Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

SSSS - ce incerci sa faci tu aici acum cu Tsunami este exact ce am facut noi cu DP tot topicul asta.

Deci, crezi ca esti superior noua? Buaaaaaaahaha.

 

Diferenta dintre Tsunami si DP este ca Tsunami nu minte.

Intelegi nuanta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Tsunami nu merge cu valul,nu merge nici contra valului, @Tsunami creeaza valul ....am sesizat asta in mesajele in care a punctat la fix anumite aspecte ale calatoriei,logic si fara a fi influentat de "pareri" .

Sunt in viteza si nu pot sa scriu mai mult acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerci sa-l discreditezi pe Tsunami. Asta faci. Exact ce am facut noi cu DP. Deci nu esti mai bun ca noi.

 

Tu poti sa faci diferenta intre un mincinos si unul care spune adevarul?

Tsunami nu a spus nicaieri ca merge undeva pe motocicleta si de fapt merge cu ea in tren sau pe ferry.

A spus direct ca prefera sa mearga cu ea in tren. Ok, si? Ce-i cu asta?

 

In schimb Popescu spune ca a mers cu motocicleta si el a mers cu ea in camion. Cel putin de la Kadykchan incolo. 400km. Nu avea cum sa mearga pe ea fara ambreiaj.

 

Ei - in cazul asta - are voie tsunami sa rada de DP? Eu zic ca da. De ce? Pentru ca minte.

 

 

Si ce spui tu, ca cineva nu-i in masura sa-l judece pe DP, pentru ca nu a realizat nici jumate din ce a realizat el - n-are nici o legatura. Nimeni nu contesta faptul ca a mers la Magadan ci doar faptul ca minte.

 

Stii ce a realizat DP cu aceasta excursie? A adunat km multi pentru ca pe viitor oricat minte sa nu poata fi contestat pentru ca e sustinut de unii ca tine. :crack:

 

Pot sa am 0 barati km, sa nu fi fost nici pana la galati cu mobra si tot imi permit sa rad de el si sa fac misto pana nu mai pot.

Pentru ca e un mincinos.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma poate discredita. probabil ca l-a rugat dan sa caute in istoria mea. mi se rupe-n 14.

eram in germania si franta acum 2 ani si la munca erau colegi care mergeau cu trenul in croatia. scuteau si timp si uzura motorului, bani de cazare (mergeau noaptea). acolo se dadeau cu mobra cu nevestele, apoi, inapoi acasa.

in ceea ce ma priveste daca as face asa ceva, as face-o pentru mandra in primul rand. poate si pentru mine. nu stiu. deocamdata asa ceva nu e posibil in romania, iar mandra nu mai vrea sa mearga cu mine. mi se pare infinit mai frumos sa "pierd" timpul pe mobra in elvetia decat s-o ard zeci de ore pe autostrada. ma rog, asta e parerea mea.

 

n-am mintit. doar sss-ul a mintit cand a scris ca ma dau cu trenul.

doar m-am interesat sa stiu care-s posibilitatile. nu am mers niciodata cu motorul in tren sau in camion. dac-o s-o fac o sa recunosc. daca asta e hobby-ul tau.

 

aveam destui si-n canada care preferau sa-si lege motoru-n spate in remorca de la masina pana pe coasta noii scotii pentru ca acolo sa se bucure doar de segmentul ala.

ce e rau in asta?

 

s-ule, nu-s ipocrit si nu m-ai prins inca. mai cauta, fa-i un raport si lui dan, prezentati in plen cazul tsunami. iti trimit si materiale daca vrei. din pacate biciclistii din europa n-au fost ajunsi de ursi.

chestiile astea nu ma pot atinge. calatoriile le fac pentru sufletul meu nu pentru ca-s obligat de astia ca tine (desi pana acum nu aveam o impresie prea rea referitoare la iq-ul tau) sau de altii.

o fac in timpul meu liber, ca vreau s-o fac, nu-mi trebuie lauri de la nimeni, nu-mi trebuie aplauze. e timp LIBER si nu dau socoteala nimanui cum mi-l petrec. nu am nevoie nici de recunoastere internationala, nici nationala nici acereiala sau amereiala

altfel, la asociatie cum mai e? :crack:

 

acu, ma lasi sa ma duc la mobra?

 

pentru informatia ta, la anu planul e s-o pun si pe ferry, si de fapt a fost adusa din canada cu conteinerul. flotoarele nu erau destul de bine proiectate, iar meserie n-am avut de unde sa fur.

te anunt daca=-mi schimb planul, sa nu zici peste ani de zile ca mint

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa ne contrzicem asa pana poimarti.

 

Eu de la A la Z legat de excursia asta am facut misto de aspectele amuzante.

 

Si tu citesti pe langa - eu scriu ca sunt convins 100% ca a juns la Magadan si ca fac caterinca de fanfaronada si minciunile lui, tu o zici ca nu cred ca a ajuns la magadan.

