprecia daca intre timp mi-ati putea spune ce defecte apar in mod curent la mobrele astea (inafara de releul de incarcare si faptul ca suspensia este un pic moale pe fata). Totodata cineva care a facut multi km pe un SV Daca ar putea sa imi spuna cam cati km a facut fara sa schimbe altceva decat consumabile (am citit pe ADV si alte forumuri despre unii care au facut si 95 000 mile. Nu stiu cat e de adevarat.)

 

In alta ordine de idei poate este cineva cu un SV 650 N model 2003+ in ORADEA si ar vrea/ fi dispus sa ne intalnim sa cercetez si eu mobra de aproape, eventual sa o si incalec sa vad cum m-as simti pe ea.

 

Pana atunci va arat prima mea incercare de a desena ceva cu mana libera, respectiv ocupatia din timpul unui curs plictisitor :D :post-51492-1302585424_thumb.jpg

 

Numai bine si asfalt asa cum il vreti voi! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Sunt Mihai, din Oradea, de vreo 1 an posesorul unei Honda NX650 Dominator. La scurt timp dupa ce am luat-o am realizat ca eu merg si voi merge mai mult de 95% doar pe asfalt, si o buna parte in oras. Asa ca am studiat posibile variante cu care sa il schimb pe domi.

Am ajuns, dupa foarte multe cautari si documentari (putere/manevrabilitate/confort/consum/fiabilitate..etc) sa ma cam opresc la un SV650 varianta naked modelele 2003+. Am citit topicul asta, pana pe la pagina 60 si intentionez sa il citesc mai departe. As aprecia daca intre timp mi-ati putea spune ce defecte apar in mod curent la mobrele astea (inafara de releul de incarcare si faptul ca suspensia este un pic moale pe fata). Totodata cineva care a facut multi km pe un SV Daca ar putea sa imi spuna cam cati km a facut fara sa schimbe altceva decat consumabile (am citit pe ADV si alte forumuri despre unii care au facut si 95 000 mile. Nu stiu cat e de adevarat.)

 

In alta ordine de idei poate este cineva cu un SV 650 N model 2003+ in ORADEA si ar vrea/ fi dispus sa ne intalnim sa cercetez si eu mobra de aproape, eventual sa o si incalec sa vad cum m-as simti pe ea.

 

Pana atunci va arat prima mea incercare de a desena ceva cu mana libera, respectiv ocupatia din timpul unui curs plictisitor :D :post-51492-1302585424_thumb.jpg

 

Numai bine si asfalt asa cum il vreti voi! ;)

 

Salut,

Eu merg de vreo 25000km cu al meu (model din '99) si in afara de consumabile si accesorii, n-am schimbat nimic la el. Inca merge foarte bine.

Felicitari pt desen, dar sa stii ca si scoala are rostul ei :P

Mesaj completat

@Tija: cu cat dai manerul pentru coada?

Pretul de nou pe http://www.babbittsonline.com este $147.13. Pe ebay.co.uk am vazut ceva la £60.00. Sa zicem ca pentru Romania si vremuri grele e ok un 50EUR sau 200RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...