Sari la conținut

Accident mortal Bistrita


kanguru
 Share

Postări Recomandate

bistriteanul

bistrita24

Mesaj completat

citynews

 

ingrozitor, in pozele de la citynews, arata intr-o poza piciorul amputat al celui decedat, care a ramas la mare distanta fata de corp. Doamne fereste. RIP ;)

 

mie mi se pare a fi 'motociclistul' cu totul,nu doar un picior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil au scos poza aia.

 

oricum nu pot intelege cum a ajuns sarcul om dezbracat.

ce ghinion le mai lipseau cativa centrimeti sa nu se loveasca, oricum ala e un handicapat cu touaregul, drumul de la bistrita la beclean e foarte bun si nu vad de ce te-ai hazarda cand ai vizibilitate si posibilitatea sa depasesti relaxat.

 

dumnezeu sa il ierte pe batran !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senzational!!!omul acela e mort in RIGOLAAAA!!respectati legile tarii!!justitia va face dreptate!ca ca ca ca ca ca....bla bla bla!!!nASA VA FI PANA CAND ''JUSTITIA DIVINA'' IL VA TRIMITE INSTANT ACOLO UNDE II E LOCUL...LANGA MOTOCICLIST...ABIA ATUNCI VA FI MOMENTUL ZERO IN RELATIA AUTOMOBILIST-MOTOCICLIST!PANA SE VA INTAMLA ASTA,INSA...DACTILOGRAFIEM...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i ....in gura pe toti retardatii parveniti care au jeep tuareg care se cred regii soselelor si se cred cu ferrari si ei au timp sa depaseasca tot ce misca!!!

O sa ziceti ca generalizez, dar anu asta am batut Romania pe diagonala si am observat clar ca cu cat e mai scumpa masina cu atat nesimtirea in trafic e mai mare!! Depasiri fara nici un rost, pe drumul intre Arad si Deva am vazut zeci de depasiri fara nici o baza facute de GHERTZOI cu masini scumpe.

 

Pe aceasta cale tin sa le dau multa M___E tuturor soferilor romani care au masina scumpa si se comporta in trafic ca niste urangutani si fac depasiri fara nici o baza punand in pericol oameni nevinovati!

Daca cititi aici, dragi soferi de jeepuri si alte masini scumpe care circulati ca soferii de curse unde NU E CAZUL si NU E LOC.. va urez moarte usoara in dragul vostru jeep sau calcati de tren sau striviti de TIR. Dracul sa va ajute! Amin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ambii motociclisti sunt din Ungaria.

Poate ungurii o sa fie mai insistenti cu ancheta si nu o sa permita rezolvarea clasica cu cei 2 ani cu suspendare.

Mi-ar fi placut sa zic "Hai sa nu ne pronuntam, ca justitia o sa isi faca treaba, daca o sa fie gasit vinovat o sa faca puscarie, ca sa se invete minte el si cei asemenea lui", dar din pacate imi vin doar injuraturi in minte.

Apropos, in locul motociclistilor sa fi fost un tico, rezulatul era similar...

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BN-10-HED sa mori in chinuri!

 

A suferit un soc, saracu porc ordinar. Probabil a fost socat de faptul ca din sens opus circulau alti oameni si nu e doar soseaua lui!

 

Serios ca nici nu stii cum sa mai conduci in tara asta, orice ai face nu poti sa previi asa ceva, nu poti sa scapi de un taranoi parvenit cu ceafa lata si jipan de jdemii de euro. Mai rau e ca nici justitia nu va face mare lucru..

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e mai nenorocit decat politistu' din cazul lui Tibi. Dar deja cand ai toate rotile pe pamant si tot nu esti in stare sa te bagi inapoi sau sa eviti un motor care vine din fata...

Nu ramane decat sa speram ca astia ajung sa capete ceea ce merita, ca alta solutie nu exista. Decat daca se risca vreun Batman, Superman, Xman, Fantastic Four man ori alt justitiar caruia sa nu-i pese de viata lui.