 

Poza 1 si 2 erau mistouri referitor la textul asta:

 

"In orasul Magadan, o urbe impresionanta, acesta a fost asaltat de oficialitati, publicisti din toate genurile media si mai ales de colegii de breasla, evenimentul fiind sarbatorit in mod oficial cu “toasturi “, produsele traditionale, votca, bere si cu mult mult frig Siberian si zapada."

sursa - pagina ACR.

 

SSSS - degeaba incerci ce incerci tu aici, stii si tu prea bine ce mistocarim noi aici, hai las-o moarta-n papusoi.. ca e moarta.

OK?

 

Ai dreptate, suntem niste agarici. :crack:

Mesaj completat

Voi ca niste baicari tru ce sinteti ati fi stat acolo si cu ajutorul veveritelor ati fi rezolvat problema. Felicitari. ;)

Nu, ne-am fi urcat in camion ca si el. Dar am fi povestit asta la intoarcere, nu:

"Au fost momente de ajutor prin remorcare si impingere, din cauza ambreiajului "ars". Ajutor am primit de la autoturisme Lada Niva, Toyota pana la autotrailere Kamaz, sau chiar de la persoane care se deplasau pe jos. Motociclisti cu experienta prezenti in sala au comentat situatia."

 

:D bai, deci si acum ma apuca, rasul, cred ca am ceva la cap.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra i se sctricase, da?

iote ce zice el asteptand sa plece camionu':

 

Mai am 400 kilometri pana la Magadan. Noaptea sunt -5 grade si a inceput sa ninga, motiv pentru care mai stau vreo 2 zile sa se linisteasca. Umbla ursii pe aici ca si cainii prin Bucuresti. Mai bibilesc cate ceva pe la mobra.

 

pentru ca apoi:

 

Mai am 80 km, e noapte si e foarte frig. Ma apropii de aeroportul din Magadan. O sa scriu mai multe dupa ce ajung la Magadan.

 

corect in ambele cazuri era, "mai avem" 400km respectiv 80km.

 

 

ssss, esti mincinos si rau intentionat, sorry, dar asta e adevarul.

prost nu esti, dar nu stiu ce iti casuna pe mine.

nu ma deranjeaza ca si-a pus motorul in camion. nu rad de asta. pan' la urma nu sunt taxiuri acolo, si nu e usor nici sa gasesti transport peste 400km.

ma deranjeaza minciuna. si vad ca si tu ai apucat-o pe calea asta, din pacate, boala asta se ia in romania. bucuresti si provincie.

 

ceea ce comentez eu n-are de a face cati km a facut el cu motocicleta, nici cati am facut eu sau ce a realizat fiecare in viata sa. ar trebui sa ma intereseze si pe mine ce-ai facut tu, ce motoare ai avut etc?

nu. trebuie doar sa fii om, sa nu inseli p-altu, sa nu te ridici singur deasupra altora, sa nu atentetzi la libertatile altora, sa nu insulti, sa respecti.

atat e suficient. apoi, vorbim si de motoare. dar nimeni nu e mai presus de altul daca are cu 1km sau cu 1 milion de km in plus. nu e competitie. ca vrei ca tu sa fie, nu-i treaba mea, eu nu vreau sa intru cu tine sau cu dan in concurs. daca ti-e mai usor considera ca nu mai am motocicleta. aici e vorba de fiasco-ul trans-siberisa 2010 in cinstea amr-ului, acr-ului si a tuturor motociclistilor romani. ramai la subiect. viata mea e posibil sa nu fie interesanta. las-o deoparte. eu sunt si egoist. excursiile le fac pentru mine. nu vreau sa te fac pe tine de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trike nu era membru AMR pana sa plec eu si nu cred ca e nici acum. dar a platit niste cotizatii cu drept de vot candva.

 

 

 

Nu te agita. Omul e un fel de prieten cu DP. Nu prea se inghit reciproc dar corb la corb nu scoate ochii.

 

Succesuri.

 

 

Ai dreptate! am platit cotizatia pe 2 ani la vremea aia(si nu am vazut nimic de banii aia,altceva decat o lista),dar dreptul de vot.....sa-mi mai aduc aminte de intanlirea de la Bikers?????

 

Si da ,nu te agita !

 

Il stiu pe DP de ani de zile si stiu la fel de bine ce poate si ce nu,stiu ca exagereaza de multe ori,dar ata nu-i minimalizeaza de loc meritul a ceea ce a facut!

 

Chestia cu inghititul...tu Ozzy cu cine te inghiti si cu cine nu??? ;) :crack: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p-asta ai citit-o es-es-ule?

 

eu cred ca scopul a fost de parodiere a descrierilor pompoase si uneori neadevarate ale lui dan si celor de la acr (asta, daca n-a fost chiar el).

ne-am distrat, am ras, dan, a citit, eu zic ca topicul si-a atins scopul. toti au fost multumiti. la ce bun sa continuie sarada?

