Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

daca WOW ti se pare complex&ingenios te poftesc sa incerci Anarchy Online, sa vezi cum e sa-ti faci acolo un build competent.

Prima parte e mocca (ai destul de jucat), expansionurile sunt pe bani (si de-acolo pica multe "chestii tari")

 

Mi se pare cel mai bun & complex MMORPG. din pacate la nivelele mari iti ia o groaza sa faci XP + n-ai nici o sansa fara itemuri din expansionuri.

dar tot e fain, ce am invatat in jocu' ala bate la popou orice alt MMORPG pe care l-am jucat.

 

succesuri!

 

Mi se pare mie sau arata putin a Hellgate London ?! Acum nu zic ca nu e asa cum spui tu, dar opinia mea e ca WoW e mult mai complex, si aici nu ma refer decat la build si la iteme. Ma refer la storyline, detalii si bineinteles toate operatiunile din el. Stiu jocul Anarchy, desi nu l-am jucat. Doar o parere. :o Oricum de la Diablo nu prea mai sunt jocuri care merita atentie, desigur sunt si exceptii, cum sunt cele 2 precizate de noi. Cel putin din punctul nostru de vedere :D ...sau al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma copchii, care le are p-aici cu StarCraftu'? A fost careva norocos sa intre in closed beta-testul la Starcraft 2 purces de Blizzard saptamana trecuta? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la mmorpg, poate ai dreptate. dar sa elimini toti anii de jocuri din 96(a aparut diablo) incoace si sa zici ca nu merita atentie nici unul e fix ca aia cu toti romanii sunt tigani.

 

ai auzit poate de starcraft? de half life? cs? total anihilation? red alert? neverwinter nights? baldur's gate (1 si 2) ? astea sunt clasicele MUST. cele care au facut furori in toate publicatiile din vremea lor. multe INCA mai sunt jucate. sa nu stii de ele e ca si cum n-ai sti ce inseamna poker. sunt curios cati au pe hard diablo 1 si cati nu au cs.

dupa aia incep cele (mai) noi, cu supreme comander, mass effect (1 si 2), halo, diablo 2, dragon age, si multe multe multe altele.

 

si sa inteleg ca nici nu o sa te uiti la diablo 3, sau starcraft 2, sau C&C 4?

 

cam multe exceptii, nu? :o si e doar ce mi-a venit in minte imediat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@blackmore: mda, la grafica AO e destul de slabut, dar la complexitate si stil (clase/builduri/itemuri) e peste cam toate. Cam de-aia m-am si lasat de el, cerea atat tweaking sa fii f. bun...

@Cosmo: vorbeam strict de MMORPG. daca e sa intram in alte alea...Planescape Torment are the best story ever din ce am jucat pana acum. Iar pe langa ce ai zis tu (majoritatea bune) mai putem aminti seria Fallout (1&2 rules big time; 3 e...ok), Gothic (acum joc 3-ul, am jucat si 2-ul la viata lui), Icewind dale 1 & 2, Pool of Radiance - ruins of Myth Drannor, samd. Numai ca astea sunt prea slabe dpdv al graficii & prea complexe ca lupte (sa compari o lupta dintr-un party de Icewind dale/Baldur's gate cu una dintr-un RPG gen Oblivion...) ca sa atraga pe tinerii gameri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@blackmore: mda, la grafica AO e destul de slabut, dar la complexitate si stil (clase/builduri/itemuri) e peste cam toate. Cam de-aia m-am si lasat de el, cerea atat tweaking sa fii f. bun...

