Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Bai, m-ati innebunit cu flotoarele alea minune.

Aratati-mi si mie unul si explicati-mi cum functioneaza, sa nu mor prost.

Multam! :crack:

 

Uite aici flotoarele.. Poza pusa de Insusi Dansul.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...post__p__386478

 

(in josul postului)

 

Cum functioneaza nimeni nu stie. Eu am o educatie inginereasca, dar nu-mi pot inchipui. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tot nu ai inteles?

 

 

"Точнее и не скажешь! Простой люд помогает как только можно, а те кто "обременен" хоть какими то полномочиями пытается на этом "заработать"! Жаль! Ребята, кто решается на такие поездки думаю "дикого экстрима" выхватывают на территории России по полной программе! " Brav om.

 

 

Cred ca o sa intelegeti corect chiar si cu translatorul electronic.

Poate ne traduce D.P. ceea ce spune un om de-al casei,din zona extrema,in contextul calatoriei facute de D.P.

Am bolduit pentru ca este foarte important.

@zabist cred va poate traduce exact :crack: si o sa intelegeti foarte bine.

 

În Gugăl translate iese așa: ;)

Mai exacte Âşi nu va spune! Oamenii obiÂşnuiți ajuta cât mai poponeataând posibil, Âşi cei care sunt "împovărați" de cel puțin un fel de autoritate asupra acestui încearcă să "câÂştige"! Ne pare rău! Tipi care au decis cu privire la aceste excursii cred ca "Wild Extreme" snatching departe în Rusia cu privire la programul complet!

 

Eu nu înțeleg nimic. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În Gugăl translate iese așa: :crack:

Mai exacte Âşi nu va spune! Oamenii obiÂşnuiți ajuta cât mai poponeataând posibil, Âşi cei care sunt "împovărați" de cel puțin un fel de autoritate asupra acestui încearcă să "câÂştige"! Ne pare rău! Tipi care au decis cu privire la aceste excursii cred ca "Wild Extreme" snatching departe în Rusia cu privire la programul complet!

 

Eu nu înțeleg nimic. ;)

 

Nu a tradus corect ! ;) nu se intelege asa!

Este important ce spune si o sa va traduc,dar as fi dorit sa faca altcineva traducerea sa nu credeti ca interpretez eu cum vreau. Din ce a tradus electronicul nu se poate intelege.

@zabist tu cand apari? daca nu apare @zabist, o sa pun eu traducerea a ceea ce se spune acolo.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchipuiti-va cum trecea Popescu singur cu motorul cu flotoare prin apa curgatoare cu un debit destul de mare...eu cred ca se mai oprea la varsare in mare...sau ocean...

 

Flotoarele astea le-a introdus Popescu doar sa se dea interesant...DP zice cu fala: astea sunt flotoarele Nr 1...eu am fost primul care le-am folosit...

 

Popescu e cel mai tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multam.

Credeam ca-i ceva o tzara mai destept, nu cu propulsie pe baza de "ciocolatii putere". Probabil ca in zonele vag locuite din Siberia, propulsia ar fi fost asigurata de ursi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchipuiti-va cum trecea Popescu singur cu motorul cu flotoare prin apa curgatoare cu un debit destul de mare...eu cred ca se mai oprea la varsare in mare...sau ocean...

 

Flotoarele astea le-a introdus Popescu doar sa se dea interesant...DP zice cu fala: astea sunt flotoarele Nr 1...eu am fost primul care le-am folosit...

 

Popescu e cel mai tare...

 

El nu poate sa ridice mobra de jos, nu poate sa se treaca el insusi un rau mai mare decat Trotusul.. si vrea sa credem ca a trecut vreun rau tragand magaoaia dupa el sustinuta de flotoare?

ha

ha

ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici flotoarele.. Poza pusa de Insusi Dansul.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...post__p__386478

 

(in josul postului)

 

Cum functioneaza nimeni nu stie. Eu am o educatie inginereasca, dar nu-mi pot inchipui. :crack:

 

 

;) ;) :D

 

 

o sa postez o fotografie cu flotoarele pentru moto. Dar o sa am grija sa postez ACEA fotografie din care sa nu poti invata nimic. Cine stie sa se poarte va avea acces inclusiv la dosarul de productie al acestora.