 

faptul ca s-a atacat si viata personala a lui dan, mai ales in durerea lui, pentru asa ceva as elimina utilizatorul definitiv. asa ceva e sfant, e tabu, n-ai voie. indiferent cine e el si ce a facut.

eu n-am citit nimic de genul asta.

 

 

bineinteles ca ai citit-o dar atacul contra mea e tinta ta acum.

este rea intentie ceea ce faci tu?

poti sa (mai) scrii mii de minciuni despre mine.

eu nu traiesc prin forumul asta, prin comunitatea de motociclisti. scrie si sub avatarul meu ca sunt un singuratic.

o sa replic. atentia nu e la mine. eu nu sunt "public", nu m-am facut "public" si n-o sa ma fac in veci. dan este.

politica nu voi face si-mi place sa raman in anonimat. de ce? pentru ca timpul liber sa fie numai al meu.

un egoist si un arogant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru minciuni insa nu mai pot respecta un om, mai ales cand el se autodeclara reprezentatul romaniei si mai reprezenta un club important din romania.

:crack:

 

 

 

SSSS, problema nu e ce a facut DP, unde si cu ce a ajuns.. eu pun pariu ca facand exact aceleasi lucruri dar prezentandu-le SINCER, ar fi crescut in ochii tuturor si probabil multi din cei cu care a avut probleme in trecut i-ar fi iertat multe.

 

Sa fi zis de ex: "mi-am ars ambreiajul, ma duc de aici cu camionul, nu renunt" - toata lumea l-ar fi incurajat, s-ar fi gasit unii cu idei, solutii, ajutoare. N-am vazut pe nimeni sa fi ras de Orlando pentru ca initial a spus ca vrea sa fac turul lumii sau pentru ca i s-a stricat Melcu in Serbia.

 

Dupa toata excursia asta, Dan Popescu este si va ramane un papagal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce minciuni am zis despre tine? Ca am gasit doua topicuri in care vroiai sa pleci in concediu cu motorul pus pe tren? E adevarat sau nu ca ai vrut sa pui mobra in tren ca sa pleci in vacanta? Ce e neadevarat din ce-am zis eu acolo?

Ca pleci in vacanta cu motorul pus pe tren nu e de condamnat, e treaba fiecaruia ce face, dar cind unu care-si pune mobra in tren ca sa plece in vacanta comenteaza despre unu care a fost in Siberia ca si-a pus mobra intr-un camion cind s-a stricat, atunci mie nu mi se pare o chei lucrul asta, si-mi rezerv dreptul sa obiectez.

 

Eu sunt dezamagit de SSSS :crack: am o filmare cu Tsunami intr-una din nenumaratele lui calatorii pe motocicleta. Se poate observa echipamentul complet ;) si un mers preventiv, o viteza care a permis ca dl Tsunami sa admire si peisagele din jur. Si, in plus, a reusit sa faca toate aceste lucruri fara ca macar sa consume cauciucurile !!! Care se stie, e destul de "scumpe" ... ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai o obsesie. ;)

N-am nimic cu tine, dar am ceva cu niste idei de-ale tale pe care le-ai expus si cu care nu sint de acord. Am voie sa nu fiu de acord cu unele idei? Eu zic ca da.

Ce minciuni am zis despre tine? Ca am gasit doua topicuri in care vroiai sa pleci in concediu cu motorul pus pe tren?

 

obsesti ai tu, si eu sunt obsesia ta. n-ai cum sa dovedesti ca nu e asa. cauti topicuri de ani de zile in care am scris eu, analizezi textele etc. dedici timp pentru asta. ce inseamna asta? eu inteleg ca ti-a casunat. esti pus de dan probabil. fratilor, nu aveti ce sa-mi gasiti. personal nu ma interesati, sunteti plicticosi. dac-as merge cu voi la plimbare nici la benzinarie nu mi-as scoate casca.

uite asta zisesi:

Am constatat doar un lucru tipic romanesc: unu care pleaca in vacanta cu "motoru" transportindu-l cu trenu' s-a gasit sa fie consternat ca ala a pus mobra intr-un camion cind i s-a stricat.

2 minciuni.

1. n-am fost niciodata cu motoru-n tren. tu declari altceva. e rea intentie? este. mai cauta in istoria mea de pe forum, poate gasesti si altceva. poate-oi fi calcat si eu pe bec, eu zic sa nu te opresti. fa-ti o ocupatie. dedica-mi 1 ora pe zi, e posibil sa vii cu ceva fapte.

2. nu am fost consternat de faptul ca si-a pus mobra-n camion, ci de minciuna

 

 

M-a distrat si pe mine faza cu flotoarele, avind in vedere filmul in care DP nu era in stare sa ridice singur o mobra (fara bagaje) cazuta in noroi. Aici zic eu ca erau subiecte de mistouri, nu destinatia Magadan, pozele cu baicarii de pe traseu sau cu rusii cu care s-a intilnit si l-au ajutat.

