Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Moaaaa, stii mai multe ca mine :laugh:

 

Bineinteles ca o sa comentam dar in principiu e f bine ce ai scris tu acolo. :crack:

 

 

Eu as adauga si 15-50 la ulei vara cand e cald. Lunile cu R in ele 10/40 celelalte cu 15/50 ca se face al dracu de cald

Si uleiul din furca 10W

Filtru BMC (sport) cu 200 RON la Motoadventure Cotroceni (Bucuresti)

Si nu cred ca e cazul de crash bar ci de crash pads sau buloane (se gasesc pe louis, sau la barracuda)

Bujii am NGK normale si merge brici

 

@ George nu stiu cum mergi tu dar eu merg ca o fetita, nu tocesc genunchiul sau scarita. Mie mi s-a parut destul de manevrabila si cu 190, asa ca poate de aia nu imi iau gume sport. Nu se justifica

 

ia o guma de exemplu michelin(dca tot esti posesoare)pilot sport,power(oricare) 2ct si eu zic ca o sa iti placa....:).....nu ii musai de mers sportiv,da` asa frumos se incalzeste,asa frumos "calca" pe asfalt,asa frumos se duce exact unde o trimiti..:D....nici eu nu tocesc toata ziua buna ziua genunchiul,doar ca imi place sa lipeasca guma cand o pun pe curba..:D.....parerea mea...asfalt uscat(nu iarna) si toate cele bune

 

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a stricat vremea.... au murit si discutiile pe forum

Numai bine....

 

in unele zone s-a stricat,in altele s-a imbunatatit..:crack:..dar nu destul cat sa se iasa cu mobrele. :crack:

 

ps:revin cu pozele promise,cu motorul ansamblat si gata facut, luni... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:D....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

 

sanatate numai bine

post-35274-1235299405_thumb.jpg

post-35274-1235299421_thumb.jpg

post-35274-1235299435_thumb.jpg

post-35274-1235299448_thumb.jpg

post-35274-1235299463_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:)....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

 

sanatate numai bine

 

E .... asa dap.... frumoasa, proaspat vopsita, cu toba frumoasa si galacioasa....

Imi doresc si eu o toba asa ca a ta.....

Sa te plimbi sanatos si asfalt uscat..... care se lasa greu :D(

Hai primavara.............!

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E .... asa dap.... frumoasa, proaspat vopsita, cu toba frumoasa si galacioasa....

Imi doresc si eu o toba asa ca a ta.....

Sa te plimbi sanatos si asfalt uscat..... care se lasa greu :D(

Hai primavara.............!

 

mersi mersi. :D ...si tu,sper,sa te plimbi sanatos cat mai mult cu motoru`...asta in ideea in carew nu il mai vinzi......sper ca ti-a trecut momentul :)

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:D....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

 

sanatate numai bine

La cum arata de fain poti sa ii pui linistit numele Nazgûl, mai ales ca are craniu ala pe rezervor. Seamana, nu?

post-18620-1235376701_thumb.jpg

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata de fain poti sa ii pui linistit numele Nazgûl, mai ales ca are craniu ala pe rezervor. Seamana, nu?

 

:D :D ...nazgul...... :) ...a fost botezata deja viespea in "sampanie" sub numele de ZoRO...:).....cine stie cunoaste..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mersi. :D ...si tu,sper,sa te plimbi sanatos cat mai mult cu motoru`...asta in ideea in carew nu il mai vinzi......sper ca ti-a trecut momentul :)

 

sanatate numai bine

 

Sa stii ca mi-a cam trecut... am facut cateva ture atunci cand a fost mai cald afara si parca am renascut :D

Chestia e ca am promis-o unui tip din BM si daca vine.... e bine.... daca nu.... e tot bine.... in Martie am programare la RAR si gata...

 

Sanatate, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca mi-a cam trecut... am facut cateva ture atunci cand a fost mai cald afara si parca am renascut :)

Chestia e ca am promis-o unui tip din BM si daca vine.... e bine.... daca nu.... e tot bine.... in Martie am programare la RAR si gata...

