Sari la conținut

Accident grav Suceava - 10.08.2010


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

eram ieri de serviciu si suna alarma de descarcerare (lucrez la ISU Suceava)....si in timp ce ieseam pe poarta aud in statie, accident rutier intre o motocicleta si o masina in localitatea Dumbraveni (intre Botosani si Suceava)...

am ajuns acolo si in sant era un baiat la vreo 20 si ceva de ani , motocicleta mai incolo (destul de intreaga ) si pe mijlocul drumului un Volvo cu numere de anglia lovit in partea din spate

motociclistul era inconstient dar respira...avea casca scoasa din cap de catre oamenii de acolo , avea sange la gura si imediat l-a preluat SAJ-ul

baiatul venea din dinspre Botosani iar Volvo-ul circula in fata lui ....a intrat in depasirea lui ,iar soferul masinii a facut stanga fara sa se asigure spre o spalatorie, si motociclistul a intrat in coltul din spate stanga al masinii....acul vitezometrului se oprise la 11 mii de turatii

am mers l-a motocicleta si am observat ca avea numere de concurs pe ea si numele motociclistului acoperit cu banda neagra...eu il stiam ca mai alerga prin competitii in afara tarii...\

dupa ce am jupit banda am vazut ca pe baiat il cheama il cheama Barladeanu Bogdan ...

acum am inteles ca este internat la reanimare si se afla in coma cu multiple fracturi ...si din ce am inteles si un hematom la cap...

o saincerc sa revin cu poze iar pana atunci daca mai are cineva si alte informatii rog sa posteze ..si nu putem decat sa ne rugam in continuare pentru el...

Mesaj completat

 

 

acum am mai vorbit cu cineva si am aflat ca baiatul era politist in Suceava si alerga in campionatul intern rosbk ...iar soferul autoturismului nu avea permis de conducere

motociclistul are putine sanse de supravietuire...

Mesaj completat

 

 

alte detalii aici

http://www.monitorulsv.ro/Local/2010-08-11...fer-fara-permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e real? soferul autoturismului nu avea permis? cum naiba? si ce hematon la cap avea motociclistul, casca aia ce rol a avut? in ultima vreme numai accidente din astea horror....

P.S. citesc pe link-ul de mai sus alt caz, cu un betiv care a omorat un copil,pus imediat in libertate de judecatori. pai daca e asa eu de ce naiba am dat de permis?

Editat de motoreta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu --=HD=--, inteleg ca e vorba de un idiot de "conservar" fara permis, dar nici biker-ul nostru nu cred ca a ajuns in pragul mortii din cauza ca merga si el ca tot omul cu un 60 in localitate... just my two cents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea Arai pe cap... si e cat se poate de real...

murim pe strada mai rau decat cainii

de cacao... sa conduci fara permis, stiind ca mai ai un dosar penal pt aceeasi chestie. acum, sa speram ca o sa fie ok motociclistul.

trebuie sa ne pazim mai bine oricum. atentie marita, mai ales acum, cand e plin de romani veniti din afara. conduc de parca ar fi singuri pe sosele.

multa sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate m-ati spart cu cei 60km/h... toata lumea care are mobra pot baga mana in foc ca nu merge legal nici in localitate nici in afara ei. asa ca sa nu o mai dam cotita eu nu merg legal nici in localitate nici in afara... dar vreau sa cred ca merg in limita in care pot evita sau frana in caz de nevoie. oricum pacat de biker ca a dat peste un asemenea specimen de om care circula fara permis. sa speram ca se insanatoseste si ca revine la rosbk.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta, ghinion sa te intalnesti cu prostul satului pe volvo cu permis de caruta cu 1 cal, dar desi mai are un dosar pentru aceeasi chestie parca vad ca nu face puscarie nici de data asta si nici macar inchis preventiv n-o sa fie pentru ca mai mult ca sigur nu prezinta nici asta pericol public

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce citesti link-ul de la Monitorul ramai fara replica,mai are un dosar penal pt conducere fara permis de conducere dar el se plimba fara rezerve(sigur pt el era o normalitate sa se urce la volan) cu o masina neasigurata si cu volan pe dreapta,greu de condus la noi in tara.Sigur avem cele mai proaste legi in tara privitor la genul asta de infractiuni la legea circulatiei.

Si problemele astea nu se vor rezolva prea curand.Multa sanatate tanarului politist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de motociclist... Sa speram ca isi va reveni! Casca si-a facut datoria cu siguranta. Pariez ca daca nu ar fi existat ea, ... (nu vreau sa imi inchipui ce se intampla) .

