Sari la conținut

Accident CT, Bd. I.C. Bratianu


sorinm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut eu sunt cel cu kawasaki zx 10r,am vazut ca uni ma critica alti inteleg dar cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,nu vreau sa par laudaros dar 5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite cred ca e destul cat sa stiu sa merg,nu stiu ce reacti ar fi avut multi dintre voi ca la 5 metri sa iti taie unu fata,cred ca 10 din 10 ar fi patit ca mine,e al 2 accident grav cu motoru si cea mai mica viteza care am cazut vrodata dar mam paradit cel mai tare.acum mai am cam o luna jumate de ghipsuri cu coloana cam am umpic de tras mai mult dar pana la primavara la circuit imi revin total.mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u,motoru e reparat deja nu il vand,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.va salut si ne vdm pe sosea.

Daca esti cine cred eu cum dracu nu ai permis?Daca nu esti cine cred eu poate ne spui si noua cu cine si pe unde ai mers tu la circuite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nici n-ai apucat sa-ti iei permisul si deja ai 2 accidente grave; ai cu adevarat "tal3nt" Bo$$ (mai putin la limba romana, dar e OK, macar poti sa o treci ca limba straina in CV), eu zic sa te gandesti sa te apuci de altceva, biciclism eventual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut pe cineva care tot asa se dadea mare ca a mers cu motoru pe circuite si cand a luat carnetu pe strada s-a busit de ceva ori ca nu stia nici macar sa ia o curba, dar deh...fiecare cu destinu lui...macar nu esti ca un alt amic care are 2 dosare penale ca merge fara categoria A...cel putin tu esti curat la dosare. Bravo tie!

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l bruscati psihic, deja e lovit rau la cap. Cind sta pe buda, viseaza ce timpi scoate (va scoate) pe pista. Racerii de pista chiar de patzesc asa ceva, nu se lauda pe forum, e chiar rusinos sa sustii ca ai mers la circuit 2 ani si dupaia te arde unul. Inseamna ca esti un antitalent total, la pista daca ai fost, erai la juma de tura in spatele ultimului incepator, ai vazut ca nu ai treaba cu pista si te-ai refulat pe strasse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa patesc pitiponcii, sa nu fie cu suparare dar cu siguranta habar nu ai cate roti are motocicleta, unde te dai tu pa strada? Cand te dai tu pa strada mai bine zis? Am analizat in mai multe randuri comenturile tale, felul cum gandesti sa-ti descopar putin caracterul si am descoperit un piti care NU A REUSIT SA IA PERMISUL DE CONDUCERE IN URMA MAI MULTOR INCERCARI si plin de frustrari mai da si el o tura. Nu vreu sa te superi pe mine dar tu singurel ai scris ca te dai pe circuite ca esti dumnezeu pe motocicleta cu un aer de mare motociclist. NU vreau sa te superi pe mine sau sa intram in polemica dar inainte sa mai scoti bolidul din garaj gandestete ca nu ai reusit sa obtii permisul de conducere SI ca nu este un simplu carton.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare :

 

- daca ai mers atat de mult pe circuit, de nu ai ramas acolo? Daca voiai pe strada, iti trebuia permis...

 

Eu ma bucur, sa stii! Si iti doresc sa mai ai ocazia sa mergi pe strada, cat mai tare posibil, mai tare decat pe circuit! Sa ne arati tu noua, astora viermii, de ce esti in stare si cum se conduce cu adevarat motocicleta! Ca pe aici pe forum noi stim doar sa dam din gura si nu avem toti experientza ta universala intr-ale motociclismului si nici nu cunoastem toti imbratisarea suava a asfaltului. Ma plec in fata ta, atotincercatule racer si iti promit ca voi cumpara 2 flori pentru tine in curand, dupa ce te vei intorarce semet pe ale patriei sosele...

 

P.S. Ma rog doar pentru ca atunci cand vei muri, sa nu iei si pe altcineva cu tine. In rest, numai bine!

 

Woooord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :ol: cica "ne vedem pe strada" ! :D pune mana de ia-ti permisu si termina cu papagalu ca nu-ti faci dreptate. bine drecu ca n-ai luat pe sus vreun racer de dobrogea care-ti canta tie in struna si iese la plimbari cu tine. inconstientule. mai scrii si pe forum de parca n-ai avea bulan cu carul ca ai scapat teafar si fara dosar penal.

