Sari la conținut

Eveniment, Lansare carte


jumbo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oare cei care au cumparat kilometri primesc si o carte?

sorry, doar de curiozitate, eu nu am cumparat ca m-am trezit tarziu

 

Dacă te afli printre cei 43 de fericiți contribuabili ai acestei aventuri pe 2-ă roți, oricum ai partea ta de poveste sub formă de scrisoare, pt cei 500 de km aferenți. :alcy: Be happy!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Si mie mi-a sunat astazi curierul la use..

nici nu m-am dezbracat si am inceput s-o citesc, desi aveam alta de terminat.. :alcy:

Mie mi se pare ok calitativ, nu ma deranjeaza deloc, nu sunt unul care mananca,cu manusi albe in maini si vorbeste in franceza in casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK am achizitionat 50 de bucati si le daruiesc oricui vrea aceasta carte, va rog faceti o lista aici, priimul venit primul servit. Am o singura rugaminte, unul din cei 50 sa ia toate volumele si sa le imparta celor de pe lista intr-un fel sau altul.

Nu ma voi ocupa de expeditii sau altele de acest fel. nu voi livra decat toate volumele impreuna cui crede ca le poate distribui, cu acordul celorlalti. Va rog intelegeti-va pralabil intre voi in acest sens.

va doresc lectura placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* v-as ruga mult pe cei care doriti carti gratuite sa faceti un topic separat (unde DoruBMW va putea urmari aceasta actiune).

acest topic nu e nici de donatii, nici de evenimente caritabile.

e pur si simplu un eveniment motociclistic de care ne bucuram toti.

 

personal, consider ca cine nu-si poate cumpara o carte, nu o doreste suficient.

 

btw., sper sa mai fie carti destule la lansare, sa pot cumpara si eu una. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimpotriva, eu salut initiativa lui Doru, nu exista nici o regula nicaieri ca n-are voie sa doneze cartile aici.

Bravo Doru!

 

Cine are timp sa se ocupe de distribuirea lor.

Discutam despre carte!

 

VA rog, despre distribuirea donatiilor lui Doru, liste de doritori, sa discutati totusi pe privat, mail, sau unde vreti voi.

Mesaj completat

personal, consider ca cine nu-si poate cumpara o carte, nu o doreste suficient.

 

Sunt oameni pe acest forum care nu-si permi,t sa dea 45 lei pe o carte, crede-ma!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea salutare coincidenta a facut ca eu personal sa duc cartea la editura art si eu am remarcat ca pozele nu erau lucioase dar nu cred ca a fost vina tipografiei cred ca asta au comandat tipografia la care a fost tiparita cartea e una dintre cele mai tari zilnic merg la ei si stiu ce fac o zi buna nenea ionachime si succes lui mihai cu cartea nenea ai beut ceva cum singura carte din biblioteca

Norocul nostru ca nu ai scris tu cartea... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Kilometri

Lansare oficiala, joi, 2 decembrie, ora 18:00, la Clubul Taranului, Kisseleff nr.3, Bucuresti. Nu mai e zvon, e stire. :alcy:

 

Se confirma data si ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit azi cartea, curierul nu m-a gasit acasa, asa ca am ridicat-o seara de la sediu. Am citit prefata si inca vreo 10 pagini la lumina plafonierei :-)

 

Inafara de vreo 4 poze cu cerul instelat si altele la fel de noapte care cer hartia lucioasa, restul mi se par ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* v-as ruga mult pe cei care doriti carti gratuite sa faceti un topic separat (unde DoruBMW va putea urmari aceasta actiune).

acest topic nu e nici de donatii, nici de evenimente caritabile.

e pur si simplu un eveniment motociclistic de care ne bucuram toti.

 

personal, consider ca cine nu-si poate cumpara o carte, nu o doreste suficient.

 

btw., sper sa mai fie carti destule la lansare, sa pot cumpara si eu una. :alcy:

 

in cazul asta si la pretul asta, da. foarte corect!!! bine punctat!

 

o actiune filantropica si-ar fi avut sensul in cazul unui pret exagerat al respectivei carti, or in cazul asta, va ramane din pacate un gest grandoman si compensatoriu pentru unele frustrari personale, vid de 'adulatie' sincera si lipsa de prieteni...asta chiar daca gestul a fost facut din adancul inimii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta si la pretul asta, da. foarte corect!!! bine punctat!

 

o actiune filantropica si-ar fi avut sensul in cazul unui pret exagerat al respectivei carti, or in cazul asta, va ramane din pacate un gest grandoman si compensatoriu pentru unele frustrari personale, vid de 'adulatie' sincera si lipsa de prieteni...asta chiar daca gestul a fost facut din adancul inimii

 

* un gest frumos ar fi fost daca un om ar fi venit la lansare, ar fi cumparat pe loc (si pe "shest") 50 de exemplare si le-ar fi daruit el insusi unor motociclisti tineri sau viitori motociclisti (sa zicem copii care aspira sa fie calatori pe doua roti cand vor creste destul de mari). afirmatii de genul "nu am timp sa le distribui..., sa se ocupe altii, un moderator, ceva, ...eu le dau gratis, le-am comandat azi (sa stie toata lumea) mi se par destul de infatuate. dar ne-am obisnuit deja.

 

oricum, scuze de off-topic.

 

ne vedem joi! :alcy:

 

P.S. eu am intrebat azi in librarie, nu au adus-o. deci chiar trebuie sa o iau joi ca nu vreau sa raman fara..., muaaah!

 

P.P.S. am mai vazut azi si o cerere cam ciudata. ...daca imi amintesc eu bine, cei care au cumparat km de la Mihai stiau de la inceput ce cumpara. povesti si fotografii dedicate lor. nu carti. pe atunci nici nu era clar daca o sa apara si o carte... dar, cum e omul, de ce-i dai, tot mai vrea. daca stau sa ma gandesc ca numele celor 43 de mototcilcisti apar in prima carte de la noi cu si despre un motociclist, mie mi se pare ca asta e o cinste pe care n-o vor putea plati ei vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

afirmatii de genul "nu am timp sa le distribui..., sa se ocupe altii, un moderator, ceva, ...eu le dau gratis, le-am comandat azi (sa stie toata lumea) mi se par destul de infatuate. dar ne-am obisnuit deja.

Eu cred ca gestul conteaza, cum o fi - cum n-o fi, e frumos din partea lui ca plateste pentru 50 de carti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.P.S. am mai vazut azi si o cerere cam ciudata. ...daca imi amintesc eu bine, cei care au cumparat km de la Mihai stiau de la inceput ce cumpara. povesti si fotografii dedicate lor. nu carti. pe atunci nici nu era clar daca o sa apara si o carte... dar, cum e omul, de ce-i dai, tot mai vrea. daca stau sa ma gandesc ca numele celor 43 de mototcilcisti apar in prima carte de la noi cu si despre un motociclist, mie mi se pare ca asta e o cinste pe care n-o vor putea plati ei vreodata.

 

am intrebat nu am dat cu paru''!

ce n-am voie sa intreb?

eu vin oricum la lansare si cumpar cartea ca imi place si am citit on line toate materialele.

:alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...