Sari la conținut

DN1 - blestemat sa fie - 24.10.2010


foxbat
 Share

Postări Recomandate

O zi mizerabila.

Clasica situatie A6 intoarce pe DN1 si motorul si o fura.

Era smurd, politie. tot tacamul. Anul asta parca i blestemat ca si mizeria aia de DN1. Nu put imagini ( daac este nevoie de ele sa ma

pm -iasca si le trimit.

Comentarii de prisos. O sa imi iasa greu din minte imaginea raiderului pe targa cu fata plina de sange . putea fi oricare din noi.

Sanatate maxima.

 

Ma acuza lumea ca merg agresiv. Astfel de accidente sunt un argument pentru "mai bine sa fie planga ma-sa decat mama ".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 16,30 am trecut pe acolo. în Potigrafu, dacă nu mă înÂşel. Pe sensul spre PloieÂşti s-a întîmplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma acuza lumea ca merg agresiv. Astfel de accidente sunt un argument pentru "mai bine sa fie planga ma-sa decat mama ".

Daca esti pe motor, sunt sanse destul de mari sa nu planga ma-sa deloc... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne
Pe la 16,30 am trecut pe acolo. în Potigrafu, dacă nu mă înÂşel. Pe sensul spre PloieÂşti s-a întîmplat.

 

eu la 16,00 am plecat din sinaia ....m-am plasat in sapatele unui gipan si nu m-a deranjat nimeni pana la bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,

am deschis topicul din suparare si in ideea ca daca cineva are informatii legate de starea calaretului sa le posteze.

va rog ca off topicurile sa le pastram pentru PM

 

eu la 16,00 am plecat din sinaia ....m-am plasat in sapatele unui gipan si nu m-a deranjat nimeni pana la bucuresti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Âşi eu aÂş vrea să aflu starea călărețului, motorul era tăvălit Âşi un polițist pe care l-am întrebat despre starea acestuia mi-a spus că nu e bună... Pe sensul spre BucureÂşti era un localnic lovit bine, nu Âştiu dacă era implicat în accident, dar aÂşa părea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajunssi pot spune ca drumul era aglomerat cum n-am mai vazut de mult (de la Ciolpani era ambuteiaj).Intr-adevar inainte de Ciolpani pe sensul de mers catre Ploiesti era o masina de politie si 2 motociclisti. Am redus viteza m-am uitat catre ei si am inteles din semne ca nu e cazul sa opresc.

 

Am mers in acest week de 2 ori pe DN1 si ma itnreb pentru ce mama naibii sunt bune acele camere, pot spune ca se intoarce pe linie continua fara nicio jena/ ca sa nu mai vb de pietoni inconstieni ce traverseaza ambele benzi.

 

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in drum spre Sinaia azi, 24 octombrie, pe la ora 15 circulam prin Puchenii Mari. Lume adunata. Scurt si la obiect: o "domnisoara" cu un Audi, avand numarul PH 10 ASM , circuland pe directia Ploiesti-Bucuresti, s-a decis sa intoarca fara sa se asigure peste 2 linii continue. Motociclistul Laurentiu a intrat din plin in usa dreapta, muierea dracu fiind cam perpendiculara pe sosea.

 

Din observatii personale, cred ca el mergea legal, urma de pe asfalt, urma de rezervor, distanta de la urmele de pe sosea si locul unde era cazut el si motorul, impactul asupra masinii, ma fac sa cred ca peste 70 nu avea, inainte de a frana. Cand am sosit acolo erau deja echipaje de politie, ambulanta abia venise. I-au pus protectia de gat, l-au pus pe targa, l-au urcat in masina. In acest timp, baiatul respira, misca putin. Nu stiu ce motor avea, dar fratele lui avea un Ducati Monster rosu. L-am intrebat pe frate daca putem sa il ajutam cu ceva, se adunasera vre-o 10 motoare, dar in momentul acela nu a putut sa ne zica nimic. Fiind traficul cam mare am plecat.

 

Problema este: am vb cu 2 persoane de la accident, intr-o benzinarie la 1 km mai departe, am auzit 2 povesti. Un baiat cu motorul a zis ca el cand a plecat, la 2 min dupa mine, l-a vazut in ambulanta, misca picioarele. Cealalta parere, a unui scuterist, era ca l-a vazut in ambulanta, medicii ii faceau socuri.

 

Daca stie cineva mai multe detalii, va rog spuneti! Pe directia Bucuresti-Ploiesti nu am vazut ambulante sa circule, deci presupun ca a fost dus in Bucuresti.

 

Repet: motociclistul Laurentiu, motocicleta de viteza, un rezervor foarte plat, numar B ceva BMW.

 

Sper sa fie ok baiatul, iar domnisoara cu numarul PH 10 ASM sa primeasca ce merita, de la oricine...cand am ajuns noi acolo deja era data deoparte, langa politisti.

