Sari la conținut

Accident Bucuresti - 17.07.2010


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Azi ,in jurul orei 12.00 a avut loc un accident in care protagonist este un motociclist dintre noi.Motociclistul,un baiat de 22 an,venea dinspre Metro Berceni spre Big Berceni.Nu a apucat sa parcurga nici 200 m de la sensul giratoriu ca masina din fata lui a franat brusc.Motociclistul a acrosat partea stanga spate a masinii in cauza si a fost proiectat pe contrasens.Aici ,norocul motociclistului ca a cazut de pe motocicleta pentruca motocicleta a fost proiectata direct intr-o masina ce venea din sens opus.Ca sa va dati seama de forta impactului nu trebuie sa spun decat ca de la locul impactului ,motocicleta a facut cale intoarsa circa 50-70 m.Baiatul ,dupa spusele tatalui sau,este lucid si cu leziuni externe minime.A fost dus la spital constient.Putem spune ca i-a murit o moarte sau ca a vazut moartea cu ochii.Sa speram ca va scapa cu rani minime.Din pacate conducea motocicleta unui amic si nu stiu daca va putea beneficia de binefacerile unei polite RCA.Oricum ii urez insanatosire grabnica si tragere de invataminte din acest accident.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ,in jurul orei 12.00 a avut loc un accident in care protagonist este un motociclist dintre noi.Motociclistul,un baiat de 22 an,venea dinspre Metro Berceni spre Big Berceni.Nu a apucat sa parcurga nici 200 m de la sensul giratoriu ca masina din fata lui a franat brusc.Motociclistul a acrosat partea stanga spate a masinii in cauza si a fost proiectat pe contrasens.Aici ,norocul motociclistului ca a cazut de pe motocicleta pentruca motocicleta a fost proiectata direct intr-o masina ce venea din sens opus.Ca sa va dati seama de forta impactului nu trebuie sa spun decat ca de la locul impactului ,motocicleta a facut cale intoarsa circa 50-70 m.Baiatul ,dupa spusele tatalui sau,este lucid si cu leziuni externe minime.A fost dus la spital constient.Putem spune ca i-a murit o moarte sau ca a vazut moartea cu ochii.Sa speram ca va scapa cu rani minime.Din pacate conducea motocicleta unui amic si nu stiu daca va putea beneficia de binefacerile unei polite RCA.Oricum ii urez insanatosire grabnica si tragere de invataminte din acest accident.Bunu.

 

ciudat. a franat brusc masina. distanta oare a fost pastrata ? oricum. insanatosire grabnica si sa speram ca poate o scoate cumva cu RCA-ul daca nu sa faca un imprumut sa repare mobra. norocul lui ca a scapat cu viata. asteptam detalii noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari m-a sunat si pe mine prietena mea si mi-a spus , banuieste ca ar fi vorba de baiatul caruia i-am vandut eu asta toamna un gsx-r srad dar nu e sigura. moto era imprastiata pe toata strada din cate am inteles. Bine ca este in viata si ii urez multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari m-a sunat si pe mine prietena mea si mi-a spus , banuieste ca ar fi vorba de baiatul caruia i-am vandut eu asta toamna un gsx-r srad dar nu e sigura. moto era imprastiata pe toata strada din cate am inteles. Bine ca este in viata si ii urez multa sanatate.

 

hmm ... sti cumva ceva detalii. numar de inmatriculare. numele lui. numele pe forum in cazul in care avea user.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chivule...nu e Cristi ... el e plecat din tara si motoreta e la garaj...

ar trebui aflat ce moto era macar...

 

 

Are cine sa stea cu motoreta? sau a luat-o de-acolo? ma duc eu prin zona daca e...

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este Cristi nu stiu cu siguranta este doar o banuiala(stand in apropiere si prietena mea banuind ca este un s-rad si faptul ca are telefonu inchis)

reped doar daca nu ma insel este posibil sa fi fost Cristi pe un Suzuki S-rad din 99 cu numarul B-XX-GSX

Din spusele ei am inteles ca i-ar fi sarit carenele in momentul impactului.Moto era pe mijlocul strazii cu furca rupta.am inteles ca la cum era motorul si daca nu ii dadea drumu sau sarea era posibil sa dam cu R.I.P.

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat. a franat brusc masina. distanta oare a fost pastrata ? oricum. insanatosire grabnica si sa speram ca poate o scoate cumva cu RCA-ul daca nu sa faca un imprumut sa repare mobra. norocul lui ca a scapat cu viata. asteptam detalii noi.

 

Ce legatura are RCA-ul cu persoana care conducea motocicleta ? Daca avea permis valabil si nu consumase alcool din cate stiu eu rca-ul trebuie sa plateasca dauna.

