Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Voi ce presiune băgați în pneuri?

 

Suzuki spune ca trebuie pus 2.3 fata si 2.5 spate, pe stickerul de pe protectia de lant.

In functie de ce cauciucuri ai poti intra si pe situl producatorului sa vezi si acolo specificatiile - dar in general sunt aceleasi.

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci motoreta s-a vandut, care vrea o husa de rezervor Bagster, parbriz Puig, aripa spate, monopost si div. piesute ? (scarite SV650s, pompa frana spate, inca un set de scarite pasager, suport toba facut dintr-o scarita pentru configuratie monopost...)

post-58118-0-79102900-1345533509_thumb.jpg

post-58118-0-27701000-1345533514_thumb.jpg

Editat de alex1002ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alex! A ajuns la mine motocicleta lui deci am intrat si eu in grupul posesorilor de suzuki sv :moto: . Vlad poate ne mai vedem pe la constitutiei dar sa mai treaca cateva zile sa ma mai plimb prin cartier. Imi place mobra tare mult :)

Sambata vine unchimiu (tot motociclist) la mine si imi aduce spray de lant ;) ca are 3 acasa. Alex sa sti ca sunt suparat pe tine ca mi-ai vandut o motocicleta care provoaca dependenta, nu ma mai pot da jos, nu imi vine sa opresc motorul. Ma opresc sa fumez o tigara si sa beau o apa ca mi se usuca gatul cand merg cu mobra si nu fumez nici jumatate din tigara, dau o sticla de apa peste cap si hai la drum :moto:

 

Se aude ceva de o intalnire a posesorilor de sv???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci motoreta s-a vandut,

Haha, pietonule :D Ce-ti iei ?

 

Eu am constatat ca am kitul de lant cam varzuit. Lantul uzat inegal, dinti lipsa pe foaie (iar dupa ce am tras de ea pe niste viraje miontane 0 dinti pe foaie :D ). Asa ca ma pregatesc de investitie. Are si cuplul asta de V dezavantajele lui

 

IMG_0852.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SV 650N schimbasem in mai sau iunie kitu de lant si dadusem 89 eur (DID, pe Louis).

 

La RSV e 199 euro parca.....

 

Si la tine posibil sa fie vreo 170 cred....

E vreo 850 lei kitul DiD si vreo 1200 daca optez pt chestii teoretic mai bune, gen Vortex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iauzi propunere: maine seara ne strangem la un suc la ora 7.30 la Ursu (Casa noastra) de pe Matei Voievod.

Hai sa ne cunoastem si noi ca stiu prea putini dintre voi.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iauzi propunere: maine seara ne strangem la un suc la ora 7.30 la Ursu (Casa noastra) de pe Matei Voievod.

Hai sa ne cunoastem si noi ca stiu prea putini dintre voi.

:friends:

 

7:30 sa fie! :) "pisicuto" sper sa stai si tu mai mult de 10 minute de data asta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam si eu la un moment dat dupa un topcase, dar pana la urma am ramas tot la tank bag :)

 

Maine seara dupa munca ma duc sa imi schimb kitul de lant. Daca termin operatia in timp util dau si eu join la Ursu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...