Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie mi-ar conveni sa ne vedem acolo...ca am motorul inca neinmatriculat...in curtea unui depozit de langa Hotel....deci pana acolo as putea veni calare pe el...si m-as putea lauda ca am fost la intalnirea hornetistilor :)) Daca alegeti alt loc...o sui in duba si vin cu ea asa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei de motor? Exact pe langa selectorul de viteze iese uleiul?

 

Sincer sa fiu nu am fost foarte atent ,dar in regiunea aia era ulei+praf si nu pot spune exact.Eu credeam ca pe acolo poate fi vriun tubulet de scurgere ceva....

Apropo uleiul din cutie e acelasi cu cel din motor sau se toarna aparte si este de alt tip?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot imbraca si eu saua? Ca am o mica taietura pe ea de cand am luat-o si cum o tin in fatza blocului daca nu pun nimic pe ea cu ploile astea e grav ca se imbiba buretele cu apa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu am fost foarte atent ,dar in regiunea aia era ulei+praf si nu pot spune exact.Eu credeam ca pe acolo poate fi vriun tubulet de scurgere ceva....

Apropo uleiul din cutie e acelasi cu cel din motor sau se toarna aparte si este de alt tip?

 

vezi ca probabil este mizeria care se aduna acolo la pinion! cand cureti lantul da si capacul cu vitezometrul jos si curata acolo bine;eventual cu pensula cu benzina si acolo la arcul de la cric !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca probabil este mizeria care se aduna acolo la pinion! cand cureti lantul da si capacul cu vitezometrul jos si curata acolo bine;eventual cu pensula cu benzina si acolo la arcul de la cric !

tot asta zic si eu ca este, 99%

 

Stie cineva unde pot imbraca si eu saua? Ca am o mica taietura pe ea de cand am luat-o si cum o tin in fatza blocului daca nu pun nimic pe ea cu ploile astea e grav ca se imbiba buretele cu apa. :)

uite AICI, userul darian

 

...sa inteleg ca in weekend sau poate chiar joia, mergem sa bem o ciocolata calda la Hotel Hornet...? :) :)

putem lua si o camera :) , depinde care cu ce pasager vine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!!

Am si eu o intrebare,urmeaza sa ma apuc de scoala peste cateva luni si as dori sa intreb daca Honda Hornet este relativ buna si usoara de condus pentru un incepator? Stiu ca are motor de 600cm si e cam mare dar...l-as vrea pentru o bucata de timp mai mare...(deh...lipsa banilor isi spune cuvantul)

Va multumesc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!!

Am si eu o intrebare,urmeaza sa ma apuc de scoala peste cateva luni si as dori sa intreb daca Honda Hornet este relativ buna si usoara de condus pentru un incepator? Stiu ca are motor de 600cm si e cam mare dar...l-as vrea pentru o bucata de timp mai mare...(deh...lipsa banilor isi spune cuvantul)

Va multumesc!!

 

Honda Hornet este o motocicleta foarte prietenoasa, foarte manevrabila in oras si iarta de multe ori greselile unui incepator.

Este putin incomoda la drumuri lungi daca treci de 130-140 km/h, dar daca sti sa te asezi pe ea sau iti montezi un parbriz adecvat o sa mai castigi un pic la comfort.

Chiar daca are motor de 600 cmc, nu te speria, adevarata ei putere o sa o descoperi in timp, dupa cateva sute de km. Poti merge cu ea si babeste si sport. Se aseaza bine pe curbe iar daca ai pasager atunci sta si mai bine pe drum, chiar daca iti creste putin consumul si pierzi un pic din demaraj. Eu cred ca daca vrei sa incepi cu un Hornet, poti incepe linistit cu cel de 600.

Succes. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceput cred ca nu o sa ating nici macar 80 km/h deja imi vorbesti de viteze astronomice 130-140 km/h :))

Mai important e sa iau permisul si la urma ma descurc eu cu "Micutza Viespe"!!

Bafta si asfalt uscat!! Sper sa ne vedem pe asfalt...cat mai curand.

viteze astronomice 130-140?

asa ziceam si eu pana am calarit-o...la prima iesire cu bondaru direct de pe bancile scolii de soferi i-am dat doua tute! :)

 

...da stiu... unii ar zice... :) ...dar merge vis!

ia permisu si sa vezi plictiseala la 130km/h!

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in prezent niste oglinzi mai mult decat simbolice si intentionez sa iau niste oglinzi mai mari , eventual si reglabile (telescopice) , orice recomandare , sugestie e binevenita

 

hehe.....daca bine vad in poza de la avatar,cred ca de alea am si eu.cam mici ce ii drept,dar m-am obisnuit.trag de coate in interior cand vreau sa ma uit...si oricum,eu sunt cu ochii peste umar orice as face..... :) ...

