Sari la conținut

ACCIDENT DRUMUL TABEREI


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Condoleante familiei si celor care l-au cunoscut. am trecut pe la locul accidentului si am aprins o lumanare. mai erau cateva aprinse si o mana de bucatele de plastic. niste linii trasate cu creta pe asfalt. probabil desenate de politistii care cercetau traiectoria. sa puna cinva o poza. si doua vorbe. pe stalpul ala ar merge pusa o placuta. atat va ramane celor ce l-au cunoscut. o amintire. si o durere in suflet. amintirile se estompeaza cu timpul iar cu durerea ne obisnuim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M-am intalnit cu cineva care avea un cbr repsol pe la Kogalniceala la 3,dar nu cred ca era el.

Sa ma anunte si pe mine cine organizeaza marsul sau daca se face.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul in pace.

 

Detalii, poze de la accident ? Sa intelegem si noi ce a dus la acest eveniment tragic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul in pace.

 

Detalii, poze de la accident ? Sa intelegem si noi ce a dus la acest eveniment tragic...

O schema a dinamicii accidentului si a locului respectiv ar fi bine venita...

Poate intelegem ce factori au concurat la producerea tragicului eveniment...

Condoleante familiei, odihna vesnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinamica accidentului: i-a iesit o masina in fatza, se intimpla mereu, motociclistul s-a izbit de un stilp. Putea sa se loveasca de nspemii de obstacole si sa moara: copaci, indicatoare rutiere, masini parcate , masini care circula, garduri, borduri. O cazatura in orash este foarte pericuoasa deoarece poti intilni ostacolele mai sus enumerate.Din sutele de de discutii purtare cu cei ce au cazut nimeni nu constientiza ca putea sa moara. Viteza legala de 50km in localitate nu degeaba a fost inventata. Am intzeles-o dupa ani de zile de mers prin trafic. Ariciu a patito si el, a fost norocos ca a supravietuit.

Pe multi i-i aud ca daca-ti vine sorocul sa mori, mori. Numai ca ei sint absolut convinsi ca lor le vine sorocul dupa ce ies la pensie.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa lasam orgoliile la-o-parte si orice "idiotenii" am avea de impartit intre noi si sa vedem imaginea de ansamblu: suntem exterminati sistematic.

Consider ca a venit timpul sa ne unim si sa luam atitudine, atat din punct de vedere al vitezei de deplasare, cat si din punct de vedere al comunitatii din care inevitabil facem parte, indiferent de "culoarea motociclistica".

 

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a taiat taxi-ul calea, motocicleta a sarit 5 metri in aer, s-a lovit de o caldire de pe partea dreapta langa unitatea militara, se vedeau urme pe zidul cladirii si tigla era smulsa de pe acoperis unde a lovit. Motociclistul a incercat sa evite pe banda dreapta dar avea viteza mare. Ne-am salutat de 2 ori in ziua aia pe Dr Taberei...mai bine il opream si ieseam la o cafea. Dumnezeu sa-l odihneasca. Sunt mii de idioti in trafic care nu se asigura, mai bine ne pazim noi pt ca ei nu o vor face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a taiat taxi-ul calea, motocicleta a sarit 5 metri in aer, s-a lovit de o caldire de pe partea dreapta langa unitatea militara, se vedeau urme pe zidul cladirii si tigla era smulsa de pe acoperis unde a lovit. Motociclistul a incercat sa evite pe banda dreapta dar avea viteza mare. Ne-am salutat de 2 ori in ziua aia pe Dr Taberei...mai bine il opream si ieseam la o cafea. Dumnezeu sa-l odihneasca. Sunt mii de idioti in trafic care nu se asigura, mai bine ne pazim noi pt ca ei nu o vor face

De la 60-70 km/h tot ai timp sa reduci la 30-40 si nu te alegi decat cu niste oase rupte orice ti-ar iesi in cale. La +100 km/h in primul rand nu-i dai posibilitate altuia sa se asigure implicit sa-ti acorde prioritate. Uite asa apar 2 vieti distruse. Una prin tribunale si cu remuscari toata viata iar cealalta distrusa definitiv la 2 metri sub pamanat. Despre morti numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 60-70 km/h tot ai timp sa reduci la 30-40 si nu te alegi decat cu niste oase rupte orice ti-ar iesi in cale. La +100 km/h in primul rand nu-i dai posibilitate altuia sa se asigure implicit sa-ti acorde prioritate. Uite asa apar 2 vieti distruse. Una prin tribunale si cu remuscari toata viata iar cealalta distrusa definitiv la 2 metri sub pamanat. Despre morti numai de bine!

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statea in Rahova,intamplator pe facebook am vazut o poza cu el.Atunci mi-am dat seama ca il cunosteam si ca este vorba de ACEL Gabi,care nu il mai vazusem de cativa ani.Foarte foarte misto tipul,pacat,nu mi-am imaginat ca eu voi fii acela care ii va face topic aici

Sa il ierte Dumnezeu,baiat de nota 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statea in Rahova,intamplator pe facebook am vazut o poza cu el.Atunci mi-am dat seama ca il cunosteam si ca este vorba de ACEL Gabi,care nu il mai vazusem de cativa ani.Foarte foarte misto tipul,pacat,nu mi-am imaginat ca eu voi fii acela care ii va face topic aici

Sa il ierte Dumnezeu,baiat de nota 10

Da-ne un link de la facebook colegule te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca ! M-a dat peste cap accidentul asta. Condoleante ! Am apins o lumanare...si am mers pana acasa cu 60 km/h. Eram un motociclist, insa tu nu m-ai vazut. Dumnezeu va avea grija de sufletul tau prietene.

mno ce fain ca te-ai dus pan acas numa cu 60km/h . uluitoare abstinenta!!! s-apoi ne mai miram ca dau astia coltzu si prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...