 

Daca nici de data asta nu intra in puscarie acest infractor, multa :baldy: sistemului asta romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara permis, fara RCA, volan pe dreapta, si cred ca stiu si ce muzica asculta... (oscilez intre metallica si iron maiden)

 

Daca nici acum cand a fost GRAV accidentat un politist nu o sa isi faca treaba, atunci, noi in situatia lui, clar nu am mai fi avut nici o sansa la justitie.

Sunt foarte curios de cum o sa evolueze ancheta. Sper sa isi revina motociclistul, si eventual sa ne tina chiar el la curent cu evenimentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cuki

 

Sincer acum,tu nu ai depasit niciodata pe linie continua? :baldy: ;)

L.E

Cum tu nu stii ca pe motociclism.ro sunt numai virgini si neprihaniti? Ce conteaza ca retardul ala nu avea permis si drept de circulatie la masina, comteaza ca bietul motociclist l-a vazut oprit pe mijocul strazii fara semnizare si a vrut sa treaca de el. Multa sanatate la motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia+RAR-ul :baldy: ar trebui sa opreasca si sa controleze la "sange"tot ce nu e inmatriculat in Ro,asa incat sa descurajeze mersul in Ro cu masini inmatriculate in BG,IT,GB...majoritatea isi fac de cap cand vin in Ro ca aci e ieftin sa calci legea,in afara muncesti 2 luni degeaba daca te-a luat radarul !

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Poate o sa ziceti ca sunt si eu vre-un tampit care sta la calculator si scrie tot felul de prostii, dar as vrea sa vad o stire de genul SOFER LINSAT DE MOTOCICLISTI dupa ce a accidentat pe cineva.

 

M-AM SATURAT SA TOT AUD CA SE INTAMPLA ACCIDENTE SI VINOVATII SCAPA FARA SA PATEASCA MARE LUCRU!!!!

 

Cat despre idiotul asta si altii de genul (ala din Caransebes si mai stim noi care)....sa ajunga mirese in puscarii.....daca au scapat in momentele alea.

 

Chiar nu sunt violent, sunt genul de om linistit si la locul lui, dar m-am enervat foarte tare azi la cate am citit pe forumul asta......

 

Sanatate multa celor implicati in evenimentele astea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragic ce se intampla,

multa sanatate motociclistului, pacat ca ne-am nascut si traim intro tara ca asta.

off topic, in fiecare dim urmez un traseu cu bicicleta de acasa pana la servici, si vad cum soferii nu acorda prioritate nici macar pietonilor,

ieri dim era sa ma calce o tanti cu un peugeot, pur si simplu mi sa bagat in fata si nici nu ia pasat.

doamne.... cata nesimtire exista in tara asta,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate lui bogdan

degeaba vorbiti, ca nu va aude nimeni ... nimanui nu-i pasa de ce se intampla in trafic

as vrea sa traiesc sa vad in Romania ca au disparut cocalarii si smecherii cu masini straine care se cred ca in tara lui Papura Voda, as vrea sa traiesc sa vad respect intre toti cei aflati in trafic, indiferent pe cate roti se afla ei,

si mai mult de atat as vrea sa mor linistit , stiind ca copilul meu poate merge linistit pe trotuar sau chiar pe doua roti, fara sa-i fie frica ca va fi accidentat de unul fara permis (sau luat cu spaga), sau aflat beat la volanul unei masini de fitze

asta i-mi doresc eu

nu stiu de ce cred ca maine vom vedea in presa ca autorul accidentului NU PREZINTA PERICOL SOCIAL si se va afla in libertate

si ca replica la mesajele voastre , cat la suta din populatie ar trebui linsata ...................!!!!!!-.?????

Editat de puyuro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca glumiti cu linia continua ?!

 

eu de cate ori ies in afara (nu in oras) nu prea tin cont de linie, merg numai pe mijlocul drumului si majoritatea imi fac loc sa trec

 

primul care nu a facut lucrul asta sa arunce cu piatra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incetul cu incetul se sparg bubele...cadrul legislativ si legile sunt idioate in tarisoara asta, spaga si relatiile sunt cele mai importante lucruri, iar acuma incepe refularea sistemului.

 

Ala cu dosar penal, il durea undeva ce conduce si cum conduce pe drumurile publice...inca un dosar penal la socoteala sigur nu l-ar fi interesat.

 

Dar si politistul respectiv, depasire pe linie continua....adica daca el politist fiind incalca in asa hal legile la ce sa te mai astepti de la altii...fara sa fiu naspa dar si-a cam facut-o cu mana lui.

 

Sanatate mult ii doresc, si multa putere familiei

 

Deci politistul nu a depasit peste linia continua deoarece intre linia continua si masia respectiovului era loc suficient sa-l depaseasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa casc ochii la tampiti, ca in 10 zile o sa trec pe drumul ala :baldy:

 

Sanatate riderului si moarte cretinoizilor (asa-zis soferi care nu au carnet)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...