Daca masina este de firma RCA-ul este pe numele firmei... dar o conduce soferul firmei, rca-ul nu despagubeste ? imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are RCA-ul cu persoana care conducea motocicleta ? Daca avea permis valabil si nu consumase alcool din cate stiu eu rca-ul trebuie sa plateasca dauna.

Daca masina este de firma RCA-ul este pe numele firmei... dar o conduce soferul firmei, rca-ul nu despagubeste ? imposibil.

pai din cate am inteles eu de la cel care a facut topicul, motociclistul nu era pe mobra lui. in cazuri din astea cand inmanezi masina sau mobra altcuiva aia de la RCA stramba din nas. o zic din propria experienta ( am fost sef de parc auto 1 an de zile ). daca totul este ok si motociclistul nu are probleme sa fi consunat alcool sau alte chestii atunci o sa o poata rezolva. nu am zis ca e imposibil dar o sa fie cu batai de cap, atat.

 

si acum problema e alta ca am stat si m-am gandit. el trebuie sa imparta RCA-ul de la motoreta la 2 masini.

o masina pe care a lovit-o in spate ( politia o sa zica ca nu a pastra distanta regulamentara intre autovehicole )

si masina pe care a lovit-o motorul sarind pe contrasens. acum cum isi repara el motorul nu stiu. de asta cei care au mai multe detalii legate de accident sa posteze.

Editat de alecsutzusve
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din spusele ei am inteles ca i-ar fi sarit carenele in momentul impactului.Moto era pe mijlocul strazii cu furca rupta.am inteles ca la cum era motorul si daca nu ii dadea drumu sau sarea era posibil sa dam cu R.I.P.

Insanatosire grabnica.

 

 

;) accidentul s-a produs chiar in fata cimitirului Eternitatea am trecut si eu pe acolo cam la o ora dupa accident, motorul era inca acolo si politia tot mai facea masuratori, traficul a fost deviat doar Ratb-ul avea voie sa treaca.

-din fericire motociclistul a scapat usor din spusele unui motopolitist

- ciudat este ca politia facea masuratorile invers ca si cum motociclistul venea dinspre Carrefour spre Metro Berceni :D

Editat de Blue-angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un amic sa imi spuna si mie de accident, si am trecut pe acolo sa vad care era treaba. Din cate am inteles si eu de la politie - motociclistul era cat de cat ok, in stare de soc, si ca a fost dus la un spital.

M-am mai invartit putin pe acolo si am facut niste poze :

post-56814-1279379094_thumb.jpg

post-56814-1279379098_thumb.jpg

post-56814-1279379105_thumb.jpg

post-56814-1279379108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte ciudat accident.

Cunosc foarte bine zona. Cred ce este una dintre putinele strazi pe care se circula cat de cat ok, adica cei cu masinile nu prea au motive sa incalce dubla continua sau alte astfel de prostii. Singurul pericol real era accesul la Carefour, insa au pus semafor daca nu ma insel. Insa accesul la Carefour este mult mult in fata in relatie cu locul accidentului.

Sunt cateva stradute laterale insa nu intens circulate, ce-a mai circulata fiind cea imediat dupa cimitir (dreapta, avand sensul giratoriu in spate: duce direct in intersectia Ap. Patriei).

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pericolul e cimitirul si dubla continua sau simpla, e incalcata constant de cei ce intra si ies din cimitir, vii nu mortii. Mergem intr-o si si aduc dovezi zeci, cati trec peste ea mai ales in zilele de sambata si duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

pai atunci nenea ala sa isi ia adio de la A ;) ... nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA-ul asigura daunele facute de motor. Nu conteaza cine conduce. Si la casco e la fel. Daca nu avea asigurare sau numere motorul atunci e problema, sau permis motociclistul(in acest caz nu esti despagubit de asigurare si nici daca ai consumat alcool).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

atunci nu-i port de mila nimanui. deja asta e inconstienta, teribilism si impresionism. clar. poate sa ma judece lumea cat vrea. nu-mi pasa. deja acest tinerel care daca e adevara ceea ce se spune aici, este un pericol public. pe scurt poate omora pe cineva sau chiar pe el insusi si ologii pe altii. imi pare rau pentru posesorii de masina care vor avea de reparat in urma accidentului provocat de acest "motociclist". inteleg ca nu ai carnet. ok. 5 ani suspendare de la a mai avea dreptul sa mai dai un examen auto. dar si fara asigurare si numere false deja e mult sarit calul. nici un regret nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

 

Ei bine, in cazul asta reactionez si eu precum HD:" Aha ahaha ahahahaha ahahahahahahahah " (mi-aduc aminte faza asta de la el si ii dau dreptate aici) .

1. "Motociclistul" este vinovat fiindca nu a pastrat distanta regulamentara fata de masina din fata lui.

