Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu merge pe aifon...

Salut Alex!

Unele aspecte sunt inca in lucru. Incercam sa integram si plata online, tracking-ul coletelor cu FAN, etc.

Am testat putin versiunea mobila si merge relativ OK. Comenzile online functioneaza si ele.

Multumesc pt feedback

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge pe aifon...

vezi ca deja aifonul (cum ii zici tu- de fapt este Iphone) se duce in jos si pe partea de vanzari ( de aia tehnica e muci de mult)- recomand un android serios. daca nu te pricepi zi ca te indrumam.

 

bulele nu tin mult (imobiliare, apple, bmm, bitcoin.etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apple e muci? Hai sa nu i balacarim omului topicul, dar esti pe langa subiect. Ce android serios folosesti, hai da-ma pe spate! Samsung s 2? :))))))facem asa: cand vrei balacareala cauta-i pe aia cu bmm si iphone, please. noi asta cu motociclete nu ne certam pe net. please!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca deja aifonul (cum ii zici tu- de fapt este Iphone) se duce in jos si pe partea de vanzari ( de aia tehnica e muci de mult)- recomand un android serios. daca nu te pricepi zi ca te indrumam.

 

bulele nu tin mult (imobiliare, apple, bmm, bitcoin.etc).

:crack: si totusi , pe langa androidul ala poate iti dai si tu seama ca romana e o limba care cum se scrie asa se citeste si pronunta , nu zice nimeni "iphone" zic aifon , deci fi roman .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dupa o iarna destul de blanda, incepem sezonul de revizii de primavara.

O gama foarte larga de piese si accesorii gasiti pe site-ul nostru http://www.grantmoto.ro/

Lubrifiantii silkolene pe pagina http://grantmoto.ro/silkolene/

Comenzile se pot face cu usurinta online.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu saptamana viitoare... Ce pret si cum le schimbati/echilibrati ? Multumesc.

Salut!

Cred ca am vorbit vineri la telefon. Am conurile pentru rotile de BMW.

Se depreseaza pe masina de dejantat, apoi se dejanteaza pe presa manuala, cu protectii de plastic, ca sa nu se zgarie jantele.

Echilibrarea se face static, ca la WSBK, MotoGP.

 

Alignment-balancing-at-Michelin-MotoGP-T

maxresdefault.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cred ca am vorbit vineri la telefon. Am conurile pentru rotile de BMW.

Se depreseaza pe masina de dejantat, apoi se dejanteaza pe presa manuala, cu protectii de plastic, ca sa nu se zgarie jantele.

Echilibrarea se face static, ca la WSBK, MotoGP.

 

RECOMAND !!!!!

 

» Post actualizat in 29 Mar 2018 01:04

RECOMAND pt. schimbat anvelope...!!!!!

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut,

 

Am achizitionat recent un Ducati Monster si observ ca pe franare fata apar niste "hopuri" in care franeaza mai tare apoi elibereaza si tot asa. Banuiesc ca unul din discuri este usor ovalizat si as vrea sa stiu daca putem face ceva sa le rectificam. Discurile au suficienta grosime (din ce apreciez eu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Discurile pot fi descentrate (strâmbe) adică să aibă abatere de la planul vertical. Pot sa aibă și grosime inegală pe circumferință.

Se poate rezolva defectul, oricare ar fi dintre cele două variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Se da una bucata SV650S din 2000. Dupa ultimul schimb de ulei am gasit o pata mica mica de ulei sub motor. Initial am zis ca e de la busonul nestrans. Am luat.o pe fir si se pare ca e simeringul din spatele pinionului de atac. P.acolo se formeaza o picatura mica. Imi spui te rog cat ma costa piesele (simering, inelul de cauciuc, distantier si un opritor metalic) si schimbatul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Se da una bucata SV650S din 2000. Dupa ultimul schimb de ulei am gasit o pata mica mica de ulei sub motor. Initial am zis ca e de la busonul nestrans. Am luat.o pe fir si se pare ca e simeringul din spatele pinionului de atac. P.acolo se formeaza o picatura mica. Imi spui te rog cat ma costa piesele (simering, inelul de cauciuc, distantier si un opritor metalic) si schimbatul lor.

 

Salut!

Da-mi te rog pe mail seria de sasiu

contact@grantmoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare!

 

De la ultimele modificari pe forum nu mai primesc notificarile pe topicul de service. Cel mai eficient este sa ne contactati la telefon/whatsapp sau pe mesageria paginii de FB :)

0722 620 397 Cesar

0727 668 618 Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...