Sari la conținut

Accident mortal Arges


cataene
 Share

Postări Recomandate

Accidentul s-a petrecut pe Dn 73, ruta Pitesti Campulung, localitatea Valea Popii. M-a sunat prietena spunandu-mi ca a trecut pe langa accident, pe motociclist il acopereau cu o patura. Nu a oprit, a vazut din masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lucreaza la Spitalul Municipal Campulung si nu are nici o veste pana acum. Eu inca sper ca prietena mea sa se fi inselat. Un amic s-a dus la locul cu pricina. Ar fi fost o ploaie cu piatra in zona respectiva si pamant pe carosabil. Sunt doar presupuneri. Revin cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lucreaza la Spitalul Municipal Campulung si nu are nici o veste pana acum. Eu inca sper ca prietena mea sa se fi inselat. Un amic s-a dus la locul cu pricina. Ar fi fost o ploaie cu piatra in zona respectiva si pamant pe carosabil. Sunt doar presupuneri. Revin cu detalii.

ar trebu-i cineva care lucreaza l-a morga, daca fata zise ca l-a acoperit cu patura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag picioarele,mi-a stat inima cand am citit asta. ... azi pe la ora 14 a fost cumnatamiu pe drumul asta(plecat cu motorul) tocmai ce l-am sunat ,mi-a fost frica sa pun mana pe telefon sa-l sun...... Din fericire nu era el,preferam sa nu fie nimeni si cel care a postat anuntul sa se fi inselat... aveti grija!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi veste am primit si eu am fost sunat de un amic ce trecea cu masina prin zona :) am fost plecat pe langa oras in directie opusa iar cand m-am intors trecuse deja o ora de cand am primit telefonul si am zis ca e prea tarziu sa mai dau o fuga pana la locul cu pricina :crack:

 

" imaginea telefonica "... o fata plangea langa un baiat intins pe strada si o kawa tavalita pe langa ei :crack: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca fac bine ca scriu aici, dar pe scurt ce am aflat de la cineva care era in grupul de motociclisti care se intorceau de la Campulung. Pe scurt baiatul mergea cu o motocicleta de teren din ce am inteles yamaha, pe o linie dreapta, a intrat pe o portiune unde erau balti, posibil a acvaplanat si a ajuns pe contrasens unde a lovit partea stanga a unui Duster si de aici a ajuns in fata unui Logan care mergea in spatele Dusterului si care nu l-a putut evita si l-a lovit mortal. Viteza motocilistului dupa cum ziceau si cel cu Duster si cel cu Logan era destul de mica, in jur de 50-60 km/h. De asemenea nici masinile nu erau f avariate. Baiatul se pare ca era casatorit si avea un copil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca gumele unei motociclete de teren nu st dispuse asa usor sa acvaplaneze

 

50 la ora ai motociclistului + alti 50 la ora ai loganului au facut un impact de 100 la ora . :) eu unu vreau sa cred in continuare ca la un impact de 50 la ora te sifonezi serios dar nu de-a dreptu mortal.

 

am scapat pe jos pe la 50 la ora si am avut un deget faultat si ceva julituri pe picior , ce-i drept nu m-am lovit de nimic grav ...doar am lunecat pe asfalt .

 

vorbele cu pareri de rau nu incalzesc pe nimeni cu nimic iar un om rece ramane rece , nu putem decat sa invatam din greselile altora si poate sa dam vina pe soarta... poate o secunda mai tarziu sau mai devreme facea ca pe contrasens sa nu fie nici o masina si omul sa poata redresa motorul si sa-si reia drumul cu bine.

 

e trist... mult prea trist

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am retinut numele baiatului dar era din Mioveni iar accidentul s-a produs la Stalpeni.

 

Răducu Dorin Ionescu, 34 ani, din Mioveni ArgeÂş. Inginer la Dacia. Dumnezeu să-l odihneasca. Condoleanțe familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oooooooooooooooffff

 

AVERTISMENT!!! Daca vreti sa mai circulati linistiti cu motocicleta o vreme nu intrati pe link-ul cu poze!!!!

 

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

 

 

 

nu stiu cat este de potrivit, poate ca nu este momentul dar pe linkul de la curier.ro este un troian, care sigur se va instala daca nu aveti firewall.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca imaginea fetei in calitate de sotie si mama, care e sfasiata de durere langa sotul ei, ar trebui sa se imprime in constiinta noastra si sa fie acel factor care sa domoleasca imboldul de a ne asuma riscuri total inutile in trafic. Fiti altruisti dragi colegi si ganditi-va si la cei care raman in urma noastra, pe ei cine-i mai alina? Sincer, demult nu am mai fost asa miscat. Sa stea saraca lipita de asfalt si de motociclist necontenit? Nici politia nu reusea sa o dea la o parte sa-si faca masuratorile. Cu adevarat tragic.

Ii doresc din tot sufletul familiei sa gaseasca puterea de a trece peste acest necaz mai usor.

post-8782-1274954742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...