 

e multe de invatat.

faptul ca aerul e mai usor decat apa.

 

ti-as mai spune ceva, dom profesor, dom injiner, dar mi-e ca inveti si maine poimaine apar carti despre cum se construiesc dispozitive de plutire.

e o greseala majora in conceptie.

incerca in cada prima data, apoi vii cu dovezi (poze) si-ti zic unde-ai gresit.

bibane. pas alergator pe sectoare acuma!

 

Mesaj completat

vrea sa credem ca a trecut vreun rau tragand magaoaia dupa el sustinuta de flotoare?

ha

ha

ha

 

da

da

da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele sinistre i-au plasate lui Popescu , ghiciti de ce , cei care au fost la raport .... va aduceti aminte ca in fiecare localitate mai maricica Popescu era asteptat ?

Mesaj completat

traducerea : mai precis nu se poate spune ! omul de rand te ajuta cum poate , iar cei "insarcinati" cu ceva functii incearca sa profite . Pacat! prieteni, cine vrea sa mearga in asemenea ture gen extrem salbatic pooate gasi in Russia asa ceva din plin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ma astept sa vii la Raportul Expeditiei, sa mai vorbim, sa vezi acele imagini si sa le comentam dupa vizionare. Sunt sigur ca vei gasi si lucruri interesante printre cele ce vor fi proiectate.

 

Si mai sincer sa fiu, nu ma asteptam sa ridici mingea la fileu unor papagali de internet care se pretind motociclsiti. Am vorbit ieri cu un flamer (cum se considera el) care face MARI valuri pe forum, si care de fapt este un motociclsit incepator, are o mobra de 250, nu a fost in viata lui nici pana la Cluj, dar ii place sa faca agitatie, sa se dea important pe net si se plictiseste la serviciu....

 

Daca astia sunt colegii nostri cu care ne raportam, scuza-ma noi (tu si cu mine) la ce mobre am rotit de-a lungul timpului suntem niste extraterestri.

 

De aceea am luat decizia sa nu mai postez nimic pe motodobrism.ro pentru ca agitatorii gen Cosmin - ozzy si prietenii de fapt vor sa loveasca in AMR lovind in mine.

 

Riscul la care se expun este destul de ridicat, existand varianta ca pana la urma sa ne intalnim intamplator pe strada, iar faptul ca se ascund dupa nick-uri nu inseamna ca nu sunt de neidentificat.

 

Pe de alta parte am decis sa port discutii cu oameni de minim aceeasi calitate si experienta ca si mine, ceea ce reduce dramatic lista carora le mai raspund la telefon. Din lipsa de timp.

 

Aceeasi lipsa de timp banuiesc ca te-a tinut si pe tine departe de noi. Anul asta am avut pe AMR de zeci de ori mai multa acitivitate comparativ cu anii trecuti, tocmai ca am facut un pioc curat si am scos oamenii lui Dobrescu afara. Lupta nu a fost simpla, dar pana la urma a iesit bine.

 

Si doua atasamente, postate de mine pe topicul defunct. Sunt curios in cat timp vor disparea de aici.

 

Ia zi tovarasu Popescu la ce riscuri ma expun iesind pe strada?

Mai omule eu nu inteleg motivele acestor amenintari. Iti sunt dator cu ceva? Ti-am furat ceva? Sa mor daca eu inteleg.

Singurul lucru pe care l-am facut a fost sa spun adevarul despre o asociatie care trebuia sa fie publica si de asemenea sa spun adevarul despre comportamentul tau lipsit de civilizatie. Tu continui sa ma ameninti pe oriunde ai ocazia dar fara sa faci ceva in acest sens. Devii plictisitor.

