Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ah si nefericitul prieten cu Suzuki Burgman a trebuit sa mearga fara maini dupa care a blocat roata si si-a dat in freza... tot azi s-a consumat evenimentul.

El are un R6, scuterul nici nu era al lui macar.

Cu R6 sigur nu s-ar fi intamplat asta

De ce a picat ala cu Burgmanul ca nu mi-am dat seama? pt ca a luat mainile de pe ghidon?...a franat prea brusc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Avand mainile de pe ghidon s-a trezit lrea tarziu ca trebuie sa vireze dreapta si cand a pus mainile pe ghidon a si strans frana fata prea tare, a blocat roata fata si s-a dus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi,ce rapid ai luat mana din gaz cand ai vazut ca se inalta botul :D

La mine nu se intrerupe cand e pe rosu,na,a mea e model '98,dar eu zic ca e mai bine sa se intrerupa.Am scapat odata in rosu cu ea fara sa vreau si dup-aia s-a auzit motoru ceva timp de ziceai ca e ragusit,era gata-gata sa-i cumpar un Strepsils :).Dadea afterburn pe toba si suna ciudat dar si-a revenit singur.De atunci sunt tot timpul atent sa nu mai sar calul cand o mai ridic in ture.

Din câte Âştiu toate aprinderile au limitare. Dacă n-ar avea s-ar tura până ar plezni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi,ce rapid ai luat mana din gaz cand ai vazut ca se inalta botul :D

La mine nu se intrerupe cand e pe rosu,na,a mea e model '98,dar eu zic ca e mai bine sa se intrerupa.

 

ce importanta are ca e model `98?cand intra in rosu intra turbo sau ce?nu prea inteleg de unde pana unde a ta nu intrerupe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu m-am facut inteles,Garcya scria ca "Al meu, de exemplu decupleaza automat cand ajunge pe rosu adica la 13.000"

Eu am zis ca a mea nu intrerupe cand e pe rosu,adica la 13000 cum e a lui,ea intrerupe,dar la 15000,normal ca intrerupe ca doar nu s-o tura pana cand isi ia zborul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce importanta are ca e model `98?cand intra in rosu intra turbo sau ce?nu prea inteleg de unde pana unde a ta nu intrerupe :)

cine știe ce "tuning" a primit motocicleta lui de la vreun proprietar anterior care nu a știut ce rol are vreun fir și preventiv l-a tăiat :D. chestie valabila și pentru mine de altfel ca nici eu nu m-am lămurit dacă trec sau nu de 14000 :D.

Mesaj completat

Avand mainile de pe ghidon s-a trezit lrea tarziu ca trebuie sa vireze dreapta si cand a pus mainile pe ghidon a si strans frana fata prea tare, a blocat roata fata si s-a dus

era si aproape de marginea drumului deci mai avea si ceva praf/nisip in plus pe carosabil.

oricum bine ca e sanatos omul. imi pare rau pentru el. e destul de aiurea sa-i duci omului scuterul acasa cu carena sparta. eu evit sa ma dau cu jucariile altora tocmai din motivul asta. nu e vorba de bani ...dar mi-ar fi rusine rau sa-i zic omului ca i-am bulit mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Are cineva de vanzare un capac de radiator? Al meu s-a fisurat in dreptul filetului, motiv pentru care cand depasesc 104 grade se formeaza un mic gheizer in dreapta motocicletei mele.

 

Mobra e din 2006, in caz ca ar putea sa difere radiatoarele in functie de an.

 

Astept niste semne! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era si aproape de marginea drumului deci mai avea si ceva praf/nisip in plus pe carosabil.

oricum bine ca e sanatos omul. imi pare rau pentru el. e destul de aiurea sa-i duci omului scuterul acasa cu carena sparta. eu evit sa ma dau cu jucariile altora tocmai din motivul asta. nu e vorba de bani ...dar mi-ar fi rusine rau sa-i zic omului ca i-am bulit mobra

scuterul nu a patit absolut nimica spre uimirea tuturor. Usoare zgarieturi pe lateralul carenelor acolo unde ti picioarele si la oglinda usor. Atata.

Daca vroia, spre exemplu, putea sa il duca asa si respectivul nu-si dadea seama ca a fost picat cu el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa... si ca sa mai schimb subiectul... maine vreau sa-mi dau jos uleiul, sa pun levierele custom chinezesti :) si eventual sa schimb cauciucele. deci, cine are/poate sa-mi imprumute si mie o trusa de scule (maine seara cel tarziu duminica promit sa o innapoiez intreaga si curata)... sau daca nu aveti ce face o mana de ajutor nu strica :-p

 

merci celuia(eleia) care da bogda'proste... :*

 

PS: daca totusi nu vreti sa schimbati subiectul sugerati-mi o vulcanizare care sa nu ia pielea de pe mine si vopseaua de pe jante ca sa-mi schime caucioacele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il tin la 800 :D sunt constient ca e mult mai mic ca in carte, dar asta este compromisul meu consum\performanta.

Si la masina e pe undeva pe la 1000.

Intradevar fluctuatiile sunt acceptabile dar mi se parea cam ciudat.

Am aflat acu de la ce erau fluctuatiile alea. Bine dupa ce am impins la motor de m-au luat dracii.

Borna de la plus nu era stransa bine si am mers ca vaca pe baterie.

Acu am iesit la o tura spre autostrada, dar incepuse sa mearga in 3, credeam ca a intrat rezerva ca eram la limita si m-am intors spre un peco.