Pacat de atatea familii distruse! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati observat, ambii batranei aveau motoare mici, deci mergeau frumos.... va dati seama cat de tare putea veni dobitocul cu touaregul, ca acolo este o linie dpreapta de mai bine de un km inainte de locul unde a fost impactul si el batman nu i-a vazut... dezastru :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bietii oameni au ajuns la varste atat de inaintate pe motor, ca sa vina in tara asta de c.a.c.a.t., sa fie omorati in stilul clasic, romanesc...

Poate ca "sentinta" pentru sofer nu va fi tot aceea clasica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare a fi 'motociclistul' cu totul,nu doar un picior.

 

 

ai dreptate, acuma am vazut ri eu poza mai mare, era motociclistul cu totul acolo.... Dumnezeu sa-l ierte ;)

Mesaj completat

probabil au scos poza aia.

 

oricum nu pot intelege cum a ajuns sarcul om dezbracat.

 

am niste amici motociclisti care stau in apropierea locului unde a fost accidentul, ziceau ca omul a fost destul de bine echipat, dar de la viteza ce-o avea ala cu touaregul si de la agresivitatea impactului se spunea ca a ajuns bietul dezbracat.... nasol rau :D ...

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare si-n cazul asta, motivatia porcului va fi : " motociclistii circulau cu o viteza f. mare, peste 200 km/h si nu i-am putut observa ", chiar dc aveau niste motociclete de clasa mica. Tara de cacao.t, in care nu se va intampla nimic. Romanii sunt interesati de M.Manole, care s-a sinucis, de Bote ce mai f&te, de Bianca..de Adelina..si plm.. Se limiteaza doar la "rip' si un scurt reportaj, dar oricand si oriunde fiecare dintre noi am putea fi implicati in asa ceva, fie ca esti pe jos, cu masina, cu bicicleta, cu moto..o patesti. Totusi, avem ~300 km de autostrada si cele mai importante puncte din tara sunt unite ( Turda-Gilau), din aproape 3300 km, prevazuti de Ceausescu. Zi de zi, zeci de accidente, morti peste tot..si la tv stire : "Madam Udrea, imbracata..in kaki..se plimba cu bicicleta"..Uuu tare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'm'bag picioru, daca nici pa YBR de 125 (care e in 4t pentru cine nu stie) nu esti "safe" pe sosele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul cu masina in strainatate nu si-ar mai gasi firma de asigurare dupa un asemenea accident. Daca ar gasi una ar plati ceva de genul 2000 E pe an timp de trei ani pt un Clio. Tarifele "mici" si lipsa de penalizari tarifare severe in caz de accident le da frau liber acestor parveniti. Au sa se puna la zi firmele de assigurare din Ro - nu de alta da' au bani de castigat(alti mafioti). Si o sa inceapa lumea sa-si ia masini mici

Condoleante famliilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca pe cel ce s-a stins! The rest are details...

 

PS: daca face nenorocitu' ala macar o zi de puscarie, jur ca ma duc la biserica si o iau pe calea ce dreapta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ceva de starea celuilalt motociclist?A mai fost un caz anul trecut pe forum cand un motociclist din Ungaria a avut accident la noi in tara,stiu ca atunci sau implicat parca niste motociclisti de pe acest site...avand in vedere sistemul de sanatate romanesc,poate omul respectiv nu stie romaneste,are nevoie de sange...etc.Ce se poate face in aceasta privinta?Cum putem ajuta in acest caz?

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pe drumul ala acum nici o saptamana. Este incredibil cum in zona Bistritei oamenii se baga in depasiri fara sa se asigure! M-am trezit in fata acestei situatii, la limita unui accident mortal, de cel putin 10 ori in doar o ora.

Am ramas marcata de cum conduc oamenii aia... Nu zic ca toti erau bistriteni, dar erau din zona.