 

PS: daca datele nus corecte, imi cer scuze...adica, nu am fost atent la localitate sau numar.

PPS: sunt un lenes, am postat si in alta parte, am dat copy paste. say what u want.

PPS: nenea ala care era pe acolo cred ca era un betiv rupt in gura rau...se tavalea pe sensul opus, facea gura, plangea, injura...

Editat de Mitza123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, astea sunt datele pe care le am si eu

pesemne ca am fost simultan acolo

la cum arata masina si motorul sigur nu avea viteza motocicleta. ma refer la viteza peste limita legala.cu exceptia catorva bucati sarite motorul era intreg iar usa din spate a masinii era sifonata destul de putin. riderul nu arata insa deloc bine cand l au pus pe targa . iar nenea ala baut era in afara "peisajului" , n -are legatura cu acciodentul. deh, e plina romania de alcolici.

cum spuneam, tipic, A6 , linie dubla continua,. dn1. cliseu deja.

Eram in drum spre Sinaia azi, 24 octombrie, pe la ora 15 circulam prin Puchenii Mari. Lume adunata. Scurt si la obiect: o "domnisoara" cu un Audi, avand numarul PH 10 ASM , circuland pe directia Ploiesti-Bucuresti, s-a decis sa intoarca fara sa se asigure peste 2 linii continue. Motociclistul Laurentiu a intrat din plin in usa dreapta, muierea dracu fiind cam perpendiculara pe sosea.

 

Din observatii personale, cred ca el mergea legal, urma de pe asfalt, urma de rezervor, distanta de la urmele de pe sosea si locul unde era cazut el si motorul, impactul asupra masinii, ma fac sa cred ca peste 70 nu avea, inainte de a frana. Cand am sosit acolo erau deja echipaje de politie, ambulanta abia venise. I-au pus protectia de gat, l-au pus pe targa, l-au urcat in masina. In acest timp, baiatul respira, misca putin. Nu stiu ce motor avea, dar fratele lui avea un Ducati Monster rosu. L-am intrebat pe frate daca putem sa il ajutam cu ceva, se adunasera vre-o 10 motoare, dar in momentul acela nu a putut sa ne zica nimic. Fiind traficul cam mare am plecat.

 

Problema este: am vb cu 2 persoane de la accident, intr-o benzinarie la 1 km mai departe, am auzit 2 povesti. Un baiat cu motorul a zis ca el cand a plecat, la 2 min dupa mine, l-a vazut in ambulanta, misca picioarele. Cealalta parere, a unui scuterist, era ca l-a vazut in ambulanta, medicii ii faceau socuri.

 

Daca stie cineva mai multe detalii, va rog spuneti! Pe directia Bucuresti-Ploiesti nu am vazut ambulante sa circule, deci presupun ca a fost dus in Bucuresti.

 

Repet: motociclistul Laurentiu, motocicleta de viteza, un rezervor foarte plat, numar B ceva BMW.

 

Sper sa fie ok baiatul, iar domnisoara cu numarul PH 10 ASM sa primeasca ce merita, de la oricine...cand am ajuns noi acolo deja era data deoparte, langa politisti.

 

PS: daca datele nus corecte, imi cer scuze...adica, nu am fost atent la localitate sau numar.

PPS: sunt un lenes, am postat si in alta parte, am dat copy paste. say what u want.

PPS: nenea ala care era pe acolo cred ca era un betiv rupt in gura rau...se tavalea pe sensul opus, facea gura, plangea, injura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, imi pare rau ca nu am avut cu ce sa ajut...se uitau politistii ca desteptii la rezervorul crapat...tipau sa se dea lumea mai departe, ca e benzina...erau 30-40 de oameni in jur, cu plozii in brate, ca la stirile de la ora 5, jumate din ei fumau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu aveai ce sa faci . ca si mine si ca ceilalti. era fratele lui acolo. am intreabat daca e nevoie de ceva ( trasportat mortor, bani,etc ) .smurd-ul era acolo, politie etc. n are rost sa casti gura doar ca sa te dai " motociclist" . ma mir insa ca la cate motoare erau acolo nimeni nu stie nimic. in rest paine si circ cat cuprinde, ca de obicei. dat fiind ca nu este un topic din care sa mai invatam ceva nou cred ca daca pana maine nimeni nu mai vine cu informatii noi sau daca nu se cere ajutor pentru rider sa se inchida.

