Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

au sosit rezultatele de la analize : nu consumase alcool si nici droguri . Cei de acolo, spuneau ca abia se tinea pe picioare. Pe cine sa credem ? Incadrarea la "vatamare corporala - din culpa" a facut-o un reporter, n-ai cum ca procuror, ca dupa audieri sa incepi urmarirea penala pentru asa ceva, cand individul intra deliberat pe suprafata circuitului, desi cunostea foarte bine ca acolo se desfasoara un concurs, iar ca rezultatul actiunii sale poate pune in pericol integritatea fizica a persoanelor prezente. Mai mult, a trecut de barajele de cauciuc, a executat circuitul in sens invers, cu viteza, nu a oprit la indemnul celor prezenti, nu a franat nici atunci cand in fata lui se aflau concurenti (minori), spectatori si stuff organizatoric. A intrat constient fiind in cei de pe margina, accidentandu-i, a parasit locul accidentului si si-a continuat cursa nebuna de drumurile publice. Nici at. cand a intalnit un baraj nu a oprit, a tamponat microbuzul si a fugit. Stiindu-se incoltit, s-a ascuns in curtea politie, care (politie), mai devreme ori mai tarziu oricum il prindea.

 

 

A inceput frumos cu victoria lui Pacota , o cursa splendida la clasa 600...a urmat clasa sbk in care s-a intamplat ceva groaznic, toti asteptau pe Pascota sa vina in obisnuitele lui drifturi controlate....dar nu a mai ajuns...apoi fum...foc... si toata lumea urla "A cazut Pascota". Ceva incredibil...toata lumea alerga spre locul accidentului de unde se vedeau doar flacarile...el era relativ ok niste rani minore, motorul ardea in continuare chiar dupa cateva incercari esuate de a fi stins cu niste instinctoare...pacat...pana au ajuns pompierii din frumoasa motocicleta a ramas ..scrum. Detalii prea multe nu cred ca stie nimeni, din spusele unui oficial aflat cel mai aproape de accident ...se spune ca a venit tare pe linia dreapta, a franat, a intrat intr`un mic voblaj, a franat apoi mai puternic cu fatza ridicandu`se pe roata din fatza, evident a eliberat frana fatza dar motocicleta a revenit cu roata spate in diagonala pe pista, urmand rostogolirea ingrozitoare. Nu se stie nimic concret, unii sustin ce am afirmat mai sus, altii spun ca pur si simplu a luat foc motocicleta inainte de a pica. Apoi celalalt eveniment a fost si accidentarea tatalui lui Pasota care a fost mai serioasa, acesta suferind o fractura si niste coaste rupte...toata lumea agitata , urmand apoi nebunia inconstientului cu Alfa Romeo. Pacat , ceea ce a fost o dimineatza splendida, o dimineatza care te face sa fii mandru ca avem asa piloti talentati in Romania noastra de 2 lei...s-a transformat in ceva oribi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator stlk
Daca zic ca trebuie omorit si schingiuit , sint o bruta extremista ?

 

Nu ... din pacate nu iti poti face dreptate singur ca ai prinde mai multi ani de bulau decat nenorocitul ala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zic ca trebuie omorit si schingiuit , sint o bruta extremista ?

Asa ar merita. Sa fie dat exemplu.

Dar, deh, suntem europeni, avem "drepturile omului"... Cum draqu se face de numai nemernicii beneficiaza de drepturile omului. Victimele lor, schilodite sau omorite, nu mai au nici un drept....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu din vedere. ii cunosteam masina. mie mi s-a parut ca mergea un pic cam tare o data pe drumul caransebes-resita-timisoara, desi nici eu nu merg incet mie mi se parea un pic cam fortat stilul lui.

