Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

are spatiu de depozitare sub sa - ai si unde sa-ti bagi cheita.

cu tensioner-ul cum e ?....e vorba de lantul exterior ( de transmisie )?

io am inteles ca alta gluma e mai vesela la hornetul pana in 2004 - releul de incarcare care e subdimensionat si se incinge si dupa o vreme isi da obstescul sfarsit.

se pune fara jena releu de la modelele de dupa 2004 - e mai mare si trebuie amplasat in alta parte .....se gaseste lejer.

 

motoru` din poza arata foarte bine.

bafta !!

 

 

Corect! se pune releu cu radiator si se muta in alta parte! Eu l-am mutat sub sha! De atunci...nu am mai avut nicio problema!

 

Problema era ca din cauza caldurii degajate de motor fiind amlasat pe cadru exact deasupa motorului se prajea destul de repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corect! se pune releu cu radiator si se muta in alta parte! Eu l-am mutat sub sha! De atunci...nu am mai avut nicio problema!

 

Problema era ca din cauza caldurii degajate de motor fiind amlasat pe cadru exact deasupa motorului se prajea destul de repede!

 

domnu`.......cum stai cu mobra?:Dhai cu niste poze...:bounce:......pe mess nu mai intri? :friends:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George...sunt pe mess dar...pe invisible! CU mobra...astept ceva acum si vad ca nu se mai intampla! :-L

 

pfffff... :bounce: ...atunci nu imi ramane decat sa iti urez BAFTOOOOC si sa se intample ce trebuie.....ca la vara ne intalnim la o bere musai prin munti... :friends:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bugspoiler

 

aici

 

Daca va strangeti mai multi ma bag si eu. Dar din cate a vazut acolo trebuie vopsit si nici chestii de prindere nu prea are. Asa e?

 

 

apoi......am facut azi pozele..:-L....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :bounce:

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :friends:

 

sanatate numai bine

 

intrebare cat te-a ajuns de vopsit rezervorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare fratilor! am dat de o problema cu bondarul meu si sper sa ma poata ajuta si pe mn cineva :)

trebuie sa schimb simeringurile si nu stiu cat lichid trebuie bagat in fiecare telescop, m-am uitat prin cartea motocicletei, hornetul din 2001, si am dedus ca trebuie 0,55 l in fiecare dar nu sunt deloc sigur; :cheers: asa ca rog pe cei au trecut prin asa cv sa ma ajute cu un sfat.

multumesc! :rolleyes:

Editat de hornet_basic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-am scos si eu hornetul :) un schimib de ulei,maine placutele de frana

 

asa da...si eu la fel...:P...azi cred ca se arata o iesire mai lunga ca deja is 10 grade.... :rolleyes:

 

HAI PRIMAVARA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

sanatate numai bine

 

ps:fratilor viespari,bagati un ochi la semnatura.am ceva de vanzare.... :cheers:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inca o intrebare. Cine a schimbat ceva cabluri la hornet? ma refer cablu ambreiaj, frana sau acceleratie, ma bate gandul sa le schimb si eu inainte sa raman in drum. Am vazut pe louis mai multe modele. Astept pareri care au schimbat si cu ce anume au schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit se pare o mobra din 2001 intr-o repr honda din italia pret-an-calitate f bune, marti ar trewbui sa imi ajunga in tara:

 

post-36430-1235556082_thumb.jpg

 

 

intrebare pt voi, am citit pe internet despre istoria mobrei si de la an la an ce chestii are in plus...pe site-ul pe care m-am uitat scrie ca are 3 litri spatiu depozitare sub scaunel...dar pe net nu am vazut nicaieri loc de bagat cheia sa ridici scaunul cum are de ex CB500...are sau nu are acest model asa ceva...inca o chestiune...se pare ca singura problema a acestui tip de motor este o chestie ce se numeste Cam Chain Tensioner, care este automata si se strica in timp si cica ar fi pe la 40 de euro un sistem manual de tensionat lantul...stiti cate ceva despre aceasta problema?

cam chain tensioner = itinzator lant de distributie , da este adevarat ca se strica undeva pe la 30000 de km si din cate stiu se pune unul de la cbr 600 f4 care este mai bine gandit si nu mai face probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se rezolva si cat de migaloasa este urmatoarea problema?

Neutralul de la Hornet - in momentul cand se incalzeste motorul si il scot din viteza, neutralul(becul) nu se mai aprinde, desi este pe zero. Nu ar fi asta o problema pentru ca sunt obisnuit cu vitezele si nu am nevoie sa mi se aprinda un bec pentru a stii ca e pe zero. Dar in momentul cand vreau sa o pun pe cric este o problema, pentru ca moare motorul. Senzorul de la cric probabil ca inregistreaza cum ca ar fi inca in viteza si opreste motorul.

M-am saturat ca de fiecare data cand vreau sa-l pun pe cric sa fiu nevoit sa il opresc sau sa se opreasca singur.

Cum schimb senzorul de neutral? Tin sa mentionez ca la rece, primele 10minute sa zic, nu face asa.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-au pus astia motorul in joc pe calculator :rolleyes:

ce joc este?

 

P.S. inca astept raspuns la problema mea de mai sus...s-a dus soarele pe ziua de azi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce joc este?

 

P.S. inca astept raspuns la problema mea de mai sus...s-a dus soarele pe ziua de azi :cheers:

 

 

banuiala mea e ca burnout paradise..o sa-l instalez diseara sa vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burnout Paradise Ultimate Box are si motoare fara sa mai copiezi nimic. Is numai 4 motociclete, modele virtuale, nu imitatii, dar nu prea se comporta realist. Merg cu 5000 la ora si au cutie de viteze infinita, adica tot schimba ala pana la a viteza a 8-a fara probleme. Plus ca handlingul e total neadevarat. Dar de o distractie merge, o doamne.

 

No cum ii cu placutele de frana? Care ce aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burnout Paradise Ultimate Box are si motoare fara sa mai copiezi nimic. Is numai 4 motociclete, modele virtuale, nu imitatii, dar nu prea se comporta realist. Merg cu 5000 la ora si au cutie de viteze infinita, adica tot schimba ala pana la a viteza a 8-a fara probleme. Plus ca handlingul e total neadevarat. Dar de o distractie merge, o doamne.

 

No cum ii cu placutele de frana? Care ce aveti?

 

Am originale de 32000 km. Cele de fata sunt la sfarsit de cariera, iar cele de spate mai merg 15000km daca franez ca pana acum.

Eu vand placute Ferodo dar asa cum vad raspunsul din piata nu cred ca tina la fel de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am originale de 32000 km. Cele de fata sunt la sfarsit de cariera, iar cele de spate mai merg 15000km daca franez ca pana acum.

Eu vand placute Ferodo dar asa cum vad raspunsul din piata nu cred ca tina la fel de mult.

 

32000 de km????????????? :cheers:.....fara inentia de a jigni,dar tu nu franezi niciodata?ca la mine,am avut alea originale(nu stiu cat aveau) s-au dus iute,apoi am pus lucas si la stilul meu de mers s-au dus dupa 9000,apoi iar lucas(ca nu am avut bani de altceva) si acuma dupa 7000 incep sa ma paraseasca.eu o sa trec pe Braking.sa vedem cum se comporta.....sanatate numai bine

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...