2. "Motociclistul" este vinovat fiindca nu avea permis de conducere.

3. "Motociclistul" este vinovat fiindca mergea pe o motocicleta cu numar de inmatriculare fals.

4. Vinovat fiindca mergea fara asigurarea obligatorie RCA

5. De-ar fi produs si victime, o punea rau de tot.

 

Ma bucur ca a scapat usor din accident, si sper ca nu mai are ce cauta pe motor prea curand.

Motorul din imagini nu este SRAD, este F4 sau F4i nu imi dau seama 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, in cazul asta reactionez si eu precum HD:" Aha ahaha ahahahaha ahahahahahahahah " (mi-aduc aminte faza asta de la el si ii dau dreptate aici) .

1. "Motociclistul" este vinovat fiindca nu a pastrat distanta regulamentara fata de masina din fata lui.

2. "Motociclistul" este vinovat fiindca nu avea permis de conducere.

3. "Motociclistul" este vinovat fiindca mergea pe o motocicleta cu numar de inmatriculare fals.

4. Vinovat fiindca mergea fara asigurarea obligatorie RCA

5. De-ar fi produs si victime, o punea rau de tot.

 

Ma bucur ca a scapat usor din accident, si sper ca nu mai are ce cauta pe motor prea curand.

Motorul din imagini nu este SRAD, este F4 sau F4i nu imi dau seama 100%.

 

sa speram ca nu se va mai urca pe motor pentru totdeauna. acum ceea ce a facut e asa ca un mugurel de idiotenie. daca o sa aiba sansa peste cativa ani sa aiba motor cu carnet chiar, o sa incerce sa recupereze ce a pierdut cat a stat pe bara. se va crede un reiser din motoGP si ori se va sinucide ori va omora pe cineva. continuare este hahahahhahahahhahahahha...

P.S - si asa o pune de-o rozeta marita ca pentru numar fals nu te iarta asa usor. deja e grav ceea ce a facut el prin folosirea unui numar fals. si daca e un amarasteam si nu are bani de pile un an tot sta pe la mititica si-i arunca maica-sa chiftele cu prastia pe geam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

 

Mai lipseste ceva?? Cred ca-i mai lipsea o arma "la bord" si direct ce "le avea pe toate".

E plina tara asta de cretini care se cred cool ca incalca legea si "te privesc de sus", cu un aer sfidator si superior cand le aduci diverse argumente.

Pe locul doi sunt aia care isi traiesc viata dupa cretinoida afirmatie: "asa ceva nu mi se poate intampla mie!"

 

Pericolul e cimitirul si dubla continua sau simpla, e incalcata constant de cei ce intra si ies din cimitir, vii nu mortii. Mergem intr-o si si aduc dovezi zeci, cati trec peste ea mai ales in zilele de sambata si duminica.

 

D'aia au si facut discontinua in dreptul strazii mentionate de mine. Insa chiar in dreptul cimitirului, ai dreptate, e dubla continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferu cu ford-ul e amic cu fratimiu, din cate am inteles de la el "motociclistu" nu are permis categoria A, motoru nu are asigurare si numerele de inmatriculare provin de la alt motor.Asta stiu din sursa sigura.

 

if (Dragula) {

cout<<"C konteaza k navea krnet konducea mai bine dect jumate de aici de pe forum, invidiosilor";}

else {

cout<<"Ghinion de nesansa, alta data sa pastreze distanta fata de ala din fata, asta se intampla cand te bazezi pe ceilalti in trafic";}

 

Sper ca am scris corect potrivit sintaxei cocalareasco-pokemonistice pe ramura true; in caz contrar, imi fac autocritica si ma duc la specializare pe haifaiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie drumul pe-acolo nu face accidente...pana in cimitir oricum franezi ca altfel mai iei rondul ala inclinat invers prin gardul de la metro ,iar cand te intorci nu ai unde sa prinzi viteza ca sa mori...cu trecerile de pietoni si tirurile e mai nasol...

iar la faza cu permisul...ha ha ha...daca ati sti voi cati dintre bikerii pe care-i salutati n-au permis cat. A...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar chiar nu inteleg... exceptand cazul in care mergi fara permis pe motorul altuia, cum naiba sa iti cumperi motor si sa iesi cu el in trafic, prin oras, fara sa ai carnet ?! O fi si greu rau de luat permisul categoria A. Singura problema ar fi doar banii care ii cheltui la scoala , dar daca ai bani sa iti iei motor, ai sa faci si scoala. E greu sa te invarti 3 minute printre jaloane. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te invarti printre jaloane nu este greu,dar ca sa obti permisul catg. A,trebuie sa m-ai si inveti,iar ca sa inveti iti trebuie ceva CAP!!!!,ceea ce dobitocul asta nu AVEEA!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...