Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o, ba da. PAROL, tanara domnisoara!

Eu??? mai eu o las mai usor ca nu mai am asigurare, in plus sunt fata si pe frigul asta... :) Si-apoi ce, nu-mi sta bine in fustita? (nu ma vedeti des asa)

 

eu vin numai daca ne strangem vreo 10-15, altfel nu merita.

hello!my little friends...paote reusim sa ne vdm intr-o seara la un lasertag...ce ziceti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca am facut si eu primul test cu o jucarie: puteti vedea aici in HD, rezolutie de iutub

sau

 

 

FFF TARE filmuletul, sper sa ne mai prezinti si alte inregistrari :finger:

 

Si daca poti sa ne dai mai multe detalii despre camera si ce alte modele de pe piata mai merita, am vazut ca tu ai un model de top, ma gandeam daca as putea sa gasesc o camera pe la 50-100 euro, bineinteles ca nu o sa fie HD dar macar sa se vada ceva cat de cat, cam cum sunt majoritatea filmuletelor de pe youtube.

Asa pe ebay am vazut ca sunt modele care pleaca de la 30$ dar nu stiu daca sunt bune de ceva sau daca functioneaza mai mult de o luna, mentionez ca eu am avut ghinion cu un aparat foto Canon de 300Euro caruia i s-a stricat dupa 2 ani partea electronica si nu mai sta deschis decat daca e apasat butonul on/off in continuu... in rest el functioneaza perfect. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ghidon am avut si eu montat un aparat foto digital panasonic si de la vibratii nu mai face decat 2 poze si cere dupa aia sa il inchid si sa il deschid din nou ...dar pe modul de filmare merge ok

punsi eu o monstra cu ce am filmat :finger: :

am renuntat insa la asa ceva pt ca vibra foarte tare si nu prea se vedea :)

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca am facut si eu primul test cu o jucarie: puteti vedea aici in HD, rezolutie de iutub

sau

Foarte fain se vad filmuletele. In Bucuresti sunt facute? Nu cred ca mi-ar placea acolo. Nu cred ca e frumos deloc sa te dai pe motor. Trafic mult si strazi stramte...si nu se nici termina repede, mai ales daca stai in centru :) . Mai frumos e aici pe dealuri si curbe.

 

Oricum, faine filmari. Se comporta bine Hornetul in oras, se vede ca e facut pt asta.

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cataH > camera este gopro HD. din pacate nu este a mea, eu doar am facut un test cu ea, insa este conceputa pt filmari de tip action, poate fi prinsa cam pe orice, casca, durca, bicicleta, placa surf...samd... mai cauta pe net sa vezi filme similare. sincer, nu prea merita sa iti mai cumperi de acum incolo decat de la hd in sus, celalalte camere sunt mult sub asta. poti cauta sa vezi vechiul gopro cum se vede, nu are deloc detalii. practic daca te alegi pe curbe cu cineva, la distanta de 15 metri, abia se vede motociclistul in fata...

oricum, eu am facut o iesire scurta pt un test. si ziceam sa impartasesc imaginile cu voi. la vara o sa facem un montaj cu totii

 

@arycy > si eu mi-am montat sony h9 pe motor si am prins o pietricica care mi-a facut gaura in obiectiv.... de-aia m-am lasat de improvizatii, trebuie ceva dedicat.

 

@vladutz50 > da, is in bucuresti, abia astept sa vad ce iese la mare, cand o sa dau o tura pe faleza de la kavarna

atasez o poza sa va faceti o idee.

 

 

iaca am facut si eu primul test cu o jucarie: puteti vedea aici in HD, rezolutie de iutub

sau

 

 

 

FFF TARE filmuletul, sper sa ne mai prezinti si alte inregistrari :kick:

 

Si daca poti sa ne dai mai multe detalii despre camera si ce alte modele de pe piata mai merita, am vazut ca tu ai un model de top, ma gandeam daca as putea sa gasesc o camera pe la 50-100 euro, bineinteles ca nu o sa fie HD dar macar sa se vada ceva cat de cat, cam cum sunt majoritatea filmuletelor de pe youtube.

Asa pe ebay am vazut ca sunt modele care pleaca de la 30$ dar nu stiu daca sunt bune de ceva sau daca functioneaza mai mult de o luna, mentionez ca eu am avut ghinion cu un aparat foto Canon de 300Euro caruia i s-a stricat dupa 2 ani partea electronica si nu mai sta deschis decat daca e apasat butonul on/off in continuu... in rest el functioneaza perfect. :kali:

 

 

pe ghidon am avut si eu montat un aparat foto digital panasonic si de la vibratii nu mai face decat 2 poze si cere dupa aia sa il inchid si sa il deschid din nou ...dar pe modul de filmare merge ok

punsi eu o monstra cu ce am filmat :D :

am renuntat insa la asa ceva pt ca vibra foarte tare si nu prea se vedea :)

 

 

Foarte fain se vad filmuletele. In Bucuresti sunt facute? Nu cred ca mi-ar placea acolo. Nu cred ca e frumos deloc sa te dai pe motor. Trafic mult si strazi stramte...si nu se nici termina repede, mai ales daca stai in centru :finger: . Mai frumos e aici pe dealuri si curbe.

