Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Mda, deci: in calitatea mea de Mare Sef de Trib al KLE-istilor Din Romania, il invit pe Marele Expeditionar in primavara, la Cartisoara, la deja celebra intrunirea anuala a celor peste ...hm...vreo 5-6 KLE-isti din tara la un fum de pipa pacii. Daca face Popescu rost de sponsori vorbesc cu cineva sa faca rost de o palinca si o clisa de mare angajament. Daca nu, fiecare isi plateste mancarea si bautura, ca ...nu se stie.

Invitatia e cat se poate de serioasa. Mentionez ca tura n-are cum sa cuprinda mai mult de 1000 km doua zile in principal din lipsa de bani de gaz.

 

* eu platesc, pot sa vin? aduc si vinul de la tata, la pachet. da' trebuie beut repede, ca-i fara sulfiti :)

doar sa nu fie inainte de aprilie...

 

precizez ca nu am KLE, ca sa nu iasa vorbe p-aici ca am mintiti poporul, da?

Mesaj completat

Mergeau la Constanta, sa cumpere spray de gandaci pt expeditia solitarului, solidarului, solvabilului, solului DAAAAAAAAAAAAAAAN POPEEEEESCUUUUUUUUUU!.

 

 

* alo, alo! vezi ca ai inceput sa confunzi. EU am fost la Constanta. si nu, de fapt la Mangalia (vezi ca am scris si pe topicul de la sectiunea respectiva), unde am stat la cort (mult mai mare decat mine), ...nu chiar IN Mangalia, de fapt, undeva in 2 Mai,...la margine, acolo unde era tabara de enduro (c-asa am vrut!). si m-au piscat tantarii toata noaptea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca asta ai priceput tu din ce am scris eu, imi pare rau pt. tine. clown.gif

Pai majoritatea lumii de aste aspecte s-a dat cu cracii in sus de ras.

Mesaj completat

* eu platesc, pot sa vin? aduc si vinul de la tata, la pachet. da' trebuie beut repede, ca-i fara sulfiti :)

doar sa nu fie inainte de aprilie...

 

precizez ca nu am KLE, ca sa nu iasa vorbe p-aici ca am mintiti poporul, da?

 

Sa fie primit de pe acum butoiul cu care sper sa vii... Ca de baut repede, nu-ti face griji.

Nici Popescu n-are KLE, dar asta nu ma impiedica sa-l invit, noi suntem mai permisivi asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci: in calitatea mea de Mare Sef de Trib al KLE-istilor Din Romania, il invit pe Marele Expeditionar in primavara, la Cartisoara, la deja celebra intrunirea anuala a celor peste ...hm...vreo 5-6 KLE-isti din tara la un fum de pipa pacii. Daca face Popescu rost de sponsori vorbesc cu cineva sa faca rost de o palinca si o clisa de mare angajament. Daca nu, fiecare isi plateste mancarea si bautura, ca ...nu se stie.

Invitatia e cat se poate de serioasa. Mentionez ca tura n-are cum sa cuprinda mai mult de 1000 km doua zile in principal din lipsa de bani de gaz.

 

Din pacate ,multi dintre voi aveti dreptate in ce priveste atitudinea lui DP.Este problema lui.Eu nu sunt avocat dar sunt un om care mai crede in oameni si in sinceritate.

Ce e aceea KLE,unde esti tu mare chef?In ce ma priveste pe mine ,distante de1000 km intr-o zi,am cateva la activ.Astea cu 6-700 km pe zi prin Romania ,sunt frecvente in fiecare sezon.Si nu ma falesc.Cred ca multa lume face asta la noi,ca ma intalnesc cu multi pe unde a intarcat Mutu iapa.

Despre DP,nu paria ca nu face fata la 1000 km.Pierzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ,multi dintre voi aveti dreptate in ce priveste atitudinea lui DP.Este problema lui.Eu nu sunt avocat dar sunt un om care mai crede in oameni si in sinceritate.

Ce e aceea KLE,unde esti tu mare chef?In ce ma priveste pe mine ,distante de1000 km intr-o zi,am cateva la activ.Astea cu 6-700 km pe zi prin Romania ,sunt frecvente in fiecare sezon.Si nu ma falesc.Cred ca multa lume face asta la noi,ca ma intalnesc cu multi pe unde a intarcat Mutu iapa.

