Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Urmatoarea infatisare este vinerea aceasta 23 martie, la ora 9.

 

Procesul s-a incheiat, sentinta trebuia sa se dea lunea aceasta insa s-a aminat pe vineri. La process a fost Adina, mama la Tibi si l-au vazut pentru prima data pe respectivul care chipurile a stat cu ochii in pamint. Eu cred zero actoria lui dar e numai parerea mea. Vom vedea ce sentinta va fi data, oricum poate fi atacata. Ar fi bine ca sa se incheie cit mai repede totul ca fiecare sa incerce sa-si vada de drumul lui asa cum poate, oricum durerea lasata de plecarea lui Tibi va ramine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa stii ca oamenii nu sint de piatra... si nici tu nu trebuie sa devii. Nu iti va face bine in viitor. Poate ca in sinea lui dupa ce i-a trecut starea de auto-aparare (pina la urma de inteles si asta) si-a dat seama ce mare vitejie a facut si acum regreta. Si daca regreta 100% sincer sau nu, rezultatele faptelor lui nu se pot schimba.

 

Eu sper ca procesul sa fie favorabil voua si sa coopereze in a repara ce se mai poate acum din distrugerile pe care le-a provocat in viata voastra.

 

Asta inseamna ca si daca ia cu suspendare macar sa aibe bun simt si sa va ajute sa primiti o compensatie suficienta din partea asiguratorui (ca de aia se lauda cu milioane de euro in RCA fiecare asigurator) astfel incit pe viitor suferinta familiei rezultata in urma pierderii lui Tibi sa fie redusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a afisat ca dosarul s-a pus pe rol, urmatorul termen este pe 18 Mai, nu stiu sa va spun de ce acum, insa o sa aflu. Ma gindeam eu ca nu se va termina asa simplu, vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a afisat ca dosarul s-a pus pe rol, urmatorul termen este pe 18 Mai, nu stiu sa va spun de ce acum, insa o sa aflu. Ma gindeam eu ca nu se va termina asa simplu, vom vedea.

succes!

nu l am cunoscut personal pe Tiberiu dar vad ca a fost un om foarte iubit de familie,si asta spune mult.

poate macar jumatate din cei care am fost sa aprindem o lumanare pt el pe pod vom gasi timp si resurse pt a ajunge la data mentionata la tribunal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la carrefour baneasa si am vazut o monstruozitate de accident. Un audi A4 gri sau un VW Jetta si un moto facut praf cu motociclistul inca pe el. daca stie careva mai multe detalii pls spuneti aici ca sunt tare curios ce s-a intamplat. nu am vazut moto deoarece era acoperita cu patura termoizolanta doar numarul IF-01-ZAW parca. Casca era la vreo 2-3 m de motociclist. audi partea din spate dreapta facuta praf.P.S. daca stie cineva cum pot sa fac sa uplodez filmuletul dati-mi de stire. RIP motociclistului desi nu stiu circumstantele intamplarii tragediei, dar am o banuiala.

 

2 ani ? mi-e rau cand ma gandesc..

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este nevoie de ceva hirtii, ceva legat de salariul la Tibi, etc.

 

Da, mai este putin pina se fac doi ani, ce trece timpul. Da, noi nu-l uitam pe Tibi, in primul rind a fost un om minunat, un familist, un om in fond si la urma urmei care a murit nevinovat. In al doilea rind sint copii pentru care trebuie sa luptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul ramane viu prin creatia sa, lasata in urma; pentru a nu fi uitat. Eu nu l-am cunoscut, nu am habar, nu-mi place sa postez aiurea, sunt doar un spectator (tot 33 ani)...iar tu urmeaza-ti visele. nite

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu-mi vine sa cred!!!,am inceput sa citesc acum topicul de la inceput , vad ca s-a ajuns in 2012 si nu s-a facut nimic?!?!?!Nu pot sa cred!!!Pe zi ce trece mi-e tot mai scarba de tara asta si regret ca nu am plecat cand am avut sansa.Un tarziu RIP pentru Tibi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vineri a mai fost o infatisare, vinerea care vine se pare ca e pronuntarea.

Ceva nu mi se pare in regula, vom vedea, de aceea exista recurs, peste recurs exista recurs si cind nu mai exista nici o alta cale cum am zis se poate merge mult mai departe cu plingeri impotriva statului roman deoarece institutiile publice ii pot favoriza pe cei vinovati. Eu cred ca judecatoarea tine cu el asa cum si politia a tinut cu el si au sters inregistrarile, asa cum am fost "parinteste" certati de ei, insa vorbesc in numele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles dintr-o conversatie a unor insi care se ocupa cu asa ceva, ca astfel de procese in care sunt implicate victime decedate, dureaza minim 2 ani. Sper ca justitia sa faca dreptate, daca nu-l baga la puscarie pe ala macar sa-i confiste toata averea si s-o doneze copiilor victimei. Macar atata lucru.

