Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ceva idei? Voi cu ce limitati pofta de viteza la hornetica?

 

Asfalt uscat!

 

eu am pus pana acuma(nu ma intreba de ce am gresit de 2 ori:P)niste magarii......lucas-uri......zeroooooo.....acuma pe luna viitoare trec pe EBC ca ii musai sa si opreasca "fetitza",ca de mers merge...:eek:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am pus pana acuma(nu ma intreba de ce am gresit de 2 ori:P)niste magarii......lucas-uri......zeroooooo.....acuma pe luna viitoare trec pe EBC ca ii musai sa si opreasca "fetitza",ca de mers merge...:eek:

 

sanatate numai bine

 

mersi pt info. se pare ca tot lucas voi pune si eu, organice. Cica alea "neorganice" (ferodouri parca) te tin mai mult, dar cele organice mai ocrotesc si discul de frana.

 

EBC.. de unde?

Care e diferenta, la concret?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt info. se pare ca tot lucas voi pune si eu, organice. Cica alea "neorganice" (ferodouri parca) te tin mai mult, dar cele organice mai ocrotesc si discul de frana.

 

EBC.. de unde?

Care e diferenta, la concret?

 

Asfalt uscat!

 

lucas de astea cum am avut io...160 lei 2 seturi(4 bucati)....EBC sinter 32 de euro setu(2 bucati)

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am bagat o tura pana la Sibiu...! cateva sute de km! i-a papat Hornetica de n-a avut aer! Joi mai dau o tura dar...pe Cheia, Padurea Bogatii, Sighisoara, Medias! Sper sa nu ma mai ploua!

post-4849-1242156752_thumb.jpg

post-4849-1242156786_thumb.jpg

post-4849-1242156823_thumb.jpg

post-4849-1242156849_thumb.jpg

post-4849-1242156872_thumb.jpg

post-4849-1242156895_thumb.jpg

post-4849-1242156910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

looome looome!!!

salutari la fratii bondari!

cica mi-am luat si eu o toba sport (in sfarsit)! :D ...si vroiam sa impartasesc cu voi bucuria!

este vorba de una bucata Roads Italia Ovale Titanium si ... cica ar fi prima Roads Italia pt bondari din tara! :eek:

vreau sa zic ca sunt foarte multumit de raportul calitate/pret ... 169 euro! :) si in acest sens am facut si doua filmulete: unu pt cei care au cateva minute la dispozitie si unu pt cei care vor sa treaca direct la zgomot!

Doamna ajuta si asfalt uscat!

 

 

si cateva pozisoare:

post-43771-1242162242_thumb.jpg post-43771-1242162269_thumb.jpg post-43771-1242162293_thumb.jpg

post-43771-1242162313_thumb.jpg post-43771-1242162333_thumb.jpg post-43771-1242162350_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am bagat o tura pana la Sibiu...! cateva sute de km! i-a papat Hornetica de n-a avut aer! Joi mai dau o tura dar...pe Cheia, Padurea Bogatii, Sighisoara, Medias! Sper sa nu ma mai ploua!

 

Si al dracu ca am trecut azi pe acolo, da' n-am vast Horneleanu ca-l recunosteam pe loc.

De la Medias incotro mergi joi? Joi e zi de intalnire a motoretistilor din SB, poate esti prin zona. Daca vrei iti las nr de tel pe PM. In caz ca te prinde foamea pe drum si urla in tine, intre Sighisoara si Dumbraveni, pe la Danes se mananca bine. Este indicator de la soseaua principala. Ii spune cava cu Dracula sau Dracul.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit...sa o auzi cum suna dupa ce se arde putin! :D Moamaaaa! :eek:

 

Emppu...stiu de Danes! Vara merg si stau acolo in weekend, la Han! :P Maine o sa fie traseul: Cheia-Brasov-Sighisoara-Medias-Sibiu-Fagaras-Brasov-DN1! Stiu de intalnirea de joi ca am o prietena foarte draga care participa si mi-a zis! :) dar din pacate nu putem sta pana mai tarziu! Daca esti in zona pe la pranz...da un semn!

