Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

salut!

 

intrebare: in regim de mers civilizat, rareori peste 8-9000prm, cam cati km credeti ca

a parcurs acest moto uitandu-va doar la galerii?

 

multumesc :ok:

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 15:37 -------------</small><br/>

 

uitasem de atasament :(

 

Conteaza in ce regim de ture a mers cu ea si cat nomol si nisip si-au luat in gura evacuarile... cam 30-35 mi ins este o cifra din burta. La hornet crapa ambreajul (horcaitul ambreajului este un "feature" la toate hondele), releul de incarcare, si lantul de distributie, respectiv intinzatorul.

 

Pana aici... e bulletprof motorul, ajunge la 60 de mi lejer cu ulei bun si benzina ok.

 

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ha! De cand se evalueaza km dupa evacuari? :ok:

 

:(

 

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 16:45 -------------

Conteaza in ce regim de ture a mers cu ea si cat nomol si nisip si-au luat in gura evacuarile... cam 30-35 mi ins este o cifra din burta. La hornet crapa ambreajul (horcaitul ambreajului este un "feature" la toate hondele), releul de incarcare, si lantul de distributie, respectiv intinzatorul.

 

Pana aici... e bulletprof motorul, ajunge la 60 de mi lejer cu ulei bun si benzina ok.

 

Ciao!

 

multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: ia vezi: http://www.youtube.com/watch?v=Z9CSX_BNGJo

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 23:34 -------------</small><br/>

 

tare omule, asta vroiam sa zic si eu :(

 

"Inteligent" raspuns..de poze si filmulete e lumea plina,iar daca asta e raspunsul tau e unul evaziv.Tu ce faci imi raspunzi cu ceea ce realizeaza altii?Asteptam un raspuns de la cineva care a facut asta si poate detalia putin...nu de la mistocari la care le curg ochii pe youtube!

 

Astaft uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia d-aci inca un raspuns inteligent. Orice motoreta se ridica pe o roata. In conditii de habar al pilotului. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia d-aci inca un raspuns inteligent. Orice motoreta se ridica pe o roata. In conditii de habar al pilotului. :ok:

 

Corect, m-ai lumimat nici n-as fi banuit asta :( mi-ai dat un raspuns mai putin "inteligent" decat predecesorii tai.Tu vorbesti in calitate de posesor al carui model de moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, m-ai lumimat nici n-as fi banuit asta :ok: mi-ai dat un raspuns mai putin "inteligent" decat predecesorii tai.Tu vorbesti in calitate de posesor al carui model de moto?

 

Vb in calitate de posesorul motoretei mentionate (complet) la profil, :( motoreta comparabila cu cea care te intereseaza pe tine. Mai vb in calitate pe motoretist care a facut uili si care s-a dat si pe Hornet, destul cat sa-si faca o imagine. Intr-un cuvant: nu vb din reviste, youtube sau wikipedia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb in calitate de posesorul motoretei mentionate (complet) la profil, :( motoreta comparabila cu cea care te intereseaza pe tine. Mai vb in calitate pe motoretist care a facut uili si care s-a dat si pe Hornet, destul cat sa-si faca o imagine. Intr-un cuvant: nu vb din reviste, youtube sau wikipedia.

Ok, macar ai bunul simt si lasa-i pe posesorii de Hornet sa-si dea cu parerea. Nu te mai da cocos intre hornetisti cu mobra ta ca este totusi o diferenta.te-ai dat si pe hornet....cumapara una fa cateva mii de km si dupa poti da si sfaturi..parerea mea.Culmea a-ti sarit voi cocosii cu sfaturi si katerinci (tu posesor de bandit si celalalt ATP-ul care are permis din 2008 si nici profilu nu stie sa si-l completeze).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, macar ai bunul simt si lasa-i pe posesorii de Hornet sa-si dea cu parerea. Nu te mai da cocos intre hornetisti cu mobra ta ca este totusi o diferenta.te-ai dat si pe hornet....cumapara una fa cateva mii de km si dupa poti da si sfaturi..parerea mea.Culmea a-ti sarit voi cocosii cu sfaturi si katerinci (tu posesor de bandit si celalalt ATP-ul care are permis din 2008 si nici profilu nu stie sa si-l completeze).

 

Vorbeste un posesor de hornet:

 

- Daca esti in stare sa ridici CB-ul... cu siguranta nu o sa ai probleme in a ridica o mobra cu 94 de cai... Se da pe o roata f bine.

 

In privinta Bandit-ului lui Emppu... iti garantez ca se da si mai usor pe o roata :ok: :(

(aici vorbesc in calitate de fost detinator de bandit)

 

Cat despre kterinca pe care ai luat-o... pare destul de rezonabila, sincer, se potriveste cu intrebarea ta.