Despre DP,nu paria ca nu face fata la 1000 km.Pierzi.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=jBYyps3boU0

 

PACIFISTULE!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ,multi dintre voi aveti dreptate in ce priveste atitudinea lui DP.Este problema lui.Eu nu sunt avocat dar sunt un om care mai crede in oameni si in sinceritate.

Ce e aceea KLE,unde esti tu mare chef?In ce ma priveste pe mine ,distante de1000 km intr-o zi,am cateva la activ.Astea cu 6-700 km pe zi prin Romania ,sunt frecvente in fiecare sezon.Si nu ma falesc.Cred ca multa lume face asta la noi,ca ma intalnesc cu multi pe unde a intarcat Mutu iapa.

Despre DP,nu paria ca nu face fata la 1000 km.Pierzi.

 

dar 1500 face?

dar 1800 face?

dar 2000 face ?

dar ... si lista poate continua

 

 

am si eu o intrebare, in afara de tura la londra, ce alte ture mai lungi de 1000km a facut popescu?

Editat de gaxel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci: in calitatea mea de Mare Sef de Trib al KLE-istilor Din Romania, il invit pe Marele Expeditionar in primavara, la Cartisoara, la deja celebra intrunirea anuala a celor peste ...hm...vreo 5-6 KLE-isti din tara la un fum de pipa pacii. Daca face Popescu rost de sponsori vorbesc cu cineva sa faca rost de o palinca si o clisa de mare angajament. Daca nu, fiecare isi plateste mancarea si bautura, ca ...nu se stie.

Invitatia e cat se poate de serioasa. Mentionez ca tura n-are cum sa cuprinda mai mult de 1000 km doua zile in principal din lipsa de bani de gaz.

Bre, io nu mai stau la cort la anu', ca acu' vreo doua saptamani mi-a zis mie un nene de la o pensiune din zona (nu zic numele, ca-i fac reclama) ca pe la Cartisoara se cam plimba ursu'. :)

 

On topic: Stim ca drumul a fost epuizant, stim ca nu i-a fost usor, stim ca a carat degeaba flotoarele, stim ca a prajit ambreiajul, stim ca e o realizare ca a ajuns la Magadan si ca merita respect pentru asta, dar sa fie naibii sincer. La cat de groaznic e Drumul Oaselor, nu-i nicio rusine sa pui mobra in tren/camion cand nu ai de ales. Sunt multe asemenea exemple (cel mai cunoscut fiind Long Way Round).

 

Din pacate ,multi dintre voi aveti dreptate in ce priveste atitudinea lui DP.Este problema lui.Eu nu sunt avocat dar sunt un om care mai crede in oameni si in sinceritate.

Ce e aceea KLE,unde esti tu mare chef?In ce ma priveste pe mine ,distante de1000 km intr-o zi,am cateva la activ.Astea cu 6-700 km pe zi prin Romania ,sunt frecvente in fiecare sezon.Si nu ma falesc.Cred ca multa lume face asta la noi,ca ma intalnesc cu multi pe unde a intarcat Mutu iapa.

Despre DP,nu paria ca nu face fata la 1000 km.Pierzi.

 

A fost doar o invitatie, nu un pariu. Dar tu interpreteaza cum te pricepi tu mai bine. Bafta!

 

PS: Cum de mai crezi in sinceritate dupa tot circul asta?

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu trenul? Sigur face! :)

 

Si tu asisderea.

Mesaj completat

dar 1500 face?

dar 1800 face?

dar 2000 face ?

dar ... si lista poate continua

 

 

am si eu o intrebare, in afara de tura la londra, ce alte ture mai lungi de 1000km a facut popescu?

Pe asta cu Londra nu o stiam.Tu?Esti in stare 1000 km/zi?800,700,600? Si lista poate continua in jos.Apropo de jos,avem pe forum unul din cei mai josnici humanoizi.Josnic nu in sensul deviatiilor lui sexuale ci ca si carcter.Omu ,serban are un mare record de o zi.Valea Doftanei.Si mai detine si recordul la mancat (cuvant urat).Asta asa ca vorbeam despre recorduri.Si lista poate continua.

Mesaj completat

Pacat ca nu sunt si amr-istii la fel de uniti ca KLE-istii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu asisderea.

Mesaj completat

 

Pe asta cu Londra nu o stiam.Tu?Esti in stare 1000 km/zi?800,700,600? Si lista poate continua in jos.Apropo de jos,avem pe forum unul din cei mai josnici humanoizi.Josnic nu in sensul deviatiilor lui sexuale ci ca si carcter.Omu ,serban are un mare record de o zi.Valea Doftanei.Si mai detine si recordul la mancat (cuvant urat).Asta asa ca vorbeam despre recorduri.Si lista poate continua.