 

In continuare ai o obsesie cu oamenii lui Dobrescu. Totusi nu vii cu nici un argument in acest sens. Cine sunt frate oamenii lui Dobrescu? Ceva asemanator cu armata lui Dumbledore? De unde ai dedus tu ca aia sunt oamenii lui Dobrescu? Zi si mie un motiv intemeiat din care sa reiasa ce afirmi tu cu atata tarie. Oamenii aia sunt un fel de arma secreta? E ceva paranormal la mijloc. :crack:)

 

As mai avea rugamintea sa ne spui si noua care sunt actiunile alea multe ale AMR facute anul asta si de ce nu le stie toata lumea? Sunt secrete?

O asociatie care vrea sa reprezinte un segment ar trebui sa ii informeze pe cei pe care pretinde ca ii reprezinta. E totusi un ONG nu un SRL. Ori poate nu e ONG.

Ai uitat sa specifici cum ai facut curat in AMR prin injuraturi si jigniri. Este un mod straniu de a da oamenii afara dintr-un loc unde erau voluntari.

Ca sa ne dai afara trebuia sa faci Adunare Generala si nu ai avut curaj sa faci asta fiindca nu sunt sigur ine ar fi plecat din asociatie.

Inca mai avem copii la demisiile noastre asa ca inceteaza cu minciunile. Am plecat cu totii fiindca nu vroiam sa mai fim asociiati cu tine si bine am facut. Sincer nu stiu cum as fi putut sa spal imaginea sociatiei de un asemenea scandal bazat pe minciuna si inselatorie.

 

Eu unul sunt obisnuit cu minciunile tale dar se pare ce restul motociclistilor abea acum au inceput sa se obisnuiasca.

Eu nu stiu la ce se asteptau unii motociclisti de la unul care a dat teapa si politiei cu vestitul salon fantoma.

 

Poate ca ai reusit sa pacalesti fosilele comuniste de la ACR dar puteai sa ai bunul simt sa nu incerci acelasi lucru si cu noi.

Sunt sigur ca ai fost multumit de faptul ca la vestitul raport ai putut sa pretinzi ca motociclistii sunt alaturi de tine. Probabil ca asta a fost ultima data cand ulciorul a mai mers la apa.

Sunt curios ce ar raspunde cei de la ACR daca comunitatea motociclistilor le-ar face o sesizare asupra neregulilor din scenariul tau.

 

Parerea mea este sa nu ne mai vinzi blana ursului din padure inainte sa intrebi si ursul cam ce parere are.

 

Cat despre PM ala adresat lui Sorin, domnule Popescu, cine dracu sunt oamenii lui Dobrescu pe care i-ai dat tu afara din AMR? Unul singur dintre ei este angajat la firma lui Dobrescu, dar nu are nici o treaba ca oamenii au plecat nesiliti de nimeni sau poate de sila. Mai reflecteaza.

 

 

Oamenii lui Dobrescu sunt toti cei care nu il aplauda pe marele si minunatul expeditionar.

Va mai aspun inca o data, ca nu pot sa inteleg ce dracu are cu Dobrescu. In toata perioada pana sa ies din asociatie pot sa garantez ca Dan Dobrescu nu a facut nici un rau nici asociatiei si nici lui Dan Popescu personal. Sa mor daca inteleg de unde are Popescu obsesia asta. Din cate stiu ei doi nu se cunosteau prea bine dar poate ma insel.

Singura explicate este ca pe popescu il roade invidia. Noroc ca are de unde sa roada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am obiectat doar la faptul ca unii dintre cei care il iau la misto nu au facut in viata lor vreo tura care sa cuprinda macar jumate din tura asta. clown.gif

Conform aceleiasi logici, Ceausescu avea dreptate sa interzica bancurile cu el insusi, spuse de alde noi, care nu am condus nici macar un judet.

 

@Ozzy: daca poti, te rog sterge din postul tau precedent citatul din acel mesaj privat pe care l-am facut pubic intr-un anumit context. Contextul nu mai e valabil, asa ca nici citatul nu cred ca isi mai are rostul. Razboiul tau personal cu DP e oricum departe de subiectul acestui topic.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei sa zic? Zic ca daca e adevarat ca le-a luat de pe net si le-a prezentat ca fiind "culese" de el de la autoritatile ruse, atunci e un Pinocchio. Dar eu nu am zis niciodata ca ar fi adevarat sau nu ce povesteste el.

