Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salve FB-es :wacko: ....revin cu niste info:eu nu mai plec din gasca,hornetul ramane.dar va suferi modificari majore.so,let the fun begin! :grinbandit: ...iar prezentare oficiala a prototipului honda hornet HRC T&G va avea loc la deschiderea sezonului urmator(pentru hornete) pe data de 28 mai :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve FB-es :laugh: ....revin cu niste info:eu nu mai plec din gasca,hornetul ramane.dar va suferi modificari majore.so,let the fun begin! :unsure: ...iar prezentare oficiala a prototipului honda hornet HRC T&G va avea loc la deschiderea sezonului urmator(pentru hornete) pe data de 28 mai :wacko:

 

LE:mai incerc o treaba,sa il dau al meu si sa iau unul 2005-2006 si sa il fac ala PROTO..sa vedem ce iese :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat un joc destul de mare la manerul din dreapta (acceleratie).

 

ati mai intampinat problema asta , stie cineva care o fi smecheria ? nu este foarte deranjant insa ma gandesc sa nu se strice de tot la un moment dat , mai ales cand sunt in departari :)

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jocul la maneta de acceleratie trebuie sa fie de 1-2mm (asa cred, da vezi in manual ca sa fii sigur) pt a evita bruscarile la revenirea in acceleratie (care s-ar petrece daca jocul ar fi 0). Mai bine masoara cu ceva distanta si in functie de asta reglezi din piulite pe acolo.

Daca ti-a crescut jocul la maneta, inseamna ca s-a intins putin cablul si trebuie reglat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jocul la maneta de acceleratie trebuie sa fie de 1-2mm (asa cred, da vezi in manual ca sa fii sigur) pt a evita bruscarile la revenirea in acceleratie (care s-ar petrece daca jocul ar fi 0). Mai bine masoara cu ceva distanta si in functie de asta reglezi din piulite pe acolo.

Daca ti-a crescut jocul la maneta, inseamna ca s-a intins putin cablul si trebuie reglat.

 

mersi,

 

s-a uitat un mecanic la un moment dat cand am facut schimbul de ulei, a strans putin pe acolo dar degeaba, concluzia a fost ca cine stie ce uura are pe acolo :)

Mesaj completat

mersi,

 

s-a uitat un mecanic la un moment dat cand am facut schimbul de ulei, a strans putin pe acolo dar degeaba, concluzia a fost ca cine stie ce uzura are pe acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti si fete grija mare la traficul din romania mai ales prin orase! m-a apucat sa zic chestia asta pt ca aseara un betiv mi-a taiat calea cu un mondeo in 10m de mine si cu politia uitandu-se ca la spectacol la impact (noroc ca eram si eu cu masina ) si ne-am facut praf amandoi ! daca eram cu motorul puteam sa fiu mort la ora asta! achtung!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so...cum ramane cu iesirea din week end? Cine se baga si in ce zi sa fie? Eu propun sa mergem la Slanic...e si drumul frumos...si eventual ne bagam si in salina. Daca are cineva alte propuneri...stiti ce sa faceti! :)) Bafta...ca avem nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so...cum ramane cu iesirea din week end? Cine se baga si in ce zi sa fie? Eu propun sa mergem la Slanic...e si drumul frumos...si eventual ne bagam si in salina. Daca are cineva alte propuneri...stiti ce sa faceti! :)) Bafta...ca avem nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intereseaza, am afalt ca nu se pupa janta de 2005 pe un 2003 din cauza ca la alea cu furca upside e axul mai mare :)(

Despre geamul de far drept fata de ala bulbucat nu cunosc daca merge, trebuie sa compari prinderile.

 

Releul: intreb acu daca are cineva pe stoc.

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...