 

p.s. mi-a mai zis un confrate de al tau ca-s motociclist de tastatura ca nu dau cu lac mobra de dimineata si nu o ard pe o roata la mamaia sat. sunteti niste specimene in orasu asta natal al meu de ma doare capu. inainte sa ma mut aici credeam ca-n bucuresti sunt tolomacii cu vitezane. sunteti in alta categorie. (tolomacii nu mobristii. sunt sigur ca sunt multi oameni de omenie pe litoral).

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
:laugh: Mai bine taceai din gura....... :P

:D

Salutare, Afrika Korps!

 

Si a'propos de numele tau, o chestie "off-topic", pentru tine:

 

Eu umblu mult prin Africa, in Africa de nord (Algeria, Libia, Tunisia, Egipt), si in Africa ecuatoriala (Congo-ul mic, Gabon, Camerun, Ghana), la sonde de foraj.

Si si printre altele am avut ocazia de a vizita El Alamein (in Egipt, aproape de granita cu Libia), precum si in Libia,

am vizitat si Tobruk-ul (sau Trabuc, in italiana). Campurile de lupta, zic.

 

Numa bine si iernat usor.

:D

Mesaj completat

Iti recomand sa vezi asta

 

 

salve

Mesaj completat

salut eu sunt cel cu kawasaki zx 10r,am vazut ca uni ma critica alti inteleg dar cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,nu vreau sa par laudaros dar 5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite cred ca e destul cat sa stiu sa merg,nu stiu ce reacti ar fi avut multi dintre voi ca la 5 metri sa iti taie unu fata,cred ca 10 din 10 ar fi patit ca mine,e al 2 accident grav cu motoru si cea mai mica viteza care am cazut vrodata dar mam paradit cel mai tare.acum mai am cam o luna jumate de ghipsuri cu coloana cam am umpic de tras mai mult dar pana la primavara la circuit imi revin total.mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u,motoru e reparat deja nu il vand,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.va salut si ne vdm pe sosea.

 

Salut, mai Andu00!

 

Chiar asa, ignori gramatica limbii romane ;) ? Esti original, n-am ce spune ...

In schimb adopti chestii din-astea, internetiste, gen: "vdm", "kiar", "akitat", etc ...

Sau putem sa-ti luam declaratia asta a ta ca o satira, o rabufnire tinereasca anarhica la adresa limbii romane, mai Andu 00.

00? Chiar ca "00".

Mai andu00, mai, dupa un cuvint se pune imediat virgula, apoi un spatiu, s-apoi cuvintul urmator.

De exemplu: nu asa: "... nu sau facut,deja sunt akitat,si cel ...",

ci asa: "... nu sau facut, deja sunt akitat, si cel ...".

 

Numa' bine si bine ca n-ai patit-o mai rau ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata frustrare pe aici...eu sunt de acord ca exista niste specimene in Ct dar poate omul are o explicatie iar daca este cel pe care il cunosc nu stiu cum a ramas fara permis in rest sunt numai aberatii ce ati scris despre el.In cazul in care este o alta persoana tot frustrare razbate din ce postati(ma refer la unii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu sunt cel cu kawasaki zx 10r,am vazut ca uni ma critica alti inteleg dar cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,nu vreau sa par laudaros dar 5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite cred ca e destul cat sa stiu sa merg,nu stiu ce reacti ar fi avut multi dintre voi ca la 5 metri sa iti taie unu fata,cred ca 10 din 10 ar fi patit ca mine,e al 2 accident grav cu motoru si cea mai mica viteza care am cazut vrodata dar mam paradit cel mai tare.acum mai am cam o luna jumate de ghipsuri cu coloana cam am umpic de tras mai mult dar pana la primavara la circuit imi revin total.mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u,motoru e reparat deja nu il vand,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.va salut si ne vdm pe sosea.