Am obiectat doar la faptul ca unii dintre cei care il iau la misto nu au facut in viata lor vreo tura care sa cuprinda macar jumate din tura asta. clown.gif

clar, nici 5% din forumisti nu au facut jumate din tura lui, si pe mine m-a deranjat tsunami la inceput cu comentariile, dar atunci nu era demonstrata nici o minciunica.

 

acum te intreb altceva, cati din motociclisti si-ar dori sa faca o tura de genul asta? (procentul e clar mai mare de 5%), eu unul as face asa ceva numai daca m-ar astepta 72 de virgine (intre 16 si 18 anisori).

 

nu spun ca ce a realizat DP nu este foarte greu sau laudabil, dar mai conteaza si MODUL in care realizezi ceva.

 

iar toata tigania a plecat de la DP, Romanii in general s-au saturat de rahat, si cind vad asta pe un forum moto deschid si ei gura cum pot (poate pt ca in viata reala tac si inghit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bancurile despre ESCU (Basescu, Ceausescu, Iliescu si toata tagma lor) au aparut ca urmare a unor actiuni ale acestora ce au afectat intreaga populatie, cu care respectivii aveau un "contract" semnat prin votul de la urna. clown.gif

Cind o sa afecteze minciunile lui DP un segment reprezentativ de populatie fata de care DP are obligatii"contractuale", atunci da, poti sa aplici logica de care pomeneai.

Si DP avea "contract", asumat chiar de el, devreme ce s-a dus acolo ca reprezentant al motociclistilor romani. Ba si al soferior. Sau chiar al Romaniei. Uita-te ce avea lipit pe parbrizul Apriliei, ca sa nu mai scormonesc prin declaratiie lui de la plecare.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se confirma minciuna, DP ar fi bine sa faca un Raport asupra Raportului Expeditiei. La Sala Palatului, sa incapem cu totii.

 

@sorinavram,asta nu este gluma,cred ca la un asemenea Raport al Raportului Expeditiei s-ar umple Sala Palatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi tovarasu Popescu la ce riscuri ma expun iesind pe strada?

Mai omule eu nu inteleg motivele acestor amenintari. Iti sunt dator cu ceva? Ti-am furat ceva? Sa mor daca eu inteleg.

Singurul lucru pe care l-am facut a fost sa spun adevarul despre o asociatie care trebuia sa fie publica si de asemenea sa spun adevarul despre comportamentul tau lipsit de civilizatie. Tu continui sa ma ameninti pe oriunde ai ocazia dar fara sa faci ceva in acest sens. Devii plictisitor.

 

In continuare ai o obsesie cu oamenii lui Dobrescu. Totusi nu vii cu nici un argument in acest sens. Cine sunt frate oamenii lui Dobrescu? Ceva asemanator cu armata lui Dumbledore? De unde ai dedus tu ca aia sunt oamenii lui Dobrescu? Zi si mie un motiv intemeiat din care sa reiasa ce afirmi tu cu atata tarie. Oamenii aia sunt un fel de arma secreta? E ceva paranormal la mijloc. ;))

 

As mai avea rugamintea sa ne spui si noua care sunt actiunile alea multe ale AMR facute anul asta si de ce nu le stie toata lumea? Sunt secrete?

O asociatie care vrea sa reprezinte un segment ar trebui sa ii informeze pe cei pe care pretinde ca ii reprezinta. E totusi un ONG nu un SRL. Ori poate nu e ONG.

Ai uitat sa specifici cum ai facut curat in AMR prin injuraturi si jigniri. Este un mod straniu de a da oamenii afara dintr-un loc unde erau voluntari.

Ca sa ne dai afara trebuia sa faci Adunare Generala si nu ai avut curaj sa faci asta fiindca nu sunt sigur ine ar fi plecat din asociatie.

Inca mai avem copii la demisiile noastre asa ca inceteaza cu minciunile. Am plecat cu totii fiindca nu vroiam sa mai fim asociiati cu tine si bine am facut. Sincer nu stiu cum as fi putut sa spal imaginea sociatiei de un asemenea scandal bazat pe minciuna si inselatorie.