Dar n-am mai ajuns, bateria era moarta nici becurile din bord nu mai licareau, far nimic a picat si aprinderea...asa ca am ramas amanet.

A trebuit sa vina rescue crue sa-mi dea curent si e al dracu de dificil sa faci pe cineva sa te creada ca ai ramas in pana pe 1 aprilie.

acu beau o bere :)

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa vina rescue crue sa-mi dea curent si e al dracu de dificil sa faci pe cineva sa te creada ca ai ramas in pana pe 1 aprilie.

Ahahaha,la asta nu ma gandisem,da,e si asta o problema,de 1 aprilie lumea,vorba aia,"sufla si-n iaurt" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare!

daca e vreme, azi vreau sa-mi dau jos uleiul, sa pun levierele custom chinezesti si eventual sa schimb cauciucele. deci, cine are/poate sa-mi imprumute si mie o trusa de scule (asta seara cel tarziu duminica promit sa o innapoiez intreaga si curata)... sau, daca nu aveti ce face, o mana de ajutor nu strica :-p

 

bogda'proste...

 

PS: daca totusi nu aveti scule sugerati-mi o vulcanizare care sa nu ia pielea de pe mine si vopseaua de pe jante ca sa-mi schime caucioacele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

poate nu ar trebui sa postez aici , imi cer scuze daca deranjez dar poate se gaseste cineva care ma poate ajuta .

cumpar urmatoarele :

-manete originale frana/ambreiaj

-semnal stanga spate

-toba originala

 

merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa... si ca sa mai schimb subiectul... maine vreau sa-mi dau jos uleiul, sa pun levierele custom chinezesti :) si eventual sa schimb cauciucele. deci, cine are/poate sa-mi imprumute si mie o trusa de scule (maine seara cel tarziu duminica promit sa o innapoiez intreaga si curata)... sau daca nu aveti ce face o mana de ajutor nu strica :-p

 

merci celuia(eleia) care da bogda'proste... :*

 

PS: daca totusi nu vreti sa schimbati subiectul sugerati-mi o vulcanizare care sa nu ia pielea de pe mine si vopseaua de pe jante ca sa-mi schime caucioacele

 

Salut, de ce scule ai nevoie si in ce zona stai?

Daca mai ai nevoie dau o fuga sa te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca vulcanizare iti recomand MotoRoute , au sediul pe strada minervei , pe langa chitila, mie mi-a luat 100 de lei, schimbat gume, valve noi si echilibrat . Daca vrei si nr de telefon da-mi un pm sa-l caut.

 

Asfalt uscat

 

sal'tare!

daca e vreme, azi vreau sa-mi dau jos uleiul, sa pun levierele custom chinezesti si eventual sa schimb cauciucele. deci, cine are/poate sa-mi imprumute si mie o trusa de scule (asta seara cel tarziu duminica promit sa o innapoiez intreaga si curata)... sau, daca nu aveti ce face, o mana de ajutor nu strica :-p

 

bogda'proste...

 

PS: daca totusi nu aveti scule sugerati-mi o vulcanizare care sa nu ia pielea de pe mine si vopseaua de pe jante ca sa-mi schime caucioacele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

poate nu ar trebui sa postez aici , imi cer scuze daca deranjez dar poate se gaseste cineva care ma poate ajuta .

cumpar urmatoarele :

-manete originale frana/ambreiaj

-semnal stanga spate

-toba originala

 

merci.

 

cu toba te-ar putea ajuta sorin128 sau metalwarrior.doar sa raspunda ei sau da-le un PM :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de ce scule ai nevoie si in ce zona stai?

Daca mai ai nevoie dau o fuga sa te ajut.

 

merci danny_nt, acum ajunsai acasa. schimbai uleiul, si levierele la un prieten in popesti...

oricum, raman dator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

poate nu ar trebui sa postez aici , imi cer scuze daca deranjez dar poate se gaseste cineva care ma poate ajuta .

cumpar urmatoarele :

-manete originale frana/ambreiaj

-semnal stanga spate

-toba originala

 

merci.

Dacă văd bine la avatar, ai un -3. Se potriveÂşte numai toba de la modelele 03-06.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca vulcanizare iti recomand MotoRoute , au sediul pe strada minervei , pe langa chitila, mie mi-a luat 100 de lei, schimbat gume, valve noi si echilibrat . Daca vrei si nr de telefon da-mi un pm sa-l caut.

Asfalt uscat

merci man, gasisem si eu anuntul celor de la motorute, dar 100 lei mi se pare scump.

ma duc cu rotile in portbagaj, si nu vreau echilibrare (zicea un "batranel" ca nu prea se justifica la motorete), si pentru schimbat caucioace si pus aer in ele... sincer face maxim 50 lei (valvele noi incluse :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

 

poate nu ar trebui sa postez aici , imi cer scuze daca deranjez dar poate se gaseste cineva care ma poate ajuta .

cumpar urmatoarele :

-manete originale frana/ambreiaj

-semnal stanga spate

-toba originala

 

merci.

Ti-am trimis mesaj privat.

Mesaj completat

sal,

 

poate nu ar trebui sa postez aici , imi cer scuze daca deranjez dar poate se gaseste cineva care ma poate ajuta .

cumpar urmatoarele :

-manete originale frana/ambreiaj

-semnal stanga spate

-toba originala

 

merci.

Ti-am trimis un mesaj privat.

 

Dacă văd bine la avatar, ai un -3. Se potriveÂşte numai toba de la modelele 03-06.

Nu ai vazut bine, este model sub 2003, are cablu de kilometraj din cate vad eu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...