Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

Hai ca iar s-a deviat de la subiectul initial.

Eu m-am dat cu baietii de la Mures. M-am dat acum aproape trei ani, cand a avut Soso accidentul. Doar ca noi (cativa bistriteni) ne-am intors la de la Sighisoara inapoi la Mures, ei si-au continuat drumul spre Padurea Bogata.

Au talent baietii. Stiu traseul ala metru cu metru. Jos palaria pt asta. DAR ce nu am putut eu sa inteleg sunt depasirile facute la limita si/sau in curbe fara vizibilitate. Tind sa cred ca orice "duel" facut acolo, cu cei din Mures, este castigat "din oficiu" de catre ei. Daca ai cateva secunde avans, ai prins masina in curba si ai franat (instinctul de conservare), (mare parte dintre) ei n-o s-o faca. Asa ca spre binele TUTUROR, sper sa nu raspunda nimeni provocarii.

O parte au inceput sa mearga pe circuit si asta ma bucura (link). Daca se vrea o competitie directa, nu vad de ce nu v-ati organiza sa mergeti impreuna cu ei in Ungaria. Oricum, daca se va finaliza circuitul de la Mures (Doamne-ajuta!), cartile vor fi aruncate pe fata si timpii o sa fie cei care o sa vorbeasca.

 

Pana atunci, eu spun sa ne calmam, sa ne bucuram de zapada si de vinul fiert.

drinking-38.gif

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce sa oftica cate unu,dar nu trebuie ca viata e frumoasa si trebuie sa ne distram ca trece repede pe langa noi....ne vedem la primavara....pa pa

dute unde sa dus si buna! :D ... o tot astept da nu mai vine:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu

 

 

 

wrong, in cazulmeu cel putin, nu am mai mers de un an pe track din lipsa de fonduri, cu toate astea nu am forjat pe valea oltului ca iniante sau pe cheia cand am fost. relaxa nenea..relaxa pt k.. pe strazi chiar nu are sens.

 

pt cei ca moto .. poti vorbi zile in sir de pomana. nu va mai chinuiti. nu imi e de ei ca mor, ci de altii nevnovati pe care i-ar putea killari si de cei de acasa.

Pana nu va crapa unul dintre ei sau macar spital grav.. nu se vor potoli. astia nu stiu ce e aia sa vezi un 'coleg forjator' lovit de o masina, cu mate pe gura si etc.

 

nu ai cu cine vorbi, vedeti-va de ale voastre, ei de gp lor stradal si just pray.. for the innocent to be speared.

ai auzit ce zice baiatu de bistrita,eu zic ca un pic mai incet cu scrisu pe net ca oricum noi mergem tare si avem experienta,astia care tot au cazut prin mures nu prea au avut experienta si sau avantat dupa noi si au muscato,nu poti sa ti randu cu noi 7 forjatori de mures ca se merge tare,dar parerea mea ca noi si cunoastem orice curba pana la brasov si cand intra unu in curba in cateva secunde trec si ceilantii....au fost vara asta cu noi pe traseu cei din bistrita,sibiu, medias,brasov,harghita si bucuresti,dar pe cei din harghita am vazut ca merg ceva mai tare......va salutam si sai dam cu vin cald.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iar s-a deviat de la subiectul initial.

Eu m-am dat cu baietii de la Mures. M-am dat acum aproape trei ani, cand a avut Soso accidentul. Doar ca noi (cativa bistriteni) ne-am intors la de la Sighisoara inapoi la Mures, ei si-au continuat drumul spre Padurea Bogata.

Au talent baietii. Stiu traseul ala metru cu metru. Jos palaria pt asta. DAR ce nu am putut eu sa inteleg sunt depasirile facute la limita si/sau in curbe fara vizibilitate. Tind sa cred ca orice "duel" facut acolo, cu cei din Mures, este castigat "din oficiu" de catre ei. Daca ai cateva secunde avans, ai prins masina in curba si ai franat (instinctul de conservare), (mare parte dintre) ei n-o s-o faca. Asa ca spre binele TUTUROR, sper sa nu raspunda nimeni provocarii.

O parte au inceput sa mearga pe circuit si asta ma bucura (link). Daca se vrea o competitie directa, nu vad de ce nu v-ati organiza sa mergeti impreuna cu ei in Ungaria. Oricum, daca se va finaliza circuitul de la Mures (Doamne-ajuta!), cartile vor fi aruncate pe fata si timpii o sa fie cei care o sa vorbeasca.