 

Eu unul sunt obisnuit cu minciunile tale dar se pare ce restul motociclistilor abea acum au inceput sa se obisnuiasca.

Eu nu stiu la ce se asteptau unii motociclisti de la unul care a dat teapa si politiei cu vestitul salon fantoma.

 

Poate ca ai reusit sa pacalesti fosilele comuniste de la ACR dar puteai sa ai bunul simt sa nu incerci acelasi lucru si cu noi.

Sunt sigur ca ai fost multumit de faptul ca la vestitul raport ai putut sa pretinzi ca motociclistii sunt alaturi de tine. Probabil ca asta a fost ultima data cand ulciorul a mai mers la apa.

Sunt curios ce ar raspunde cei de la ACR daca comunitatea motociclistilor le-ar face o sesizare asupra neregulilor din scenariul tau.

 

Parerea mea este sa nu ne mai vinzi blana ursului din padure inainte sa intrebi si ursul cam ce parere are.

 

 

 

 

Oamenii lui Dobrescu sunt toti cei care nu il aplauda pe marele si minunatul expeditionar.

Va mai aspun inca o data, ca nu pot sa inteleg ce dracu are cu Dobrescu. In toata perioada pana sa ies din asociatie pot sa garantez ca Dan Dobrescu nu a facut nici un rau nici asociatiei si nici lui Dan Popescu personal. Sa mor daca inteleg de unde are Popescu obsesia asta. Din cate stiu ei doi nu se cunosteau prea bine dar poate ma insel.

Singura explicate este ca pe popescu il roade invidia. Noroc ca are de unde sa roada.

 

ozzy, dar cum a ajuns el in functia de presedinte?

nu si datorita tie?

miscarea ta nu aduce un pic la lasitate? ii permiti si-i votezi accesul la cratita, pentru ca apoi s-o intinzi si sa faci valuri p-afara. dar cei care au pus suflet acolo? cei care au investit si cotizat cu bani de-acasa pentru ca au crezut intr-o idee?

eu nu contest ce zpui tu.

dar de cei de cea mai joasa speta trebuie sa stai departe.

o analogie, cei care asculta manele la volum maxim, au ascultat inainte si la un volum acceptabil. ce naiba, nu te prinzi de faptul ca manele vor asculta toata viata?

nu ca as avea ceva cu manelistii. sunt sigur ca cei mai multi sunt oameni de incredere in comparatie cu conducerea amereului.

 

 

oricum povestea "magadan" e plina de prostie.

putea merge pe burta, apoi putea "aranja" tot scenariul dupa intoarcere.

putea prezenta ca o realizare ceea ce a facut el si dedica aceasta realizare amereului si motociclismului romanesc.

atat. fara jigniri, fara sa fie mitocan, fara sa minta, putea sa asunda anumite aspecte de care-i este rusine. nici o problema cu asta.

asa, s-a bagat ca prostu' in gura lumii. a lovit amr-ul, i-a distrus credibilitatea, si-a batut joc de prietenii care l-au sustinut, de mamustile ( :crack: ) de la acereu (de acereu nu-mi pare rau)

io ma gandesc si iar ma gandesc. nu inteleg cum a ajuns acolo sus (la amereu nu la magadan, siberia nu mai are importanta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform aceleiasi logici, Ceausescu avea dreptate sa interzica bancurile cu el insusi, spuse de alde noi, care nu am condus nici macar un judet.

 

@Ozzy: daca poti, te rog sterge din postul tau precedent citatul din acel mesaj privat pe care l-am facut pubic intr-un anumit context. Contextul nu mai e valabil, asa ca nici citatul nu cred ca isi mai are rostul. Razboiul tau personal cu DP e oricum departe de subiectul acestui topic.

 

Sorine in acel citat era pomenit numele meu in conditii nu tocmai fericite.