Mesaj completat

Pacat ca nu sunt si amr-istii la fel de uniti ca KLE-istii.

 

 

 

Mai... ai mustata?

Daca ai, Curat-o de cacao-ul lui DP!

Daca nu ai, inseamna ca ti-ai facut datoria pana la capat! De acum ai o mustata de cacao la bot!

AMR-ul nu o sa fie niciodata pe picior de egalitate cu KLE.... La KLE sunt 9 membri inscrisi, nu platesc nimic si se inteleg bine.

Deci...

 

P.S. in tinerete, tatal meu era poreclit Honda.... Oare?!?!?!?! Nu cred.... Tata a facut ceva greseli in tinerete, dar nici una asa mare! Sau a uitat?

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai... ai mustata?

Daca ai, Curat-o de cacao-ul lui DP!

Daca nu ai, inseamna ca ti-ai facut datoria pana la capat! De acum ai o mustata de cacao la bot!

AMR-ul nu o sa fie niciodata pe picior de egalitate cu KLE.... La KLE sunt 9 membri inscrisi, nu platesc nimic si se inteleg bine.

Deci...

 

P.S. in tinerete, tatal meu era poreclit Honda.... Oare?!?!?!?! Nu cred.... Tata a facut ceva greseli in tinerete, dar nici una asa mare! Sau a uitat?

 

Ok.Nu vreau sa incep cu tine o discutie interminabila mai ales ca l-ai bagat si pe taicatu si mai stiu eu cine,in ciorba asta.Ca esti obraznic ,asta nu inteleg motivul.Nu te-am provocat.Ce scrii tu scrii de parca ai fi baut ceva.Ca esti obraznic ,esti da dece esti si magar?Ti-o spun inca odata,neprovocat.Consider ca esti la fumat si nu tin cont de afirmatiile tale, sau poate oi fi prieten cu serban?!Ca nu de tine era vorba.Si da, taticu tau a facut o greseala majora.Stii la ce ma refer?Da era baut .Nu se pune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.Nu vreau sa incep cu tine o discutie interminabila mai ales ca l-ai bagat si pe taicatu si mai stiu eu cine,in ciorba asta.Ca esti obraznic ,asta nu inteleg motivul.Nu te-am provocat.Ce scrii tu scrii de parca ai fi baut ceva.Ca esti obraznic ,esti da dece esti si magar?Ti-o spun inca odata,neprovocat.Consider ca esti la fumat si nu tin cont de afirmatiile tale, sau poate oi fi prieten cu serban?!Ca nu de tine era vorba.Si da, taticu tau a facut o greseala majora.Stii la ce ma refer?Da era baut .Nu se pune.

Multumesc @Honda san, ai dreptate. "gresalele" parintilor nu se pun la socoteala! Ce daca ....... Te accept ca pe un frate. :)

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HondaSan , pune frana la jigniri voalate sau nu. Ca in caz ca ai uitat, aici nu e tarlaua AMR-ului sa va faceti de cap cum credeti voi de cuviinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu ,serban are un mare record de o zi.Valea Doftanei.
Gresit, recordul e ~700km (cam eroarea de nimerire a Sevastopolului avuta de corpul expeditionar condus de sfintia-sa ghidata de GPS) in 12 ore, Bucuresti, Focsani, Bacau, Onesti, Poiana Sarata, si inapoi pe Valea Prahovei. Se pare ca tovarasul colonel e prost informat.

Cum e totusi cu MenFest-ul ala? Hai, fii transparent ca asa va laudati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cit crezi ca are Romania de-jur-imprejur. Stiu pe doi MARI Motociclisti care au dat o tura in 24 de ore (cu ideea asta au plecat de acasa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cit crezi ca are Romania de-jur-imprejur. Stiu pe doi MARI Motociclisti care au dat o tura in 24 de ore (cu ideea asta au plecat de acasa).

cat are?

2,000?

in 24 de ore?

ceva nu miroase bine aici

Mesaj completat

Tu ce te bagi in discutie..... AGARICIULE!

 

:)

 

invat si io de la stia mai mari si mai intelepti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cit crezi ca are Romania de-jur-imprejur. Stiu pe doi MARI Motociclisti care au dat o tura in 24 de ore (cu ideea asta au plecat de acasa).

