Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Initiativa de a construi este a unui grup privat, un fond de investitii. Deocamdata se lucreaza la sondaj... Se aduna argumente care sa justifice investitia...

 

Va mai tin la curent cand si daca apare ceva nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am completat si io chestionarul !!!!! nu ne ramane decat SPERANTA !!!!! dar am auzit ca e un circuit si pe langa Brasov stie cineva ceva ?????? Multzam frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am completat si io chestionarul !!!!! nu ne ramane decat SPERANTA !!!!! dar am auzit ca e un circuit si pe langa Brasov stie cineva ceva ?????? Multzam frumos.

 

 

Povestea pe scurt: fond american, are un teren neutilizabil practic pentru constructii langa Bucuresti, la centura. Teren mai mult decat suficient. TOTUL ramana acum la a'i convinge din punct de vedere financiar daca investitia este rentabila, dupa un numar rezonabil de ani.

 

Au fost contactati niste consultanti straini, s'a vorbit, s'a discutat...acum este faza de studiu de fezabilitate.

 

Daca raspunsul publicului la pre-chestionar este favorabil, se va lansa un nou chestionar, mult mai amanuntit, pe mult mai multe canale de comunicare.

 

Sper sa iasa.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea pe scurt: fond american, are un teren neutilizabil practic pentru constructii langa Bucuresti, la centura. Teren mai mult decat suficient. TOTUL ramana acum la a'i convinge din punct de vedere financiar daca investitia este rentabila, dupa un numar rezonabil de ani.

 

Au fost contactati niste consultanti straini, s'a vorbit, s'a discutat...acum este faza de studiu de fezabilitate.

 

Daca raspunsul publicului la pre-chestionar este favorabil, se va lansa un nou chestionar, mult mai amanuntit, pe mult mai multe canale de comunicare.

 

Sper sa iasa.

 

vlade, posteaza si pe forumuri auto! sunt foarte multi care vor!

btw, daca vor finantare de la o banca pls call me!

 

p.s. Horik here (ai numarul meu in agenda R4F)

Editat de chill0ut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completat. Sa speram ca va exista si o finalitate - fericita pentru pasionatii de curse. Ar fi foarte tare sa se faca si la Bucuresti dar si la Tg.Mures. Noi nu avem niciun traseu si sa apara deodata 2. :laugh: Tipic romanesc. Bine ca vin strainii sa faca afaceri serioase. Poate daca il fac altii o sa se finalizeze mai repede constructia. Ca daca asteptam dupa romanshii nostri, ne facem abonament la Balaton Ring. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

romani nu sunt in stare decat de asa ceva

 

/index.php?showtopic=600611

 

si americanii cand vor vedea cata spaga trebuie sa dea se vor lasa pagubasi

 

pana nu o sa vrea

buzata lui tata sa alerge cu sida pe pista sau

daca vine psd la conducere si vrea ponta sa tureze caii NU o sa veti asa ceva in romania sau daca face un smecher ceva cu fonduri europene adica in loc de strazi pt toti romanii sa iasa o pista cu plata pentru buzunarul lui

 

costurile sunt imense

si dupa cum se vede

lumea acum vrea sa.si recupereze banii cat mai repede

cine ingroapa cateva zeci de milioane de euro intr.o pista

pentru, cu indulgenta, 30000 de mii de maniaci motociclisti si tunatori de masini din cei 18 mil de locuitori ai BASERIEI/romaniei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fericitul de mine va lucra in Brno cel putin 2 ani de acum incolo, asadar problema mea s-a rezolvat, dar ar fi ceva minunat sa ma intorc in romanica si sa gasesc ceva ce am visat de atatia ani.. oricum, slabe sanse zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sansa care exista sa se faca acest circuit e direct proportionala cu interesul afisat pe acest topic.

Deci adios Romania!

Stai linistit ca sunt mult mai multi automobilisti, cu mult mai multi membri, cu mult mai multe forumuri decat "noi", care isi doresc asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din fericire..

voi uitati ca nu reprezentam nici macar negru sub unghie in peisajul rutier in romanica.

 

asadar, treba cu pista se va face in primul rand pentru auto si de acolo vor veni oricum cele mai multe cereri.

Oricum, ideea ar fi sa se faca odata ca visam de atatia ani cu ochii deschisi si de prea multe ori s-au tot auzit promisiuni si etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S'A MAI FACUT UN PAS INAINTE....

 

VERSIUNEA OFICIALA A SONDAJULUI:

 

http://www.4tuning.ro/alte-stiri-auto/4tun...ewsletter_20779

 

BAGATI.

 

pasul inainte va fi cand vor intra escavatoarele in teren, pt k sondaje au mai fost, au mai fost si fisichela si Doohan pentru a promova un asemenea..'circuit' car emi se pare mult mai credibil decat un sndaj pe net..totusi oamenii aia aveau un capital de imagine si tot.. nimic.asadar..

 

speram

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi fac nicio speranta. doar intrebam pentru a nu confunda "laudele" . de cel de la tg mures am citit pe net (1); a aparut chestionarul cu cel de langa buc (2); si mai sus s-a zis de unul care este in lucru la brasov (3)

 

Si mai era vorba acu cativa ani ca se face citez "cel mai mare si mai modern circuit de Formula 1 din estul Europei" undeva in judetul Constanta. Aaa... si parca mai era si ala de la Snagov. Ce naiba ma? Deja s-a ajuns la 5 circuite si noi ne plangem ca nu avem, suntem chiar pretentiosi :)

 

Am completat si eu formularul de mai sus, ba chiar am vazut ca s-a postat si pe 4Tuning un anunt unde era dat link-ul catre acest chestionar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...