Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva cum fac si eu sa aflu daca am probleme la electromotor sau la baterie?

Daca masor bateria imi arata 12,5 volti, dar la automat abia invarte. Puse cabluri de la masina si da un pic mai bine dar tot slabut. Motocicleta este un tlr. Intreb si eu aici cu gandul ca sunt mai apropiate :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GoodKat, ma tenteaza.. si-asa n-am mai surubarit de ceva timp la ea. Rezistente ma gandesc ca gasim la magazinele de electrice de pe Lizeanu/Maica Domnului sau in Obor la becuri

Am putea sa ne punem intr-o seara cu o bere langa surubelnite...


» Post actualizat in 12 Aug 2014 08:59

o sa trec diseara cand ma intorc de la serviciu pe lizeanu sa vad daca prind ceva deschis.. 3 bucati de 15kohmi si vad ce fire/contacti mai au pe-acolo. Rezistentele sunt importante oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

Cu ceva timp in urma am avut un incident care ma "împins" sa fac ceva modificari la motocicleta mea ( suzuki sv 650s / 01)

Ideea este urmatoare; vreau sa o fac naked si observ ca este destul de dificil sa gasesc un kilometraj de genul acesta:

 

post-77481-0-66236100-1407868891_thumb.gif

 

Ma gandesc la alternative si aici am nevoie de ajutorul vostru ... ( cei care stiu)

Mai exista vre-un bord cu care sa fie compatibila motocicleta mea? (nu after-market)

de naked bineinteles ... de exemplu, care sunt sansele sa potriveasca un bord de Bandit /02 pe motorul meu ? sau asemanatoare.

compatibilitatea consta in functiile electrice nu in sistemul de prindere...

(sau daca stiti pe cineva, care are de vanzare un bord ca si in poza atasata, va rog frumos sa ma contactati prin PM.

Multumesc!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi parfum insa nu stiu valoarea exacta. Vlad, lamureste-ne te rugam! :D Valoarea exacta? @ Andrei, acum imi dau eu seama, tu stand in apropierea portului poti face rost de marfa de contrabanda...ca rezistentele sunt lucru necurat, nu alta, nu le gasesti pe toate drumurile...cel putin nu in Buc. :))

» Post actualizat in 12 Aug 2014 21:15

Edit: fiind 3 flacai ne trebuie 3 x 15k Ohm Resistor . Cate unul de fiecare.

 

Nu bre, culmea, mizerioare din astea electrice gasesti la tot pasul pe aici, sunt vreo 3 magazine aprovizionate, dintre care unul aproape de bunica-mea, sa vad cand ajung. Sper sa aiba valoarea exacta. Altele in schimb nu gasim, cautasem o cheie gen alea de suburi de etrieri pt o masina la munca (cu dinti soricei cum le mai zice), nu am gasit nimic, sa vad unde naiba dau comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am apucat ieri sa trec la shopu de electrice, poate reusesc sa trec diseara. Am fost la mecanic si m-au tinut aia 5 ore acolo, din care 45 de min de lucru efectiv la mobra mea. Sa nu-ti bagi....?

 

@Piff - tu esti baiatul cu melcu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma plangeam io acu' vreo cateva pagini ca imi curge ulei pe la pinionul de atac la viteza mare. Am avut un Oring si un simering de schimbat. E totul ok acum <sper>...astept testul in real-life cand oi iesi iar pe autostrada. La GRG am fost, baietii stiu ce fac dar e aglomeratie mare si tre' sa mergi devreme sau sa ai noroc :)


» Post actualizat in 13 Aug 2014 13:43

daca gasesc diseara rezistente poate ne bagam pe vineri-sambata la un TREmod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Knot da da, eu eu!

 

la grg atunci cand ai fost tu , pe langa faptul ca era aglomerat, erau doar Adi si Cristina...

 

@tremod: oricand doar sa imi dai si mie un telefon cu o zi sau cateva ore inainte. iti las nr de tel pe PM

Editat de Piff
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 4 bucati in buzunar, daca se mai baga cineva e binevenit. Ramane sa vedem unde surubarim si cand. Eu am disponibil coltul blocului daca nu vine altcineca cu o licatie mai buna :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,imi cer scuze pt mesaj dar nu stiu cum sa atasez poze in mesaj privat dar GoodKat stie despre ce este vorba,multumesc

Editat de romyc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HardKnot. M as combina si eu cu voi daca ma primiti si daca nu e abonat alt cineva la a patra rezistenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o am putin coborata ca am talon de 70.

 

De ce vrei sa o lasi mai jos? o sa-ti intre in stoppie mai repede si o sa fie mai instabila(se va inclina mai usor, va vobla mai usor). ar fi recomandat sa nu faci asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe fata si eu am 70! dar nu mi-o inchipui altfel

 

stoppie n-am reusit ca la carte... am reusit in schimb sa ridic spatele de la viteza mica , mai mult un tzop-1 secunda - buf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt disponibil cand spuneti voi, doar sa imi ziceti unde sa vin, eventual sa ma intalnesc cu nod pe undeva sa venim impreuna ( eu stau destul de aproape de GRG-pentru nod)

asa cum am promis eu vin cu lichidele daca deja aveti rezistentele si restul materialelor....

 

Yoyomoto sta pe undeva pe la tineretului daca tin bine minte, iar daca ne vedem si cu el, asa cum i-am promis mai de mult vin cu Bell-ul meu sa i-l arat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand hotarati voi. Dar sa dati detalii cu privire la locatie. @Piff astept sa vad bell ul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...