Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Viespu hai sa clarific treburile! :D Motoadventure nu sunt acelasi lucru cu mymoto! au sediile si magazinele in acelasi loc dar sunt firme diferite! uite...cel mai bine...da-i un PM lui Thomas(user pe forumul acesta) cu lista de piese/consumabile si el te va indruma corect! :lol:

 

 

Ninjo...ce face mobra? cand mai dai o tura pe la mine? Ia-l si pe ala mic(Mircica) si veniti pe la mine ca va astept! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

 

dar de cel de Hornet 900 de ziceti, am probat unul si ma cam intereseaza ?

 

am probat,sa zic asa,eu unul de 900.ca initial am vrut sa iau.cuplu mare,raspunde mai jos la "gaz",merge frumos,lin,ca doar e injectie.dar sincer mi se pare mai interesant,mai distractiv si mai atragator de condus 600-le.are cateva kile in plus 900le care se simt in orash,e o idee mai mare per total.parerea mea ca nu prea isi merita diferenta de bani,dar daca dispui de ei go ahead.eu zic ca nu vei regreta.:)

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am probat, dar pe net citeam ceva review si ziceau ca e un pic dezamagitor in comparatie cu 600-le. Cica nu s-au vandut prea bine si nu s-au fabricat foarte multe. Altii spun ca e o motocicleta f buna a toate, de la touring la track day si are toate calitatile unei Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre hornet 900 intreaba-l pe userul partizan (cauta in subcat Drobeta-Turnu- Severin) omu merge o gramada cu el si pe fel si fel de drumuri cu cortu'n spate. Si aduce moto, f serios omul.

 

@ Stephon- ma stii ca eu nu stau sa polishez la hornetica, dar i-am facut rca, azi ii duc cado' guma spate. Eu momentan recuperez un picior dupa o partie la Azuga dar cred ca de saptamana viitoare reintru in bransa. Ai primit nr. nou? Venim cat de curand sa te calcam (auzi ala micu' :))) A ta ce face? Pozeeeee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca mi-as lua si eu..dar n-am vazut acolo are si chestii de prindere?

Totusi zilele astea nu stau prea grozav cu banii...trebuie sa-mi iau alte chestii pentru motor...sa-l pregatesc de iesire zilele astea.

 

@Viespu cum e cu motorul? e gata de iesit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luat cauciucul,jos roata, schimbat si echilibrat. Bine asta noroc cu baietii care lucreaza in beri. Multumesc :)

 

Eu intre timp mi-am curatat lantul ca la carte, desi s-a dus dracu' manichiura.

 

 

Pentru echilibrat roti recomand la Autozone. Dl Cornel, seful de service, care m-a servit si cu alte ocazii. Preturi bune si omul isi da interesul.

 

Str. Ttiteica 85-87, Sect. 2, Bucuresti. (aproape de strandul Studentesc)

 

(0724) 202 740

(031) 824-7685

 

Au program pana in 7 pm iar daca nu puteti sa dati jos roata singuri, vorbiti cu dansul si programati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e zgariat capacul de la alternator, ala din stanga. Este ceva spray cu vopsea de culoarea aia gri, rezistent la temperaturi mari? Am gasit asta pe Louis. Oare e bun?

http://www.louis.de/_408dec52c4c42b9855d74...r&grwgr=315

 

 

vopsea din asta cautam si eu..ca si la mine e julit cate putin pe ambele parti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooooofffff! e gata(aaaaproape) :cheers:

 

maestreeeee.....frumos!!!....si a mea ii gata de tot!!am pus sliderele,oglinzile,tank pad-ul si guma alta pe spate..:lol:..acuma nu ramane decat sa vina vara......sa ai noroc la ea,sa o stapanesti sanatos..si sa o tii pe 2 roti..:)....ne vedem la vara la un mic si la o bere in munti acolo pe la tine.... :friends: sa ne laudam care are mobra mai frumoasa..:)

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooooofffff! e gata(aaaaproape) :friends:

 

 

 

Foarte frumoasa viespea ,iar.... "decorul" o scoate si mai tare in evidenta.

De la ce marca e farul...ca-i sta tare bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooooofffff! e gata(aaaaproape) :friends:

 

 

Suuuuper faina.... Circuit ori serpentine iti mai trebuiesc si bineinteles VARA SI ASFALT USCAT, care din pacate prin Vrancea se lasa asteptate!

Am dat o tura aseara si am inghetat instantaneu....

Hai calduraaaaaa, ca pana acum asteptam primavara.... si a venit cu frig sa ne strangem la un vin fiert.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ii faza cu imbracatul rezervorului in piele? De aspect sau de protectie? Am vazut prin Italia mai multi cu din astea....

 

mai mult de protectie si...este misto pt. calatorii mai lungi pt. ca are suporti pt. tankbag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ii faza cu imbracatul rezervorului in piele? De aspect sau de protectie? Am vazut prin Italia mai multi cu din astea....

 

Am mai auzit si ca in tari unde e sauna teribila vara... ar fi utile mai ales la motoretele cu rezervoare vopsite in culori inchise. Ca sa nu se incinga atat de tare de la soare cica.

+ protectie la scratchuri

+ look (foarte discutabil)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...