Sari la conținut

Giurgiu-hayabusa


DLI
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

incepator + carnet 3saptamani + hayabusa noua + pasager + fara casca + "la o tura" ....deci cred ca s-ar fi mirat toata lumea daca NU murea. Sa speram ca pasagerul o sa fie ok si bine ca nu a omorat pe altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

 

Cei care cred ca isi iau moto de 150 de cai si or sa mearga cu el cu 60 la ora se pot minti singuri asa ... Nici macar la una de 100 de cai speed nu poti sa o tii la 60 la ora ... cine a avut motor si a mers stie ... nu din auzite asa ...

 

De acord cu Zahei si ce a scris mai sus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mortzi in 2 zile , si in toate mi se par vinovatzi motocilclistii . cel de ieri unde a murit pasagerul pt k erau bautzi pe motor , cel cu busa din inconstientza , si inca unul azi cu un moped baut care a intrat pe strada fara sa se asigure .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este,Incepator+motor puternic,chiar foarte puternic pot zice ca duce la asemenea rezultate de multe ori.Acum e prea tarziu sa mai faci ceva in privinta lui.Sper sa fie invatatura de minte celor care au facut acelas lucru,un exemplu(fereasca dumnezeu de alt exemplu de genul asta)

 

Hai sa-l lasam sa se odihneasca in pace si sa nu-l mai acuzam.A gresit a platit,e drept cu pretul suprem.

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA I FIE TARANA USOARA.....RIP :ok: :hug:

 

 

 

...EU CRED CA SUB 130-140 AI INCA RECTII POTRIVITE ...SI AM MAI OBSERVAT, AUZIT, CA MULTI AU PROBLEME CU DISTANTA DE FRANRE (..."poate opresc pana acolo" adika se merge cam pe dupa ureche), ei fratilor nu asa se face

 

SI UN MOTOR ATINGE PUTEREA MAXIMA LA TURATIA LUI NOMINALA CONSTRUCTIVA (DE EX 12.000, 3000 ROT/MIN... ETC)

BAFTA

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar la una de 100 de cai speed nu poti sa o tii la 60 la ora ... cine a avut motor si a mers stie ... nu din auzite asa ...

Ba uite ca eu am de 103 cp si am mers cel putin 2 luni mult mai incet si mai prudent decat mergeam cu Dacia. Apoi daca vrei iti fac cunostinta cu un individ care are R1 din prima, si il are de vreo 5 ani, merge pot spune exagerat de incet (daca exista asa ceva). Si n-a avut nici cel mai mic incident in tot atat timp. Nici eu nu sunt de acord cu speed de peste 100 cp din prima, dar daca vrei neaparat si chiar ai puterea sa te limitezi psihic se poate.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :hug: RIP, codoleante familiei

 

 

oricat am sfatui incepatorii sa NU isi ia rachete, procentul celor vor pleca Dincolo precum Iulian va creste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... RIP

Si totusi, camionu, ala cu amionu domne... ca doar i-o luat fatza. Poate ca ala cu camionu s-a asigurat, da a venit avionu... da' nu te poti asigura la 500 de metrii, 1 km etc. Ca poate venea cu 2 foi+, asa unde se simte buzica bine, sa nu se incinga. Auzi, 60 de m de frana... Pacat totusi de baiat. :ok:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP .. mie mi s-a parut a fi unul dintre cei mai prudenti motociclisti din gr.. in cei 2000km care i-a facut.. mergea foarte linistit,incet....nu-mi dau seama cum s-a putut intampla :ok: de obicei purta doar casca si o protectie pentru spate...

 

sa dea domnu sa scape pasageru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vor gasi o gramada care sa spuna ca nu conteaza ca esti incepator cu hayabusa, ca daca esti cerebral, ca bla-bla. n-am auzit inca de nici un accident mortal cu zxr400. in schimb ploua cu morti pe r1. incepatori. dar culmea, nu conteaza ce motoreta iti iei ca incepator, pentru ca bla-bla-bla, nu-i asa?

las ca am vazut eu ! nu mortal dar a stat in spital multe luni de zile , si din cate am inteles niciodata nu va mai fi ca inainte !