 

0723355896 Stefan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucas de astea cum am avut io...160 lei 2 seturi(4 bucati)....EBC sinter 32 de euro setu(2 bucati)

 

sanatate

 

in momentul de fata am 2 variante la louis:

 

Lucas organice la 30.95 setul

Lucas sinter 35.95 setul

 

Deocamdata as opta pentru cele organice sa-mi ocroteasca discul de frana.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emppu...stiu de Danes! Vara merg si stau acolo in weekend, la Han! :P Maine o sa fie traseul: Cheia-Brasov-Sighisoara-Medias-Sibiu-Fagaras-Brasov-DN1! Stiu de intalnirea de joi ca am o prietena foarte draga care participa si mi-a zis! :D dar din pacate nu putem sta pana mai tarziu! Daca esti in zona pe la pranz...da un semn!

 

0723355896 Stefan!

 

Eu sunt in SB si am timp pe la pranz. Cand esti in SB, daca ai putina vreme de stat, ne putem intalni sa schimbam o vorba, doo.

Io am 0743470869, numele real nu-l divulg. :eek: Dai un bif sau un tel si am tzashnit catre tine. Drum bun si asfalt curat! BV-Sighisoara... orgasmic! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@banditz- misto toba,suna bine!

 

 

Bandit...sa o auzi cum suna dupa ce se arde putin! Moamaaaa! :)

 

Emppu...stiu de Danes! Vara merg si stau acolo in weekend, la Han! :D Maine o sa fie traseul: Cheia-Brasov-Sighisoara-Medias-Sibiu-Fagaras-Brasov-DN1! Stiu de intalnirea de joi ca am o prietena foarte draga care participa si mi-a zis! dar din pacate nu putem sta pana mai tarziu! Daca esti in zona pe la pranz...da un semn!

 

0723355896 Stefan!

 

hai multumesc! :P ...si poate ne vedem maine la o mare bondareala (asta dak ma lasa shefu' :eek: ) ...de nu...saptamana viitoare la sigur vin!

 

Doamne ajuta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ii zice Piata Constitutiei . Vin si eu 99%.

 

in momentul de fata am 2 variante la louis:

 

Lucas organice la 30.95 setul

Lucas sinter 35.95 setul

 

Deocamdata as opta pentru cele organice sa-mi ocroteasca discul de frana.

 

Asfalt uscat!

 

 

Eu vreau sa-mi iau Nissin, este un importator in bucuresti dar ultima oara nu avea pe stoc pentru Hornet. N-a putut sa-mi dea detalii de pret ca cika nu avea pret la ce nu-i pe stoc. O sa mai incerc zilele astea cu un telefon sa vad daca a adus. Sincer Lucas nu mi se par extraordinare din ce am citit pe aici...Daca mai e cineva interesat spuneti poate facem o comanda mai mare.

 

asta e situl lor http://www.motorteam.ro/

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....am pus eu lucas de curand....n-as mai fi pus..... FLUIERA DE NU SE POATE !

am facut vreo 50 km de-atunci; la inceput era un fluierat continuu; acuma deja e mai ..."ritmat" !

se pare - din ce ziceau altii - ca isi dau drumu` dupa o vreme si ragusesc....n-or sa se mai auda...

 

sfat: lasa draq lucasu; ia nene nissin ca-s ale ei !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....am pus eu lucas de curand....n-as mai fi pus..... FLUIERA DE NU SE POATE !

am facut vreo 50 km de-atunci; la inceput era un fluierat continuu; acuma deja e mai ..."ritmat" !

se pare - din ce ziceau altii - ca isi dau drumu` dupa o vreme si ragusesc....n-or sa se mai auda...

 

sfat: lasa draq lucasu; ia nene nissin ca-s ale ei !!