 

Dumnezeu sa-l ierte pe saracu' om...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ pinionunebun. Firmele de asigurari..alta sursa de jmecherie care activeaza cu concursul statului. Acum am inteles c-au devenit obligatorii asigurarile pt locuinta, din nou sub protectia statului. Nu dai privatului bani sa te "asigure" statul te amendeaza cu 500-x ron. Ideea e, ca pe stat nu-l intereseaza neaparat dc firma de asigurari te despagubeste pe tine x, cetatean din RO, daca iti aproba dosarul de dauna sau nu, daca ti se vor gasi vicii sau nu. De asemenea, nu-l intereseaza nici dc, din suma de bani pe care o primesti, iti poti aduce bunul avut la starea initiala. Pe stat il intereseaza pur si simplu aia 24% (TVA) de la cateva milioane de locuinte+ impozitul pe profit aferent+amenzi.

O mare prostie sunt si intelegerile amiabile, practic la o tamponare usoara, indiferent ca soferul a baut sau nu, ca nu a respectat semnele de circulatie, ramane cu permisul in buzunar si-l incurajeaza pt viitor.

 

@accident de la otopeni : In alta ordine de idei, sunt curios, dc firma de la asigurari va plati, asa cum scrie pe polita RCA, pt deces suma cuprinsa intre 300.000 si xx000000. Eu cred ca nu.

Asa ca idee e, ca nu prea vad, de ce ar plati 2000 E/an, dc firma de asigurari nu despagubeste/nu pierde. Din 3000 de morti/an pe sosele..hai sa zicem 1500 nevinovati, pun pariu ca nici 1% nu au fost despagubiti de polita rca a vinovatului.

Si din nou, jmecherii se pot face f.multe fara sa platesti aia 2000 E/an si sa mergi personal cu masina.

_____

Btw, titlul topicului este prost :"accident mortal bistrita, s-a lasat cu rip", pai daca este mortal se putea lasa cu happy end ???

Editat de blam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deacord cu tine ca is mana in mana cu statul care le legifereaza si ca sunt multe abuzuri. Insa daca tipului care a facut o fapta grava i se da o penalizare de 80% de exemplu (luata in considerare de toate firmele de asigurare din tara) o sa fie obligat sa plateasca aia 2000 de euro ca sa poata circula. Si invers daca 2 ani nu ai avut accident o sa ai un bonus de 55% de exemplu si o sa platesti de doua ori mai putin ca acum 2 ani. Am fost inteles?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

_____

Btw, titlul topicului este prost :"accident mortal bistrita, s-a lasat cu rip", pai daca este mortal se putea lasa cu happy end ???

 

Am editat titlul acum 2 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigurarile oricum sunt o problema...Numai de reparatii pe asigurare sa n-ai parte. La noi sunt permisele luate pe spagi, (avem soferi analfabeti) La orice nergeula gasita de militian, se scapa cu spaga, militia, e cu ochii dupa spaga deja mentionata, nu dupa soferii cu care ma intalnesc ZILNIC in trafic si care, imi taie fata, schimba benzile fara sa se asigure, e.t.c.

Cand politia o sa-si faca intradevar treaba, abia atunci ne putem mira de astfel de accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to Romania. Viteza legala se respecta de catre fraieri, SUV urile au drepturi 'speciale' pe sosea iar rarii turisti care mai tranziteaza Romania sunt omorati. Ce mai urmeaza ma intreb eu?

Motociclisti la 61 si 69 de ani, viteza de croaziera probabil, cu bagaje in spate, sigur in vacanta, in vizita la rude/prieteni sau turisti prin Romania. Morti.

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai sa-mi bag ..... intotdeauna am facut spume la toti retardatii care se baga in depasiri cu toate ca te vad ca vii, sa te faca pe tine sa mergi pe marginea drumului..acuma sunt 100% fortat sa-mi aplic metoda cu bile de rulgment... cand vad un viteaza de asta ca ma face sa merg pe marginea drumului o sa-i aplic o bila pe usa, ca sa aiba de gandit..poate urmatoarea ii va venea in parbriz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...