Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca si-ar fi luat Darian, ma rog, mai puneam inca unul ca el pe sa, sa tina cruiserashul, ca sa nu faca buuff!

 

Detaliaza :) ...Adica cum?!

Vulcan VN 750=219 kg,la gol. Ulei,benzina (e!,mai pe rezerva tot timpu'!),plus restul de fieratanii (comenzi avansate,parbriz,crash bars,proiectoare,sissybar,etc,) duce spre 250 kg. Si are centrul de greutate sus,nu k astea model nou. Am mers fara probleme cu Vulcanul de 1500,pina la Ploiesti si-napoi. Chestie de experientza,ca de fortza,in cazul meu,la 53 kg,nu poate fi vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detaliaza :) ...Adica cum?!

Vulcan VN 750=219 kg,la gol. Ulei,benzina (e!,mai pe rezerva tot timpu'!),plus restul de fieratanii (comenzi avansate,parbriz,crash bars,proiectoare,sissybar,etc,) duce spre 250 kg. Si are centrul de greutate sus,nu k astea model nou. Am mers fara probleme cu Vulcanul de 1500,pina la Ploiesti si-napoi. Chestie de experientza,ca de fortza,in cazul meu,la 53 kg,nu poate fi vorba.

Ai incercat sa cobori fata motocicletei? ....ca se simte diferenta enorma la manevrabilitate dupa ce cobori fata un pic(eu am coborat-o 3 cm).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat sa cobori fata motocicletei? ....ca se simte diferenta enorma la manevrabilitate dupa ce cobori fata un pic(eu am coborat-o 3 cm).

 

Ar fi o chestie..oricum,trebuie sa umblu un pic si la furca - daca iau mainile de pe ghidon,trage un pic spre stinga. Mersi de idee :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detaliaza :) ...Adica cum?!

Vulcan VN 750=219 kg,la gol. Ulei,benzina (e!,mai pe rezerva tot timpu'!),plus restul de fieratanii (comenzi avansate,parbriz,crash bars,proiectoare,sissybar,etc,) duce spre 250 kg. Si are centrul de greutate sus,nu k astea model nou. Am mers fara probleme cu Vulcanul de 1500,pina la Ploiesti si-napoi. Chestie de experientza,ca de fortza,in cazul meu,la 53 kg,nu poate fi vorba.

 

* Si eu am tot 53 de kg si tin Intruderul meu de 210 kg (la gol) destul de bine intre picioare.

Ce ma inerveaza e ca find roata mare pe fatza, la manevrele de pe loc, ma incomodeaza, dar pana la urma ...tot o misc. ;)

La Sinaia (duminica) am urcat o panta (dupa hotel Montana prima strada la dreapta) cu pietris colturos (calcar) pe jos, ma rog se repara si erau tot felul de materiale pe strada aia (incluziv gropi si masini parcate deo parte si de alta). Ce m-am inervat! ...la capatul ei, cand am ajuns, am vrut sa parchez (sa intru apoi in restaurantul unde vroiam sa mananc) si prin urmare sa si intorc motoreta, ca la plecare trebuia sa o iau pe aceeasi strada (in panta) inapoi... Cred ca a durat vreo 20 de minute parcarea aia. Nu am reusit sa o intorc simplu pe pietrisul ala, ...dar cel mai dificil a fost de parcat, ca nu am vrut s-o las pe cric pe pietrele alea ascutite (cu nisip printre ele), pe strada sub unghi de ~ 25 grade(!). Asa ca dupa ce am studiat toate posibilitatile am parcat-o intr-o curte unde era pe jos beton si ceva iarba pe o alee, ..bineinteles ca am avut nevoie de ajutor (sa "accesez" curtea), dar erau niste domni la statia de Salvare vecina curtii care m-au ajutat :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Si eu am tot 53 de kg si tin Intruderul meu de 210 kg (la gol) destul de bine intre picioare.