Vezi tu eu cand ma intalnesc cu oamenii ori cand le scriu altor oameni nu le povestesc de Dan Popescu. Ba char evit subiectul chiar daca sunt intrebat fiindca nu il consider important.

Nu cred ca exista alt loc fizic ori virtual in afara de acest forum si mai nou inca un forum in care eu sa discut despre Popescu.

Eu nu am un razboi anume cu Popescu. Incerc doar sa contracarez acuzele facute de el.

Poate ca nu are legatura ce am scris eu cu subiectul acestui topic dar are legatura cu mine. Cu faptul ca nu am abandonat AMR-ul de nebuni.

Tu unde dracu erai cand am avut nevoie de ajutor? De ce nu ne-ai ajutat ca sa nu ajungem acum sa ne fie rusine cu cine se da drept reprezentant al motociclistilor?

Poate nu ne credeai cand iti spuneam ce se intampla. Acum ne crezi? Sper ca acum sa ne creada toti. Cam asta incerc eu sa va spun pe toate topicurile unde dau de Popescu. E adevarat ca uneori nu ma pot abtine sa nu fac si un pic misto de corpul expeditionar dar cred ca ma intelegi. E greu sa te abtii la ce scoate din el.

 

Vorbeste si tu cu un moderator sa steraga citatul respectiv. Nu am nimic impotriva sa mi se strega si tot postul si eventual toate posturile de pe motociclism.ro.

Cred ca oricum a inteles toata lumea cine e Popescu.

Editat de Belbody
Am editat postul respectiv - citatul ii apartine acum lui Dan Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar nu inteleg!

 

s-a dus omul pana acolo( s-a vazut asta in imagini si filmulete),a prezentat un "raport" pe care l-a condimentat cu dovezi si explicatii,ca nu a pozat kilometrajul....pana mea,...cred ca nu s-a gandit ca si asta poate fi o justificare pentru un mare numar de"TOMA" care sunt pe aici....dar ce nevoie avea???? L-a sponsorizat oare vreunul dintre noi???? careva i-a creat vreun avantaj????

 

Pana mea...s-a dus pana acolo si si-a atribuit rolul de reprezentant al AMR-ului....ok ,e deranjant ,pentru unii(se stiu ei care!)dar pana la urma chiar e dpdv legal!

 

Legat de Flotoare...ma intreb daca unii nu cara dupa ei lucruri inutile doar prin prisma faptului ca vor avea nevoie de ele? (vezi kit de vulcanizare rapida,prese de lant si lantul,iar jumatate din coburi sunt ocupate de variante de backup) Cred ca flotoarele astea nu cantaresc mai mult de 3 kg asa ca speculatiile pe tema asta nu sunt binevenite pentru unii ingineri ! Referitor la folosirea lor... stati linistiti chiar stie ce vorbeste Expeditionarul! Ca nu le-a folosit....asta e alta poveste domnilor!!! care dintre voi daca ar avea de ales sa se ude ar face asta cand ar avea o alternativa???

 

Se pare ca ursii aia chiar exista,mai mari sau mai mici, dar ma intreb cati dintre astia de pe aici daca vad un caine diliu care sate la roata mobrei nu se sperie???? dar la vederea unui urs(ipotetic vorbind) eu unul ...as avea pampersii uzi.Voi nu???

 

Cred ca e multa rautate si reavointa,in loc sa fie privita cu admiratie excursia asta facuta de un anonim Dan Popescu de cetatenie Romana???

 

 

Eu unul sunt mandru de faptul ca unul dintre noi a invartit roata pana acolo (chiar si in camion pe unele a putut sa fenteze privirile forumistilor )

Editat de Belbody
te rog nu mai pomeni nimic despre familia Expeditionarului!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marea majoritatea a "glumetilor" de aici n-o sa ajunga acolo nici macar cu avionul. clown.gif

 

si pentru asta nu merita respect, este? merita sa fie mintiti, este?

acelasi lucru il spun si cei cu q7. majoritatea cu logan n-o sa aibe niciodata o masina adevarata. pentru asta, fuck them, nu merita nici un pic de consideratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trike,ma determinati sa iau atitudine desi am spus ca ma opresc :crack: dar voi nu si nu... ....care idee din mesajul tau ref. la calatorie ,iti alegi sa o demontez? ;) si din ce zona a Rusiei vrei sa afli?

