Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Ia uite si fata "smecherului" :

4.jpg

Asa arata un om despre care Procurorul de caz si alti militieni pot afirma ca are 0,00 alcool??? (bineinteles, prin prisma relatiilor politice si de amicitie care le au cu parintele acestei primate) ???

Deocamdata , acum cateva minute a ajuns la Resita, la Parchet, cu propunere de arestare preventiva pt 29 zile.Cert este ca una din acuzatii este "vatamare din culpa" si nu "tentativa de omor".

Poate in cazul de fata, Catalin Cazacu, care este si Oficial in cadrul FRM,nu numai pilot, poate sa NU LASE cazul ingropat...

 

 

Nu asta era la volan, il stiu pe tip ca o fost coleg de liceu cu mine si il cheama Lucian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a fost in direct pe unul din posturi.. un (cuvant urat) de director de spital. De la Caransebes. Nu am retinut numele lui ca nu merita un asemenea imbecil sa-i citesc numele, dar el este totusi director de spital.

 

Un (cuvant urat) care fac pariu ca e mana'n mana cu tacsu ala doctor. Pai cum altfel poti sa fi cand afirmi in direct pe post, tu ca director de spital, ca nici unul din cele 4 victime nu e grav si nu va ramane cu sechele, desi unul cica are oasele fetei rupte.. deci lovit la cap destul de grav .. si .. atentie.. o banala "fractura la gamba".

 

Analiza sangelui e clar ca va fi manarita, ca sunt in Romania. Mai ales in contextu asta. Mai ales ca se pare ca asa e.. el s-a "refugiat" in sediul pulitiei din Caransebes , de unde continua sa ameninte cu moartea motociclistii si pe cei care au venit sa dea declaratii la pulitie.

 

si eu am remarcat aseara comentariul acestui medic, care spunea ca NU LE-A FOST PUSA VIATA IN PERICOL. Eu cred ca unui pieton ii este pusa viata in pericol indiferent de gravitatea accidentului, pur si simplu dc a fost atins, viata i-a fost pusa in pericol, iar faptul ca nu a fost accidentat mortal se poate pune strict pe seama norocului!

Astia sunt medicii carora le-a dat liber Basescu sa plece in Anglia...acolo te aresteaza si pt vorbe, nu numai pentru fapte, nu ca la noi, cei care NE-AM LUAT RATZIA DE LIBERTATE invers proportional cu bunul simt pe care-l avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In romania nu tine treaba cu justitia , merita batut bine rupte oasele sa ii fie frica sa se mai apropie de vreun motociclist vrodata . Cu siguranta va primi 3 ani fara executare , cat despre plata despagubirilor nici vorba nu cred eu ca are mai nimic pe numele lui si nici nu e angajat.

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-avea multa alcolemie, ii mai trebuia putin pana la coma; daca nici asta nu face puscarie atunci intradevar traim intr-o tara de tot rahatul

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilotul de măcel susține că totul e-o minciună, e vina motoriÂştilor... speechless.

 

 

ai dreacu motorsicli...iti dai seama ca ei erau de vina ...noi suntem mereu de vina! ...e ceva gen pacatul stramosesc! sau fratele mai mare..sau ...ca atunci cand dai vina pe caine cand nu iti faci tema la mate!

 

 

`ti-ai dreequ de nenorociti....trasi pe roata....batuti cu pietre in piata mare! ...asta merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antena 1 , prietenosi. Tocmai au zis ca era aproape de coma alcoolica. Ma mir ca mai zice cineva adevarul in tara asta.

 

 

e vrajeala lilule, isi pregateste "marea ieseala"

la alcoolemia aia nu mai statea in picioare. el a mers inauntru in sectie.

numai o alcoolemie mare il mai salveaza ca "n-a stiut ce face"

 

ce dracu, parca n-ai trai in romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vrajeala lilule, isi pregateste "marea ieseala"

la alcoolemia aia nu mai statea in picioare. el a mers inauntru in sectie.

numai o alcoolemie mare il mai salveaza ca "n-a stiut ce face"

 

ce dracu, parca n-ai trai in romania

 

Acu' chiar exagerezi... daca iesea acloolemia 0, nu era bine, era musamalizare... daca a iesit 2 si ceva iar nu e bine, ca e mare ca sa il salveze.

 

Asta e alcoolemia reala, 2 si ceva... daca era doar putin ametit poate mai gandea si el inainte sa faca ceea ce a facut. Si deocamdata e bine pentru el, e arestat preventiv pentru 29 de zile din cate am vazut la tv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' chiar exagerezi... daca iesea acloolemia 0, nu era bine, era musamalizare... daca a iesit 2 si ceva iar nu e bine, ca e mare ca sa il salveze.