Ce ma inerveaza e ca find roata mare pe fatza, la manevrele de pe loc, ma incomodeaza, dar pana la urma ...tot o misc. :lol:

La Sinaia (duminica) am urcat o panta (dupa hotel Montana prima strada la dreapta) cu pietris colturos (calcar) pe jos, ma rog se repara si erau tot felul de materiale pe strada aia (incluziv gropi si masini parcate deo parte si de alta). Ce m-am inervat! ...la capatul ei, cand am ajuns, am vrut sa parchez (sa intru apoi in restaurantul unde vroiam sa mananc) si prin urmare sa si intorc motoreta, ca la plecare trebuia sa o iau pe aceeasi strada (in panta) inapoi... Cred ca a durat vreo 20 de minute parcarea aia. Nu am reusit sa o intorc simplu pe pietrisul ala, ...dar cel mai dificil a fost de parcat, ca nu am vrut s-o las pe cric pe pietrele alea ascutite (cu nisip printre ele), pe strada sub unghi de ~ 25 grade(!). Asa ca dupa ce am studiat toate posibilitatile am parcat-o intr-o curte unde era pe jos beton si ceva iarba pe o alee, ..bineinteles ca am avut nevoie de ajutor (sa "accesez" curtea), dar erau niste domni la statia de Salvare vecina curtii care m-au ajutat ;) :)

Trebuia s-o parchezi inainte de a intoarce, astfel incat cocoana gravitatie sa actioneze in sensul mentinerii cricului deschis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia s-o parchezi inainte de a intoarce, astfel incat cocoana gravitatie sa actioneze in sensul mentinerii cricului deschis.

 

* Pe partea dreapta, la dus, nu era loc nici sa ma opresc, d-apoi sa parchez, ...plus ca tot veneau masini de sus si se buluceau inspre sosea... A fost o chestie la care "cocoana Gravitatie" m-a incercat din greu. Footu-i mama ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Lasa, bre, ca si tu esti greu :D

Si-ti vine la fix Intruderul 800 cmc.

Daca si-ar fi luat Darian, ma rog, mai puneam inca unul ca el pe sa, sa tina cruiserashul, ca sa nu faca buuff!

 

:) :D esti o draguta ca de obicei !!! ;)

 

--- Mesaj completat în 18 Sep 2007 13:15 -------------

Multumesc mult pentru urari!

Ar fi o chestie sa putem sa ne strangem odata si sa scoatem la plimbare Intruder-ele. :hug:

:) :lol: da sa fie Duminica sa fiu in Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Pare rau ptr. frate-tau :D Sper sa-l vezi sanatos si "la loc" curand si sa te fereasca Cel-de-Sus si pe tine de evenimente d-astea (stiu ca e destul de "delicat" contactul cu uscatul dupa perioade lungi de navigat...).

Cand iti repari motorul si te "aclimatizezi" din nou astept sa va vad iar la plimbari, picnicuri, etc. (baietii din Buftea fac un gratar excelent! ...verificat :) )

...Intre timp mi-am luat permisul si am tot mers :D

 

cria-cornelia

multumesc pt urare sunt din nou pe sosea :) ;) ...astazi fratele meu are din nou motorul in garaj si arata mai bine ca nici odata (motorul) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urare sunt din nou pe sosea :) ;) ...astazi fratele meu are din nou motorul in garaj si arata mai bine ca nici odata (motorul) :lol:

 

 

Intruder-ul care era luni in service la B&S era al fratelui tau? Am vazut ca lucrau baietii la el si bine faceau...imi venea sa plang cand il vedeam cu toate firele scoase si fara piese pe el... Sa aveti grija de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urare sunt din nou pe sosea :) ;) ...astazi fratele meu are din nou motorul in garaj si arata mai bine ca nici odata (motorul) :lol:

 

 

* hey! tu esti fratele mai mic al lui Willy...?! aha! welcome pe la noi prin ograda :hug: Vezi, ne-am strans ceva Intruderisti :D

Ma bucur ca si-a facut motorul Willy, ..spune-i sa nu stea de-o parte.

Btw., vineri seara plecam (cam 9-10 motoare) intr-o plimbare de o zi jumate peste granita, la o mica reuniune bulgareasca..., poate veniti si voi. ;) Berea-i ieftina, mancarea la fel, iar benzina costa sub 1 euro acolo. Oricum sunt numai ~160 km pana la destinatie :D

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hey! tu esti fratele mai mic al lui Willy...?! aha! welcome pe la noi prin ograda :eek: Vezi, ne-am strans ceva Intruderisti :hug:

Ma bucur ca si-a facut motorul Willy, ..spune-i sa nu stea de-o parte.