 

Sanatate, numai bine

 

noah..ii bine ca ti-o trecut supararea pe motoare..:D....oricum daca il vinzi iti iei altu,sper....in baia mare il vinzi cuiva?..sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:)....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

 

sanatate numai bine

 

 

Oooooooooooo! maestre, e bestiala! sa o calaresti pe Gutin...acolo-i place sa se joace! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:D....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

 

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

 

sanatate numai bine

frumoasa! poate investesti si intr-un bugspoiler, iar da putin mai multa agresivitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa! poate investesti si intr-un bugspoiler, iar da putin mai multa agresivitate.

 

mersi de aprecieri. :) .si ai dreptate,o sa ii dea mai multa agresivitate...:D..urmeaza in luna martie sa il iau.acuma cercetez piata sa gasesc ce imi place si apoi iau...:D

 

sanatate numai bine

 

Oooooooooooo! maestre, e bestiala! sa o calaresti pe Gutin...acolo-i place sa se joace! :)

 

hehe....:)..stii tu ce stii..:)

 

sanatate numai bine

 

ps:te astept sa o vezi,sa urci pe ea,si poate sa te fac o tura...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi......am facut azi pozele..:)....cat se intelege din ele ca am doar un telefon cu care fac poze... :D

cam asta e bijuteria.mai tre sa ii pun sapt asta crash-pad-urile,oglinzile noi si capacelu` de la furtunul de la radiator.si e cam gata.... :)

sanatate numai bine

 

Arata foarte bine, felicitari! Nu i-ar strica si niste rimstripes :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine, felicitari! Nu i-ar strica si niste rimstripes :)

 

mersi.:D......eh,uite ca la rim-ri nu m-am gandit........desi nu stiu ce culoare ar merge sa ii pun.....albe eventual...sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit se pare o mobra din 2001 intr-o repr honda din italia pret-an-calitate f bune, marti ar trewbui sa imi ajunga in tara:

 

post-36430-1235556082_thumb.jpg

 

 

intrebare pt voi, am citit pe internet despre istoria mobrei si de la an la an ce chestii are in plus...pe site-ul pe care m-am uitat scrie ca are 3 litri spatiu depozitare sub scaunel...dar pe net nu am vazut nicaieri loc de bagat cheia sa ridici scaunul cum are de ex CB500...are sau nu are acest model asa ceva...inca o chestiune...se pare ca singura problema a acestui tip de motor este o chestie ce se numeste Cam Chain Tensioner, care este automata si se strica in timp si cica ar fi pe la 40 de euro un sistem manual de tensionat lantul...stiti cate ceva despre aceasta problema?

Editat de bogdan_IS90CID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor.......unde gasesc un bugspoiler calumea fara sa coste peste 100 de euro?help help help.....:bounce:....sanatate numai bine

 

 

 

 

domnu vad ca esti pus pe fapte mari! nu prea se simte criza la unii! :friends: multa bafta in continuare. Maine sper sa iti vad bestia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit se pare o mobra din 2001 intr-o repr honda din italia pret-an-calitate f bune, marti ar trewbui sa imi ajunga in tara:

 

post-36430-1235556082_thumb.jpg

 

 

intrebare pt voi, am citit pe internet despre istoria mobrei si de la an la an ce chestii are in plus...pe site-ul pe care m-am uitat scrie ca are 3 litri spatiu depozitare sub scaunel...dar pe net nu am vazut nicaieri loc de bagat cheia sa ridici scaunul cum are de ex CB500...are sau nu are acest model asa ceva...inca o chestiune...se pare ca singura problema a acestui tip de motor este o chestie ce se numeste Cam Chain Tensioner, care este automata si se strica in timp si cica ar fi pe la 40 de euro un sistem manual de tensionat lantul...stiti cate ceva despre aceasta problema?

 

are spatiu de depozitare sub sa - ai si unde sa-ti bagi cheita.

cu tensioner-ul cum e ?....e vorba de lantul exterior ( de transmisie )?

io am inteles ca alta gluma e mai vesela la hornetul pana in 2004 - releul de incarcare care e subdimensionat si se incinge si dupa o vreme isi da obstescul sfarsit.

se pune fara jena releu de la modelele de dupa 2004 - e mai mare si trebuie amplasat in alta parte .....se gaseste lejer.

 

motoru` din poza arata foarte bine.

bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...