Cosmin,criminalul e gabor!Asta inseamna ca orice condamnare-l scoate din sistem!De asta se taraganeaza (si se va taragana) cazul!

Altfel o rezolva cu 2-3 ani cu suspendare!Asa ,jigodia trage de timp ,dosarul se subtiaza,martorii uita,expertize masluite,masuratori refacute,tot tacamul!

Toate astea pentru ca vrea sa iasa NEVINOVAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri a fost sentinta, lui i-au dat 3 ani cu suspendare, de restul e mai bine sa nu ma pronunt inca pentru ca nu stiu cum vor evolua lucrurile cu un recurs sau nu.

El personal nu va plati nimica, asigurarile platesc totul, asta e trist pt ca el nu va simti nimica financiar, poate ii pare rau dar el nu scoate nimica din buzunar.A taraganat la inceput foarte mult dar cred ca si el si-a dorit sa se termine sau isi doreste, fiecare isi duce crucea in felul lui.

Am sa va tin la curent cit de curind cu ce se va intimpla, daca va fi recurs sau nu, dupa aceea se poate inchide acest subiect daca vreti, oricum pe noi ne-ati ajutat foarte foarte mult cu tot ce ati facut pentru noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri a fost sentinta, lui i-au dat 3 ani cu suspendare,

din nefericire asta e legea in Romania!

pacat ca multi din noi devenim statistici reci ........

aici fara exceptie "mortul e de vina".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri a fost sentinta, lui i-au dat 3 ani cu suspendare,

 

Din pacate, asta era de asteptat. Am insa doua intrebari:

1. o javra ca asta, cu cazier, mai poate lucra in continuare in militie?

2. familia nu poate deschide un alt proces sa-i ceara daune lui personal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, asta era de asteptat. Am insa doua intrebari:

1. o javra ca asta, cu cazier, mai poate lucra in continuare in militie?

2. familia nu poate deschide un alt proces sa-i ceara daune lui personal?

 

Pt ce ati postat pina acuma.

-el si-a recunoscut vina in fata la judecator, deci "mortul" nu e de vina, macar ne-a scapat de citiva ani de procese;

-am inteles ca nu mai are serviciul acela, insa asta este ce a spus el, insa vrea sa fie profesor la Academia de Politie. Nu stiu cum ii este permis asta dar nu este treaba mea, nu eu fac legile. Nu sint de acord cu ceea ce legea ii permita sa faca dar nu o pot eu schimba.

-nu stiu sa va raspund la ultima intrebare, Adina este cea care hotaraste ce se va face, noi o sa o sustinem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moral nu este, dar posibil da.

 

Il incadreaza la omor din culpa, pana cand omorul din culpa nu va fi pedepsit mai rau, totul va fi posibil. Pentru o viata luata, 2-3 ani cu suspendare, frectie la piciorul de lemn... macar daca ar fi fost cu executare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ce tara de (cuvant urat),omori un om care circula absolut regulamentar,stai in libertate 2 ani si in final nu patesti nimic,nici macar o zi de inchisoare.In tara asta toate legile sunt interpretabile si legea e in favoarea celor cu bani sau cu relatii...Foarte trist :disappointed:

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca as lua apararea romaniei, dar Christopher Van Goethem a fost inchis cumva? eu n-am auzit

 

"A seven-member court martial board on Tuesday found Marine Staff Sgt. Christopher VanGoethem not guilty of the two major charges in the traffic death of Romanian rock musician Teofil Peter.

 

The board found VanGoethem not guilty of negligent homicide and adultery, but guilty of two lesser charges: obstruction of justice and making false statements.

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca nu este strigator la cer sa omori trei oameni si sa fii condamnat cu suspendare 2 ani si 6 luni doar pt ca esti Huidu?

http://www.mediafax.ro/social/serban-huidu-condamnat-la-2-ani-si-6-luni-de-inchisoare-cu-suspendare-9795615

 

Exact, exemplul cu Huidu vroiam sa ti-l postez aici.

Are dreptul sa conduca deja..., daunele morale sunt exagerate (800.000 euro), e opinia mea personala. Viata unei rude NU poate fi evaluata moral in bani. Huidu e de compatimit, numai ghinioane: accidentul de la ski i-a lasat sechele, iar restul i-a distrus cariera etc.

 

Fiind neutru, gandesc altfel: te ajuta daca sta la zdup cativa ani? NU cred. Ajuta pe alti nevinovati care se pot lovi de el. Cand ii rupi la bani, e alta poveste.

 

Cam asa se intampla la prima infractiune (a recunoscut, a plecat capul, sabia nu-l taie), se da cu suspendare... *.ro plm

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...