 

Asta e alcoolemia reala, 2 si ceva... daca era doar putin ametit poate mai gandea si el inainte sa faca ceea ce a facut. Si deocamdata e bine pentru el, e arestat preventiv pentru 29 de zile din cate am vazut la tv.

 

la alcoolemie 0 insemna premeditare, insemna ca a facut-o constient. parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...27 guests. oare cati sunt prieteni cu inculpatul si citesc acum ce se scrie aici ? fuckin'ell

 

ar fi bine sa citeasca toti sa vada ce ratat e , daca nu face puscarie cred ca o sa se uite in spate la fiecare pas , o sa se sperie si de umbra lui , ca sigur o sa fie cineva in umbra daca nu e la racoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine sa citeasca toti sa vada ce ratat e , daca nu face puscarie cred ca o sa se uite in spate la fiecare pas , o sa se sperie si de umbra lui , ca sigur o sa fie cineva in umbra daca nu e la racoare

 

crezi tu? eu sper sa fie cineva in umbra lui....

nu stiu ce faceam in locul Aurei, jur ca nu stiu...

si sper ca de va scapa, sa nu ramana asa treburile. sper sa-l aranjeze careva...preferabil mai multi....

fuckin'ell unde s-a ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi tu? eu sper sa fie cineva in umbra lui....

nu stiu ce faceam in locul Aurei, jur ca nu stiu...

si sper ca de va scapa, sa nu ramana asa treburile. sper sa-l aranjeze careva...preferabil mai multi....

fuckin'ell unde s-a ajuns...

 

 

sigur daca eram in locul unui parinte de acolo stateam in umbra lui pana se impiediga si isi rupea gadul intr-un gard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poate sa debiteze:...mergeau spre casa...

 

http://www.antena3.ro/romania/pasagerul-di...lui_105079.html

Trebuie sa fii chior sau sa fi trait intr-o pestera ca sa crezi ca spune adevarul.

 

Lucian Brânzei scuză faptele prietenului său, alături de care se afla în maÂşină, la momentul producerii accidentului. "Nu am premedidat acțiunea noastră Âşi nici nu l-am instigat pe prietenul meu. Nu am vrut să facem rău, am vrut doar să plecăm acasă Âşi ne-am trezit că cineva a aruncat un cauciuc în parbriz Âşi, probabil, Cristi s-a speriat Âşi a apăsat pedala de accelerație", a declarat în urmă cu câteva minute Bânzei.

 

Eu inteleg ca vor sa se scape, dar chiar in halul asta sa minti cat timp pe circuit radeau si aratau anumite degete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca scapa pana la urma de inchisoare... Nu cred ca victimele or sa isi retraga plangerile, dar legea la noi in tara cum spune si cuki e prea blanda...

 

@Tsunami: asa e, daca nu ar fi baut insemna premeditare (desi oricat de beat ai fi, daca esti om, tot mai judeci si poti lua anumite decizii) dar legea la noi in tara nu "gandeste" asa. Din contra, e mai bine ca a fost gasit baut fiindca e o acuzatie in plus fiindca a condus pe un drum public (pana la sectia de politie) sub influenta bauturilor alcoolice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, in sfarsit s-a lamurit care era soferul. dupa cum am zis, astia de la presa nu prea au nici o treaba sa informeze corect, ii intereseaza doar senzationalul si audienta.

asta ma tot miram de ieri, eu din vedere pe soferul masinii il stiam altul decat cel care ziceau ca este. profilul de facebook cred ca este al lui dupa datele ce apar, dar poza nu semana. pe urma am vazut filmarile cu cei 2 si ma miram, pt ca cel care initial ziceau ca e pasagerul il stiam eu ca fiind propietarul masinii. s-ar parea ca il cunosc si pe pasager. din vedere il stiu, dar se pare ca stiu si cine este.

 

http://video.caon.ro/caon/declaratiile-lui-cristian-ungur aici apare el.

