Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am maini mici oricum si vad ca nu se regleaza manetele stock, in armata nici grenada nu o puteam tine bine :D DAR privirile capitanului in schimb, in acele momente, erau satisfactia divina

 

intrebam mai devreme despre uleiul peste nivelul maxim... am sunat la service honda si au zis ca vin cu uleiul din fabrica nu pun ei... il las asa pana la 1000 cand fac revizia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las` pana te obisnuiesti si mai faci niste muschi la mana :D ..si mai curata cablul de ambreiaj din cand in cand sa vezi ca se schimba problema.iti spun ca e pe incercate.imi rupea mana si scartaia ca toti dracii,apoi razvan(orcul) m-a ajutat sa desfac cablul de la capete,i-am dat cu WD pana s-a inecat cablul in el,si acum stii cum merge?`mne feeeeri,zici ca e moto gp :)

 

de unde iau si eu spray din asta WD , problema asta o am si eu...ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incantata de cunostinta baieti...

Thea te pap daca ma mai lasi singura...la Otopeni singura fata, fix la mijloc. UPSSS....FB!!! :D

 

Iesim si noi duminica seara pe undeva? un biliard? o popica? o carte? :)

 

aaa si ps: frumos tricou: vreau si eu!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor -am o mica problema:

Cind merg pe drum mai rau se aude ceva in fata in furca,amortizatoare,asa ca o palitura fier de fier.Dar parca amortizatoarele lucreaza bine--poate e de la vriun reglaj?

Si inca ceva, cind merg mai mult timp cu ea ma doare si imi amorteste mina dreapta=eu dau vina pe unghiul volanului,ce ziceti,mai are cineva asa probleme?

Multumesc si sorry poate de asa intrebari=sunt incepator am deabea vreo 500km parcursi. :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor -am o mica problema:

Cind merg pe drum mai rau se aude ceva in fata in furca,amortizatoare,asa ca o palitura fier de fier.Dar parca amortizatoarele lucreaza bine--poate e de la vriun reglaj?

Si inca ceva, cind merg mai mult timp cu ea ma doare si imi amorteste mina dreapta=eu dau vina pe unghiul volanului,ce ziceti,mai are cineva asa probleme?

Multumesc si sorry poate de asa intrebari=sunt incepator am deabea vreo 500km parcursi. :) :)

 

motoru la mecanic,desfacut furca si vazut ce e inauntru....cel mai indicat...parerea mea......mana dreapta iti amorteste probabil de la acceleratie,inca nu s-a obsnuit....nu e volan,e ghidon :D .....mai da-te cu viespea si o sa vezi ca se obisnuieste mana,si eu am avut aceeasi problema prima mie de kilometrii cu primul meu motor.bafta ma motor.sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai dupa ce trimiti o poza cu intruderul :D) [ incerc sa te motivez :))) ]

 

 

Multam fratioare pentru incurajare, dar pe zi ce trece imi este dor sa fiu Hornetist.

Cred ca voi reveni la prima amanta! Numai bine si sa te poarte in continuare sanatos.

Asfalt uscat si curat.

Mesaj completat

Cateva pozulici din seara asta :)

 

AAAAA.... gata, am vazut tricoul, super frumos.

Poate merge si in contrast pe culori inchise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde iau si eu spray din asta WD , problema asta o am si eu...ms

 

 

sal.

 

eu am luat un WD-40 din bricostore si destul de bun. Se mai foloseste si WD-12. Nu stiu exact care e diferenta intre ele. Daca ai nevoie urgent si nu gasesti te pot ajuta spray-ul.

 

 

Bafta.

Mesaj completat

Apropo se anunta vreo iesire in week-end ca nu prea mi-a sta in bucale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Apropo se anunta vreo iesire in week-end ca nu prea mi-a sta in bucale?

La Cernica, e intrunirea Dacorum BikeFest II, poate ne strangem undeva, la o ora stabilita si mergem in grup mare sa bem un suc acolo.

Si link /index.php?showtopic=419209

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor -am o mica problema:

Cind merg pe drum mai rau se aude ceva in fata in furca,amortizatoare,asa ca o palitura fier de fier.Dar parca amortizatoarele lucreaza bine--poate e de la vriun reglaj?

Si inca ceva, cind merg mai mult timp cu ea ma doare si imi amorteste mina dreapta=eu dau vina pe unghiul volanului,ce ziceti,mai are cineva asa probleme?

Multumesc si sorry poate de asa intrebari=sunt incepator am deabea vreo 500km parcursi. :D :)

Poate iti amorteste mana de la pozitia pe motor. Incearca sa stai in asa fel incat sa nu fie mainile intinse, ci putin indoite, iar greutatea corpului sa o sustii din trunchi (abdomen si spate), nu in maini....in afara de franarile puternice.

Sau poate echipamentul e prea strans pe brate. Si eu am patit....megeam linistit, si dupa ce am oprit, am observat ca nu imi mai simteam mana stanga aproape deloc de la umar in jos......bine ca nu am patit ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Cernica, e intrunirea Dacorum BikeFest II, poate ne strangem undeva, la o ora stabilita si mergem in grup mare sa bem un suc acolo.

Si link /index.php?showtopic=419209

 

 

eu ma bag. Plecam maine dimineatza si ne intoarcem seara. Vedem cati se mai strang si stabilim ora si locul de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de sfaturi,dar care e totusi pozitia optima pe Hornet? poate are cineva foto?

 

Pozitia optima pe Hornet sau pe oricare alta motoreta este aceea care te face sa te simti confortabil si odihnit .

 

In legatura cu oboseala si durerile musculare , acestea sunt normale deoarece mersul pe moto iti solicita niste muschi intr-un mod in care nu au mai fost solicitati pana acum. La fel si articulatiile si alte parti ale corpului.

 

Este vorba de obisnuita. Si eu merg de putin timp pe mototcicleta si am avut aceleasi probleme , dar te vei obisnui. Ideea e sa mergi cu durere, fara durere , te obisnuiesti , iti dai seama care pozitie te avantajeaza din punct de vedere al confortului , etc .

 

Sunt mai multi factori care tin de pozitia ta ideala : conformatia ta, inaltimea , dezvoltarea musculara, etc .

 

Tot ce trebuie sa faci sunt doar Km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...