Sari la conținut

Bucuresti - Bucuresti


BlackDirt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 852
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ba e :D

 

http://calarepemelc.ro/2010/07/31/cortua-est/

 

Postarile apar cu o oarecare intarziere, pentru ca intai anunt printr-un SMS unde sunt. Asa ca k015 (frumos username ti-ai mai ales! :) ) e sursa proaspata de locatie.

 

Blogul, cand pot si cum pot. Suprinzator, la civilizati pot mai rar decat la necivilizati... Asta e.

 

Os prin os mi-a trecut si inca nici n-am trecut cercul polar... O multime de tipuri de vant si ploaie... Motociclism, frate! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@K015,

 

Azi o sa incerc sa ma apropii cat de mult pot de Nordkapp. Sunt camping-uri in Ivalo, Kaamanen si Karigasniemi. In ordinea numerelor de pe tricou, il prefer pe ultimul.

 

@Doru BMW,

 

O sa raman intotdeauna un motociclist mic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Doru BMW,

 

O sa raman intotdeauna un motociclist mic :)

esti cum te perpep cei din jur frate nu cum vrei tu sa pari sau cum esti in realitate. din pacate vezi tu multi isi inchipuie ca motociclismul asta e o meserie si un mod de viata. poate fi, pentru foarte putini. pentru restul motocicleta e doar un mijloc de transport si in general sunt pe motor ca si in viata. tu ca si alti cativa care au avut amabilitatea de a-si impartasi experientele pe aici esti ca om tenace, asa ca poti excela si in motociclism si in orice altceva. astfel de oameni de regula reusesc, chiar daca la diferite momente se iau la tranta cu viata. cei mai multi insa doar se lamenteaza ca nu au avut noroc si sfarsesc ca atare. maimute. iti doresc drum buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brava!

frumos drum, frumos povestit.

safe way home !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O så ajung si acolo, dar nu ma indrept spre cap pe jos, fara GPS, mai ales ca acolo-s ceturi dese. Care, apropo, s-a cam stricat, in sensul ca nu sta aprins decat cateva secunde si apoi se stinge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai ajuns...!

Dar eu tot nu inteleg, acu esti la Nordkapp si de-acolo te intorci iar in jos si mergi si la Nordkinn.. sau cum?

Ca is pe peninsule diferite sau cel putin asa vad eu pe hartile astea..

Nu ca te critic intr-un fel, doar sunt curios de traseu.. ;)

 

La GPS s-a f_ut bateria, nu ai ce-i face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GPS, ... Care, apropo, s-a cam stricat, in sensul ca nu sta aprins decat cateva secunde si apoi se stinge.

din pacate cred ca e vorba de "priza" unde intra cablul de alimentare in gps, mi s-a intamplat si mie cu cateva ;) se intampla de la trepidatii, de aceea urmatorul lucru mai serios pe care il voi cumpara va fi un garmin (merita din plin banii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand ii merge il alimenteaza de pe moto, si il foloseste cand e pe moto.. problema e atunci cand vrea sa-l foloseasca mergand pe jos (cred ca la asta se refera). Si ca sa mearga la acel Nordkinn tre sa bage o gramada pe jos.. daca am inteles eu bine.

Povesteste el pe blog acusica ce si cum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orlando are o bafta fantastica. In majoritatea calatoriilor, motorul s-a stricat. Mihai in calatoria spre Mongolia a avut probleme tehnice cu BMW-ul, Dan Honciuc la fel cu KTM-ul, Dan Popescu la fel vad ca are probleme cu Aprilia in Rusia. Vad ca Honda lui Orlando se tine bine, in afara de damage-urile provocate de cazatura ... nimic. Bafta Orlando pana la capat.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi baieti din Brasov plecati in jurul lumii mai au putin si ajung la Vladivostock, au trecut prin Mongolia si sunt cu Transalpuri. Si nu li s-a stricat nimic.

Transalpurile sunt asa de bulletproof incat trec neobservate.

E un blog cu un suedez care a facut Stockholm - Tokio cu un Transalp.. si in afara de o tranta la Istanbul nu a patit nimic pe drum.

Asta a batut mai mult decat turul lumii pe un transalp din 1987...

Deja e legenda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi baieti din Brasov plecati in jurul lumii mai au putin si ajung la Vladivostock, au trecut prin Mongolia si sunt cu Transalpuri. Si nu li s-a stricat nimic.

Transalpurile sunt asa de bulletproof incat trec neobservate.

E un blog cu un suedez care a facut Stockholm - Tokio cu un Transalp.. si in afara de o tranta la Istanbul nu a patit nimic pe drum.

Asta a batut mai mult decat turul lumii pe un transalp din 1987...

Deja e legenda...

da" melcu'" nostru ce face ?

aveti careva vesti de la el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi baieti din Brasov plecati in jurul lumii mai au putin si ajung la Vladivostock, au trecut prin Mongolia si sunt cu Transalpuri. Si nu li s-a stricat nimic.

Transalpurile sunt asa de bulletproof incat trec neobservate.

E un blog cu un suedez care a facut Stockholm - Tokio cu un Transalp.. si in afara de o tranta la Istanbul nu a patit nimic pe drum.

Asta a batut mai mult decat turul lumii pe un transalp din 1987...

Deja e legenda...

 

 

mai conteaza si felul in care mergi cu ea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...