- majoritatea care s-au bagat la topicul de "caterinca" habar n-aveau despre ce e vorba sau despre cine e vorba, dar cum e tipic romanului ce-au zis? "hai sa dam si noi doo picioare daca tot e loc de dat moca". Nu cred ca au stat majoritatea talentatilor in Paint si fotosop de acolo, sa analizeze inainte ce s-a intimplat si sa ia la misto doar lucrurile care erau de luat la misto.

-DP a probat cu filme ca a facut drumul ala pe mobra (nu stiu in ce procent), dar puteti spune voi ca nu a fost in marea parte a drumului pe mobra?

 

nu stii cand a facut dan filmul ala in care a dat cu mobra de noroi. nu rad de aia. poate nici eu n-as fi reusit sa-l ridic, dar e un semnal de alarma ca ar trebuis a invat sau sa ma antrenez. e usor sa razi fara sa fi in fata evenimentului. acolo se antrena. e mai mult decat okay pentru mine

 

- majoritatea care s-au bagat la topicul de "caterinca" habar n-aveau despre ce e vorba sau despre cine e vorba, dar cum e tipic romanului ce-au zis? "hai sa dam si noi doo picioare daca tot e loc de dat moca". Nu cred ca au stat majoritatea talentatilor in Paint si fotosop de acolo, sa analizeze inainte ce s-a intimplat si sa ia la misto doar lucrurile care erau de luat la misto.

-DP a probat cu filme ca a facut drumul ala pe mobra (nu stiu in ce procent), dar puteti spune voi ca nu a fost in marea parte a drumului pe mobra?

eu cred ca la "umbla ursii pe strada ca cainii in bucuresti" e o lozinca de poate rade si unu de 10 ani, premiant. eu zic ca daca prezinta poze din alaska din 2003 si spune baliverne, poate fi desconsiderat.

"DP a probat cu filme" si as adauga si cu poze de pe internet. nici eu n-am sustinut ca a facut drumul numai in camion sau in tren, am spus ca nu a facut drumul exclusiv pe 2 roti asa cum lasa el sa se inteleaga.

 

- nu-mi place cind sare haita de agarici (definitia agariciului am dat-o cu niste posturi mai sus, care se simte e treaba lui ;)) pe unu' cazut (nu stiu daca DP e cazut, vorbesc doar la modul general) sustinindu-si aberatiile unul altuia si aruncind cu k.k.t fara motivatie. Mi se pare cam mult pentru un singur om sa duca toata mascarada aia de prost gust de pe topicul ala si in consecinta simt ca mai trebuie echilibrata balanta.

omu ala si-a facut-o singur. s-a pupat, s-a luat in brate, s-a autuintitulat reprezentant, a promis fara sa fie obligat, a mintit. asta-i pretul

 

- nu sint de acord ca niste unii care nu au macar un procent din experienta celui criticat, sa exprime opinii critice referitoare la un lucru pe care ei nu l-au facut si probabil n-o sa-l faca vreodata in viata. Unii dintre voi aveti alta parere referitor la aspectul asta. Asta nu e noutate, uitati-va pe la toplicurile de moto gepe sa vedeti citi isi dau cu parerea cum ar fi trebuit sa conduca Rossi sau Pedrosa ca sa scoata nush ce rezultat. E tipic romanesc.

procent din experienta de batut campii? procent din experienta de a comunica cu oamenii? procent din ce experienta? pe mine nu ma intereseaza catusi de putin experienta lui in ale motociclismului. stiu doar ca din 2004 pana-n 2010 facuse 11,000 km parca. dar nu asta e important, nu asta ma intereseaza.

 

- nu sint de acord ca unu' care pleaca in excursie cu mobra pe tren :D, sa comenteze despre altu' care a fost in Siberia ca si-a pus mobra in camion cind i s-a stricat si in consecinta ca n-ar fi facut tot drumul pe mobra. :crack:

iar te folosesti de minciuni. ti-am mai spus, iti recomand, nu eu sunt la analiza aici pe subiectul asta. considera ca nu mai am mobra. minciunile tale te discrediteaza. eu nu am mers cu motocicleta in tren. ever.

 

Zi-mi si mie te rog de unde asa o mare dezamgire? Era DP vreun idol de-al tau si te-a dezamagit? Repet, ai contribuit cu ceva la calatorie si nu a meritat el efortul pe care l-ai facut tu pt. el? Te-a implicat cumva prin actiunile lui si in urma "nerealizarilor" te simti asa dezamagit?

Nici cei care au avut probleme cu DP cu amereu' lor nu au stat sa critice cit ai criticat tu.

