Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

pt o partida buna de DOTA ma las 2-3 ore de motoretizm :huh:

 

numai sa am cu cine

 

talk to me :lol:

Mesaj completat

Eu sunt omul Warcraft. De la Warcraft I (cand eram singurul dintre prieteni cu CD-ROM si a trebuit sa le dau jocul pe 23 disckete :huh:) pana la World of Warcraft acum. :D

 

aceeasi chestie patita prin 92-93 (aprox) cu dune 2, jocul avea 8 mb, hardul avea 20 mb, de CD-uri nu se punea problema si jocul l-am luat pe dischete... ce vremuri.

Acum joc DotA, dar in general m-au atras rts-urile (dune, warcraft, age of empires, starcraft) cu toate ca am jucat si shooterele inca de cand au aparut ele (ma refer la doom, wolf) dar jocul care mi-a placut cel mai mult (raportat la momentul aparitiei lui) a fost dune 2, in vara cand ne-am apucat de el , eu frate-miu si taica-miu jucam pe ture de cate 8 ore fiecare pe zi, deci calculatorul era ocupat 24/24..... ce vremuri...

 

app CS-ul l-am considerat intotdeauna maneaua jocurilor, fara suparare pt impatimitii CS, e doar parerea mea.

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o punem toti motociclistii jucatori de o dota de un 5v5 (daca ne strangem atatia?)

 

P.S. unde jucati dota? bnet sau garena?

 

dadusem odata de un tip care avea R1 si juca dota (am jucat cu el intr-un meci si asa am aflat ca are er unu)

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

www.ddo.com - dungeons and dragons online. rar, cand am timp. sorc drow lvl 4.

 

vladislav the fair

 

si mai am si un dwarf nou nout lvl 1. daca joaca vreunu - pm, poate bagam ceva impreuna.

Mesaj completat

www.ddo.com - dungeons and dragons online. rar, cand am timp. sorc drow lvl 4.

 

vladislav the fair

 

si mai am si un dwarf nou nout lvl 1. daca joaca vreunu - pm, poate bagam ceva impreuna.

 

in urma unei discutii aseara la o bere cu o colega de pe-aici mi-am adus aminte de cel mai tare RPG (parerea mea personala) : Planescape Torment.

E antic si de demult, Luptele sunt slabute, dar povestea si questurile sunt superbe...

 

Recomand oricui are destul timp & imaginatie incat sa poata fi captivat de o poveste interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cabal online, call of duty 4 @ garena si cam atat deocamdata. Obisnuiam sa joc si eu mizeria aia de Dota dar m-am lasat definitiv din cauza ca imi crestea tensiunea la fiecare meci (stiu jucatorii prea bine sursele de nervi din dota, haha) :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Motociclisti care joaca IL-2 Sturmovik? Sau Battlefield 2? PR?

 

http://www.ubi.com/US/Games/Info.aspx?pId=...oad&dcId=63

 

il2sturmovik1946pc.jpg

 

 

 

-

 

 

si

 

44e5989d.jpg

 

http://www.realitymod.com/

 

 

M-am jucat si eu cu IL2... foarte tare. Tu pe unde ai gasit 1946? Ca nu reusesc sa dau de el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cin' te pune fratele meu alb sa joci la nivel de dependenta?

 

Oricum e free cat tine Beta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am jucat si eu cu IL2... foarte tare. Tu pe unde ai gasit 1946? Ca nu reusesc sa dau de el :)

 

Pai eu joc IL-2 de fo 8 ani :)... am jocul in original in fo 3 variante dar... de "gasit" se gaseste cam peste tot.

 

 

Ce anume (versiune de) IL2-jucati?! Facem un mic tournament?! :)

 

 

Noi jucam acum IL-2 1946 vers 4.09m beta 1 modata. versiunea finala 4.09m este "released" de vreo 2 saptamini dar nu se joaca prea mult din cauza ca nu este compatibila cu modurile inca.

 

 

Cit despre turnament... duse sint vremurile de 1vs1 dick measuring... jucam acum for fun and immersion. Ceea ce jucam acum este un mod numit ZUTI's Moving Dogfight Server.... care permite sa ai in misiuni de dogfight avioane si alte obiecte in miscare AI. permite radar cu setari de interval de refresh, simulind observatori si nu radar propriuzis, frontline care se misca... captura de aerodroame inamice... in curind va suporta rearm/refuel/repair, avioane de recon si multe altele. De asemenea modul asta include better AI (CERT AI Mod), Carrier catapult, etc.

 

Jocul meu modat a ajuns la un "wooping" 30GB... si am 6 copii ale lui (in diferite variante de MOD) pe harduri :P. Jocul nu are protectie CD de vreo 8 ani... si este complet portabil :D

 

 

Discutii despre IL-2 puteti gasi aici: http://www.d13-th.ro/forum/index.php?showforum=7

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca e mai complex si cu multe aspecte decat credeam Il-2. Nici nu stiu ce "natzie" de IL2 am eu pe hard sincer sa fiu. :D Tre' sa aflu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 euroi costa ragalia pe Steam, cu toate addonurile si patchurile scoase vreodata.

Totally worth it.

 

 

Nu recomand varianta Steam sau D2D Ubisoft shite etc...

 

DVD direct.

 

Daca tineti neaparat sa dati banu si nu mai puteti lua DVD-ul (care se mai gaseste uneori pe net sau prin Bin-urile media galaxy) luati-l Steam D2D dar jucati o varianta... "desfacuta".

 

Altfel ratati modurile complet si pierdeti enorm.

 

uite inca un film "machinima" mai nou... imaginea este modificata putin la contrast ca sa fie mai movie like.

 

north and south (new jets bayby)

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca varianta steam este modabila... eu am GTR2 steam si tot jocu sta intro arhiva in care nu poti face nica... acum... poate IL-2 steam e altfel... nu stiu.

 

 

Eu am mai multe moade decit alea AAA. ZUTI's MDS de exemplu varinata 0.8 final nu e inclusa in UI 1.2 :D Sint curios ce face Ultra packul 1.8 care tre sa apara intro saptamina... Also... multi folosesc peste UI1.2 buttons uile de la SAS mod... etc etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...