sanatate maxima

sincer, imi pare rau ca nu am avut cu ce sa ajut...se uitau politistii ca desteptii la rezervorul crapat...tipau sa se dea lumea mai departe, ca e benzina...erau 30-40 de oameni in jur, cu plozii in brate, ca la stirile de la ora 5, jumate din ei fumau.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, iata: grupul era format dintr-un Ducati Monster, un Husqvarna supemoto si un Ducati 749, acesta din urma fiind cel implicat in accident. Ne-am intalnit cu ei in benzinarie la Miorita. Au plecat cu 5 minute inaintea noastra. Cand am ajuns Potigrafu, exact unde incepe banda separata pentru stanga spre Gorgota, accidentul. Cand am ajuns noi tocmai il urcau in ambulanta. I-am vazut pe prietenii lui intregi, mobra acidentata avea pierderi de benzina, accidentatul parea constient (vazut de la 3-4 metri prin multime, ca nu ma tine stomacul sa ma apropii mai mult in asemenea situatii). In bagator de seama ne-motociclist mi-a spus ca Audi a intors peste linia continua in fata mobrei. De viteza n-am intrebat, dar mobra nu parea foarte afectata. Furca fata parea destul de intreaga, distanta de franare (sau, ma rog, de la frana la impact) parea destul de scurta. Masina era lovita pe dreapta, Nu foarte rau.

Cum ma treceau deja fiori, prietenii baiatului erau acolo plus alti 10-15 motociclisti, am plecat pe drumul meu spre Gorgota, ca daca mai stateam 5 minute o luam direct spre casa...

Seara pe la 8 jumate l-am revazut pe baiatul cu Monsterul pe la Budapesta. M-am gandit o secunda sa ma opresc sa vorbesc cu el, dar mi-am imaginat ca numai de mine si de intrebarile mele n-avea el chef atunci.

Cam asta-i tot ce stiu. Dar de atunci ma tot gandesc ca daca nu stateam la o tigara in benzinarie puteam sa fiu eu in locul ducatistului. Sau Incepatorul cu care eram. Shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu aveai ce sa faci . ca si mine si ca ceilalti. era fratele lui acolo. am intreabat daca e nevoie de ceva ( trasportat mortor, bani,etc ) .smurd-ul era acolo, politie etc. n are rost sa casti gura doar ca sa te dai " motociclist" . ma mir insa ca la cate motoare erau acolo nimeni nu stie nimic. in rest paine si circ cat cuprinde, ca de obicei. dat fiind ca nu este un topic din care sa mai invatam ceva nou cred ca daca pana maine nimeni nu mai vine cu informatii noi sau daca nu se cere ajutor pentru rider sa se inchida.

sanatate maxima

 

 

SANTATE MAXIMA OMULUI

PT PITZI ..SA O VAD PASAGERA PE MOTOR

 

IN REST

 

CE AM PUTEA SA INVATAM?

 

PAI ............SA NU MAI MERGEM PRIN ROMANIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE: am vb cu o prietena de familie de-a baiatului. Este la spital in Bucuresti, in coma indusa. Nici un organ vital nu a fost atins, are sange la plamani si cap, dar se resoarbe. Coaste..mandibula, dar nu sunt vitale astea. De printesa cu audi nu prea am aflat nimic, momentan familia e preocupata cu sanatatea lui. Cu putin noroc, totul o sa fie bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am aflat de accident si tot ieri am vorbit cu familia. Acesta este motivul pentru care nu am fost aici prezent pana acum.

Laur este inca in coma indusa, dar toata lumea este optimista, inclusiv medicii. Are 5 coaste rupte care i-au perforat plamanii si la fata niste oase rupte.

 

Uneori am senzatia ca legile sunt prea blande in Romania. Nu stiu nimic de desteapta aia cu A6, probabil vreo pitzipoanca ceva. Daca nici pe soselele care sunt monitorizate 100% astfel de oameni nu se pot abtine de la intoarceri aiurea.....pai atunci de restul soselelor ce sa mai zic?

Din pacate in Romania nu cred ca avem ce cauta. Drumurile sunt suficient de bune pentru carute si cel mult biciclete. In rest, adventure in toata regula.

 

Sper din tot sufletul ca Laur sa se faca bine si sa revina printre noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucreaza in cadrul armatei nu ? Maior sau asa ceva daca nu confund...Am auzit si eu mai multe de la tatal meu despre un accident tot pe dn1 tot cu audi intors in fatza..asta cred ca e...Initial stiu ca starea era destul de nasoala mai ales cu lovitura la cap...Sanatate maxima ! Cu totii stim ce riscuri ne asumam cand mergem in Romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucreaza in cadrul armatei nu ? Maior sau asa ceva daca nu confund...Am auzit si eu mai multe de la tatal meu despre un accident tot pe dn1 tot cu audi intors in fatza..asta cred ca e...Initial stiu ca starea era destul de nasoala mai ales cu lovitura la cap...Sanatate maxima ! Cu totii stim ce riscuri ne asumam cand mergem in Romania...

 

Laur este medic, iar tatal lui este militar de cariera.....poate de aici legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...