Sari la conținut

1.07.2006 Accident In Bucuresti Pta Trapezului


Marcos
 Share

Postări Recomandate

Ieri, 1.07.2006 , la intersectia Bd. Camil Ressu cu Str. Trapezului un dobitoc cu un ford mondeo b-20-fai care vira la stanga nu a acordat prioritate moto, care a intrat frontal in portiera dreapta spate. Moto mergea pe directia inainte spre autostrada soarelui, viteza 30-40 kmh, eu eram in fata lui am vazut totul cum s-a intamplat in oglinda retrovizoare ... Eu eram cu 1-2 secunde inaintea lui si am plecat pe culoare verde de la semafor ... daca plecam mai tarziu poate ma lua si pe mine ...

Costelush si prietena lui sunt bine, au scapat doar cu o sperietura si ceva julituri - amandoi aveau echipament.

Motocicleta este destul de varza in partea fata, carene, furca , far etc.

Boul care l-a lovit, un mos care se lauda cu 50 de ani experienta ( :crack: ) o tinea pe a lui cum ca moto ar fi trecut pe rosu si ca nu e el de vina desi toata lumea care asistase la accident urla la el ca e vinovat. De altfel dobitocu nici nu avea cum sa vada semaforul daca era rosu, gri sau albastru ...

Aberatie totala, eu am plecat pe verde cum s-a pus si costelush era in spatele meu ...

La politie s-a mai inmuiat putin, ca dupa ce am terminat acolo sa zica iar ca parca totusi nu e vinovat :rolleyes: :bounce: Oricum a ramas fara carnet ...

post-5179-1151852584_thumb.jpg

post-5179-1151852608_thumb.jpg

post-5179-1151852659_thumb.jpg

post-5179-1151852671_thumb.jpg

post-5179-1151852708_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vasta majoritate a soferilor, in caz de accident, nu isi recunosc vina sau incearca sa isi caute circumstante atentuante.

 

O reala jungla a ajuns traficul romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui bagati in puscarie soferii astia

ca astia te baga in mormant

oricum bine ca nu au patit nimic grav cei de pe motorsa treca cat mai repede peste soc si multa atentie

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vasta majoritate a soferilor, in caz de accident, nu isi recunosc vina

Asta ma deranjeaza cel mai mult si arata lipsa de civilizatie si proasta crestere. Si mai sunt si indivizi in varsta, care ar trebui sa fie mai putin frustrati si incrancenati... O viata degeaba, fara demnitate, fara sa inveti nimic... Nu se califica drept oameni.

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai rau. Cat despre mosi, ar trebui toata lumea peste 50 de ani sa-si faca in fiecare an examenele medicale PE BUNE si dat teste la 2-3 ani. Deh, odata cu varsta o cam luam toti razna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc asa ceva, cand am sa vad acea masina pe strada ii voi rupe oglinzile si sparge parbrizul, luneta sau un geam lateral (de fiecare data) de placere fmm.

 

Drum bun.

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma deranjeaza cel mai mult si arata lipsa de civilizatie si proasta crestere. Si mai sunt si indivizi in varsta, care ar trebui sa fie mai putin frustrati si incrancenati... O viata degeaba, fara demnitate, fara sa inveti nimic... Nu se califica drept oameni.

CE MOS FRATE UN NENOROCIT Era din neam de recuperatori sa-l fi vazut pe fisu imediat a incput cu telefoane si relatii :rolleyes: . Asta mosul sigur la vazut dar ce a zis ca e mai smecher el "las ca pune frana moto" ca eu sunt bazat. Un dobitoc si dupa ce a plecat politia tot pe a lui o tinea ca el avea prioritate sii intreba pe martori daca au vazut unde era el . Un dobitoc nemernic nici macar nu intrebau dac e Costel intreg sau prietena lui .Astia cred ca daca au bani rezolva orice ,chestia e ca aici a fost in public si erau prea multi martori . Inca de doua ori :bounce:

 

Imi pare rau sa citesc asa ceva, cand am sa vad acea masina pe strada ii voi rupe oglinzile si sparge parbrizul, luneta sau un geam lateral (de fiecare data) de placere fmm.

 

Drum bun.

:crack:

Vezi ca fiisu e un recuperator ordinar de 195 si 120 KG ,Intrebati-l pe Marcos!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un dobitoc nemernic nici macar nu intrebau dac e Costel intreg sau prietena lui .Astia cred ca daca au bani rezolva orice

Da, nici un pic de responsabilitate pentru actiunile comise, doar frica sa nu cumva sa pateasca el ceva, nici chiar o amenda. Mi-e scarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau incheieturile - genunchii in special :bounce:

 

Oricum, faza de tot rhtul... asa ajungi sa i-o dai unuia preventiv, cand te sicaneaza sau iti taie calea la plesneala. Nu de alta dar te gandesti ca urmatorul nu mai e asa norocos ca tine si-o pateste...

