Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 938
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate are intinzator manual....multi pun pe hondele cu probleme la intinzatoare.... VTR-urile din UK au majoritatea intinzatoare manuale. e o buba la intinzatoarele din fabrica, cedeaza arcul si iti face unul dintre cilndrii carcalate, d-aia majoritatea astora din UK monteaza niste intinzatoare artizanale, practic un surub mai lung cu piulita blocanta si guler facut la CNC....cand incepe sa zornaie, mai strang unpic surubul. poate la asta s-a referit, desi nu prea am vazut Honde cu intinzatoare manuale pe meleagurile astea.

 

Din proprie experienta iti pot spune ca daca ajunge sa "zdrangane" lantul de distributie motivul principal este uzura lantului si mai putin a intinzatorului. Ca poti sa umbli la intinzator ca sa-l faci cu reglaj manual si astfel sa mai tragi de timp si sa nu schimbi lantul este alta discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vorbesc despre carpeala....aia nu ma intereseaza!

VTR-urile si alte honde care folosesc tipul asta de intinzator au probleme mari cu ele.... daca ajunge sa zdrangane si il auzi, te poti considera norocos! De obicei cedeaza direct, fara sa mai treaca prin etapa zdranganit.

Eu am avut noroc, se auzea aleator un zornait, nu mereu, nu constant....am schimbat intinzatoarele (pus tot automate dar cica model imbunatatit, desi par la fel), lanturile si patinele aveau uzura minima.

 

ia daca vrei mai mult despre

https://www.google.ro/#q=vtr+firestorm+cam+chain+tensioner+fail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut Cesar. Mersi ca mi-ati resuscitat motorul. Din pacate cred ca si lantul e pe duca, ca scoate niste zgomote cand accelerez mai tare.

Ce lanturi ai pe stoc? Hornet 2001 PC34.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut Cezar.. Ma interesează te rog cauciucuri pt yamaha thundercat, 120/60/17...160/60/17(sau mai lat dacă merge)

În alta ordine de idei :) vreau și o sincronizare de carburatoare.. Se pare că sunteți cam aglomerati crezi că ai putea sa mă strecori și pe mine :)) mersi frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cezar.. Ma interesează te rog cauciucuri pt yamaha thundercat, 120/60/17...160/60/17(sau mai lat dacă merge)

În alta ordine de idei :) vreau și o sincronizare de carburatoare.. Se pare că sunteți cam aglomerati crezi că ai putea sa mă strecori și pe mine :)) mersi frumos

Salut!

Momentan sunt plecat din tară dar poți merge la service după ora 15.30. Adi 0727668618

» Post actualizat in 04 Aug 2017 10:26

Salut,

 

Am si eu un Kawasaki Versys 650 model 2008, ai putea sa-mi spui te rog daca putem schimba distributia si cam cat m-ar costa aproximativ (piese+mana de lucru)?

 

O zi placuta!

Sigur ca se poate. Pana pe 15 piti afla detalii doar la service. 0727668618
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri și din păcate se pare că până în septembrie nu ma pot lipii de o carburație... Mersi frumos.. Și concediu cât mai plăcut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

Pana la sfarsitul lunii August suntem prezenti in echipa restransa. Adi e plecat in concediu si unul dintre ucenici a avut o accidentare acasa care il tine pe bara 3 saptamani.

Vom incerca sa rezolvam toate solicitarile aparute intr-un timp rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Deschis la "iernat" :D Avem disponibile aproximativ 25 de locuri.

Smart charging permanent - mentenanta bateriilor se face pe toata perioada stationarii.

Lucrari de reparatii si/sau mentenanta la pret redus sau cu manopera zero - mai multe detalii discutam la service.

Service-ul este deschis si iarna iar temperatura in incinta nu scade sub 15 grade.

Pretul este 100 de lei pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Nu merge pe aifon...

Salut Alex!

Unele aspecte sunt inca in lucru. Incercam sa integram si plata online, tracking-ul coletelor cu FAN, etc.

Am testat putin versiunea mobila si merge relativ OK. Comenzile online functioneaza si ele.

Multumesc pt feedback

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...