Sari la conținut

Grupul Plimbaretilor


atw
 Share

Postări Recomandate

Vazand cum alte topicuri cu plimbari (poate le-ati vazut...) au esuat in mod lamentabil, ma gandeam sa propun altceva: sa formam un fel de "grup al plimbaretilor" - adica un grup de oameni care ar fi dispusi, in principiu, sa iasa la plimbare aproape in fiecare weekend (sau, de ce nu, si in timpul saptamanii).

Si cand spun plimbare, nu ma refer nici la fatzaiala prin Bucuresti, si nici la excursii din alea gen "inconjurul Romaniei in 80 de zile", organizate cu o luna inainte.

Si nici curse de viteza pe circuitul Ploiesti - Comarnic. :lol:

Ma gandesc la plimbari de lungime medie, dus-intors intr-o singura zi (+/- juma de zi), stabilite ad-hoc, in ziua plecarii, sau hai, cu o seara inainte.

 

Evident, nu toata lumea o sa aiba chef de plimbare in aceeasi zi, dar daca se strang macar 3-4 de fiecare data, ar fi perfect.

 

Am postat la "grupul chopperistilor" si nu in alta parte pt. ca ma gandesc ca aici s-ar putea sa gasesc mai multi oameni cu aceleasi gusturi in materie de plimbari, stil de mers, trasee, viteza etc., dar, evident, oricine este binevenit.

 

Eu - Suzuki Savage, merg 50-60km/h in oras (cu mici exceptii), nu crosetez (decat daca trebuie :crack:), afara 90-100km/h, hai 110 daca e graba mare.

 

Andrei

0722-576590

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mai putin de 24 de ore numarul doritorilor practic s-a dublat! :crack:

Daca reusim sa mentinem ritmul asta de crestere, de 100% pe zi, in mai putin de 3 saptamani vom avea peste 1 milion de membri! :lol:

Holy shit, in ce m-am bagat...

 

aaa... ne vedem la Arc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu... dar stau prost cu timpul.

subscriu si eu....putin timp: miercurea=Arc; vinerea (mai rar)=Etrusco...sambata si dumina pe apucate !!!

asta e mai nenica cind ai si alte responsabilitati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cu asa ceva ne ocupam p-aci...

2-3-4 pe batrînici , vineri , sambata, dezvirginam tot felul de trasee prin paduri si sate uitate de lume...

De obicei traseele sint in bucla si cu surprize la varianta de intoarcere...

Cu ceva vreme in urma erau si ceva muheri, pe care le mai puneam la impins :crack: dar s-au cam maritat prin strainatăţuri din disperarea de a nu pierde cumva tot felul de lucruri pe care nu le-au avut niciodata neam de neamu lor...

Asa ca acum doar fecioresti , terminate cu ceva băută.... :crack:

as avea si ceva fotografii ca sa va fac pofta dar sunt pe film foto...

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu... dar stau prost cu timpul.

 

subscriu si eu....putin timp: miercurea=Arc; vinerea (mai rar)=Etrusco...sambata si dumina pe apucate !!!

asta e mai nenica cind ai si alte responsabilitati

Pai asta era si ideea; nu toti au timp mereu, dar cand te apuca cheful de plimbare, sa stii cu cine sa vorbesti.

 

Daca postezi pe forum "hai la plimbare", primesti un raspuns dupa o ora, dupa care omul se razgandeste ca tre sa-si duca pisica la coafor, altii sunt nehotarati, altii se tin de glume, si nu iese nimic.

 

Am putea sa tinem legatura prin IM, telefon, SMS (eventual pe principiul "citeste si da mai departe" :crack:), si din 10-15 "abonati" s-or gasi 2-3 sa zica "prezent!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu - Suzuki Savage, merg 50-60km/h in oras (cu mici exceptii), nu crosetez (decat daca trebuie :crack:), afara 90-100km/h, hai 110 daca e graba mare.

in conditiile de mai sus ) +/- 10-20km/h afara) m bag si io

geo 0721.846.049

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand cum alte topicuri cu plimbari (poate le-ati vazut...) au esuat in mod lamentabil, ma gandeam sa propun altceva: sa formam un fel de "grup al plimbaretilor" - adica un grup de oameni care ar fi dispusi, in principiu, sa iasa la plimbare aproape in fiecare weekend (sau, de ce nu, si in timpul saptamanii).

Si cand spun plimbare, nu ma refer nici la fatzaiala prin Bucuresti, si nici la excursii din alea gen "inconjurul Romaniei in 80 de zile", organizate cu o luna inainte.

Si nici curse de viteza pe circuitul Ploiesti - Comarnic. :crack:

Ma gandesc la plimbari de lungime medie, dus-intors intr-o singura zi (+/- juma de zi), stabilite ad-hoc, in ziua plecarii, sau hai, cu o seara inainte.

 

Evident, nu toata lumea o sa aiba chef de plimbare in aceeasi zi, dar daca se strang macar 3-4 de fiecare data, ar fi perfect.

 

Am postat la "grupul chopperistilor" si nu in alta parte pt. ca ma gandesc ca aici s-ar putea sa gasesc mai multi oameni cu aceleasi gusturi in materie de plimbari, stil de mers, trasee, viteza etc., dar, evident, oricine este binevenit.

 

Eu - Suzuki Savage, merg 50-60km/h in oras (cu mici exceptii), nu crosetez (decat daca trebuie :what:), afara 90-100km/h, hai 110 daca e graba mare.

 

Andrei

0722-576590

 

De asta duc si eu lipsa, toata vara m-am plimbat singur ( cu saua ocupata din cand in cand ), cand coace-ti ceva d-ati un bip si mie, las tot si vin !

Thanks ! :crack:

 

0723.200.671

Daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa mai dau o tura seara spre Alexandria ... drumul e bun, destul de frumos, si in plus ma relaxeaza :P Nu ajung in Alexandria, intorc la un moment dat cand ma plictisesc. Daca exista amatori ...

Da, stiu drumul. Relaxant, tocmai bun pt. o plimbare de seara. :D

Daca nu ma insel e si un lac de acumulare pe undeva.

 

Eu in principiu sunt disponibil oricand.

Daca nu in seara asta, atunci maine, dupa Arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...