 

fluiera lucasurile de parca opreste trenu...:eek:...isi dau drumu dupa o vreme....dar incep spre sfarsitul vietii lor din nou sa urle ca dracu....eu acum caut un distribuitor de EBC,sa vad exact ce si cum....daca nu gasesc iau BRAKING..pe inceputul lunii iunie

 

sanatate numai bine

 

ps:si sa vezi ce meserie is lucasurile cand te dai mai racing si se infoaca de numa numa...mai prinde frana cam cum ai pune piciorul pe jos sa franezi ca fred flinstone:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de incurajari george ! :)

 

ninja...unde-i razna neica...?

daca nu ti-e greu...zi si tu niste preturi.

 

mane...asta am realizat eu de lucasuri.....din pacate :eek: ......am fost acuma duminica l o tura mai "reising' si pe margini au crapat placutele......nu stiu cum sa iti explic..parca se cojesc,parca is niste flori care se usuca :D ......eu altu` nu mai pun lucas nici sa stiu ca le primesc gratis..... :P

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- eu mi-am luat SBS -uri de la Elfi sper sa nu fi luat vreo tzeapa cu ele dupa ce am vazut ca discutati pe aici de placute

 

- am comandat si cauciuc pe spate ca e cam ras asta de il am acum. O sa-mi vina Michelin PILOT ROAD 2 A REAR 180/55 ZR17 TL 73W pe data de 22.05.2009, ziceti-mi si mie unde sa ma duc sa le montez , ca nu stiu pe nicaieri si mie lene sa caut pe forum acuma

 

- mi-am montat parbrizul de la Givi , ala de tourer , e meserias , alta viata cu el la viteza mare , o sa pun poze zilele astea sa va dati cu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- eu mi-am luat SBS -uri de la Elfi sper sa nu fi luat vreo tzeapa cu ele dupa ce am vazut ca discutati pe aici de placute

 

- am comandat si cauciuc pe spate ca e cam ras asta de il am acum. O sa-mi vina Michelin PILOT ROAD 2 A REAR 180/55 ZR17 TL 73W pe data de 22.05.2009, ziceti-mi si mie unde sa ma duc sa le montez , ca nu stiu pe nicaieri si mie lene sa caut pe forum acuma

 

- mi-am montat parbrizul de la Givi , ala de tourer , e meserias , alta viata cu el la viteza mare , o sa pun poze zilele astea sa va dati cu parerea

Cum is SBS-urile? Organice sau sinter? Cat au fost? CUm se comporta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu...sper sa fie vreme ok si sa pot veni!

 

@Wakasaki...SBS sunt super placute! nu cred ca ai de ce sa iti faci griji!

 

@Georgele...si mie mi-au facut la fel! s-au dus marginile! praf s-au facut si s-au tocit in 2500 de km! Sunt mai proaste ca Ferodo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu...sper sa fie vreme ok si sa pot veni!

 

@Wakasaki...SBS sunt super placute! nu cred ca ai de ce sa iti faci griji!

 

@Georgele...si mie mi-au facut la fel! s-au dus marginile! praf s-au facut si s-au tocit in 2500 de km! Sunt mai proaste ca Ferodo!

 

maestre.......jur ca le dau foc cand le dau jos..:D..sa nu mai ramana nimic din ele...mama lor de placute de plastelina :) ......abia astept sa pun sus EBC-uri race sa vedem alea daca mai fac figuri...daca nici de alea nu is multumit inseamna ca tre sa ma las de motorit si sa ma apuc de gatit :eek:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca se vehiculeaza mai multe marci de placute. intreb pe cei care ati avut mai multe cam care vi se par de cea mai buna calitate?

nu ma intereseaza pretul. Ma refer strict calitate.Dintre EBC,BRAKING, NISSIN si care mai sunt de top. Eu momentan merg pe nissin, ca am vazut ca asta au de la mama lor saucel putin etrierii sunt nissin.

@ninja chiar te rog daca poti sa faci rost de niste preturi pentru placute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am bagat o tura pana la Sibiu...! cateva sute de km! i-a papat Hornetica de n-a avut aer! Joi mai dau o tura dar...pe Cheia, Padurea Bogatii, Sighisoara, Medias! Sper sa nu ma mai ploua!

 

 

Salut. Am o intrebare ce far este cel pe care il ai si husa de rezervor. De unde sunt luate si cat au costat?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...