 

aici un link....are un prieten pe hornet si tare bine arata

http://www.louis.de/_202c430a3388558cff723...;TITLE=10028278

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe.....daca bine vad in poza de la avatar,cred ca de alea am si eu.cam mici ce ii drept,dar m-am obisnuit.trag de coate in interior cand vreau sa ma uit...si oricum,eu sunt cu ochii peste umar orice as face..... :) ...

 

aici un link....are un prieten pe hornet si tare bine arata

http://www.louis.de/_202c430a3388558cff723...;TITLE=10028278

 

sanatate

 

arata bine oglinda recomandata , intrebarea e daca nu cumva e prea scurt bratul ? Cum se descurca prietenul sa vada in ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceput cred ca nu o sa ating nici macar 80 km/h deja imi vorbesti de viteze astronomice 130-140 km/h :))

Mai important e sa iau permisul si la urma ma descurc eu cu "Micutza Viespe"!!

Bafta si asfalt uscat!! Sper sa ne vedem pe asfalt...cat mai curand.

 

Nu-ti face griji in privinta asta, o sa mergi cu viteza care crezi ca ti se potriveste, toate la timpul lor, o sa-ti dai singur seama cand o sa trebuiasca sa bagi mai mult mana in gas. Eu la inceput aveam recordul 160 ...si abia l-am ridicat acum la 210 :)

 

era sa uit...am gasit site-u asta cu hornetisti...all over the world... poate facem o intrunire ...undeva la mijloc ... ce yiceti ?? :)

 

http://www.hondahornet.co.uk/gallery/hs.php?hornet=600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata bine oglinda recomandata , intrebarea e daca nu cumva e prea scurt bratul ? Cum se descurca prietenul sa vada in ea ?

 

oglinda e mare sa stii.tot de pe louis a luat-o si el.se vede tare bine in ea.eu am urcat pe hornetu` lui(de 900) cu ghidon stock,si vedea perfect in spate.tot brat scurt are si a lui.

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni please ce ziceti de motoru de mai sus? Miine vreau sa ma fac Hornetist!!!!!!

 

 

In poze arata super si la banii astia e chiar suspect de ieftin

 

Intreaba-l daca a fost cazut pe partea stanga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni please ce ziceti de motoru de mai sus? Miine vreau sa ma fac Hornetist!!!!!!

 

 

prietene... mare atentie la seriile de pe motor si cadru sa bata cu alea din cartea tehnica a motocicletei. Mergi cu ea putin sa nu traga stanga-dreapta, da-i vitezele pana intr-a sasea, sa intre in toate... si daca motorul toarce (asculta-l si dimineata la rece)... ia-o ... este foarte ok (cel putin din poze)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni please ce ziceti de motoru de mai sus? Miine vreau sa ma fac Hornetist!!!!!!

 

 

Man ai grija e inmatriculat in moldova. O gramada de masini furate se inmatriculeaza la ei pe nashpa si dupa ce o cumperi si vrei s-o inmatriculezi la noi vezi ca e defapt furata si dai din buza. Pierzi banii si eventual iti confisca si motorul. Eu zic ca miroase, arata prea bine in poze si nici cazut nu pare. Cati km zice ca are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa vedem suspect la motorul din poza? Pretul! E fix ca a mea cu exceptia tobei si eu nu as da-o sub 3500 nu 2500. De-a lungul timpului am invatat ca nu exista chilipir la moto sh.

 

Cat despre apelul tau disperat cu o zi inainte?! Daca chemai om sa te ajute sa il vezi era ceva, asa din poze.... pun si eu poza cu mine sa imi spui ce probleme de sanatate am?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

NU am mai dt nici un semn ca am fost ocupat cu targul de carte, dar de maine incep sa vin si eu joi in Piata.

Acu va mai sacai cu o problema. Ceva imi mananca bateria rau. Am schimbat saptamana trecuta al doilea releu, si nimc.

Aseara am fost la un electrician care mi-a spus, din nou, ca e dus releul. Dar e nou, cum naiba sa se duca asa repede?

Si mi-a mai zis ca am baterie de scuter. Voi ce baterie aveti? Si daca aveti vreo alta idee legat de problema asta.

Ca merg de ceva vreme, cu baterie de rezerva i n rucsac, si cu rederesor la mine, cand fac drumuri mai lungi... si am cam obosit sa tot schimb.

Acu electricianul imi spune sa iau alta baterie si alt releu. Dar daca fac lucrul asta si am aceeasi problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...