Pe voi cred ca va deranjeaza ca pe DP l-a durut in penis de "comunitatea moto", a plecat la drum pe poola lui fara sa va ceara "pareri", "sfaturi" si sutinere.

unu declara ca un reprezentant al amereului si al acereului pleaca pana la magadan.

devine interesant subiectul. inima mea se duce langa a lui. va merge singur. si mai interesant. scrie ca amereul are si un motociclist de rezerva si o alta motocicleta. inca si mai interesant, inseamna intr-adevar ca amereul a pus o groaza de efort in treaba asta si vrea sa-si faca publicitate ca un club serios.

apoi a inceput dezamagirea. n-are rost sa continui, e totul aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ba, de el sint pus. Mi-a dat 3 eugenii si promisiunea ca ma face secretar cu propaganda la amere.

 

 

 

 

 

Se stie. clown.gif

/index.php?showtopic=249989

/index.php?showtopic=250462

 

 

 

 

 

Intr=adevar, tu n-are rost sa continui, e totul aici: clown.gif

 

ce e in textele alea? scrie undeva ca asa-mi petrec eu concediul? modul cum imi petrec eu concediul nu are nimic de a face cu minciunile voastre (ale lui si ale tale)

 

subiectul asta nu este depre tsunami. strategia lui dan prin tine nu merge. ti-am mai spus, mai cauta. poate gasesti cumva.

incerci sa ma discreditezi. eu nu ti-am promis tie nimic. :crack:

chiar sa fi mers cu trenul (cu toate ca nu vad de ce-as ascunde, nu ma dau mare motociclist, desi in primul an cu tsunami am facut mai mult decat a facut allmighty dan in 6), pozele din 2003 prezentate de el raman in amintirile celor pentru care a batut atata drum si a facut atata tam-tam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat pentru tanaru tsunami.Era cat p-aci sa-l simpatizez si cand colo ce sa vezi?Un baietas ,certaret notoriu,cu groaznica frustrare ca exista oameni care intr-o singura calatorie ,fac mai multi km decat a facut dinsul toata viata si ,probabil,si de aici in colo 10 ani.Am inteles de unde aversiunea si neincrederea in DP si realizarile lui.Pai cand tsunami fura la capitolul motociclism,i se pare firesc sa faca si alti la fel.Nu mai fi suparat si frustrat micutule tsunami ca daca incepe acum Constantin,posesor a nu mai putin de 69 ani si a unui al doilea FJR 1300 (cu primul a facut vreo 90.000 km),sa spuna cati km a facut,numai in ultimii ani,si pe unde ,ai sa te simti si mai umilit decat fata de DP.Tre sa intelegi ca motociclismul nu incepe cu tine si ca experienta ta ( Cred ca am exagerat cand am zis experienta),aproape 0 ,nu-ti da dreptul sa-i judeci pe alti.Cu atat mai mult nu-ti da dreptul sa inflamezi un topic ce se dorea de informare si nu de injurare.Manipularea de la inceputul topicului,inceputa de cei doi fosti membri AMR,a prins si la tine si pentru ca esti cam scandalagiu si ca ,sincer,nu te supara pe mine,nu prea te duce capul,ai inceput sa dai pe nerasuflate in DP.Pacat pentru tanaru tsunami.A ales sa fie rau in loc sa fie bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat pentru tanaru tsunami.Era cat p-aci sa-l simpatizez si cand colo ce sa vezi?Un baietas ,certaret notoriu,cu groaznica frustrare ca exista oameni care intr-o singura calatorie ,fac mai multi km decat a facut dinsul toata viata si ,probabil,si de aici in colo 10 ani.Am inteles de unde aversiunea si neincrederea in DP si realizarile lui.Pai cand tsunami fura la capitolul motociclism,i se pare firesc sa faca si alti la fel.Nu mai fi suparat si frustrat micutule tsunami ca daca incepe acum Constantin,posesor a nu mai putin de 69 ani si a unui al doilea FJR 1300 (cu primul a facut vreo 90.000 km),sa spuna cati km a facut,numai in ultimii ani,si pe unde ,ai sa te simti si mai umilit decat fata de DP.Tre sa intelegi ca motociclismul nu incepe cu tine si ca experienta ta ( Cred ca am exagerat cand am zis experienta),aproape 0 ,nu-ti da dreptul sa-i judeci pe alti.Cu atat mai mult nu-ti da dreptul sa inflamezi un topic ce se dorea de informare si nu de injurare.Manipularea de la inceputul topicului,inceputa de cei doi fosti membri AMR,a prins si la tine si pentru ca esti cam scandalagiu si ca ,sincer,nu te supara pe mine,nu prea te duce capul,ai inceput sa dai pe nerasuflate in DP.Pacat pentru tanaru tsunami.A ales sa fie rau in loc sa fie bun.

 

nu (mai) e vorba de motociclism ci de minciunile vehiculate de voi, de conducerea amr.

de ce nu vreti sa ascultati sfatul unui intelept tanar si agarici si sa lasati topicul sa moara?

timpul va sterge incet, incet ceea ce s-a intamplat aici.