Btw., vineri seara plecam (cam 9-10 motoare) intr-o plimbare de o zi jumate peste granita, la o mica reuniune bulgareasca..., poate veniti si voi. :eek: Berea-i ieftina, mancarea la fel, iar benzina costa sub 1 euro acolo. Oricum sunt numai ~160 km pana la destinatie ;)

 

:D

eu sunt fratele lui mai mare :lol: multumim de invitatie din pacate am citit prea tirziu :( departe de soea nu are cum sa stea il vad nerabdator :eek:

 

--- Mesaj completat în 21 Sep 2007 22:12 -------------

* hey! tu esti fratele mai mic al lui Willy...?! aha! welcome pe la noi prin ograda :moto: Vezi, ne-am strans ceva Intruderisti :D

Ma bucur ca si-a facut motorul Willy, ..spune-i sa nu stea de-o parte.

Btw., vineri seara plecam (cam 9-10 motoare) intr-o plimbare de o zi jumate peste granita, la o mica reuniune bulgareasca..., poate veniti si voi. :ok: Berea-i ieftina, mancarea la fel, iar benzina costa sub 1 euro acolo. Oricum sunt numai ~160 km pana la destinatie :-L

 

:D

eu sunt fratele lui mai mare ;) multumim de invitatie din pacate am citit prea tirziu :lol: departe de soea nu are cum sa stea il vad nerabdator :cheers:

 

--- Mesaj completat în 21 Sep 2007 22:16 -------------

Intruder-ul care era luni in service la B&S era al fratelui tau? Am vazut ca lucrau baietii la el si bine faceau...imi venea sa plang cand il vedeam cu toate firele scoase si fara piese pe el... Sa aveti grija de el.

da era motorul fratelui meu acum este impecabil :) mecanici de la B&S au facut o treaba buna in timp record. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt fratele lui mai mare :moron: multumim de invitatie din pacate am citit prea tirziu :lol: departe de soea nu are cum sa stea il vad nerabdator :eek:

 

* Ahhh! scuzati.... :finger: ..eu credeam ca Willy e mai mare, ...oricum ...pare mai inalt :cheers:

 

Pe cand mai organizati un picnic?... Mavetz se tot lauda cu ...locurile pitoresti din Buftea :cheers:

Salutari lui Willy! ...vad ca nu a intrat pe aici, ...iar eu nu am nr. lui.

Sper ca acum merge de rupe soselele, ...are de recuperat (o vara intreaga).

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo.

<small>--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 17:12 -------------</small><br/>E prin putinele dati cand scriu in topicul asta pt ca mi-am dat seama ca nu sunt fan Intruder (poate doar intruderitze).

 

* hihihihi! si eu sunt fan Vulcane :finger:

Si - mai nou - Hayabuse (muaah! ...o sa ma casapeasca fratii, ca am bagat blasfemia pe topic! iertareeeeee! ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hihihihi! si eu sunt fan Vulcane :moron:

Si - mai nou - Hayabuse (muaah! ...o sa ma casapeasca fratii, ca am bagat blasfemia pe topic! iertareeeeee! ).

 

Adevarat blasfemie,ti-ar sta bine pe Busa !!!! :finger:

 

--- Mesaj completat în 25 Sep 2007 06:15 -------------

Frumoase motoare! Dar is it me, sau cam putini posesori de Intruder 1800? M gandesc ca in orase ca Bucuresti Oradea Timisoare Brasov Sibiu si multe altele ar trebui sa fie multe, atat timp cat in micul nostru Bacau deja sunt trei.

Da,e unul alb mereu parcat in fata la mag.Vamina,(cand intri in BC dinspre Roman)arata bestial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu 6 bucatzi in Bucale,dintre care unul e cu nr. de Bacau(al lui Razvan),asa ca nu stiu daca nu cumva e unul pe care il pui si tu la socoteala,din alea 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa lungi asteptari,comenzi incurcate sau netrimise la timp,lipsa produs pe stoc in Germanica,am si eu in sfarsit cras-bars aduse de Louis din Ploiesti.post-15897-1190774317_thumb.jpg

 

si cu astea declar inchise lucrarile de accesorizare !!! :finger: :moron: :lol:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase motoare! Dar is it me, sau cam putini posesori de Intruder 1800? M gandesc ca in orase ca Bucuresti Oradea Timisoare Brasov Sibiu si multe altele ar trebui sa fie multe, atat timp cat in micul nostru Bacau deja sunt trei.

 

La parada am vazut noul motor al lui Cabral( the big black star) M 1800!! :finger:

 

Dar omul e super ok, si culmea, se pozeaza cu gagici :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...