 

Pana atunci, eu spun sa ne calmam, sa ne bucuram de zapada si de vinul fiert.

drinking-38.gif

 

Nicule, ai devenit mai intelept de cand ai vandut broscuta :D

 

te salut si...ai dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tuturor ne place pe strada, am minti sa zicem ca nu.Dar riscurile sunt foarte mari cand deja te dai tare.Poti fi tu foarte bun dar sunt altii care nu sunt buni si o mierlesti din cauza lor.Ma refer la soferi.Sau mai mult... poate prinzi o pata de ulei, o balega,nisip, sau un cal si atunci ce faci?dai load game?nu merge....

 

din cauza asta se merge pe circuit, e progres curat.toti au inceput stradal, inclusiv cursele au fost stradale la inceput pt ca nu erau circuite...si uite asa, am incalecat pe-o sa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tuturor ne place pe strada, am minti sa zicem ca nu.Dar riscurile sunt foarte mari cand deja te dai tare.Poti fi tu foarte bun dar sunt altii care nu sunt buni si o mierlesti din cauza lor.Ma refer la soferi.Sau mai mult... poate prinzi o pata de ulei, o balega,nisip, sau un cal si atunci ce faci?dai load game?nu merge....

 

din cauza asta se merge pe circuit, e progres curat.toti au inceput stradal, inclusiv cursele au fost stradale la inceput pt ca nu erau circuite...si uite asa, am incalecat pe-o sa....

da ai dreptate, dar vezi ca sambata duminica nu avem ce face pe acasa ca femeile merg la shoping si noi cu moto mergem la un gratar si vezi si tu ca noi astia care ne dam pe pista nici nu te poti abtine sa nu tragi de gaz,( stradal)sti cum e proverbul ala........(de ce ti-e frica nu scapi)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi cu moto mergem la un gratar

 

Si gratarul, micii, legumele si lumanarile cine le duce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai sare calu si pe strada, dar cu masura zic io... nu stiu cum se face dar se tavalesc numai astia mai mici si fara experienta, rar vezi cate un alergator ca o trozneste pe strada... o fi de vina iexperientza?

Mesaj completat

joac-o p-asta :

 

poate va vine mintea la cap!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degaba iti bati gura ca tot tare o sa mearga pe strada, si daca merg pe circuit sigur nu o sa aibe acelasi adrenalin rush.asta le place si asta o sa faca... pana la un anumit punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degaba iti bati gura ca tot tare o sa mearga pe strada, si daca merg pe circuit sigur nu o sa aibe acelasi adrenalin rush.asta le place si asta o sa faca... pana la un anumit punct.

fiecare merge si la cat il tine buzunaru,sunt si aici pe la noi baietii care merg incet sa nu consume motoru ca gazu e scump.........nu pot tine pasu cu noi,dar vad ca nu se arunca si asculta ca inca nu e cazu sa traga de cablu...numai asa ajungi departe daca tot te dai,nu ti in garaj motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare merge si la cat il tine buzunaru,sunt si aici pe la noi baietii care merg incet sa nu consume motoru ca gazu e scump.........nu pot tine pasu cu noi,dar vad ca nu se arunca si asculta ca inca nu e cazu sa traga de cablu...numai asa ajungi departe daca tot te dai,nu ti in garaj motoru.

 

deja o dai in diverse.

noi vorbeam de mersul racing pe circuit si cel stradal.nu de babalacii si so called bikers care fac 2000km pe an cat ies ei la capucino.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa fii oricat de experimentat in momentul in care la +180 km/h mos ion roata cu dacia se intoarce pe linia tripla continua fix in momentu in care il depasesti...oricine orice zice pur si simplu nu ai ce face...si pe strada cand sunt si alti participanti la trafic pe care nu tu ii controlezi si oricand poate sa iti taie calea, riscu de accident e destul de mare fata de circuit unde nu sunt stradute laturalnice,carute si etc....defapt oricum nu stiu de ce zic chestiile astea ca si eu merg intr-o roata in oras ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu

 

 

 

wrong, in cazulmeu cel putin, nu am mai mers de un an pe track din lipsa de fonduri, cu toate astea nu am forjat pe valea oltului ca iniante sau pe cheia cand am fost. relaxa nenea..relaxa pt k.. pe strazi chiar nu are sens.

 

pt cei ca moto .. poti vorbi zile in sir de pomana. nu va mai chinuiti. nu imi e de ei ca mor, ci de altii nevnovati pe care i-ar putea killari si de cei de acasa.

Pana nu va crapa unul dintre ei sau macar spital grav.. nu se vor potoli. astia nu stiu ce e aia sa vezi un 'coleg forjator' lovit de o masina, cu mate pe gura si etc.

