Sari la conținut

Floreasca Cedeaza...


The Duck
 Share

Postări Recomandate

Am auzit si eu accidentul am facut si poze eram la spring time cu motorul

Baiatul sta prin zona cred ca il vedeam in fiecare dimineata pe acolo

L-am vazut odata a mers pe o roata pe calea dorobanti cam 1 km

Sper sa nu fie ceva grav dar totusi nu inteleg cum i-au sarit adidasii din picioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru din astia care gandesc ca tine o sa-mi cumpar Raba :baldy:

 

Stiu foarte bine intersectia, trec zilnic pe acolo. Daca ai o farima de bun simt se poate trece fara probleme atunci cand pietonii intrerup traficul pe calea Floreasca.

 

 

Bine macar ca gandesc...daca ai o farama de bun simt citesti inainte sa dai replay si nu injuri.Nu de alta dar nu-s eu vinovat pentru traficul din Bucuresti.

 

PS.Multumesc pt sfat.Daca nu erai tu nu stiam cum sa traversez intersectia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu inteleg treburile astea de genul ...motociclistu parea bine...dar pe caldaram este o pereche de adidasi ...iar el e acum in operatie......

 

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu reuseste nimeni sa flate in ce stare e omu ? mi s-a parut nasoala treaba ca a zis el ca vrea ambulanta mai repede ca simte ca se duce... :baldy:

sa speram ca doar era speriat si d-aia a spus treaba aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine macar ca gandesc...daca ai o farama de bun simt citesti inainte sa dai replay si nu injuri.Nu de alta dar nu-s eu vinovat pentru traficul din Bucuresti.

 

PS.Multumesc pt sfat.Daca nu erai tu nu stiam cum sa traversez intersectia.

 

Nu gandesti mosule, altfel n-ai spune ca singura modalitate de a intra intr-o intersectie cu vizibilitate buna este sa ocupi 2 bezi si sa astepti acolo. Iar atata timp cat gandesti asa, te asigur ca fix tu esti vinovat de traficul din Bucuresti.

 

P.S. Cu placere. Era evident ca un stiai cum sa traversezi intersectia aia in mod corect si fara a incomoda pe ceilalti participanti la trafic, provocand fix ceea ce numesti 'traficul din Bucuresti'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci mi-a spus un prieten de a lui tata care si el este tot motociclist ca a fost la spital si ca baiatul are splina rupta sau ceva legat de splina si ceva fisurat la inima nici el nu prea stia multe detalii.

 

Sper sa isi revina complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru din astia care gandesc ca tine o sa-mi cumpar Raba :baldy:

 

Stiu foarte bine intersectia, trec zilnic pe acolo. Daca ai o farima de bun simt se poate trece fara probleme atunci cand pietonii intrerup traficul pe calea Floreasca.

 

 

Nu gandesti mosule, altfel n-ai spune ca singura modalitate de a intra intr-o intersectie cu vizibilitate buna este sa ocupi 2 bezi si sa astepti acolo. Iar atata timp cat gandesti asa, te asigur ca fix tu esti vinovat de traficul din Bucuresti.

 

P.S. Cu placere. Era evident ca un stiai cum sa traversezi intersectia aia in mod corect si fara a incomoda pe ceilalti participanti la trafic, provocand fix ceea ce numesti 'traficul din Bucuresti'.

 

 

Esti cam nehotarat,ba gandesc, ba nu gandesc...asta e,nu toata lumea e dotata.Bine macar ca ai descoperit vinovatu' pt traficul din Bucuresti.Printr-o deductie logica inseamna ca sunt vinovat atat pt accidentarea baiatului asta cat si a celorlalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri pe la ora 19h am trecut pe la Camera de Garda la spitalul de langa Dinamo, dar nestiind cum il cheama nu am putut afla nimic despre el. Am dat cate detalii am putut: motociclist, adus la urgente dimineata in jur de ora 9, lovitura la cap. Doamna de la ghiseul de informatii publice de acolo mi-a spus ca au venit multi motociclisti raniti ieri, 2 ii avea si acum la ortopedie, pe unul l-am vazut afara cu piciorul drept in ghips si cu politia langa el pt declaratii... dar nimic despre KTM. Fara nume nu avea cum sa verifice.

Chiar nu stie nimeni cum il cheama? Pana la urma cine a luat motocicleta cu dubita? Chiar nu are prieteni pe forum baiatul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi doresc sa nu fie adevarat..dar..( iarasi zvonuri ) - a facut infarct si . aseara pe la 9 - 10 ..RIP..?

 

Sper ca vestea astea este falsa dar rog ..verificati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nume nu avea cum sa verifice.

Chiar nu stie nimeni cum il cheama? Pana la urma cine a luat motocicleta cu dubita? Chiar nu are prieteni pe forum baiatul asta?

Numarul motorului e b 73 ktm.Vorbiti cu lup alb de pe forum.Poate ajuta cu un nume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inghetat cand am vazut ieri pe forum...numarul mi-e foarte cunoscut, am intrebat repede la telefon de prietenii pe care ii stiam cu ktm, nu e nici unul din ei.

 

Nasoala faza oricum, Calea Floreasca intre Urgenta si Ceaicovski e un cosmar, intotdeauna se forteaza intrarea de pe strazile laterale, iar in rest toti intorc ca bezmeticii fara sa se asigure, la rotiseriile alea sau la springtime. Trec aproape zilnic pe acolo, intotdeauna merg cu maxim 60, nu depasesc in dreptul "obiectivelor fierbinti " si la cea mai mica banuiala avertizez cu claxon si iau masuri de evitare(tai gazul, iau distanta laterala) "just in case" :cheers:

 

Sper sa fie totusi ok si sa se recupereze baiatul :baldy: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica ktm-istului... eu lucrez foarte aproape de spring... dar n-am putut sa merg pana acolo ca am avut dead-line... Sper ca e ok si ca nu se adevereste cu infarctul... Sa tin minte sa nu merg pe acolo spre floreasca... o s-o iau pe linia tramvaiului 5... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am auzit... a decedat..

 

sper sa nu fie adevarat, cu toate k mi a dat vestea un endurist..!

 

sa nu spunem R I P pana nu mai confirma alte persoane..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...