Sari la conținut

Postări Recomandate

Poatecma puteti ajuta si pe mine cu ceva pareri

De 10.000km detin un gs 1100 echipat cu Anakee 3 m+s

Am pnservat ca pe curbe scoate fundu adica ma inclin si instant ajung pe marginea de rulare chiar depasesc buza ....nu mi se pare ca ma inclin exagerat

Oricum pe inclinari cand ajunge pe buza are tendinta dw derapare...nu mult dar mi-a stat inima in loc de cateva ori

Se vede clar pe cauciuc ca mai depaseste buza

Sa fie de vina cauciucurile ??? Sunt prea moi ???

Ma inclin eu prea tare ???"desi nu mi se pare""

Multumesc!!!

ia pune o poza sa vedem si noi minunea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Presiunea e corecta o verific aproape la fiecare tura .

Nu pot pune poze de pe mobil ...habar nu am,de ce

Initial am crezut ca am joc in bascula sau dus rulmentul pe cardan .....verificat dar nu are

Cred ca o sa verific dimensiunile ...stand pe cricul lateral cauciucul aproape ajunge pe marginea de rulare

» Post actualizat in 07 Sep 2016 08:33

Cauciucurile nu stiu cat au ...cu astea a venit !

Fata trebuie sa i-o schimb ...spatele are cam 5 mm de santuri parca mai merge toamna asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, e si mai grav daca tu chiar crezi ca fac bascau! :) niste gume care au peste 10.000 de km si ani necunoscuti numai gume de aplecat si cu aderenta nu mai sunt...

Cu anii sunt de acord dar cu km ce ai ? Aia sunt km pe care un GS ii face in jumatate de an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 anakee 3 lansat 2012 toamna cauciuc 2013

2 motor luat in iunie ..pus 10000 in 3 luni

» Post actualizat in 10 Sep 2016 07:20

Ps ..cu vn-ul frec cu scaritele si cateodata cu tobele pe asfalt ..ce e ciudat ca ...Continentalul ala are balonaj

Vazut anakee 3 pe un transalp si ala avea balonaj strasnic ...asta pare cam pleostit desi uzura e uniforma

» Post actualizat in 10 Sep 2016 07:34

Marian daca postul tau nu a fost la bascau ,iti multumesc de interes . Dar trebuie sa fi atent la exprimare ...cel putin din punctul meu de vedere aia e bâzã

Oricum le schimb ..concluzia e ca nu tot Anakee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cu " copturi infecte"

Singura chestie ciudata mi se pare cu balonajul anvelopei pe 150 ..pe 130 e mai mare balonajul si permite o inclinare mai mare

Ex.

https://www.google.ro/search?q=150+/70/17&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiLycW_lYnPAhWH7xQKHQHTCYwQ_AUIBygB&biw=360&bih=478#imgrc=-JGUSAFRY9YPXM:

Vs anakee

https://www.google.ro/search?q=anakee+3&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfwN3nlYnPAhWBshQKHf6KAi4Q_AUIBygB&biw=360&bih=478#imgrc=1mb8XbZh4vV_rM:

In schimb ..in afara de inclinari mari unde se simte ca scoate posteriorul ...cauciucul asta e genial ..mai ales pe ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea cu " copturi infecte"

Singura chestie ciudata mi se pare cu balonajul anvelopei pe 150 ..pe 130 e mai mare balonajul si permite o inclinare mai mare

Ex.

https://www.google.ro/search?q=150+/70/17&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiLycW_lYnPAhWH7xQKHQHTCYwQ_AUIBygB&biw=360&bih=478#imgrc=-JGUSAFRY9YPXM:

Vs anakee

https://www.google.ro/search?q=anakee+3&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfwN3nlYnPAhWBshQKHf6KAi4Q_AUIBygB&biw=360&bih=478#imgrc=1mb8XbZh4vV_rM:

In schimb ..in afara de inclinari mari unde se simte ca scoate posteriorul ...cauciucul asta e genial ..mai ales pe ploaie

pune prietene cauciucuri SPORT TOURING !, nu gunoaie "dual sport" ca nu iesi tu pe macadam cu dihania si daca iesi diferenta o face chilotul nu canelu ala un pic mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dot 2013

Anakee sunt oricum stradale...cica 90 on 10 off

O sa merg probabil pe ceva dual totusi ...apusenii imi sunt aproape in curtea din spate

atunci la ce mai pui intrebari? vad ca tu stii cel mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interseaza pareri despre BT S20, cam cati km duc gumele doar pt mers stradal.

Ai luat in considerare Dunlop Sportsmart 2 ? Sunt geniale din toate punctele de vedere in toate conditiile (ploaie, frig, drumuri dubioase etc) iar pe hornet m-au dus 20.000 cu multe intrari pe amckart si mers sustinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat in considerare Dunlop Sportsmart 2 ? Sunt geniale din toate punctele de vedere in toate conditiile (ploaie, frig, drumuri dubioase etc) iar pe hornet m-au dus 20.000 cu multe intrari pe amckart si mers sustinut.

 

mah mai taie dale dreq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt fan dunlop si nici michelin, 20mii e cam mult pt o guma sport fie ea si dunlop, mersi oricum.

da vezi ca au aparut s21 acum cateva luni

 

Inca le am pe mobra dar sunt gata :D Am poza cu km dupa ce le-am montat asa ca stiu ce vorbesc

ti-or fi schimbat niste spiridusi gumele cat timp dormeai... am avut si eu sportsmart2 nu tin 20k nici daca duci motocicleta in brate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...