 

nu ai cu cine vorbi, vedeti-va de ale voastre, ei de gp lor stradal si just pray.. for the innocent to be speared.

va cunosc pe amandoi, (pe Jonson personal ca mie prieten) dar jonson are ceva experienta si pe circuit si pe strada. si asta nu ma face sa cred ca nici tu nu ai.

 

ceea ce am vazut sa faca jonson cu cei de la stones, nu cred ca am vazut la restu motociclistilor din neamt. sau chiar zona moldovei. (mai sunt si cei de la botosani in rest nu mai stiu asa multi.

 

cat de circuitul din Ro. astept si eu sa vad cand va fi gata. pana atunci o sa faceti naveta afara,

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hindu rulz :banana:

uite ce fac indienii ....

 

asta da "frunza"

 

pot pune pariu

ca voi inca o sa mai scrieti aici

despre circuitul moto din romania cand prima cursa se va tine in "hindu" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot pune pariu

ca voi inca o sa mai scrieti aici

despre circuitul moto din romania cand prima cursa se va tine in "hindu" ;)

 

eh na... vi tu sa ne strici visul frumos ... :banana:

pare misto circuitul desi cam ingust pentru ce viteze vor fi.nu sunt eu injinier dar asa imi pare mie.

Oricum desenul lor e reusit.Curba aia de 280 de grade sau cat, e super tare.Cica viteze de peste 200km la ora in curba aia :banana: niceee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh na... vi tu sa ne strici visul frumos ... :banana:

pare misto circuitul desi cam ingust pentru ce viteze vor fi.nu sunt eu injinier dar asa imi pare mie.

Oricum desenul lor e reusit.Curba aia de 280 de grade sau cat, e super tare.Cica viteze de peste 200km la ora in curba aia :banana: niceee

e beton,dar noi pe strada deocamdata,pt ca nu avem unde sa face circuit,pt.ca tarani nu vand pamantu eftin,ca cica pe euroi au auzat ca se vande.....nu vedeti ca nu pot sa continue nici autostrazile la noi ca taranu sa desteptat..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iar s-a deviat de la subiectul initial.

Eu m-am dat cu baietii de la Mures. M-am dat acum aproape trei ani, cand a avut Soso accidentul. Doar ca noi (cativa bistriteni) ne-am intors la de la Sighisoara inapoi la Mures, ei si-au continuat drumul spre Padurea Bogata.

Au talent baietii. Stiu traseul ala metru cu metru. Jos palaria pt asta. DAR ce nu am putut eu sa inteleg sunt depasirile facute la limita si/sau in curbe fara vizibilitate. Tind sa cred ca orice "duel" facut acolo, cu cei din Mures, este castigat "din oficiu" de catre ei. Daca ai cateva secunde avans, ai prins masina in curba si ai franat (instinctul de conservare), (mare parte dintre) ei n-o s-o faca. Asa ca spre binele TUTUROR, sper sa nu raspunda nimeni provocarii.

O parte au inceput sa mearga pe circuit si asta ma bucura (link). Daca se vrea o competitie directa, nu vad de ce nu v-ati organiza sa mergeti impreuna cu ei in Ungaria. Oricum, daca se va finaliza circuitul de la Mures (Doamne-ajuta!), cartile vor fi aruncate pe fata si timpii o sa fie cei care o sa vorbeasca.

 

Pana atunci, eu spun sa ne calmam, sa ne bucuram de zapada si de vinul fiert.

drinking-38.gif

cam asa e.....

asteptam circuitul de casa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit ce zice baiatu de bistrita,eu zic ca un pic mai incet cu scrisu pe net ca oricum noi mergem tare si avem experienta,astia care tot au cazut prin mures nu prea au avut experienta si sau avantat dupa noi si au muscato
Umbla vorba prin targ cum ca "ii trageti" dupa voi pe incepatori. Sfatul meu (si nu cred ca sunt singurul care gandeste asta) e sa iesiti doar voi, cei 6-7, cand vreti sa va dati tare. Daca aveti si pe altii in grup, mai bine mergeti usor sau lasati-i sa se duca singuri. Stim cu totii cate accidente au avut loc pe Mures-Brasov (ce-mi vine acum in minte - cel din prima curba pe stanga cum urci Vatzman-ul, cel de pe podul inainte de Sighisoara, etc.), cum de altfel stim si orgoliile incepatorilor. Tocmai de aceea, voi avand ceva mai multi km in spate, ar trebui sa aveti putina grija de ei.

My 2 cents.

 

 

Nicule, ai devenit mai intelept de cand ai vandut broscuta :banana:

te salut si...ai dreptate!

Cred ca imbatranesc... :P

 

 

uite ce fac indienii ....
Jos palaria pt ei! :banana:

 

asteptam circuitul de casa :banana:
Cu totii il asteptam! ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...