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate! Io zic ca ar trebuii impuscati soferii astia ca se comporta de parca le-ar filuat tasu' tarla si acolo e ei bulibasa si face ce vrea muschii lor. Opreste unde vrea muschii lor, o iau in ce dirctie ii taie capu samd. si dupa aia mai sunt si cu gura mare daca se intampla ceva. Eventual dau 2-3 telefoane sau prezinta o legitimatie si agung sa te scoata pe tine vinovat ca invarte politistu' ala de la sectie 2-3 cuvinte din regulament si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE MOS FRATE UN NENOROCIT Era din neam de recuperatori sa-l fi vazut pe fisu imediat a incput cu telefoane si relatii :rolleyes: . Asta mosul sigur la vazut dar ce a zis ca e mai smecher el "las ca pune frana moto" ca eu sunt bazat. Un dobitoc si dupa ce a plecat politia tot pe a lui o tinea ca el avea prioritate sii intreba pe martori daca au vazut unde era el . Un dobitoc nemernic nici macar nu intrebau dac e Costel intreg sau prietena lui .Astia cred ca daca au bani rezolva orice ,chestia e ca aici a fost in public si erau prea multi martori . Inca de doua ori :bounce:

Vezi ca fiisu e un recuperator ordinar de 195 si 120 KG ,Intrebati-l pe Marcos!!!!

 

 

 

Si uite asa prind ura pe motoristi, deh-civilizatie balcanica ( citat din Iliescu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Si uite asa prind ura pe motoristi, deh-civilizatie balcanica ( citat din Iliescu )

 

Voi intelegeti ce a vrut sa spuna asta?

 

 

Si oamenii de 195/120 au puncte sensibile ... mai ales daca le atingi cu bata

 

Agree! Eu zic sa mergem sa i le cautam astuia :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de nasoale cu mosii.

am patit-o prin februarie cu unu.. noroc ca eram cu masina..ca daca eram cu motoru era mai grav..

pt ca mosu conducea o "blindata" d-aia de banca.

a fost destul de penal...si identica situatia..el tot o tinea ca io sunt vinovat. dupa ce ma acrosase (aripa st fata, bara fata data jos..) mosu mai da si cu spatele!!!!!! :lol: si normal iar m-a harjait. :disappointed: . atunci am crezut ca e beat.

nu era..era doar...mos.

la politie mi-a dat dreptate.. si dupa ce plecam... mosu' cica.. " nu am mai vrut io sa zic nimik, ca sa iti faci si tu masina... ca tu ai fost de vina, da si mie ceva sa imi platesti amenda!!!! :sick: :crack: :lol:

 

frate oamenii astia daca nu au avut un accident 50 de ani ( dupa spusele mosului) ei tot se cred in floarea vietii.

 

e musai dupa o varsta o reevaluare de cunostinte, reflexe, comportare in trafic.

 

mai ales de atunci.. cand sunt cu moto... (posed un claxon "serios" cu toate ca tot ma gandesc cum sa adaptez o goarna de camion :lol: " abuzez de claxon de cate ori e nevoie...: MAI BINE SA MA AUDA..DECAT SA MA FAVA LA 10CM DE EL.

Editat de 1NebunDupaMotoare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa prind ura pe motoristi, deh-civilizatie balcanica ( citat din Iliescu )

auzi man ala e recuperator,fiisu...adica ia handel din buc_ si isi baga inapoi pe gura.haha.jeg-uri.si tupeu imputit.ei e smekeri.

 

CE MOS FRATE UN NENOROCIT Era din neam de recuperatori sa-l fi vazut pe fisu imediat a incput cu telefoane si relatii :disappointed: . Asta mosul sigur la vazut dar ce a zis ca e mai smecher el "las ca pune frana moto" ca eu sunt bazat. Un dobitoc si dupa ce a plecat politia tot pe a lui o tinea ca el avea prioritate sii intreba pe martori daca au vazut unde era el . Un dobitoc nemernic nici macar nu intrebau dac e Costel intreg sau prietena lui .Astia cred ca daca au bani rezolva orice ,chestia e ca aici a fost in public si erau prea multi martori . Inca de doua ori :crack:

Vezi ca fiisu e un recuperator ordinar de 195 si 120 KG ,Intrebati-l pe Marcos!!!!

aha recuperator,isi recupereaza gazele arse.tot de el.beshini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...