 

Toate cele bune.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, macar ai bunul simt si lasa-i pe posesorii de Hornet sa-si dea cu parerea. Nu te mai da cocos intre hornetisti cu mobra ta ca este totusi o diferenta.te-ai dat si pe hornet....cumapara una fa cateva mii de km si dupa poti da si sfaturi..parerea mea.Culmea a-ti sarit voi cocosii cu sfaturi si katerinci (tu posesor de bandit si celalalt ATP-ul care are permis din 2008 si nici profilu nu stie sa si-l completeze).

 

Bai pretine totalitarist, postand aici ce am postat nu mi se pare ca am dat dovanda de lipsa de bun simt ca nu le-am interzis posesorilor de Hornet sa-ti raspunda la minunata intrebare. Fiecare este liber sa posteze unde vrea si unde simte ca poate sa vorbeasca in cunostiinta de cauza. Parerea mea.

 

PS: "a-ti" se scrie impreuna, fara liniuta. Zgarie pupila. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Inteligent" raspuns..de poze si filmulete e lumea plina,iar daca asta e raspunsul tau e unul evaziv.Tu ce faci imi raspunzi cu ceea ce realizeaza altii?Asteptam un raspuns de la cineva care a facut asta si poate detalia putin...nu de la mistocari la care le curg ochii pe youtube!

 

Astaft uscat!

 

1. raspunsul "inteligent" este dat de mine la o intrebare formulata cel putin la fel de "inteligent"

2. daca raspunsul e evaziv, e ca si intrebarea ta

3. raspund cu ceea ce realizeaza altii - care e problema?

4. sunt mistocar doar cu cine imi permit

5. merci, dar eu nu merg pe asfalt :ok:

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 14:12 -------------

Ok, macar ai bunul simt si lasa-i pe posesorii de Hornet sa-si dea cu parerea. Nu te mai da cocos intre hornetisti cu mobra ta ca este totusi o diferenta.te-ai dat si pe hornet....cumapara una fa cateva mii de km si dupa poti da si sfaturi..parerea mea.Culmea a-ti sarit voi cocosii cu sfaturi si katerinci (tu posesor de bandit si celalalt ATP-ul care are permis din 2008 si nici profilu nu stie sa si-l completeze).

 

1. daca ai ceva cu mine, imi zici mie, nu lui Emppu

2. am carnet din 2008 - asa, si? n-am avut nevoie de strazi

3. faptul ca sunt nou venit pe forum - nu inseamna nimic

4. profilu' nu stii tu sa-l citesti

5. pt cultura ta, ma dau pe 2T de la varsta de 11 ani, daca ma-ntelegi

6. hai :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste un posesor de hornet:

 

- Daca esti in stare sa ridici CB-ul... cu siguranta nu o sa ai probleme in a ridica o mobra cu 94 de cai... Se da pe o roata f bine.

 

In privinta Bandit-ului lui Emppu... iti garantez ca se da si mai usor pe o roata :moto: :moto:

(aici vorbesc in calitate de fost detinator de bandit)

 

Cat despre kterinca pe care ai luat-o... pare destul de rezonabila, sincer, se potriveste cu intrebarea ta.

 

Toate cele bune.

Asfalt uscat!

Ms de raspuns...oricum putea fi mai amplu..(ex doar din acceleratie?folosesti ambreiajul?pozitia corpului?pe la cate ture?se ridica si in a2a sau a 3a?cam asta era rostul intrebarii mele!!!!dar nu stiam ca voi faceti si morfologia limbii romane pe acest forum :guitar: Se pare ca am cerut prea mult de la unii dintre voi......

 

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 15:44 -------------

Bai pretine totalitarist, postand aici ce am postat nu mi se pare ca am dat dovanda de lipsa de bun simt ca nu le-am interzis posesorilor de Hornet sa-ti raspunda la minunata intrebare. Fiecare este liber sa posteze unde vrea si unde simte ca poate sa vorbeasca in cunostiinta de cauza. Parerea mea.

 

PS: "a-ti" se scrie impreuna, fara liniuta. Zgarie pupila. :ok:

 

Pretine tu cu ATP-ul ati inceput sa-mi fiti simpatici :( observi ca m-am corectat da?oricum iti promit ca

e ultima data cand te mai bag in seama :ok: se pare ca esti doctor la lb romana macar de te-ai pricepe la fel si la motoare..da vad ca nu postezi nimic la subiect :banpls: ,plus de asta mai ai si mintea odihnita :)

Lui ATP ce sa-i mai zic?e // saracu..inalta zmee....(sorry nu m-am putut abtine).A pai da tu n-ai cum sa mergi pe asfalt..tu mergi//

Cu bine baietasi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morfologia limbii romane ar trebui sa ti'o faci singur in cap inainte de a scrie. Daca nu pentru a'i respecta pe ceilalti atunci macar pentru a te respecta pe tine insuti.