 

pe sofer eu nu il stiam ca turbulent. nu il cunosc personal, dar din vedere(ca il stiu din liceu) si din cate l-am mai vazut prin oras chiar parea mult mai linistit decat multe alte 'oi negre'. Daca e sa ma iau dupa cei cu care il mai vedeam prin oras, pe el il consideram cel mai linistit dintre ei. Dar avand in vedere cat a fost alcoolemia, nu ma mira. e clar ca nu judeca ce a facut. nu are ce sa scape de alcoolemie sa il aduca in limite legale, pt ca limita e de 0,80. El a avut aproape de coma alcoolica. Da, problema cu circulat pe drumuri publice in stare de ebrietate exista, pt ca el a plecat de acolo si a circulat si pe drumuri publice. Daca ramanea acolo deja nu se mai punea problema de asta. Dar exista posibilitatea ca el sa justifice ca a fost agresat si a incercat sa fuga si de aia a circulat si pe drumuri publice in starea aia.

se vede in filmarea de la antena ca pasagerul era batut un pic. oricum nu avea ce explicatii sa dea cat timp ei erau beti, doar nu tin ei minte si daca tin minte nu o sa spuna in asa fel incat sa se acuze.

 

nu stiu ce a fost acolo, ar fi bine ca martorii sa mearga sa declare. Doar dupa ce zice presa am invatat sa nu ma iau. Nu avem de unde sa stim daca nu a incercat cineva sa se puna in fata masinii crezand ca soferul va opri. la cat era de beat ala clar nu avea cum sa reactioneze corect. nu ii iau apararea, sper doar ca toti care au fost martori sa declare exact cum s-a intamplat si justitia sa nu fie influentata.

 

Pana la urma orice om, oricat ar fi de ok in stare normala atunci cand e beat e in stare de orice.

Chestia asta ma socheaza pe mine, sa am grija sa nu beau astfel incat sa nu mai stiu ce fac.

 

ma mira totusi sa nu fie nici o filmare a incidentului. Nu a fost chiar acolo de unde se vine din parcare si se intra pe pista? ca acolo erau multi oameni si sa nu fi filmat nimeni cu un telefon

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-76758...plu-pierdut.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, poti sa te apuci sa-ti faci bagajele.

 

Puscarie nu va face. Cu greu se da cu executare chiar si pentru cazurile in care exista decedati. Incadrarea nu va fi schimbata. Va ramane vatamare corporala din culpa. Va fi foarte greu pentru un procuror sa demonstreze intentia. Mai ales ca era baut. Un baiat de bani gata, a vrut sa se dea pe circuit, s-au aruncat unii in fata sa-l opreasca, a pierdut controlul volanului si a intrat in ei, s-a speriat ca-l iau oamenii la omor si a fugit direct la politie unde s-a predat. Nu face puscarie in veci. Si vrei sa-ti spun ceva. Nu cred ca facea nici daca taica-su era gunoier. Asa sta treaba pe la noi. Calatorie placuta si sa ne scrii.

 

Cel mai corect post de pana acuma dpdv al legaturii sale cu realitatea. Si eu cred ca, fiind si la prima abatere(infractiune) nu va face o zi de puscarie, si nu ar fi facut nici copilu la un somer sau gunoier cum ai zis tu, pt ca asa e legea la noi.

E exact ca in stand-up comedy-ul celor de la cafe deko, citez: "Ala care fumeaza iarba si i se face pofta de ciocolata e drogat si tre sa se duca la puscarie, betzivul poate sparge vo 2 capete, dar se distreaza si el" .....asa si aci, saracu a baut si i s-a facut rau de nu a mai stiut de el, a lovit ceva oameni cu masina da bine ca nu a omorat pe nimeni, (sa nu se mai repete!)....asa o sa gandeasca acuzarea :baldy:

Nu-l mai tineti minte pe Justin Covei care are mai multe dosare decat a rezolvat tacsu ca judecator??!!!!

Sa am de a face cu unu ca asta, creca ar putea sa-l dea deja ca disparut...

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce a fost acolo, ar fi bine ca martorii sa mearga sa declare. Doar dupa ce zice presa am invatat sa nu ma iau. Nu avem de unde sa stim daca nu a incercat cineva sa se puna in fata masinii crezand ca soferul va opri

 

Iata cateva: "am vrut sa arunc cu un cauciuc in fata masinii sa incerc sa-i opresc. in mom aceala a virat brusc si m-a luat in plin"

sau alta "Am vrut doar sa le spun sa iasa afara de pe circuit. S-au indreptat spre mine, accelerand. Am reusit sa fug, mi-au prins mana cu parbrizul."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de incadrare la "terorism" ? Nu credeti ca daca la americani se intampla asa ceva prima intrebare era: a fost accident sau atentat ?! Nu cumva ala era taliban, ceva? La noi de ce nu se poate?

 

Daca era in Sua treaba in maxim 1 min era declarat terorist atentator Al-Queda, se dadea alarma de grad 0 si era inpuscat pe loc. Daca totusi cumva scapa ca si asta de la noi, atunci tot era declarat terorist si avea parte de o vacanta de minim 25ani la Guantanamo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...