Sari la conținut

Accident nasol din cauza cainilor.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

Âşi până la finalizarea anchetei îți confiscă Âşi mobra. e nasol de când cu vizita lu brigita bardot în românia, nu numai că nu mai poți călca niciun câine, dar nici cu Âşutu în poponeata nu ai voie să-i dai Âşi nici urât despre el nu ai voie a vorbi. eu prefer să mă las muÂşcat, mursicat, tăvălit Âşi târât zeci de metri în colți de grivei, decât să zic măcar pis în fața lor. nici pe forum aici nu mai zic nimic rău, că mi-am mai luat ban pe tema asta, deci e ceva serios. am auzit o bârfă care zice că motociclism.ro s-a cuplat cu grivei.ro, ceva gen barter, dacă aveți mai multe detalii, băgați mare, să nu mor prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima cazatura :bounce: Am plecat frumos de acasa,stau pe o strada neasfaltata plina de caini maidanezi hraniti de vecini...sunt vreo 10.Ma tot latrau si se tineau dupa mine vreo 4 dintre ei,am bagat mana in gaz cum fac de obicei cand ies sa-i las in urma.Nu stiu cum a tasnit unul de sub op masina direct in roata fata.Am incercat sa o aplec spre dreapta si atat eram pe jos.M-am ridicat instant,am oprit mobra,cainele se zvarcolea ca un sarpe fara cap.Ce sa mai zic un genunchi julit nasol,glezna cat pumnul.Mobra:rezervor zgariat(noroc ca este din plastic),scarita dreapta rupta,semnal dreapta spart,manson acceleratie belit.Daca nu aveam geaca de piele eram varza in coate si pe spate.Ce sa zic chem hinghierii,daca nu se rezolva ii rezolv singur.Unde mai pui ca un vecin mi-a spus ca ce-mi trebuie motocicleta...Si eu am 2 caini dar ii tin in curte nu-mi fac haita pe strada.

 

Data viitoare, daca ti se mai intampla si este posibil, nu frana, nu te apleca. Accelereaza. Te va zgudui putin dar nu ai sa cazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cainele ”saracul” banuiesc ca avea coloana rupta.Am vb cu un vecin cand am ajuns acasa cica este la alt vecin in curte,mai multe nu stiu.Din pacate nu am avut niciun plastic la genunchi.Am ghete moto dar de orash,daca aveam cizme probabil aveam glezna Ok.Asta este.

Genunchierele alea de enduro sunt sfante. Eu chiar si primavara si toamna cand umblu cu costum textil de sus pana jos scot protectiile de genunchi din pantalon si pun plasticul pe deasupra, pentru ca ala din pantaloni se intoarce la cazatura si nu face treaba. Nici plasticul ala de enduro nu face 2 bani la mai mult de 80-100km/h, acolo e sfanta o salopeta de piele cu protectii de viteza, dar la mers incetisor plasticele alea sunt mai mult decat bine-venite... Si nici nu costa asa de mult, si exista si unele aerisite cu care nu transpiri asa de rau... Eu zic ca ar trebui sa investesti in jur de 100 de lei in asa ceva si cred eu ca o sa avem in viitor mai putine posturi pe la accidente, sau oricum postul o sa fie mai optimist de genul "am picat dar n-am patin nimic, doar ca s-a julit motorul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohooo

am si eu de-a face cu asa ceva cam zilnic

cand is cu bicicleta sau motorul , is ei dupa mine ..

cand is cu masina , is eu dupa ei (am o dacie , si din cand in cand mai cocosez cate unu - doar nu ma costa decat 15-20 minute de dat jos bara si indreptat cu ciocanu apoi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genunchierele alea de enduro sunt sfante. Eu chiar si primavara si toamna cand umblu cu costum textil de sus pana jos scot protectiile de genunchi din pantalon si pun plasticul pe deasupra, pentru ca ala din pantaloni se intoarce la cazatura si nu face treaba. Nici plasticul ala de enduro nu face 2 bani la mai mult de 80-100km/h, acolo e sfanta o salopeta de piele cu protectii de viteza, dar la mers incetisor plasticele alea sunt mai mult decat bine-venite... Si nici nu costa asa de mult, si exista si unele aerisite cu care nu transpiri asa de rau... Eu zic ca ar trebui sa investesti in jur de 100 de lei in asa ceva si cred eu ca o sa avem in viitor mai putine posturi pe la accidente, sau oricum postul o sa fie mai optimist de genul "am picat dar n-am patin nimic, doar ca s-a julit motorul"...

