Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi s-a ars releul de incarcare. Astazi o sa imi cumpar altul, dar ma gandeam unde as putea sa il montez ca sa se aeriseasca mai bine. Nu mi se pare prea bun locul unde e: sub carena exact deasupra tobei. Ceva recomandari? SV-ul e model 2000

Editat de Tesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati strans azi prin fata la Tineretului ? :) Ca am dat o tura cu bicla pt niste poze si cand am intrat in parc am vazut un SV albastru, iar cand am iesit erau vreo 3 parcate :D

Eu eram ala cu SV-ul albastru.

Nu am facut meeting, a fost o coincidenta ca am parcat acolo mai multi SV-isti :).

Ma pot lauda aici ca am fost la Instambul cu motorul?

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars releul de incarcare. Astazi o sa imi cumpar altul, dar ma gandeam unde as putea sa il montez ca sa se aeriseasca mai bine. Nu mi se pare prea bun locul unde e: sub carena exact deasupra tobei. Ceva recomandari? SV-ul e model 2000

Daca pui unul mai mare (gen GSX1000R) poti sa il lasi linistit in acelasi loc ca nu mai pateste nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat anul trecut uleiul din furca toate bune si frumoase pana cand, in timp, furca a devenit tot mai dura, nu mai preia denivelarile si gropile cum o facea inainte, am mai observat ca s-a si lasat un pic...oare care sa fie cauza?Arcurile sau uleiul?Nu ma deranjeaza foarte mult mai ales ca pe curbe e foarte stabila dar nici nu as lasa-o chiar asa ca pe drum prost se simte.

 

PS: primul post..poate il intereseaza pe careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum te-ai descurcat la schimbarea antigelului..spune-mi te rog si mie pasii :D

Sunt in manual pasii exact adica desfaci busonul de la radiator,desfaci surubul de golire(vezi manual)golesti si vasul de plastic cu lichid de racire,dupa care pui surubul la loc si pui in radiator si in vasul de plastic 1.6l lichid de racire gata preparat sau preparat de tine.este mai simplu decat schimbatul uleiului.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in manual pasii exact adica desfaci busonul de la radiator,desfaci surubul de golire(vezi manual)golesti si vasul de plastic cu lichid de racire,dupa care pui surubul la loc si pui in radiator si in vasul de plastic 1.6l lichid de racire gata preparat sau preparat de tine.este mai simplu decat schimbatul uleiului. :)

 

hmm, mi'a tot facut cu ochiu' niscavai antigel acum 2 saptamani prin supermarket... daca zici ca e asa usor cred ca scot si io 2 pagini la imprimanta si ma apuc de treaba(are 3 ani antigelu' meu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Capone: de unde ai luat bujiile? si cu cat? Sunt CR9EIX?

De la MyMoto, sunt la promotie momentan la vreo 45 de lei. Sunt CR8EIX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...