 

R.I.P. :ok:

 

Ar cam trebui sa inceapa sa se aplice legea cu privire la cei 34cp in primii 2 ani

hai sa fim serios ! tu ai inceput cu moto de 34 cp ???

pans si gs 500 are 48 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :ok:

 

Ar cam trebui sa inceapa sa se aplice legea cu privire la cei 34cp in primii 2 ani

 

nu vrei sa incepi u primul sa fi un exemplu , sa renuntzi la cei 400cm ai tai? nu cred k ai inca 2 ani . hai sa fim seriosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ahansol ....am vazut stirile locale si au spus ca i s a oprit acul km la 110 km/h si ca ala cu camionul mergea regulamentar in aceiasi directie de mers ( adevarul ca acolo nu exista drum laterat si nici parcare sa iasa iar limitarea de viteza am impresia ca este 50 ) iar motociclistul care avea viteza a pierdut controlul s a lovit de parapetii care despart benzile de mers si apoi in camion ( carosabilul era umed nu ud)

 

 

 

Am avut Hayabusa timp de un an jumate si stiu ca poate merge si incet.Nu motocicleta este de vina ci cel care o conduce asta ca sa nu ne mai cautam si sa dam vina pe motor ca este Hayabusa sau R1.Daca esti vitezoman si dai in ea unde ar trebui sa mergi cumpatat 99% sunt sanse sa mori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce poti spune cand afli ca s-a dus unul care are carnet de 3 sapt si ca si-a luat Busa? R.I.P., pacat ca i-a dat Dumnezeu bani de motor, dar nu si minte destula.....

:ok:

la 18 si 10 eram pe DN 1,la plimbare prin ploaie cu masina si am vazut un tir culcat pe banda din stg dinspre Giurgiu spre Buc.Boul de grec a iesit de pe carosabil in dreapta,a rupt niste asfalt si apoi disperat sa se redreseze a franat si s-a rasturnat.Nu cred ca putea fi evitat accidentul,chiar de mergeai din sens opus chiar cu 40-50 la ora,cred ca s-a petrcut totul in 2-3 secunde.

R.I.P. :hug: :P :P

Din ce am comunicat pe plan local se pare ca alta a fost locatia accidentului....oricum,imi pare rau ca s-a intamplat asa!Parca au inebunit cu totii,pentru mine personal e o adevarata aventura sa ma mai misc,fie si cu masina.Numai piloti neconsacrati,oameni obositi si stresati la tot pasul.Pacat!

Editat de costingr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mortzi in 2 zile , si in toate mi se par vinovatzi motocilclistii . cel de ieri unde a murit pasagerul pt k erau bautzi pe motor , cel cu busa din inconstientza , si inca unul azi cu un moped baut care a intrat pe strada fara sa se asigure .

Pana la urma hellrid3rr a pus punctul pe i. :ok: Nu ca ar conta cine e vinovat, independent de asta s-au pierdut vieti, dar daca omul si-o cauta (chiar daca nu e constient de asta), si-o gaseste.

Chestia cu "mie nu mi se poate intampla" am trait-o si eu, si nu e adevarata. Si daca eu la 38 de ani am renuntat la 180 km/h viteza de varf si am luat ceva mai bland dupa un repaos moto de 10 ani, pentru ca nu stiam daca ma pot proteja sa nu ma ia valul, m-ar mira ca un om aflat la capatul adolescentei si lipsit de experienta pe sosea sa poata sa se autocenzureze pana la nivelul la care nu se mai pune in pericol permanent.

Personal cred ca regula celor 34 de cai e buna. Nu neaparat valoarea de 34 de cai ci limitarea dependenta de experienta.

Daca legea s-ar respecta, ar fi mai putini lupi tineri transformati in cruci pe marginea soselei. Dar la noi e la moda inclusiv sa tunezi "ciclomotoare" teoretic limitate la 49 cmc si 45 km/h ca sa devina bolizi capabili de 130 km/h, dar care sa fie condusi de copii lipsiti de carnet si de experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihnesca!

 

.......vorbim degeaba!!! Nu vream sa ascultam .

Primul motor nu trebuie sa aibe ma mult de 50cai...

Eu incerc sa conving 2 prieteni si nu reusesc. Cum nici pe mine nu a putut sa ma convinga nimeni!

Aici numai legea poate sa ne convinga!

Asta e suntem oameni..fara legi am fi animale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :hug: RiP :P :P -condoleante familiei si insanatosire cat mai rapida pasagerului ...

 

 

(pe hayabusha aceea putea sa moara si un posesor de permis (A) de 5 ani de zile in aceleasi circumstante cu nu stiu cata experientza, fiecare are destinu LUI )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu o juma de ora am aflat si io de la un prieten si acum am dat de topicul asta.. il stiam si eu din vedere, il stiam dupa porecla ( dovleac ), avea busa de 3 sapt primita cadou de la sotie( asa am auzit) era foarte incantat de ea. Dumnezeu sa-L odihneasca!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...