 

..se pare ca esti doctor la lb romana macar de te-ai pricepe la fel si la motoare..da vad ca nu postezi nimic la subiect :ok: ,plus de asta mai ai si mintea odihnita :( .

Te cam nesimtesti cu persoane necunoscute. Stai calm, mai fumeaza ceva si revino! :ok:

 

PS: Ca mi'am adus aminte.. Tu oricum ai CB500, n'ai tu treaba cu Hornet, de ce ceri socoteala lui Emppu ce motor are? Hai rauss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Morfologia limbii romane ar trebui sa ti'o faci singur in cap inainte de a scrie. Daca nu pentru a'i respecta pe ceilalti atunci macar pentru a te respecta pe tine insuti.

Te cam nesimtesti cu persoane necunoscute. Stai calm, mai fumeaza ceva si revino! :ok:

 

PS: Ca mi'am adus aminte.. Tu oricum ai CB500, n'ai tu treaba cu Hornet, de ce ceri socoteala lui Emppu ce motor are? Hai rauss

 

Iti promit si tie ca e prima si ultima data cand te bag in seama...n-am vrut sa-ti raspund..dar curios cand te-am vazut on line mi-am adus aminte de tine de pe forumul CBRistilor600F(erai singurul de p-acolo care batea campii) si chiar m-am gandit ca la cat esti de dus o sa intervii...am avut o premonitie vb lu Becali.

Inteleg ca nu te mai baga nimeni in seama pacolo si venit sa manci cacao si paici?De fumat?Sant nefumator deci nu se va intampla niciodata...Ce pot sa-ti mai zic?nu m-am luat de tine ,nici la subiect nu esti...eu unu sper sa-ti revii :( noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut finalmente de la SS la naked, o dorinta mai veche de-a mea... mobra actuala: se vede prea bine in poza. desi am facut pasul inapoi la ceva mai cuminte, pot spune ca motoreta m-a impresionat si in mod deosebit de placut. de ce? are cuplu rotunjor si destul de vasnic (inginerii honda au incercat sa realizeze la motorul de 4L un cuplu tipic de V2... ei bine, ei zic ca nu au reusit insa eu consider treaba aproape o reusita. trage de jos binisor insa nu are violenta unui V. fata de modelul anterior,l cel pana in 2006, am remarcat curba de putere liniara, nemaiexistand acea mica "ezitare" (aproape imperceptibila dealtfel) in jurul a 8000 ture. impinge constant dar se trezeste cui adevarat de la 8000 incolo. pozitia nu este una radical dreapta, stau usor inclinat (si nu sunt chiar mic, am 1.76) ceea ce e bine pt confortul la drum lung, protejand coloana vertebrala. saua este destul de tare pt un allroundercam ca cele de SS - asta ar fi singurul minus. instrumente usor de citit, bord chic lucrat analogic + electronic, foarte precise "ceasurile" (!) sub sa nu ai loc decat pt bricheta.... pachetul de tigari nu ai cum sa-l depozitezi decat rupandu-l in 2....

ca maneverabilitate e excelenta, ca stabilitate e si mai si, fiabilitatea este recunoscuta fiind testata de curierii din londra, paris samd iar calitatea fabricatiei e .... Honda, adica exemplara.

fasta de celelalte mobre din clasa are toate atuurile de partea ei, in toate privintele. am mers si testat si restul insa niciuna nu m-a convins cum a facut-o hornetica.... dupa parerea mea, este cu un pas clar in fata concurentei. si una peste alta e mai smooth, mai rafinata.... :(

post-1314-1207318492_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@emppu. De ce tot postezi la rubrica honda hornet? e o rubrica a DETINATORILOR de hornet asa ca lasa-o mai moale. stiu ca tie greu a nu ai una si ai o rasnita de bandit da asta e, abtine-te!

salutare.

 

Bai prietene , ma leshi? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice motocicleta se da pe o roata daca are un baiat priceput la ghidon

 

acesta este hornetul meu care se da pe o roata (7 dinti in + la foaie ) :( :ok:

 

imi pare rau de claritate pozelor

post-19748-1207344663_thumb.jpg

post-19748-1207344861_thumb.jpg

Editat de Addutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...