Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

:crack: exact despre asta vorbeam aseara si chiar ne gendeam la tine. nu i-a mai mancat nici un gram, asta dupa 1000 km. deci pana la urma era uleiul. motul relez!

 

Mai acuma ce sa zic, nici la mine nu a disparut cu motul dar mergea aiurea rau schimbatorul. la repsol mergea ca uns, desi disparea ceva ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut SV-isti! Sunt noul posesor al unui Suzuki SV650S din 2000 (de aprox. 3 luni in care am parcurs 3500 km fara probleme.....pana acum). Speram sa facem cunostinta in alte circumstante...dar am o problema cu bicla si as avea nevoie de ajutor! Problema mea: inital vitezometrul, turometrul, odometrul (kilometrajul general) si becul pt. benzina au incetat sa functioneze la turatii mari (peste 1500 rot/min)...la relanti isi reveneau. Citind pe site-ul svrider, am inteles ca poate fi o cauza statorul sau releul. Schimband statorul si releul (probleme mai vechi), speram sa se rezolve, nimik, apoi umbland eu la bord si mai miscand una alta au inceput sa-si revina (functionau si la relanti si la turatii mari ~5000 rot/min). Apoi ies la o tura cu ea si vitezometrul, turometrul, odometrul (kilometrajul general) si becul pt. benzina functionau numai la turatii de peste 7000 rot/min iar la relanti sau la turatii mai mici deloc. Mentionez ca martorul din bord pt. presiune ulei, semnalizare si faza lunga functioneaza fara nici o treaba. Nu mai inteleg care este problema. Sigurantele sunt bune, acum ca am rezolvat si problema incarcarii (stator+releu) chiar nu mai inteleg. Multumesc anticipat! Orice idee este binevenita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu se rezolva asa :D

 

In primul rand verifica mufa sa fie bine infipta, curata contactele cu spray dedicat etc, desfa chiar bordul sa nu ai ceva oxidat pe placa.

Daca nu da rezultate, incearca cu un alt bord. Daca nici asta nu rezolva, atunci e clar o problema pur electrica si ar fi indicat sa mergi ori la service ori sa apelezi la cineva care chiar se pricepe.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My linkIn seara asta cand am mers spre joia moto am constata ca motorul meu a inceput sa sune ciudat am ridicat rezervorul cand am ajuns acasa si am facut o inregistrare poate imi puteti voi spune de la ce ar putea sa aiva aceste sunete la turatia constanta. Editat de iacospy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati inebunit cu joia moto? ce naiba este aia?

Ai trait degeaba pana acum :o

 

My linkIn seara asta cand am mers spre joia moto am constata ca motorul meu a inceput sa sune ciudat am ridicat rezervorul cand am ajuns acasa si am facut o inregistrare poate imi puteti voi spune de la ce ar putea sa aiva aceste sunete la turatia constanta.

Ma gandesc sa ii schimb uleiul si filtrul poate se schimba ceva .

Hmmm... cred ca se transforma in Ducati :laugh:

 

Cu uleiul si filtrul cred ca arunci banii degeaba. Da o fuguta la service sa iti dea capacul jos la motor si sa regleze supape si ce draci mai sunt pe acolo si bat in halul ala. Parerea mea, nu pot spune ca sunt chiar expert in tacaneli la motor :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai trait degeaba pana acum :o

 

 

ete bine ca esti tu frumos ma! :P

 

sa inteleg ca va intalniti undeva tzaspe omuleti cu motoarele si o ardeti prin oras cu scopul de a arata oamenilor ce frumos e cu motorul....am inteles bine?

 

daca e asa....chiar am trait degeaba...not!!! :cheers:

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu stiu de ce se duc altii, dar eu ma mai duc cand apuc ca se da strangerea in fata la Inter. Si n'ai idee cate pitzi Bune cu B mare trec prin fata pe la inter in jur de 6 jumate 7 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu stiu de ce se duc altii, dar eu ma mai duc cand apuc ca se da strangerea in fata la Inter. Si n'ai idee cate pitzi Bune cu B mare trec prin fata pe la inter in jur de 6 jumate 7 :D

 

offf...de ce naiba nu mi-o fi trecut asta prin cap mai devreme.... ca era logic.

tu te duci la JM ca sa vezi gagici, goodkat se duce la victoriei ca sa vada gagici...ntz ntz ntz!!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba fratzilor, ce naiba acuma abia spuneti de gagici ba la inter ba la victoriei!!! bai didi hai ca zbor repede inapoi joia viitoare sa merem si noi sa barfim pe acolo =)).

 

Acuma pe capone il inteleg, o are de 1000, eu cu 650 nu stiu ce as face pe acolo, poate doar de ras :unsure:

 

@iaco: nu ma bazez prea mult pe difuzoarele mele, dar suna dubios rau acolo ceva.

 

@goodkat: nasol cu accidentu'. bine ca ai scapat intreg. cu piesele cauta cauta si iar cauta pana gasesti ce iti convine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba fratzilor, ce naiba acuma abia spuneti de gagici ba la inter ba la victoriei!!! bai didi hai ca zbor repede inapoi joia viitoare sa merem si noi sa barfim pe acolo =)).

 

Acuma pe capone il inteleg, o are de 1000, eu cu 650 nu stiu ce as face pe acolo, poate doar de ras :unsure:

 

 

lasa ma radu ..ce daca o ai de 650 ...depinde de ce stii sa faci cu ea si tu ai cu ce te lauda. le arati pe unde ai tija aia din mana, cum te-au operat, ce aventuri ai avut. sa vezi cum vin fumeile. daca le mai arati si ungatorul de lant....succes total!!

capone o avea-o el de 1000 da' ce sa zica...papusa...eu stiu sa o dau pe curbe cu scaritele pe jos. total neinteresant!!! :crack: :crack:

 

Gluma gluma, dar la Victoriei a aparut unu cu un R1 si cu o gagica in sutien si bikini acum vro 3 saptamani.

 

 

si banuiesc ca ati certat-o si i-ati explicat pe pe motor te urci decat daca ai echipament pe tine cu protectii spate, coate, umeri , genunchi, manusi cu protectii de kevlar, ghete cel putin dainese (ca alte firme sunt de cacao)si un shoi pe cap. pai se poate asa ceva?? :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog clarificati despre care radu e vorba ca e dificil cand sunt mai multi in acelasi loc :crack: . In seara asta e liber la droguri si bautura in copenhaga..... da eu am teme si stau acasa :rusinica: asa ca tot la berea aia nefiltrata a voastra o sa ma gandesc

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog clarificati despre care radu e vorba ca e dificil cand sunt mai multi in acelasi loc :crack: . In seara asta e liber la droguri si bautura in copenhaga..... da eu am teme si stau acasa :rusinica: asa ca tot la berea aia nefiltrata a voastra o sa ma gandesc

despre tine este vorba. tu esti radu si tija e tija! :)

 

Adica .. sex, droguri, bautura legale si tu stai si iti faci temele??? cat de inginer poti sa fi??? giz....

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...