 

vorbesc sincer sa stii

 

la multi ani lui constantin si voua.

 

tsunami, baiatu-ala cu o casca shark si cu experienta 0 care va (mai) saluta in trafic

 

succes si la expozitie

 

si hai sati mai spun ceva bunule,

nu crezi (credeti) ca e pacat ca actiunile voastre (din suflet, sunt sigur aici) sa fie umbrite de tiganii efectiv fara rost?

nu-mi raspunde, ca nu cred c-o faci sincer. faceti-va voi asa fiecare dintre voi o analiza a ceea ce faceti si cum e perceputa miscarea asta in comunitate.

nu crezi in sinea ta ca e pacat? mie-mi pare rau si de timpul si banii tai si ai lui dp, privit prin prisma muncii si energiei depuse, banilor cheltuiti

 

prin incercarea de discreditare a mea nu se umbreste cea ce a adus topicul asta. probabil ca doar se distrage un pic atentia, dar eu ma simt bine in pielea mea, sunt fericit cu mine si nu sunt ipocrit. nici chiar la servici nu mint, asa ca tu crezi c-o sa-mi fie rusine ca la 69 de ani (misto cifra :crack: ), o sa am mai putini km decat constantin?

nu ti-am mai spus ca eu nu caut concurenti?

 

ia un salut de la mine d-aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Durere de cap cat s-a scris aici :crack:

 

@Tsunami pentru ca tu nu ai inca din anii '80 un traseu european de peste 2000km iarna cu zone de lapovita,zapada,temperaturi de minus nu mai stiu cate grade cu o casca open-face sau tot inca din anii '80 ceva iesire in fostul URSS cu portiuni care includeau si drumuri cu macadam , cum spuneam pentruca tu nu ai asemenea trasee inca din anii '80 sa nu cutezi cumva sa pui la indoiala si sa ma critici in cazul in care ma intorc acum dintr-o calatorie careia ii dau si o nota OFICIALA si te "INJUR" prin minciunile cu care iti FOOT capul tie si tuturor intr-un mod josnic inclusiv intr-un mod OFICIAL la raportul expeditiei.

 

@Tsunami felicitari pentru inca un aspect al prezentarii expeditiei pe care l-ai scos in evidenta.

ai facut o paralela intre doua situatii la un moment.

 

Dupa cum am mai sus chiar si numai pentru 1000 de km parcursi pe drumul Siberian ,ar fi fost un om brav in prceptia mea,dar s-a dus la dracu balanta aceea in care atarna asta mai greu in comparatie cu atitudinea,minciunile,flsitatea,expeditionarului ref. la aspecte ale calatoriei.

Mesaj completat

Pana sa ajung la Raportul Expeditiei cand l-am cunoscut prima data si am inteles "stilul" expeditionarului puteam sa va raspund tuturor celor care il luti la misto intr-un mod simplu si clar:

Vreti sa aflati mai multe despre expeditie? Urcati-va pe motor mai intai ajungeti la Magadan,siaolo interesati-va. In final le dau dreptate celor care au facut topicul "facts",fie ca erau in cunostinta de cauza fie nu, aveau dreptate.

Mesaj completat

Scuzati literele lipsa,am scris de la o mini-tastatura.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu (mai) e vorba de motociclism ci de minciunile vehiculate de voi, de conducerea amr.

de ce nu vreti sa ascultati sfatul unui intelept tanar si agarici si sa lasati topicul sa moara?

timpul va sterge incet, incet ceea ce s-a intamplat aici.

 

vorbesc sincer sa stii

 

la multi ani lui constantin si voua.

 

tsunami, baiatu-ala cu o casca shark si cu experienta 0 care va (mai) saluta in trafic

 

succes si la expozitie

 

si hai sati mai spun ceva bunule,

nu crezi (credeti) ca e pacat ca actiunile voastre (din suflet, sunt sigur aici) sa fie umbrite de tiganii efectiv fara rost?

nu-mi raspunde, ca nu cred c-o faci sincer. faceti-va voi asa fiecare dintre voi o analiza a ceea ce faceti si cum e perceputa miscarea asta in comunitate.

nu crezi in sinea ta ca e pacat? mie-mi pare rau si de timpul si banii tai si ai lui dp, privit prin prisma muncii si energiei depuse, banilor cheltuiti

 

prin incercarea de discreditare a mea nu se umbreste cea ce a adus topicul asta. probabil ca doar se distrage un pic atentia, dar eu ma simt bine in pielea mea, sunt fericit cu mine si nu sunt ipocrit. nici chiar la servici nu mint, asa ca tu crezi c-o sa-mi fie rusine ca la 69 de ani (misto cifra :crack: ), o sa am mai putini km decat constantin?

nu ti-am mai spus ca eu nu caut concurenti?

