Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preturile pentru GP-Tech sunt urmatoarele :

GP-TECH TOP (ELEMENTS) SSL CARBON KEVLAR 715E

GP-TECH REPLICA (SIMONCELLI)SSL CARBON KEVLAR 689E

GP-TECH SOLID (BLACK) SSL CARBON KEVLAR 589E

 

Produsele nu sunt pe stoc deocamdata, mai ales GP-Tech ,in prima faza...se va putea viziona modelul in magazin dar nu se va putea cumpara decat la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AlexEN Nu inteleg care e chestia care te deranjeaza...pretul sau faptul ca fabrica AGV nu este in Romania?

Ca sa te dumiresc...un magazin care IMPORTA...nu are cum sa le ia de pe net pentru actiunea asta ar avea rentabilitate 0 , in plus...AGV face si casti mai ieftine ,faptul ca GP-Tech(varful de gama cu care a mers Rossi anul trecut) costa 700E nu are nici o relevanta, fiecare om isi cumpara casca dupa posibilitatile materiale si dupa modelul motocicletei ,tie, avand un cruiser mic iti voi recomanda o casca AGV Bali II la pretul de 104E multicolora sau 94E intr-o singura culoare sau AGV Longway II solid la 169E.

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca te lamuresc : ipotetic vorbind (!) daca as avea 700 de euro de dat pe o casca, merg la un magazin, probez una si o cumpar.La voi se pare ca merg acasa fara casca...si astept sa mi-o comandati voi.Ciudat, nu?Io nu pot sa comand de pe net?

Pretul asta (sa zicem un GP Tech) este unul prohibitiv, din start, asa ca as cauta si alte oferte de genul "dincolo era mai ieftin";

Totusi, vad ca preturile sunt identice cu cele de pe fc moto, doar ca voi ati uitat sa le reduceti...

Multumesc pentru recomandari, am deja un AGV Longway, dar cred ca e ultimul AGV cumparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avantajul este in primul rand legat de garantie, iar in al 2-lea rand si FC-moto si oricare altii de afara percep taxe de transport si ambalare, precum si vama la intrarea in Ro...fapt care este evitat in momentul cumpararii dintr-un magazin.

 

Multumesc pentru interesul acordat produselor noastre totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AlexEN Nu inteleg care e chestia care te deranjeaza...pretul sau faptul ca fabrica AGV nu este in Romania?

Ca sa te dumiresc...un magazin care IMPORTA...nu are cum sa le ia de pe net pentru actiunea asta ar avea rentabilitate 0 , in plus...AGV face si casti mai ieftine ,faptul ca GP-Tech(varful de gama cu care a mers Rossi anul trecut) costa 700E nu are nici o relevanta, fiecare om isi cumpara casca dupa posibilitatile materiale si dupa modelul motocicletei ,tie, avand un cruiser mic iti voi recomanda o casca AGV Bali II la pretul de 104E multicolora sau 94E intr-o singura culoare sau AGV Longway II solid la 169E.

 

Cred ca lumea e oarecum nemultumita de faptul ca aceeasi casca (GP Tech) e la voi 715 euro si-n Italia e 599 euro.

Io cam asta am inteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu castile la reducere este urmatoarea...masura pe care o cauti nu este niciodata disponibila :) parca ar fi una din legile lui Murphy.

 

Iar ca raspuns la miturile cum ca AGV au probleme de prelucrare ,Dainese a cumparat fabrica AGV asa ca acum calitatea este la nivelul ARAI / Shoei...probleme se mai gasesc doar la castile uitate prin depozite !

 

Astept orice critici la adresa preturilor sau a castilor AGV...criticile sunt constructive !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... precum si vama la intrarea in Ro...fapt care este evitat in momentul cumpararii dintr-un magazin.

 

 

Total neadevarat. Era asa inainte de 2007. De atunci, insa, au trecut 5 ani...

Si, presupunand prin absurd, ca afirmatia ca s-ar plati vama la intrarea cu casca in tara ar fi reala, cum ar face un magazin sa evite acea vama?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total neadevarat. Era asa inainte de 2007. De atunci, insa, au trecut 5 ani...

Si, presupunand prin absurd, ca afirmatia ca s-ar plati vama la intrarea cu casca in tara ar fi reala, cum ar face un magazin sa evite acea vama?!

 

Un magazin este o entitate juridica si trebuie sa actioneze in cadru legal, deci nu evita nici o vama (atunci cand este cazul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin vama ma refeream la Ebay si magazinele din state...unde intradevar...preturile sunt in USD si nu EUR...

"Mentine-ti ideea pana la capat chiar daca e o idiotenie" ... spunea un filozof.

 

 

" iar in al 2-lea rand si FC-moto si oricare altii de afara percep taxe de transport si ambalare, precum si vama la intrarea in Ro" ...

 

Te refereai la FC Moto ... cu vama.

 

Dar gata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca tu o faci foarte bine...

 

Ce nu ai inteles tu...si poate cativa altii...e faptul ca odata ce esti clientul fidel unui magazin/service ai anumite avantaje pe care FC-moto /Ebay nu o sa le poata oferi niciodata.

 

Nu mai bat apa-n piua cu ideea asta pentru ca sunt persoane care au impamantata in creier ideea ca pe site-urile din afara toate produsele sunt mai bune, uleiul miroase a miere si au tot timpul reduceri la toate produsele !

 

Noi cei de la Kawa o sa va demonstram anul acesta ca...nu este asa. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, iar s-au gasit unii sa arunce cu noroi. Nu mai comentati aiurea, postul a inceput cu

"Buna ziua!

Ne bucuram sa va anuntam ca...".