 

Oricum, faine filmari. Se comporta bine Hornetul in oras, se vede ca e facut pt asta.

post-21717-1260001581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete nah....e fun in bucale,printre masini,autobuze,soferi imbecili,gropi....tot ce NU vrei:D......se vede si pe filmare cam cat e de mare haosul,dar mi imi placeeeeee

Foarte fain se vad filmuletele. In Bucuresti sunt facute? Nu cred ca mi-ar placea acolo. Nu cred ca e frumos deloc sa te dai pe motor. Trafic mult si strazi stramte...si nu se nici termina repede, mai ales daca stai in centru :) . Mai frumos e aici pe dealuri si curbe.

 

Oricum, faine filmari. Se comporta bine Hornetul in oras, se vede ca e facut pt asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni am nevoie de sfatul vostru de unde pot face rost de un cauciuc pentru fata ieftin si bun?

Pirelli Diablo 120/70 ZR 17 M/C (58W)

Precizez ca acesta are o taietura de 1cm (asa cit lama unu briceag) si baiatul de la vulcanizare mi-a zis ca mi-l face dar nu garanteaza ca tine

E periculos :finger: daca il peticesc se simte la directie sau la viteza mare :) a mai patit cineva asa ceva

Astept sfaturile voastre Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, stiu clipul, si tipul care are camera il stie si pe baiat :angry:

e tare misto camera dar nu filmeaza klumea noaptea.

 

Uite cum se vede noaptea....noul GoPro HD....filmare facuta acum cateva seri.

 

 

sa nu mai precizez ca abia cand vezi un film ca asta iti dai seama cat de intunecat e orasul nostru. luminca curului

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni am nevoie de sfatul vostru de unde pot face rost de un cauciuc pentru fata ieftin si bun?

Pirelli Diablo 120/70 ZR 17 M/C (58W)

Precizez ca acesta are o taietura de 1cm (asa cit lama unui briceag) si baiatul de la vulcanizare mi-a zis ca mi-l face dar nu garanteaza ca tine

E periculos daca il peticesc se simte la directie sau la viteza mare a mai patit cineva asa ceva

Astept sfaturile voastre Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

true :angry:, la bikers otopeni, si la arc

Pe baiat cred ca-l cunosti si tu :( ....a fost odata cu mine si avea un scuter rosu.....acum si-a luat SV (a renuntat la Hornet).
Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni am nevoie de sfatul vostru de unde pot face rost de un cauciuc pentru fata ieftin si bun?

Pirelli Diablo 120/70 ZR 17 M/C (58W)

Precizez ca acesta are o taietura de 1cm (asa cit lama unui briceag) si baiatul de la vulcanizare mi-a zis ca mi-l face dar nu garanteaza ca tine

E periculos daca il peticesc se simte la directie sau la viteza mare a mai patit cineva asa ceva

Astept sfaturile voastre Multumesc

 

Ce intelegi prin ieftin si bun? Te referi la SH? Daca vrei nou stiu vreo 2 oameni de pe forum care au preturi mai mult decat accesibile.

E riscant de facut ce zici tu, daca spatele il mai redresezi fata nu prea. Nu are rost sa-l vulcanizezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni,fiinca sa racit am pus deja motoru la ernat siintre timp vreau sai fac niste modificari,si va rog poate ma puteti ajuta.Ce vreau sa fac:

-sa schimb oglinzile pe ceva mai in stil sport.

-sa schimb farul din spate pe unul transparent cu leduri.(motoru meu e sur)

-sa schimb ceva la lookul din fata,un alt far poate sau un parbriz ca sa arate mai agresiv.

-sa refac plasticul de la codita fiindca sau rupt ambele capete chiar unde se prinde codita-merita sau mai bine sa caut alta codita?

va rog sami dati niste sfaturi

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi prin ieftin si bun? Te referi la SH? Daca vrei nou stiu vreo 2 oameni de pe forum care au preturi mai mult decat accesibile.

E riscant de facut ce zici tu, daca spatele il mai redresezi fata nu prea. Nu are rost sa-l vulcanizezi.