Vrei sa stii adevarul despre asta cu ursii ?

"Se pare ca ursii aia chiar exista,mai mari sau mai mici, dar ma intreb cati dintre astia de pe aici daca vad un caine diliu care sate la roata mobrei nu se sperie???? dar la vederea unui urs(ipotetic vorbind) eu unul ...as avea pampersii uzi.Voi nu???"

 

@trike de unde doresti informatiile corecte despre ursi? din ce oras al Rusiei?...vrei sa afli chiar de la Magadan adevarul despre ursi? vezi fotografia de la Magadan postata pe blog-ul expeditiei? cea de la " Steak House, Magadan"

http://euroasia2010.amoro.ro/scm/galerie.mbs

Ok, domnul in tricou portocaliu este un veteran al drumurilor extreme,cunoscut in zona Magadan,puternic membru al clubului de offroad auto.

Vrei sa afli de la acest domn din Magadan un om de-al casei,cat adevar exista in afirmatia lui Dan Popescu, "Umbla ursii pe aici ca si cainii prin Bucuresti" ?

Nu mai discut de afirmatia ACR-ului " confruntarile expeditionarului cu ursii" care este de circ total.

Ok, domnul in tricou portocaliu va transmite urmatorul mesaj in limba engleza ,pentru cei care doresc sa fie informati CORECT! si nu numai despre ursi.

 

"Dear visitors, the earnest entreaty to reconsider Russian traditions concerning visitors of the Magadan area. We not against your finish in our region, we not against your tourist project. We do not want, that our arrangement to "foreign" tourists was perceived as desire to drink vodka for another's account. At you the incorrect information. In Russia Bears on streets never ran and people for the Vodka bottle were not on sale!!!"

 

@trike crezi ca domnul in tricou portocaliu stie ceva despre cum ne-a prezentat Popescu situatia si ce fotografii ne-a aratat la raportul Expeditiei? ;)

@trike ,vrei sa il sunam si sa afli adevarul despre ursi comunicat nu numai in scris in limba engleza?

@trike... si aici ti-am vorbit doar de ursii Dan Popescu.

 

Nu va mai lasati manipulati de Dan Popescu.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trike crezi ca domnul in tricou portocaliu stie ceva despre cum ne-a prezentat Popescu situatia si ce fotografii ne-a aratat la raportul Expeditiei? :crack:

 

mai mult m-ar interesa cum a prezentat dan popescu romania si ce impresie a facut ca reprezentat al romanilor. e foarte probabil ca numarul 1 sa fi facut un defavor numarelor 2,3,4,5....

nu m-ar mira s-o fi facut-o si constient. se poate preta la asa ceva. e genul

Mesaj completat

In dorinta ta de a nu fi de acord cu un om care a facut o calatorie pe care tu n-ai fost in stare s-o faci si poate n-o s-o faci niciodata in viata ta, ai fi in stare sa scrii orice.

Numai ca lucrurile pe care le-ai scris tu mai sus nu au acoperire logica. clown.gif

Aia cu chiu 7 sint vinovati daca au atitutdinea aia DOAR daca loganistul nu ii deranjeaza si nu ii ia la misto. Daca loganistul desi stie ca in viata lui n=o sa aiba chiu sapte iar ala cu chiu 7 nu i-a facut nimic rau, isi permite sa faca misto de masina aluia cu chiu 7, atunci loganistul e un agarici (cum s-a mai scris pe aici), isi merita soarta si chiar nu merita nici un pic de consideratie. clown.gif

 

eu zic sa nu vorbim despre mine aici. sau despre calatorie. n-ai de unde sa stii tu ca eu n-am fost sau ca nu ma voi duce. dac-o fac, sau daca am facut-o e pentru sufletul meu nu sa va arat voua oolele, okay?

exact, loganistul nu l-a deranjat, dar Q7 are inscriptia "FY" pe luneta si se comporta ca un marlan in trafic.