Nu a incercat nimeni sa va comercializeze ceva cu japca, nu si-a bagat nimeni mana in buzunarul vostru sa va ia banii.

Domnilor de la Kawa Motors...Felicitari si mult succes la vanzare!

 

 

P.S. Vrem tot felul de reprezentante si dealeri oficiali si cand scoate cate unul capu' din zapada ca ghiocelul trecem cu masina ptr deszapezire peste el.

Daca vrei sa mergi sa probezi o casca nu cred ca va avea cineva de obiectat. Daca vrei sa o si cumperi de acolo cu atat mai bine,daca nu...spor la vanatoare pe diferite site-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, iar s-au gasit unii sa arunce cu noroi. Nu mai comentati aiurea, postul a inceput cu

"Buna ziua!

Ne bucuram sa va anuntam ca...".

Nu a incercat nimeni sa va comercializeze ceva cu japca, nu si-a bagat nimeni mana in buzunarul vostru sa va ia banii.

Domnilor de la Kawa Motors...Felicitari si mult succes la vanzare!

 

 

P.S. Vrem tot felul de reprezentante si dealeri oficiali si cand scoate cate unul capu' din zapada ca ghiocelul trecem cu masina ptr deszapezire peste el.

Daca vrei sa mergi sa probezi o casca nu cred ca va avea cineva de obiectat. Daca vrei sa o si cumperi de acolo cu atat mai bine,daca nu...spor la vanatoare pe diferite site-uri.

 

Stii care e partea haioasa ? Dupa cum vezi, parerea generala este aceea ca magazinele moto au in spate comercianti hrapareti care isi pun adaosuri de 100%. In aceste conditii, foarte curand nu o sa mai aduca nimeni echipament sa il expuna in showroom, iar vanatorii de ocazii externe nu vor mai avea unde sa probeze articolele inainte sa le comande pe net. Iar cei care nu vor avea "bulan" sa nimereasca masurile o sa-si puna la vanzare produsele aici pe forum, ca sa recupereze ce se mai poate.

Si asa vei gasi produsele pe stoc in Romania la preturi mai mici decat in promotiile de afara :laugh:

Trebuie doar sa avem rabdare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haters are always going to be haters!

Oricum lucrurile stau in felul urmator, din punctul meu de vedere: compari preturile si cumperi de unde ti se pare cel mai convenabil.

Acum sa fim seriosi, atata timp cat in romania o casca costa 100 euro si tu poti sa o iei de afara cu 5-10 euro mai ieftin, crezi ca se merita sa astepti? Eu zic ca nu.

 

Cat despre taxele vamale, evident sunt aplicate la tot ce vine din afara uniunii europene si are valoare peste 60$ sau 40 euro.

La care se plateste tva 24% + taxele vamale aferente produsului cumparat dupa cum vrea vamesul. Adica fie dupa factura ce se afla in coletul tau, daca ai asa ceva, fie dupa catalogul lor de preturi. Daca nimeresti a doua varianta mai bine lasi casca acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate "importator" AGV, eu cred ca pana cand nu apareti pe site-ul lor oficial ca si importator, mi se pare ca postul incepe cu o minciuna, si anume cea ca sunteti importatori. Momentan, sunteti doar niste baieti care aduceti casti, probabil luate de pe site-uri de profil la numar mare de bucati ca sa aveti reduceri semnificative.

 

Cred ca nemultumirea celor de aici vizeaza nu neaparat activitatea voastra comerciala cat a tuturor comerciantilor din Romania, care practica stilul "afacerist trist, in stil maratonist". Adica, pe scurt, preturi mari ca sa se imbogateasca repede.

 

Si ca sa nu lansez o afirmatie fara dovada, va prezint lista de distribuitori pentru Romania:

 

EUROPE - ROMANIA:

 

tit_distributori_eng.gif

 

PAULA'S BIKER SHOP

DN1, COM. BARCANESTI - SAT. TATARANI 740

PRAHOVA

tel. +40 244 277 368

fax. +40 244 277 369

email paula@paulas-bikershop.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de unde ura asta pentru cineva care incearca sa faca ceva pentru piata moto...chiar v-ati luat tepe atat de mari incat sa urati orice magazin moto?

 

Eu unul nu cred ca o sa aparem pe site-ul oficial nici din martie...dar cine stie, poate chiar au un angajat care sa se ocupe de actualizari in timp real ale distribuitorilor.

 

Asteptam si noi cu nerabdare sa ajunga primul transport pentru ca ,vrand sa dovedim increderea acordata castilor AGV , motociclistii activi din firma vor circula cu aceste casti pe cap (personal astept un GP-Tech) carora le vom face si review-uri obiective odata cu experimentarea lor. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ati uitat sa adaugati ceva importat la istoricul brandului AGV.

 

- 2011 Sistemul de prindere al castii lui Marco Simoncelli se rupe in urma unui accident. Acesta moare

 

In rest, multe sporuri si succesuri :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ati uitat sa adaugati ceva importat la istoricul brandului AGV.- 2011 Sistemul de prindere al castii lui Marco Simoncelli se rupe in urma unui accident. Acesta moareIn rest, multe sporuri si succesuri :ok:

 

nu vreau sa te jignesc dar se pare ca nu stii prea multe despre casti. la anumite forte sistemul de prindere TREBUIE sa se rupa, altfel iti smulge fata si rupe gatul (din pacate am vazut asa ceva cu ochii mei), deci oricum mori. simonceli a murit din cauza fracturii de la gat nu datorita leziunilor de la cap.

 

PS: crezi ca toti ceilalti care au murit dea lungul anilor aveau toti AGV?

 

pana una alta agv a inventat casca rigida si casca integrala.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...