Sari la conținut

Eveniment, Lansare carte


jumbo
 Share

Postări Recomandate

precum au zis, nu se asteptau la atata lume... o lansare destul de subapreciata de organizatori dar cred ca imbucuratoare :alcy: din ambele parti

 

oricum "cele 3 masinarii diabolice" au bine dispus audienta :laugh:

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Decat 2 au iesit bine, restu-s la uscat.

 

post-39658-1291322064_thumb.jpgpost-39658-1291322077_thumb.jpg

Mesaj completat

@ianachim daca tipa aia ti s-a parut bizara si ai taiat-o, probabil ai ratat faza serii, imi pare rau.

Mesaj completat

@Florin_FZN sper ca a filmat cineva faza :alcy:

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos dom'le, frumos!

 

am vazut si motociclisti fericiti, hehehehe!

 

eu cu blondie cred ca am plecat ultimele, deci pot sa spun ca autorul a rezistat eroic pana la ultimul autograf(!)

noi am terminat vinul fiert de la bar, ca altfel...

 

l.e. si intradevar s-au terminat toate cartile de la "raft". daca nu ajungeam in primele doua ore, ramaneam fara!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos dom'le, frumos!

 

am vazut si motociclisti fericiti, hehehehe!

 

eu cu blondie cred ca am plecat ultimele, deci pot sa spun ca autorul a rezistat eroic pana la ultimul autograf(!)

noi am terminat vinul fiert de la bar, ca altfel...

 

imi pare rau ca n-am mai putut sa astept inmanarea tabloului :alcy: mai avea de dat 2 autografe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lansarea mi-a lăsat o singură impresie. cei cu europene sunt mai motocicliÂşti decât ceilalți. toate cele cinci motociclete prezente în parcare erau europene, adică bmw.

Flaming(?)

Nevoie de "kids talk"(?)

Pfff....

Mesaj completat

Doua luari de cuvant mai putin inspirate (Shwarz si Iaru), ultima dintre ele, un derapaj filosofico-tehnico-existentialist, amputata de publicul format in majoritate din motociclisti, cu aplauze premature si (paradoxal) nemeritate :alcy:

Cateva inghitituri in sec de la Mihai - de barbat ce-a vrut sa se dea dar nu i-a mers :laugh: De emotie adica.

Pupaturi multe pe scena si o fotografie cu multi calatori intr-un vis superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar, bag de seamă că ai fost la altă lansare de carte. nu era niciun picior de iaru pe acolo, era istodor, eugen istodor, un vajnic neiubitor de motociclisti. chiar a fost si o dispută pe aici acu cațiva ani că ne urase pe blogul personal să murim.

 

Âşi ce am zis eu în mesajul anterior era poate Âşi o critică. mihai a vrut să venim cât mai mulți pe motociclete. a venit doar el Âşi încă patru rătăciți. nu-i bai, e în fiecare săptămână câte o lansare de carte de genul ăsta, puteți recupera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar, bag de seamă că ai fost la altă lansare de carte. nu era niciun picior de iaru pe acolo, era istodor, eugen istodor, un vajnic neiubitor de motociclisti. chiar a fost si o dispută pe aici acu cațiva ani că ne urase pe blogul personal să murim.

 

Âşi ce am zis eu în mesajul anterior era poate Âşi o critică. mihai a vrut să venim cât mai mulți pe motociclete. a venit doar el Âşi încă patru rătăciți. nu-i bai, e în fiecare săptămână câte o lansare de carte de genul ăsta, puteți recupera.

 

cine crezi ca n-ar fi vrut sa vina pe motocicleta? dar nu toata lumea are enduro sau isi permite sa mearga pe poleiul care numai cu o zi inainte a creat multe accidente in randul conservarilor... oricum felicitari celor ce au avut curaj sa iasa cu mobrele :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Âşi ce am zis eu în mesajul anterior era poate Âşi o critică. mihai a vrut să venim cât mai mulți pe motociclete. a venit doar el Âşi încă patru rătăciți. nu-i bai, e în fiecare săptămână câte o lansare de carte de genul ăsta, puteți recupera.

Ne pare rau ca l-am dezamagit. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi destule motive pentru care multi n-au venit calare la eveniment. Nu stau sa le insir aici. Important e ca, din cate am inteles, a fost un eveniment reusit, cu toate impedimentele de care s-a pomenit aici.

Poate cineva sa faca o recenzie cat mai cuprinzatoare a evenimentului, sa vad daca merit o autoflagelare ca n-am ajuns?