 

Iti doresc sa nu ramai cu sechele si cel mai bine ar fi sa te lasi de motociclism,nu-i pentru tine amice :D

 

Cata frustrare pe aici...eu sunt de acord ca exista niste specimene in Ct dar poate omul are o explicatie iar daca este cel pe care il cunosc nu stiu cum a ramas fara permis in rest sunt numai aberatii ce ati scris despre el.In cazul in care este o alta persoana tot frustrare razbate din ce postati(ma refer la unii)

 

 

Cu tot respectul domnule rekin,dar unul care vine pe forum si se lauda pe forum ca el a mers fara permis pentru ca are spate,ca are 5 ani de mers pe drumuri publice(wow cum a reusit daca nu are permis?) si 2 ani de mers pe circuite,ca multi dintre cei ce au postat aici nu au experienta sa....un motociclist adevarat nu ar fi mentionat aceste lucruri,vai ce frustrat mai sunt eu de aptidunile lui de pilot de curse... :laugh: Nu crezi ca sub cerul asta este loc pentru toti?

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc sa nu ramai cu sechele si cel mai bine ar fi sa te lasi de motociclism,nu-i pentru tine amice ;)

 

 

 

 

Cu tot respectul domnule rekin,dar unul care vine pe forum si se lauda pe forum ca el a mers fara permis pentru ca are spate,ca are 5 ani de mers pe drumuri publice(wow cum a reusit daca nu are permis?) si 2 ani de mers pe circuite,ca multi dintre cei ce au postat aici nu au experienta sa....un motociclist adevarat nu ar fi mentionat aceste lucruri,vai ce frustrat mai sunt eu de aptidunile lui de pilot de curse... :D Nu crezi ca sub cerul asta este loc pentru toti?

tocmai,este loc pt toti si din cauza ca nimeni nu este "mai motociclist" ar trebui sa se abtina de la fel de fel de remarci de genul cocalar,o sa mori,etc.mie mi s-a parut un topic facut la genul "mama ce baiat sunt eu si ce cocalar fara permis am gasit pe forum".oricum nu stiu de ce m-am bagat da inchei aici! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca micutul nu si-a luat permisul doar pentru ca nu stia sa-si scrie numele pe foaie. In rest, e maestru.

 

Nu va vine sa ii luati de cap si sa ii infingeti intr-un perete? Bai tata, cum treci tu clasa? Sau nu te intereseaza, ca tu faci afaceri, ai pile, stii smecheri? Te rezolvi...

 

Esti un dobitoc, tu cu toata tagma ta, sa va luati de mana sa va duceti in plm undeva intr-o gaura, incep sa cred ca daca se goleste tara asta de 18 milioane de idoti, 2 milioane de oameni cu bun simt si putina cultura pot scoate la liman pamantul asta.

 

Vaca incaltata care esti, mori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca micutul nu si-a luat permisul doar pentru ca nu stia sa-si scrie numele pe foaie. In rest, e maestru.

 

Nu va vine sa ii luati de cap si sa ii infingeti intr-un perete? Bai tata, cum treci tu clasa? Sau nu te intereseaza, ca tu faci afaceri, ai pile, stii smecheri? Te rezolvi...

 

Esti un dobitoc, tu cu toata tagma ta, sa va luati de mana sa va duceti in plm undeva intr-o gaura, incep sa cred ca daca se goleste tara asta de 18 milioane de idoti, 2 milioane de oameni cu bun simt si putina cultura pot scoate la liman pamantul asta.

 

Vaca incaltata care esti, mori!

 

 

 

 

 

 

 

 

:laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un post facut la misto sa agite spiritele si nimic mai mult, oricum... daca este pe bune singurul aspect deranjant a fost ca " eu sunt zeu pe motocicleta, am sute de ani de mers pe motocicleta si aproape toti care intrati pe aici sunteti foarte jos fata de mine ca si experienta" ce mai este important este faptul ca descoperim oameni ca si noi cu grave probleme de socializare, poate usor abuzati sexual in copilarie nu am de unde sa stiu... astia dragii mei sunt motociclisti aia care strica imaginea, de aici si comportamentul de hulgan in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin parte nimaniu eu merg cu andu de asta vara si sunt prieten cu el, nu stiu ce aveti voi cu el daca isi zice si el oful sau figurile. Cred ca ar fi fost mai indicat sa ii explicati ca nu este bine si nici sanatos pentru nimeni ce a facut. Da unii ma lasa rece si pe deasuprea mai si vorbesc urat.