 

doctorul borcean -pe care il cunosc personal- e posibil sa incerce sa il acopere in virtutea relatiilor cu ungur(din cate stiu si borcean fusese pe la pdl), dar nu as baga mana in foc. avand in vedere stilul in care televiziunile incearca sa prezinte stirile cat mai tragic voi astepta pana maine ca faptele sa fie relatate ceva mai exact. astia pt audienta sunt in stare sa zica de 2 oameni juliti ca sunt pe moarte, eu nu mai am incredere in relatarile lor bombastice. din ce inteleg pana la urma exista o persoana ranita mai grav, dar din nou zic ca astept ca informatiile sa fie mai exacte.

 

Daca se incearca musamalizarea nu cunosc, dar la cat e de mare scandalul cred ca o sa fie si ceva controale de mai sus, sau cel putin ar trebui pentru a se vedea daca s-a respectat procedura sau au incercat sa manareasca ancheta. Daca nu a existat presiune de sus e posibil ca politistii sa fi fost incorecti, pt ca acolo in orasul ala se cunosc oamenii intre ei si uneori meseria nu se exercita 100% corect si la cat sunt de obiectivi oamenii legii s-ar putea sa li se rupa lor de niste motociclisti cat timp 'unul de-al lor' trebuie ferit de necaz.

sper totusi sa fie corecti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a stricat ziua scarba asta de om care a accidentat bietii oameni... handicaptul-ul dreaqu... Asta nu trebuie lasat in pace, daca asta nu face puscarie cativa ani buni, ar trebui urmarit de catre cineva si bagat cateva luni bune in spital. Nu se poate asa ceva... nu ai consumat alcool sau droguri? bun, inseamna ca ai avut creierul "curat" si ai luat singur aceste decizii, deci e mai rau... Tare m-as bucura sa-l f-uta poponarii in c*r in puscarie in fiecare seara.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

staiti cuminti... organizatorul va fi scos vinovat, o sa vedeti...cam spre asta bate vantul (bine ca nu a murit nimeni, ca atunci mortul era vinovat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

staiti cuminti... organizatorul va fi scos vinovat, o sa vedeti...cam spre asta bate vantul (bine ca nu a murit nimeni, ca atunci mortul era vinovat)

Exact, se arunca roiul spre organizatori...Desi, teoretic, organizatorii sunt doar pasibili de amenda,(in caz ca se gasesc nereguli) vina intamplarii e clar a retardului asta cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi sunt in Italia de 7,5 ani, am trait aproape toata viata mea in Caransebes. Orasul e destul de mic, fara evenimente deosebite, dar care are destui 'baieti teribili'. In cateva cuvinte :

1. I-am dat mesaj criminalului (nu merita chemat pe nume) pe Facebook in care am scris ca este un criminal si i-am urat sa isi petreaca urmatorii 10 ani din viata in inchisoare, meditand la ceea ce a facut. Va invit sa faceti la fel.

2. In unele reportaje am citit alcoolemie 0, in altele 0,8 . Confused. Din ceea ce au declarat martorii se pare totusi ca se clatina bine pe picioare.

3. Directorul spitalului din Caransebes, Borceanu, a declarat ceea ce a declarat din punctul de vedere al unui medic in primul rand, si in al doilea rand ca prieten/cunoscut al doctorului Ungur. Eu il cunosc putin, dar mi-a lasat tot timpul o impresie buna, de om corect, cam dur, dar corect. Pentru el o contuzie faciala e ceva lejer ...

4. Criminalul ala a intrat intr-o zona cu acces limitat, a accidentat 4 persoane, a fugit de la locul accidentului, probabil a consumat bauturi alcoolice, a mai accidentat o masina si a amenintat cu moartea diverse persoane in cursul urmaririi. Numarati voi (sau Nightwolf, user pe care il stimez foarte mult pentru analizele pertinente ale diverselor accidente) cate infractiuni sunt si cam cati ani ar lua, si apoi scadeti pilele/banii/VIP etc si ramanem cu ... aprox. 3 ani cu suspendare, sau asa ceva? Come on ...