@Cosmo: vorbeam strict de MMORPG. daca e sa intram in alte alea...Planescape Torment are the best story ever din ce am jucat pana acum. Iar pe langa ce ai zis tu (majoritatea bune) mai putem aminti seria Fallout (1&2 rules big time; 3 e...ok), Gothic (acum joc 3-ul, am jucat si 2-ul la viata lui), Icewind dale 1 & 2, Pool of Radiance - ruins of Myth Drannor, samd. Numai ca astea sunt prea slabe dpdv al graficii & prea complexe ca lupte (sa compari o lupta dintr-un party de Icewind dale/Baldur's gate cu una dintr-un RPG gen Oblivion...) ca sa atraga pe tinerii gameri

 

pai am zis ca spuneam din ce imi venea in minte pe moment:P dar imi e rusine ca am uitat de fallout-uri (fav mele langa baldur's gate). da, sunt depasite acum, dar au scris istorie jocurile astea. jos palaria in amintirea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aliens versus predator , cel facut de sega , este relativ frumos . Cam scurt , cu predator si alien sunt cele mai usoare campanii , cu marine e alta poveste (depinde de nivel ) . Si Wolfenstein iar este frumos , dar cam scurt , pe hard mi-a luat cam 6 ore sa il termin . Frumoase ca grafica , desi wolfenstein , mi se pare ca are grafica la fel ca Return to Castle Wolfenstein...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la mmorpg, poate ai dreptate. dar sa elimini toti anii de jocuri din 96(a aparut diablo) incoace si sa zici ca nu merita atentie nici unul e fix ca aia cu toti romanii sunt tigani.

 

ai auzit poate de starcraft? de half life? cs? total anihilation? red alert? neverwinter nights? baldur's gate (1 si 2) ? astea sunt clasicele MUST. cele care au facut furori in toate publicatiile din vremea lor. multe INCA mai sunt jucate. sa nu stii de ele e ca si cum n-ai sti ce inseamna poker. sunt curios cati au pe hard diablo 1 si cati nu au cs.

dupa aia incep cele (mai) noi, cu supreme comander, mass effect (1 si 2), halo, diablo 2, dragon age, si multe multe multe altele.

 

si sa inteleg ca nici nu o sa te uiti la diablo 3, sau starcraft 2, sau C&C 4?

 

cam multe exceptii, nu? :cheers: si e doar ce mi-a venit in minte imediat :cheers:

 

Da, dar sunt exceptii nu ?! :D Desigur ca am auzit, le-am si jucat, ma rog fara NwN (nu aveam pc pt el :o si nici acum probabil nu am). Cat despre Diablo 3, Sc 2, desigur ca o sa le incerc, asta in cazul in care imi merg. Desi nu-mi place Diablo 3, inteleg ca e nou, dar au schimbat prea multe la el, iar char mi se par stupide (la sorca si barbar spells ). SC 2 cu siguranta o sa-l joc, am iubit mereu SC-ul, chiar si acum il mai joc f mult! C&C nu mi-a placut niciodata. Acum desigur vorbeam din punctul meu de vedere. Nu pot multumi pe toti, nu ?! :)

Editat de BlackmoRe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce jocuri mai stiti nu snipere,razboi,nazisti...in afara de COD, Sniper Elite, Brothers in Arms ?
America's Army.

 

 

 

Bestial jocul pana la versiunea 2.8.5. Cand eram tanar :D , multe nopti am mai pierdut cu prietenii prin net caffe-uri jucand AA. Ajunsesem la un Honor de 83/100.

 

 

 

 

 

Dupa ce s-a lansat V3-ul, n-am mai jucat. In loc sa mentina trend-ul si sa aduca jocul cat mai aproape de realitate, l-au dus spre Unreal Tournament. :o

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ce jocuri mai stiti nu snipere,razboi,nazisti...in afara de COD, Sniper Elite, Brothers in Arms ?

ma gandesc ca ai vrut sa scrii cu

 

Am inceput sa joc FPS-uri de la wolfenstein, doom, duke ... si cred ca cel mai bun shooter de pana acum e mw2.

Grafica, arme, gameplay, network, multiplayer

post-7003-1268506723_thumb.jpg

 

Recent a aparut si Battlefield Bad Company2, care in unele privinte aproape il egaleaza, dar in altele il si depaseste.

post-7003-1268506965_thumb.jpg

 

Jocurile sunt disponibile: PC, xbox, ps3, iar modul sniper este superb in amandoua.