 

Later: Gasii ceva din prezentare:

 

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eugen istodor? asta are pretentia de ziarist? sau poate confund eu. mie mi-a lasat senzatia de persoana cu dizabilitati (dar nu handicap locomotor ci din celalalt). dupa ce a cuvantat el am mai stat putin si am plecat. si asa era inghesuiala prea mare. n-am vrut sa ma risc sa il mai apuce din nou vorbitul la microfon. imi pare rau ca nu am luat autograf :alcy:

 

oricum istodor a dat un exemplu de ce inseamna tenacitate. cred ca si un copil s-ar fi prins ca aplauzele sunt ironice si ca ar fi cazul sa incheie dar el nu, a inceput sa tipe mai tare. trebuia sa isi faca norma probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum il stiu pe Mihai ma indoiesc de dezamagire indiferent de modul de deplasare pana acolo.

 

Ca locatia a fost aleasa gresit in privinta spatiului cred ca a observat toata lumea. Ar fi umplut lejer un spatiu de 2 sau 3 ori mai mare si probabil ca ploaia inca a indepartat alti multi doritori. Dar acolo au mai avut loc lansari de carti si nu a fost atat de multa lume, sau cel putin au venit pe rand.

 

Oricum e greu de schimbat ceva in privinta asta asa ca nu prea avem ce comenta. Recenzie nu prea ai la ce Doctore. A fost un eveniment nu doar prin prisma lansarii de carte ci a povestii pe de-a intregul. Nu putini ziceau aseara ca abia acum se incheie calatoria inceputa acu' mai bine de-un an.

 

Au fost oameni faini, multe fetze care imi erau cunoscute si altele pe care nu le mai vazusem dar cu care stiam ca am ceva in comun. Placerea comuna de a fi luat parte acum un an la o calatorie frumoasa.

 

Prezentarea propriu-zisa a fost scurta si la obiect cu o tanti (n.r. care se poate opri din spus pe scena si se poate apuca de scris cu mare incredere :alcy: ) care ni i-a prezentat pe invitati. Ada Rosetti ne-a prezentat filmuletul lui Mihai de la Descopery dupa care ne-am incolonat fain frumos la o coada pentru a lua o semnatura pe cartea proaspat iesita de la tipar. (Asa proaspata ca avea inca niste departitoare de protectie pentru contracoperta). Cert e ca din cate am inteles la un moment dat s-au terminat cartile si daca cineva a ramas fara carte, eu unu ma bucur. Nu pentru ca cineva nu are cartea ci pentru ca succesul a fost peste asteptari. Si coada s-a prelungit, cartile grele in brate dar nu mi-a parut rau ca am asteptat. Coada la care am stat a trecut si pe langa o Doamna bine, cu ochi curiosi care statea de vorba cu destul de multi oameni. Mai inspre final mi-am dat seama ca este mama lui Mihai si mi-a facut o adevarata placere sa o cunosc.

Gheroiul ca de obicei scurt la vorbe, ca doara e emotiv dar in schimb foarte constiincios la semnat carti. Chiar daca il mai apostrofam ca ne tine in picioare si-a luat foarte in serios rolul de aseara si a stat cu fiecare de vorba inainte sa-si semneze opera.

 

Opera care de altfel nu dezamageste nici un pic. Am citit-o deja de cateva ori. O data live, a doua oara cand am prezentat-o cuiva si a treia oara cand m-am documentat despre o alta calatorie care se desfasura prin apropiere. Si de fiecare data cautam doar cateva cuvinte sau niste poze si terminam prin a citit tot.

 

La fel a fost si de dimineata cand am citit deja jumatate din calatorie de parca o vedeam prima oara. Stiu povestea, stiu imaginile, stiu personajele, I even jnow who did it (it was the butler). Dar are acelasi farmec de acum un an.

 

Din biblioteca sincer doar Aventura Marelui Raid am mai citit-o cu asa placere dintre jurnalele de calatorie. "By any means" si "Long Way Round " (cartile) sunt faine, dar mai au de invatat pana sa ajunga la nivelul lui "Vand Kilometri". Nu exagerez daca as zice ca se poate traduce foarte lejer in engleza si se poate vinde si afara. Nu e speciala numai din cauza faptului ca am aflat de ea de la inceput, nici din cauza faptului ca e roman. E pur si simplu un jurnal de calatorie foarte foarte bun.

Mesaj completat

Intrebare: cine-i tanti care a cuvantat inainte de Amalia Enache?

 

Cred ca reprezentata editurii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curios de 2 lucruri.

 

Cate carti s-au vandut aseara si cate persoane au fost.

 

Daca ar fi sa estimez ca Dan Popescu am fost 17 - 18.000 de oameni. Aproape cat la eisidisi la concert. :alcy:

 

Am fost rau. Probabil ca am fost cateva sute lejer. Din cartile vandute nu-ti poti da seama pentru ca multi aveau mai multe in brate, semn ca multi brazi de craciun vor avea cartea invelita langa tulpina.

 

L.E. care Dan Popescu, fie-mi iertata editarea tarzie, a fost o prezenta foarte agreabila aseara, imbracat frumos, glumet... tot tacamul.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...