Nu au fost 24 ore!

 

Unul a gatat tara in 30h+ si altul cu 4 ore mai mult.... pe ultimul il stiu bine.. Si mai este un nebun care a facut tara in 45 ore.....

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au fost 24 ore!

 

Unul a gatat tara in 30h+ si altul cu 4 ore mai mult.... pe ultimul il stiu bine..

 

my god, si tu mai numesti asta motociclism?

unde dracu mai e bucuria?

 

o sa incerc si eu la primavara ceva de genul asta, dar nu pentru placerea de a merge pe moto ci sa-mi incerc limitele

am de gand 900 in prima zi, apoi urmatoarea vo 500. cu motorul cu bagaje.

 

am un program de antrenament al agaricilor. ma rog, astia experimentati fac antrenamentul "on-the-go"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1,000km intr-o zi in romania?

eu cred ca nu stiti ce vorbiti

 

 

cred ca nu-i imposibil pentru nimeni! Daca e sa-i faci la norma,poti face Bucuresti-Suceava si retur lejer,doar curu sa te tina!

 

Apropo de tati si fii,nu-i prea frumoasa exprimarea si nici chiar ideea in sine,mai ales ca s-ar putea ca tatal sa-i fie chiar frate lui Honda-San!(de varsta)

 

oare asa iti respecti parintii???? sau nu l-a pierdut nimeni ca sa-l gasesti tu???

 

Adevarul ca si eu sunt un mare dobitoc daca mai cred ca tineretul mai are o bruma de respect!

 

Scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu-i imposibil pentru nimeni! Daca e sa-i faci la norma,poti face Bucuresti-Suceava si retur lejer,doar curu sa te tina!

 

exact, asta o sa incerc buc-siret-buc

dar plecarea e la 5.

 

ceea ce stiu este ca e criminal. dar asa nu mai e motociclism.

 

si cu masina de la arad sau oradea la bucuresti mi se pare o cazna.

cel mai mult am mers 1500, iar cand merg in vest max 1200 (cu masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu-i imposibil pentru nimeni! Daca e sa-i faci la norma,poti face Bucuresti-Suceava si retur lejer,doar curu sa te tina!

 

da, dar nu (mai) e motociclism, e chin.

hehe, ruta aia am ales-o si eu, buc-siret-buc

 

si cu masina de la arad la buc mi se pare o vesnicie.

afara fac si 1,200 (recordul e de 1,600), dar cu masina si asta trecand si prin germania, unde-o pot tine si la 160

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au fost 24 ore!

 

Unul a gatat tara in 30h+ si altul cu 4 ore mai mult.... pe ultimul il stiu bine.. Si mai este un nebun care a facut tara in 45 ore.....

 

Pe diagonala se pune? Ca si eu am facut Braila - Oradea (prin Bacau-M.ciuc-Reghin-Cluj) in vreo 14 ore (cu pauze de masa :blink:)

Atunci in bucata aia am mers de la Bacau pana dincolo de Bratislava fara oprire.. la Bratislava am cedat si am adormit. De la Oradea la Budapesta am mancat numai ploaie. Partea de la Comanesti la M.Ciuc si mai departe un pic poate fi considerata lejer mini "drumu oaselor"..

Ma calific pt postul de agarici? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au fost 24 ore!

Unul a gatat tara in 30h+ si altul cu 4 ore mai mult.... pe ultimul il stiu bine.. Si mai este un nebun care a facut tara in 45 ore.....

cred ca nu vorbim de aceeasi. :) :blink: Ai mei erau pe aceeasi motocicleta. Vad ca nu gasesc topicul la o cautare simpla.

 

 

Danuteeeee, mai pune niste lemne pe foc ca iar se misca forumul ca ochiul mortului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1,000km intr-o zi in romania? eu cred ca glumiti

Mii de scuze...

pentru ca ma amestec si va stric minunatul topic...

 

Doar pentru restabilirea adevarului...

Cu mii de multumiri sincere pentru cei care stiu si apreciaza efortul...

si pentru modesta aducerea la cunostinta... altor... motociclisti !

 

Turul Romaniei a insumat 2.200 km si a fost realizat in 48 de ore !

 

O nimica toata in alta tara si in alte conditii...

 

http://www.universmoto.ro/raport/Ocolul_tarii_in_48_de_ore

 

Va rog, continuati !

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...