 

ia un salut de la mine d-aici

Mai,nu vreau sa discreditez pe nimeni,deci nici pe tine.Ar fi fost suficient din partea ta si a inca doi trei( nu pot sa nu amintesc aici de belbodica ce are carnet de fix 4 ani dar care da lectii tuturor si care a gresit profund fata de DP,asta daca a fost sincer) sa inserati aici, unde l-ati balacarit pe DP,doua cuvinte de bun simt .Ceva de genul :al draqu umflatu asta de Popescu ,a reusit.Scuze.Atat Scuze.

Te rog sa numesti la concret tiganiile pe care le facem.In ce priveste sinceritatea mea,este un lucru probat.Nu spun decat ce gandesc ,sincer, si nu am politici.Incerc sa supravietuiesc in marea asta de adversitate.

Si da facem reclama AMR unde si cum putem.E ceva rau in asta?Ia si tu un salut d-aci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai avut un post pe acest topic acum cateva zeci de pagini (mi-e lene sa caut).Credeam ca topicul o sa moara in curand. Spre uimirea mea nu s-a intamplat asa. Eu nu inteleg de ce atata agitatie cu respectivul Dan Popescu? Asa cum am mai spus, nu-l cunosc (dupa cum se exprima nici nu vreau sa-l cunosc). Personal am fost deranjat doar de faptul ca a spus ca pleaca in "expeditie"(zici ca e Marco Polo :crack: ), in numele motociclistilor romani. Deci, el reprezinta comunitatea moto din Romania?

Faptul ca relatarile lui au fost..penibile, lipsite de substanta si demne de luat la misto, deja nu mai importa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,nu vreau sa discreditez pe nimeni,deci nici pe tine.Ar fi fost suficient din partea ta si a inca doi trei( nu pot sa nu amintesc aici de belbodica ce are carnet de fix 4 ani dar care da lectii tuturor si care a gresit profund fata de DP,asta daca a fost sincer) sa inserati aici, unde l-ati balacarit pe DP,doua cuvinte de bun simt .Ceva de genul :al draqu umflatu asta de Popescu ,a reusit.Scuze.Atat Scuze.

Te rog sa numesti la concret tiganiile pe care le facem.In ce priveste sinceritatea mea,este un lucru probat.Nu spun decat ce gandesc ,sincer, si nu am politici.Incerc sa supravietuiesc in marea asta de adversitate.

Si da facem reclama AMR unde si cum putem.E ceva rau in asta?Ia si tu un salut d-aci.

 

nu m-am referit la tine. vad si eu ce iese la suprafata. n-am timp sa sap. puneti-l pe sss ca asta are timp, :)

pozele cu ursii e una dintre tiganii.

la naiba, nu-mi vine sa cred ca nu aveti si voi acolo un departament sau un om cu responsabil cu imaginea.

nu-l mai lasati pe dan ca strica tot.

iti zic sincer, povestea lui putea fi prezentata ca un succes daca nu facea valuri.

nu ma intereseaza sa fac parte din organizatii, nu ma intereseaza grupurile. cand vezi un nebun singur te poti intreba daca sunt eu, dar, sincer, ma doare sufletul cand atata energie se arunca degeaba si energia e folosita in sensul distrugerii unei idei, a unei organizatii etc.

nu-l mai lasati sa ia cuvantul. lasati-l sa mearga unde vrea el si apoi voi cizelati-i povestea.

parerea mea.

 

in nici un caz nu e rau sa faceti reclama amr-ului, va trebuie un specialist de imagine (pr).in nici un caz nu apelati la acr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si da facem reclama AMR unde si cum putem.E ceva rau in asta?Ia si tu un salut d-aci.

Il faceti de cacat cu minciunile (menfest, ursii) si tepele (fata de politia rutiera la anulatul tirg AMR)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci sa inteleg, SSSS-ule su Bunule, ca voi sunteti de acord ca Popescu este un mare expeditionar, un deschizator, de ce nu eroic, de noi pagini pentru motociclismul romanesc, de noi cunoasteri in ale motociclismului (turistic si) sportiv, ca a suferit ger si viscol napraznic pe drum, a facut slalom printre ursi, ca Pegaso-ul ala e deja celebru, ca Popescu a demonstrat limitele inepuizabile ale rezistentei umane la provocarile naturii, ca a fost asaltat de oficialitati, publicisti din toate genurile media in Magadan, ca participarea lu' Putin la intrunirea ruseasca a fost un moment epocal cu valoare de legenda, ca Popescu reusea sa se adaposteasca noaptea doar cateva ore doar in micutul sau cort ?

 

Daca da, e treaba voastra. Dar nu incercati sa ii convingeti si pe altii. Apropos, lu' Popescu ii mancara ursii degetele, de are nevoie de avocati tastatori?! Ca vad ca un cuvintel de lamurire nu scrie si el pe topicul asta... Aaa, m-am prins, nu se coboara la nivelul nostru...mda, ACR-ul se afla la un nivel mult mai inalt, d-aia a meritat parteneriatul si articolele alea comunisto-omagiale. Oooof, daca megalomania ar durea, ce s-ar mai bucura ursuletii siberieni, saracii...