Barret_50cal__Sniper_Rifle_by_lucariofan666.jpg

 

Astazi a aparut motoGP 09/10, iar parerile majoritare sunt intrunite in faptul ca jocul e o mare dezamagire.

post-7003-1268507213_thumb.jpg

Mesaj completat

M107_1.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de jocurile on-line ce ziceti?Eu joc Runes of Magic si este ffff bun.La fel ca World of Warcraft doar ca nu costa nimic.E free.Daca v-am convins eu si cu google intrati pe serverul Siochain.Acolo este guilda Romania care va asteapta cu placere.

Mesaj completat

http://www.rom-romania.co.cc/ -forumul guildei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt jucatori de BC2 aici? am jocul cam de o sapt si fac progrese ok cu unlockurile dar cu PUGurile astea nu reusesc teamplay de nici un fel. cam asta ma deranjeaza. oricum, multiplayerul este super, transpiratie, la fiecare rush si injuraturi la culme cand iei un glont magnum de m95 in cap de la 500m distanta. astept totusi battlefield 3 pentru maps mai mari si teamplay mai complex.

anyway, ingame name e lowping, poate bagam un combo medic/assault sau ceva.

 

cat despre jocuri cu moto, de cand sbk2001 nu am vazut un singur joc care macar sa aiba first person view care sa tina casca orizontal in curbe. las-o naibii de programatori, chiar nici unu nu a observat ca astia nu au capul la un unghi de 45 grade in curbe? de testeri nici nu mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Hai salut la gameri.

 

 

Nu stiu daca ma aflu la locul potrivit, dar n-am vrut sa mai deschid un topic nou de pomana. Daca nu sint la locul potrivit, imi cer scuze.

Am nevoie de un sfat/ajutor. Am cumparat pentru ziua cuiva un Nintendo DS Lite. Faza este ca si asa m-a costat o caruta de bani, dar pe deasupra am vazut ca nici joculetele nu sint foarte ieftine.

Nu prea ma pricep eu in ale hackuitului si de asta asi dori sa apelez la baieti ( si de ce nu ) si fete mai priceputi decit mine pentru niste informatii.

Consola abia am comandat-o deci mai trebuie sa astept, dar asi vrea sa ma apuc deja de downloadat niste jocuri. Ma preocupa urmatoarele lucruri:

 

1. Trebuie hackuita consola intrun mod anume pentru a putea instala jocuri downlodatate de pe net?

2.consola se poate lega de comp intr-un fel pt a incara jocuri ( are memorie interna?) sau jocurile vin pe diskete anume?

3. de pe ce torrenturi pot trage jocuri pentru acest model de consola?

 

Orice sfat/ idee este mai mult decit bine venita.

 

Mersi anticipat si God Bless,

 

The rev

Editat de reverend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 trebuie modata (egzemplu)

2 jocurile le pui pe card/memorie

3 toate, trebuie doar sa stii ce sa tragi

 

 

Ok mersi fain de raspuns. Poti te rog sa elaborezi un pic mai mult la punctul 1 si 3?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Incercara-ti noul GTA IV - Streets of Liberty City ?

Faci parte dintr-o banda de motoristi (Lost and Damned), te lupti pt teritoriu cu alte bande and stuff, curse etc

Destul de haios.

post-40715-1271959180_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aliens versus predator , cel facut de sega , este relativ frumos . Cam scurt , cu predator si alien sunt cele mai usoare campanii , cu marine e alta poveste (depinde de nivel ) . Si Wolfenstein iar este frumos , dar cam scurt , pe hard mi-a luat cam 6 ore sa il termin . Frumoase ca grafica , desi wolfenstein , mi se pare ca are grafica la fel ca Return to Castle Wolfenstein...

 

Return to Castle Wolfenstein a fost super, mi-a mai placut mult Quake toate seriile pana la 4, stie cineva daca mai apare si Quake 5?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...