 

nu toti loganistii au vise erotice in q7, desi majoritatea celor cu q7 au convingerea ca toti loganistii il invidiaza. mie poate sa mi se rupa de Q7? bineinteles. merit sa fiu injurat pentru asta? nu cred. am libertatea sa nu respect un manelist d-asta? bineinteles. nu-l injur, nu-i zgari masina, dar pot reactiona la minciuni

de ce crezi ca ne-a casunat numai pe dan? cu ceilalti eu n-am avut nimic, dimpotriva, ii aplaud, ii respect pentru ceea ce au facut. orlando a declarat ca pleaca in jurul lumii parca. e de apreciat. a realizat insa ca nu e posibil si si-a ajustat visul pe moment. n-a gresit cu nimic, n-a mintit. a gandit doar cu voce tare. e de apreciat.

chiar si pana la tulcea sa mergi pe ploaie e de apreciat. pentru minciuni insa nu mai pot respecta un om, mai ales cand el se autodeclara reprezentatul romaniei si mai reprezenta un club important din romania. imi arata poze facute de altii cu 7 ani in urma. e normal sa ma intreb de cate ori a mai mintit?

poate nici n-a ajus la magadan. pentru mine nu mai e deloc important daca a ajuns sau nu. fiindca tot ce a facut "bun" pentru "noi" a reusit sa stearga. pentru el, am mai si spus-o, asta e cel mai important, procesul pe care si-l face singur. excesele de ipocrizie apar datorita faptului ca nu da o ceapa degerata pe noi, astialalti, niste prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce nu lasi topicul asta sa moara. nu face cinste nimanui.

inscrie-te-n AMR daca esti mandru de ceea ce a facut presedintele.

sau esti deja?

 

Trike nu era membru AMR pana sa plec eu si nu cred ca e nici acum. dar a platit niste cotizatii cu drept de vot candva.

 

@trike... si aici ti-am vorbit doar de ursii Dan Popescu.

 

Nu va mai lasati manipulati de Dan Popescu.

 

Nu te agita. Omul e un fel de prieten cu DP. Nu prea se inghit reciproc dar corb la corb nu scoate ochii.

 

Succesuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trike nu era membru AMR pana sa plec eu si nu cred ca e nici acum. dar a platit niste cotizatii cu drept de vot candva.

 

 

 

Nu te agita. Omul e un fel de prieten cu DP. Nu prea se inghit reciproc dar corb la corb nu scoate ochii.

 

Succesuri.

 

pai e o situatie ridicola.

cel mai elegant pentru toti este sa lasam topicul sa moara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre noi 2, tu esti singurul care a vorbit despre calatoria de aici. In conditiile astea, imi reiterez ideea - vorbesti si mai ales critici (despre calatorie), cind poti dovedi ca ai experienta necesara ca sa faci lucrul asta, experienta concretizata prin calatorii similare.

In rest, despre minciunile lui si grandomanie, nu cred ca deranjeaza pe cineva ca-l luati la penis. clown.gif

 

 

Urmaresc frecvent sectiunea cu imagini din calatoriile pe doo roate si n-am remarcat vreo poveste din partea ta care macar sa aduca pe departe cu calatoria lui DP.

Din cite imi aduc aminte tu pleci in calatoriile cu "mobra" tur-retur, cu trenul: :crack:

/index.php?showtopic=249989

/index.php?showtopic=250462

 

 

 

Daca ai studiat asa in profunzime spectrul loganistilor si al posesorilor de chiu sapte, felicitari. Eu sint de parere ca mai multi loganisti sint invidiosi pe posesorii de chiu7 decit posesori de chiu 7 care sa fie convinsi ca loganistii ii invidiaza. clown.gif

 

 

am scris initial ca nu cred ca a facut drumul asa cum spune el exclusiv cu mobra. si am avut dreptate. spus nu de el, ci de martori.

pot scrie si eu o poveste frumoasa si neadevarata.

 

si vad ca e o boala minciuna asta, minti despre calatoriile mele cu trenul. daca ai chef de cearta cauta-ti altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...