 

Si, in alta ordine de idei, am si io o curiozitate: e bai nene vreun mobrist pe forumu' asta care sa fi facut vreodata in ultimul an de zile macar 500 km calare intr-o zi alaturi de Popescu pe shushelele patriei? Ca eu, din cati mobristi cunosc, niciunu' n-a avut vreodata onoarea sa ruleze vreun km. alaturi de marele expeditionar.

Chiar incep sa ma gandesc serios sa-mi pun toate cunostintele la lucru, sa-mi intind toate antenutele, sa trimit toti porumbeii calatori, doar-doar oi afla de o planificare expeditionara de cateva zile a AMR-ului (ca deh, unii mai avem si familii si serviciuri si nu putem pleca in expeditii eroice de luni de zile). Si apoi sa ma infiltrez cumva in apararea adversa pentru a fi acceptat ca participant. Ar fi interesant, cred. Va dati seama, cortul meu pe marginea forestierului alaturi de "micutul cort" popescian?! Waw!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ speedy_k : cand au lansat corpul expeditionar, sau cum se cheama , se vehicula ideea unei expeditii/excursii/tura ce o fi , in maroc. m am uitat pe datele publicate pe siteul lor. nu am mai auzit nimic despre acea expeditie...

 

cam asa suna anuntul :

 

Grupul de Mare Raid al AMR si un partener comercial intentioneaza sa organizeze o expeditie in Maroc in luma aprilie 2010. In acest sens au inceput pregatirile cu dotarea, strangerea individuala de fonduri, intocmirea traseului.

 

Din punct de vedere logistic echipa va fi impartita in doua, astfel incat grupul de suport va efectua deplasarea pe roti pana in Spania, transportand toate cele necesare cu ajutorul unui microbuz cu remorca. Grupul de suport se va intalni cu echipa de raid ce va sosi pe calea aerului. Se va proceda la intrarea in Africa prin traversarea stramtorii Gibraltar, apoi la Raidul efectiv in zona muntilor Atlas si a dunelor de nisip si Sahara de vest. Intoarcerea va fi pe aceeasi ruta, dar in sesn invers.

 

Va vom tine la curent cu acest priect.

 

 

http://www.amoro.ro/proiecte/pagina-1/2-ex...maroc-2010.html

 

 

aprilie 2010 a trecut cred ..

 

chiar m-ar fi interesat , atunci nu sitam inca ce inseamna o expeditie AMR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci: in calitatea mea de Mare Sef de Trib al KLE-istilor Din Romania, il invit pe Marele Expeditionar in primavara, la Cartisoara, la deja celebra intrunirea anuala a celor peste ...hm...vreo 5-6 KLE-isti din tara la un fum de pipa pacii. Daca face Popescu rost de sponsori vorbesc cu cineva sa faca rost de o palinca si o clisa de mare angajament. Daca nu, fiecare isi plateste mancarea si bautura, ca ...nu se stie.

Invitatia e cat se poate de serioasa. Mentionez ca tura n-are cum sa cuprinda mai mult de 1000 km doua zile in principal din lipsa de bani de gaz.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ speedy_k : cand au lansat corpul expeditionar, sau cum se cheama , se vehicula ideea unei expeditii/excursii/tura ce o fi , in maroc. m am uitat pe datele publicate pe siteul lor. nu am mai auzit nimic despre acea expeditie...

 

cam asa suna anuntul :

 

Grupul de Mare Raid al AMR si un partener comercial intentioneaza sa organizeze o expeditie in Maroc in luma aprilie 2010. In acest sens au inceput pregatirile cu dotarea, strangerea individuala de fonduri, intocmirea traseului.

 

Din punct de vedere logistic echipa va fi impartita in doua, astfel incat grupul de suport va efectua deplasarea pe roti pana in Spania, transportand toate cele necesare cu ajutorul unui microbuz cu remorca. Grupul de suport se va intalni cu echipa de raid ce va sosi pe calea aerului. Se va proceda la intrarea in Africa prin traversarea stramtorii Gibraltar, apoi la Raidul efectiv in zona muntilor Atlas si a dunelor de nisip si Sahara de vest. Intoarcerea va fi pe aceeasi ruta, dar in sesn invers.

 

Va vom tine la curent cu acest priect.

 

 

http://www.amoro.ro/proiecte/pagina-1/2-ex...maroc-2010.html

 

 

aprilie 2010 a trecut cred ..

 

chiar m-ar fi interesat , atunci nu sitam inca ce inseamna o expeditie AMR

Mergeau la Constanta, sa cumpere spray de gandaci pt expeditia solitarului, solidarului, solvabilului, solului DAAAAAAAAAAAAAAAN POPEEEEESCUUUUUUUUUU!.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...