Astea suntem o tara de frustrati care nici pe un blog nu putem sa purtam o discutie din care sa invatam cu totii. Daca eu sau altu este idiot scotetine voi la lumina care credeti ca aveti scola sau caractere dinaste bune.

Eu nu cred ca ar fi trebui sa aveti reactiile astea la comentul lui, daca el asa intelege mersu pe 2 roti, cu permis sau fara, pe circuit sau in curte ce conteaza, important e sa ne ajutam si sa vb frumos unii cu altii.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem cum intelege mersul pe 2 roti cand o sa aibe de explicat unei familii cum a omorat pe copilul lor din cauza ca fugea de politisti sau eu stiu ce facea, ca nu are permis.

 

 

Voi nu ganditi cand spuneti astea, va credeti mai smecheri decat legea ? Nu inteleg care e logica. Sunteti mai cu cojones si genetic voua nu va trebuie permis ?

 

Las-o-n...aia a masii de treaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin parte nimaniu eu merg cu andu de asta vara si sunt prieten cu el, nu stiu ce aveti voi cu el daca isi zice si el oful sau figurile. Cred ca ar fi fost mai indicat sa ii explicati ca nu este bine si nici sanatos pentru nimeni ce a facut. Da unii ma lasa rece si pe deasuprea mai si vorbesc urat.

Astea suntem o tara de frustrati care nici pe un blog nu putem sa purtam o discutie din care sa invatam cu totii. Daca eu sau altu este idiot scotetine voi la lumina care credeti ca aveti scola sau caractere dinaste bune.

Eu nu cred ca ar fi trebui sa aveti reactiile astea la comentul lui, daca el asa intelege mersu pe 2 roti, cu permis sau fara, pe circuit sau in curte ce conteaza, important e sa ne ajutam si sa vb frumos unii cu altii.

:laugh:

De vre-o 5 min tot caut ceva, din care sa am de invatat ,din ce ai postat tu si prietenul tau,insa ori nu "traduc" eu bine ,ori chiar nu am ce invata.Te superi daca nu sunt de acord cu tampeniile pe care le faceti voi?.N-as fi singurul.Voua chiar va lipseste vre-o doaga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin parte nimaniu eu merg cu andu de asta vara si sunt prieten cu el, nu stiu ce aveti voi cu el daca isi zice si el oful sau figurile. Cred ca ar fi fost mai indicat sa ii explicati ca nu este bine si nici sanatos pentru nimeni ce a facut. Da unii ma lasa rece si pe deasuprea mai si vorbesc urat.

Astea suntem o tara de frustrati care nici pe un blog nu putem sa purtam o discutie din care sa invatam cu totii. Daca eu sau altu este idiot scotetine voi la lumina care credeti ca aveti scola sau caractere dinaste bune.

Eu nu cred ca ar fi trebui sa aveti reactiile astea la comentul lui, daca el asa intelege mersu pe 2 roti, cu permis sau fara, pe circuit sau in curte ce conteaza, important e sa ne ajutam si sa vb frumos unii cu altii.

:laugh:

 

ma'

 

du-te, cu prietenul tau de manuta, amandoi, de va faceti "blog" personal, unde sa va exprimati prostia din gogoasa aia de o aveti in loc de cap.

Asta e un forum, unde, daca nu esti in stare sa stai in picioare, mai bine mergi pe burta.

 

Se vede ca suntei prieteni, va asemanati nespus. Pe langa incoerenta totala in exprimare, gandire, si alte elemente care exprima clar ce fel de elemente sunteti voi si prietenii vostri, mai sunteti si prosti. Si pe langa faptul asta mai sunteti si cu ouale mari.

 

Bre, nu intelgi ca nu e bine? Nici sa faci ce face ala, sa mergi fara carnet, si nici sa fii atat de nesimtit incat sa nu stii sa scrii? Mi-e si frica sa intru in discutii filozofice cu tine, dar tu crezi ca daca de ceva mii de ani oamenii se lupta sa se inteleaga intre ei si sa creeze niste reguli de buna convietuire, o fac degeaba? Daca toti eram ca tine si amicul tau, unde naiba crezi ca eram? Iti zic eu? Sau te prinzi tu?