Adevărat, sunt foarte folositoare protecțiile. Eu le port mereu pe dedesubt, altfel mă dor genunchii din cauza vântului. Mi-au salvat picioarele de niÂşte vânătăi urâte până acum. Prima dată mi-am prins piciorul între motor Âşi o maÂşină iar a doua oară piciorul a venit intr-un motor după care s-a prins între motorul meu Âşi cel din stânga în care am intrat. :D

 

 

Eu nu înțeleg de ce vă speriați la câini. Pe motoretă nu cred că au ce să vă facă doar dacă intră la roate. Anul trecut unul se agățase cu dinții de călcâiul meu Âşi se lăsa târât.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi cumpar protectii pentru genunchi,asta-i clar.Dar ma streseaza treaba cu javrele de pe strada cert am nevoie de o solutie.Daca sun la hinghieri nu cred ca rezolv nimic.Poate daca pregatesc ceva de mancare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat de la mine din cartier a gasit o solutie. El face multe drumuri intre Bucuresti si Timisoara cu o duba mare.. asa ca de fiecare data cand pleca, alearga cainii si mai prinde 1-2, ii baga in dupa si ii lasa pe drum undeva in padure.. ce se intampla mai departe nu se stie, dar cel putin asa nu e atacat de altii, ca vai omoara cainii, si nici politia nu se baga

 

Da tot sunt multi caini, unu a reusit sa se agate de pantalonul meu, noroc ca a dat drumul ca ma dadea jos. Iar alta data unu a reusit sa prinda nasu la lant.. schelalaiala multa si ceva sange, dar am plecat mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi cumpar protectii pentru genunchi,asta-i clar.Dar ma streseaza treaba cu javrele de pe strada cert am nevoie de o solutie.Daca sun la hinghieri nu cred ca rezolv nimic.Poate daca pregatesc ceva de mancare?

niste otrava prin mancare

imediat crapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi cumpar protectii pentru genunchi,asta-i clar.Dar ma streseaza treaba cu javrele de pe strada cert am nevoie de o solutie.Daca sun la hinghieri nu cred ca rezolv nimic.Poate daca pregatesc ceva de mancare?

Le bagi furca în burtă. Dă un search pe google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand e tortura asta si dupa... nu mai mananca ei mamaliga :) Serios acum, baioneta si capul jos as fi de acord, dar furadan si cioburi...nu prea suna a om normal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu înțeleg de ce vă speriați la câini. Pe motoretă nu cred că au ce să vă facă doar dacă intră la roate. Anul trecut unul se agățase cu dinții de călcâiul meu Âşi se lăsa târât.

 

Poimaine trebuie sa fac ultimul antirabic. Prin pantaloni moto (scumpi, btw), prin si peste cizma si pe langa genunchiere a gasit unde sa bage coltii... repetat.

 

Data viitoare, daca ti se mai intampla si este posibil, nu frana, nu te apleca. Accelereaza. Te va zgudui putin dar nu ai sa cazi.

 

Nu-s chiar 100% de acord... fatza usoara si un dilau de caine care intra in ea din lateral suna destul de nasol. Am patit cu Diversion ceva de genul sa-mi intre ghiulea in roata din lateral... are impuls destul de mare daca vine lansat, destul cat sa-ti arunce eventual ghidonul.

 

E drept ca tot gaz as da dar, mneah, poate nu-i cea mai buna idee in orice conditie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata treaba sa cauzi din cauza cainilor.Ca si exterminare,otraveste-i cu grauntze din alea pt sobolani.

Nici eu nu-i suport.Am unul care cand trec prin fata curtii lui se ia tot timpul de pe mine.Proprietarul ma priveste si zambeste pe stilul "se joaca si el".La inceput il speriam daca turam motoru,se speria de zgomot.Acum s-a obisnuit.De 2 ori m-am dat jos de pe motor si l-am luat la alergat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

sper sa cazi cu motorul din cauza javrelor,da' rau

PS:azi am bagat in sfarsit un latrator sa mature masina pe dedesupt,unul din aia 17 de care vorbeam in alte posturi :grinbandit: Dacia=Furadan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aÂşa beatrico, zi-le tu din zongolă, mamă-omida a tuturor motocicliÂştilor.

 

ps. horea, te agiți degeaba, a Âşters pițipoanca.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

 

Era dedicatia mea pentru voi, astia cu furcile si furadanu, am postat de pe contu lui Beatrice :P

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

 

nu-mi dau seama ce se intampla...post dublu

 

sper sa cazi cu motorul din cauza javrelor,da' rau

PS:azi am bagat in sfarsit un latrator sa mature masina pe dedesupt,unul din aia 17 de care vorbeam in alte posturi :grinbandit: Dacia=Furadan

 

Adica imi speri mie, ca eu am zis. Multumesc la fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băh alex, n-o mai arde dubios pe aici, du-te în parc la izvor, du-te de pe acu, prinde loc la miting, că sunteți aÂşa mulți iubitori de câini, încât nu cred că te mai încape Âşi pe tine. ia-o Âşi pe beatrica, lătrați la lună, puneți-o de-un flashmob, dați cu cretă pe asfalt, aici se discută despre accidente cu câini, nu se execută blesteme ca la uÂşa cortului, deci marÂş la altă masă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil...

 

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

 

Uite, iar!

 

Ieah right!

ia de aici

Sper sa aveti parte de multe accidente cu sau fara caini in care sa bage altii furca in voi sau sa va otraveasca cu furadan!

Asa ca sa vedeti cum e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...