 

Salutare

Orice recomandare e bine venita

Eu asi opta spre unul nou dar nu stiu la ce pret se ridica

Stiu ca am vazut mai de mult pe forum aici pe cineva care cerea un sfat despre niste cauciucuri Pirelli si postase si un link :( il caut de 3 zile linkul ila :angry:

Despre cele SH ce parere aveti merita

Multumesc numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SH....depinde ce dot au si in ce stare sunt. La mobra prefer sa fie noi.....oricum e recomandat ca sa nu tii mai mult de 2-3 ani un set de anvelope.....incepe sa crape cauciucul, nu mai are aceleasi proprietati, aderenta, etc. Eu si la masina le schimb la max 2-3 ani.....de multe oriimi zic aia la vulcanizare ca-s nebun, dar in nebunia mea imi dau seama ca anvelopa e singura care-mi face legatura cu solul.....iar daca n-o face.....costa mai mult de 200-250 euro cat e un set de anvelope. Asa ca nu te zgarcii .....parerea mea.

 

 

Uite aici cate ceva http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showforum=147

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce an e mobra?

Vezi la Rizoma si Barracuda

varianta asta o sa il sece de bani fara motiv....sunt destule alte variante(louis,ebay,etc) mult mai bune ca buget,si chiar si ca look.....eu zic sa cauti pe alte siteuri,daca nu vrei sa dai degeaba 100euro pe un set de oglinzi.sanatate

Mesaj completat

vezi uzerul MAC si userul MATRIX,pe forum...ei au tot ce vrei la toate preturile.doar gume noi,SH vezi userul TERHE.sanatate

Salutare

Orice recomandare e bine venita

Eu asi opta spre unul nou dar nu stiu la ce pret se ridica

Stiu ca am vazut mai de mult pe forum aici pe cineva care cerea un sfat despre niste cauciucuri Pirelli si postase si un link :( il caut de 3 zile linkul ila :angry:

Despre cele SH ce parere aveti merita

Multumesc numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta asta o sa il sece de bani fara motiv....sunt destule alte variante(louis,ebay,etc) mult mai bune ca buget,si chiar si ca look.....eu zic sa cauti pe alte siteuri,daca nu vrei sa dai degeaba 100euro pe un set de oglinzi.sanatate

Mesaj completat

vezi uzerul MAC si userul MATRIX,pe forum...ei au tot ce vrei la toate preturile.doar gume noi,SH vezi userul TERHE.sanatate

 

 

Am uitat de Louis.....ai dreptate.....mai ales ca acolo gaseste si pagina dedicata pentru accesorii Hornet. Depinde si ce vrea, sunt multi care doresc sa iasa in evidenta, iar unele lucruri chiar sunt super si la Rizomo....de ex. mie imi plac la nebunie oglinzile sport....vreo 100 euro bucata. E de studiat destul....daca nu vrea sa arunce banii si a doua zi sa realizeze ca n-a facut cea mai buna alegere

 

Da dublu click aici

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.....200euro un set de oglinzi..in afara de faptul ca cine are de astea se integreaza perfect intre fitzobikerii din dorobanti,cu ce ajuta ca dai bani amoaca pe niste oglinzi?asta daca nu esti unul din cei care nu are ce face cu banii....just my opinion;)

Am uitat de Louis.....ai dreptate.....mai ales ca acolo gaseste si pagina dedicata pentru accesorii Hornet. Depinde si ce vrea, sunt multi care doresc sa iasa in evidenta, iar unele lucruri chiar sunt super si la Rizomo....de ex. mie imi plac la nebunie oglinzile sport....vreo 100 euro bucata. E de studiat destul....daca nu vrea sa arunce banii si a doua zi sa realizeze ca n-a facut cea mai buna alegere

 

Da dublu click aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o prezint si eu pe micuta mea pentru ca s-a comportat foarte frumos din august pana acum :angry:

 

as vrea sa va intreb si pe voi unde gasesc o guma second-hand 130/70-ZR16 pentru ca am innebunit cautand dimensiunea asta si degeaba.

vroiam sa evit sa cumpar o anvelopa noua deoarece o sa fac putini km cu motorul si o sa imbatraneasca cauciucul mult inainte sa ajunga sa se uzeze.

post-1001-1260139568_thumb.jpg

post-1001-1260139626_thumb.jpg

post-1001-1260139642_thumb.jpg

post-1001-1260139720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi koso am eu . au semnal cu led integrat , sunt pe o tenta albastra si se vede cat de cat decent ...zic asa ca nu am apucat sa le incerc inca in trafic , doar am facut o tura scurta de vreo 300 metri pana la garaj si asta noaptea . inca sunt obisnuit cu cele vechi rotunde pun si o poza cu ele nemontate oglinzi o sa revin maine cu pozele dupa ce le fac :angry:

am gasit pe net si o varianta fara semnal koso granturismno

Mesaj completat

si am mai gasit modelul si pe louis : koso

Mesaj completat

daca are cineva nevoie de oglinzile originale , cromate , cele rotunde , le ofer cadou !

nu sunt in stare perfecta , au mai multe zgarieturi iar cea de pe dreapta are oglinda crapata dar se poate schimba

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...