Ma mai intrabau unii, pe forum si in viata reala, de ce am renuntat la Romania cu ani in urma. Raspuns? Recititi posturile de mai sus si o sa aveti o vaga idee ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce accident? daca el concura pe motor si pierdea controlul si intra in spectatori asta era accident. dar el nu era concurent, nu avea voie cu masina, nu avea voie pe contrasens, nu avea voie sa intre prin-printre-pe oameni. nu avea voie sa fuga,nu avea voie sa refuze sa sufle-n fiola.

ati inteles? e ca si cum ai spune ca atacurile din 11/09 au avut loc din cauza faptului ca atentatorii au pierdut controlul mansei avioanelor si s-au ciocnit de WTC...

voua nu va pute a TERORISM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa existe om din tara asta care sa nu fie revoltat de ce se intampla, justitia de la noi este pentru a-i proteja pe infractori, omul de rand este protejat de noroc, daca ai ghinionul sa fi in locul nepotrivit in momentul nepotrivit ti-ai fwtut norocul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu din vedere. ii cunosteam masina. mie mi s-a parut ca mergea un pic cam tare o data pe drumul caransebes-resita-timisoara, desi nici eu nu merg incet mie mi se parea un pic cam fortat stilul lui.

 

doctorul borcean -pe care il cunosc personal- e posibil sa incerce sa il acopere in virtutea relatiilor cu ungur(din cate stiu si borcean fusese pe la pdl), dar nu as baga mana in foc. avand in vedere stilul in care televiziunile incearca sa prezinte stirile cat mai tragic voi astepta pana maine ca faptele sa fie relatate ceva mai exact. astia pt audienta sunt in stare sa zica de 2 oameni juliti ca sunt pe moarte, eu nu mai am incredere in relatarile lor bombastice. din ce inteleg pana la urma exista o persoana ranita mai grav, dar din nou zic ca astept ca informatiile sa fie mai exacte.

 

Daca se incearca musamalizarea nu cunosc, dar la cat e de mare scandalul cred ca o sa fie si ceva controale de mai sus, sau cel putin ar trebui pentru a se vedea daca s-a respectat procedura sau au incercat sa manareasca ancheta. Daca nu a existat presiune de sus e posibil ca politistii sa fi fost incorecti, pt ca acolo in orasul ala se cunosc oamenii intre ei si uneori meseria nu se exercita 100% corect si la cat sunt de obiectivi oamenii legii s-ar putea sa li se rupa lor de niste motociclisti cat timp 'unul de-al lor' trebuie ferit de necaz.

sper totusi sa fie corecti.

 

 

pai nu presa spune ca a ranit grav niste persoane, ci chiar persoanele in cauza!

 

nu pot sa cred ce aud la stiri... aeroportul e domeniu privat, nu drum public.

deci asta inseamna ca daca era beat, nu conteaza, pt ca legea se aplica doar daca era pe domeniu public??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

staiti cuminti... organizatorul va fi scos vinovat, o sa vedeti...cam spre asta bate vantul (bine ca nu a murit nimeni, ca atunci mortul era vinovat)

 

bineinteles ca organizatorul ESTE de vina!

nu e drum public, toata vina o poarta cei care au organizat.

 

gica poarta vina doar pe ceea ce s-a intamplat pe strazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma arata pe Realitatea......incredibil, ce debili, drogati.....sau super-mega frustrati?!!! De eram eu ala care l-a urmarit dupa aia, nu mai ajungea la politie unde am inteles ca a facut iara pe viteazu, ci in cel mai bun caz la urgenta, ca intram cu tancu meu cu peste 100 in el......sper ca are asigurare pe masina totusi, ca sa trebuiasca sa il dai in judecata ca sa iti scoti pagubele de la un raha ca asta.....in veac.....face puscarie si gata :crack:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greata de ce am auzit acum la stiri. :)

Declara cineva de la Politie ca n-a fost nimic premeditat. S-a urcat in masina, a dat o tura pe circuit, a scapat masina de sub control si a intrat in public.

Nu pot sa cred! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...