 

Vrei independenta de regulile societatii? Mergi la padure, singur, creeaza-ti propria societate acolo. Tu cu prietenii tai. Vrei sa te dai printre noi, pe strada, ia-ti carnetul. Vrei sa vorbesti cu noi, sa-ti exprimi ineptiile sau ideiile geniale, invata sa vorbesti si sa scrii. Te deranjeaza faptul ca ti se atrage atentia si ca esti luat peste picior pentru ca esti o planta fara minte? Ridica-te la nivelul astora de iti arata unde gresesti, invata sa scrii, gaseste-ti prieteni mai invatati si mai eleganti decat aia de ii ai...

 

La naiba, parintii tai trebuiau sa iti spuna astea, nu baietii de pe forum.

 

Ma tot gandeam sa emigrez, din cauza unora ca voi care umpleti tara asta. Dar ce vina am eu ca voi sunteti asa cum sunteti, de ce sa plec eu? Da' pleaca tu mai taticule, intr-o tara care sa te accepte.

 

phua.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vre-o 5 min tot caut ceva, din care sa am de invatat ,din ce ai postat tu si prietenul tau,insa ori nu "traduc" eu bine ,ori chiar nu am ce invata.Te superi daca nu sunt de acord cu tampeniile pe care le faceti voi?.N-as fi singurul.Voua chiar va lipseste vre-o doaga?

 

Daca nu sti sa citesti nu vorbi!

Eu am si permis si cand ies pe strada am si actele la motor sau masina in regula.

Am familie si copil de 1 an.

Da u comentezi aiurea si fara sa ma cunosti si fara sa sti (aobtinete de a face comentari).

Am zis eu ca sunt de acord cu ce a facut prietenu meu?

Nu sunt chiar deloc, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii dam in cap sau sa vb urat, trebuie sa ii ajutam pe cei pe care ii cunoastem, sa nu ii acepatam printre noi si sa le explicam ca exista oameni care pot suferii fara sa aiba nici o vina.

Motociclisti sunt putini si am putea sa fim mai civilizati, masini sunt mult mai multe si sunt conduse de o grabada (de soferi) fara permis, drogati, beti etc.

Ideia mea era sa vb si sa incercam ca noi cei care avem permise si suntem cat de cat ok sa nu acceptam printre noi priteni fara permise, bauti, drogati si altele.

Nici eu nu am stiut ca nu are permis am aflat la spital si ce era sa fac atunci sa ma intorc si sa plec?

Am vb cu el si i-am explicat ca ce a facut el nu este bine si ar trebui sa invete ceva din treaba asta ca acum a scapat ietin, nu se stie data viitoare daca o sa mai scape.

Si POLITIA ar trebuii sa fac mai des vara filtre pentru motociclisti si sa se axeze pe permise. :laugh:

Eu am nr la vedere asa ca cine vrea sa imi explice ca am gresit cu ceva poate sa o faca.

Toata viata am invatat si imi doresc sa invat cat voi trai.

Mesaj completat

Da nai cu cine!

Am pris ideia asta demult ca mai bine ies si ma plimb singur decat in haita.

Asalt uscat si sanatate tuturor, iubiti si sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in unele puncte!!Si cred ca atunci cand te opreste politia,nu-ti cere marimea la casca:)!!

Andu00 a fost luat "la misto" pentru ca s-a autointitulat zeu al motociclismului...Daca stia care ii este situatia,trebuia sa mearga cu,coada intre picioare,nu sa se laude ca are nu stiu cati ani de motociclism..Permisele sunt obligatorii degeaba?Nu trebuie sa ai minimul de cunostinte cand iesi in trafic?Ce exemplu da el la aia care citesc aici,care frecventeaza forumul si care vor sa inceapa viata de motociclism?Ca e "cul" sa mearga fara permis?Daca a cazut de doua ori(la experienta lui)nu si-a dat seama ca ar trebuii sa-si schimbe hobby`ul?E cam la mintea cocosului...dar nah...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceai ca e prietenul tau, pai tu trebuia sa fii primul ca ii spune, ii explica, ca nu e bine ce face, ca merge fara permis, cat de ZEU al motociclismului ar fi el. Si vorba multora de pe aici: mai bine tacea, nu mai zice nimic!

 

Nu stia nici el ca nu are permis...Chestiile astea minore nici nu se spun..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...