Sari la conținut

Accident BD. Unirii ' pe langa Alba Iulia


anics112
 Share

Postări Recomandate

Fratee :(((((( , deci era cel mai bun vecin , mereu era cu zambetul pe buze , radea mereu . Nu l-am vazut niciodata trist . Dumnezeu sa-L ierte . Si sambata acum trebuia sa plecam in Sinaia cu motocicletele . Deci nu-mi vine sa cred :(( , Doamnee .. :((

 

Deci , politia l-a sunat pe tata si i-au spus ca am murit eu :(( , tata m-a sunat pe mine disperat , crezand ca am murit ... A vazut ca sunt ok .. Apoi mi-am dat seama ca era Alex , l-am sunat si mi-a raspuns in comisar si mi-a zis ca a murit :((( . Numai pot scrie multe ... http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/tanar-mort-in-urma-unui-accident-de-motocicleta-in-capitala-228594.html

Editat de David'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici mie nu imi vine sa cred, si desi nu il cunosc, m-a patruns acest accident mai tare decat oricare altul.

Nu e voie sa mori asa tanar, si mai ales fiind un om de treaba...

Avea enduro, deci gropi sau borduri se exclud ca fiind cauza primara, poate l-a intepat inima, poate a fost absent o clipa, un miraj, sau ceva de genul, pur si simplu mi-e greu sa cred in greseala de pilotaj, si ca se poate muri asa usor nevinovat.

 

Nu imi place, si de regula nu comentez la accidente cu decedati, dar la asta chiar mi-a stat un nod in gat...

 

Prietene motociclist, sa mergi liber acolo unde esti, iar daca te reincarnezi sa fii asa cum te descriu prietenii, un om vesel si optimist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat nevasta-mea astazi pe la 15.00, ii tremura vocea "unde esti ?"..."am ajuns la munca, doar ce-am parcat trotineta"....."slava Domnului ca esti bine, s-a imprastiat o mobra aproape de Unirii" .....

 

Dumnezeu sa-l ierte si sa aiba grija de sufletul lui, sincere condoleante familiei si prietenilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, imi pare rau sa postez aici; cu alte ocazii (Bob, Laurentiu) am reusit sa ma abtin, dar accidentul asta m-a impresionat foarte tare.

Desi nu-l cunosc pe Alex, tot ce-a fost descris aici e groaznic. Imi pare foarte rau pentru el, imi pare rau pentru familie, pentru toti cei care l-au cunoscut si... pentru el, din nou.

 

We'll see eachother after if there's any after.

 

Odihneste-te in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt momentele cand iti vine sa te lasi de sportu` asta.pacat.

 

Dubios accidentul, as dori sa vad inregistrarea din intersectie (scria cineva mai devreme ca e posibil sa existe asa ceva). Sper sa nu fi fost influentat de vreun animal (caine vagabond).

 

 

Odihneasca se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec pe acolo aproape in fiecare zi, face parte din traseul meu spre munca, am trecut si ieri dupa accident. M am oprit si am vb cu un baiat, un scuterist, cred ca era cel care i a facut respiratie gura la gura, si ce mi a spus el corespunde cu ce e scris in articolul din ziar, adica a ;uat bordurile si a fost aruncat in stalp, nu a fost incomodat sau nimic. Si in dimineata asta am trecut pe acolo si erau cateva persoane in doliu aprindeau lumanari. Treb sa recunosc ca m a cam rascolit accidentul asta, am fost intors toata ziua ieri iar astazi dupa ce am trecut pe langa acei oameni ... am vrut sa opresc sa le spun condoleante dar m am gandit ca mai rau le fac ... Dumnezeu sa l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A plecat de la semafor pe banda 3-a... dupa aproximativ 100 metri masini in coloana pe benzile 2 si 3... deja lansat a taiat benzile spre prima banda deoarece aia era libera, muscat din bordura si proiectat direct in stalp. Cervicala rupta...din ce am vazut era echipat complet. Asta am reusit sa aflu din relatarile unui politist si a unui scuterist care i-a facut respiratie gura la gura pana a venit SMURD-ul

 

Poate n-ati reusit sa cititi postul de mai sus ! Terminati cu presupunerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda am trecut ieri pe acolo, exact cand isi dadea duhul :(, am avut o zi pierduta ieri, nu am avut chef de nimic toata ziua, chiar daca nu il cunosteam personal, in trafic ne-am mai intalnit, (cunosteam motorul din trafic) din pacate astfel de accidente sunt tot mai dese in tara noastra, si mai grav este faptul ca nu ne ajuta strazile, nici soferii celorlalte autovehicule, toti ne privesc ca pe niste intrusi si incearca sa ne puna piedici, unii chiar intentionat, iar altii care nu se asigura la nici o manevra, eu am permis si motor de 3 saptamani, si nu mi-a dat o zi in care sa ies cu motorul sa nu imi iasa o masina in fata sau sa nu mi-se deschida o usa. Dumnezeu sa-l ierte, sa-i fie tarana usoara.

Sincer ma gandesc ca daca cu un enduro s-a intamplat asa cu una de viteza cum s-o intampla?, in momentele alea te gandesti daca la un astfel de acident mai merita sa traiesti sau nu, sunt sigur ca toti ceilalti vor ca accidentatul sa traiasca, dar cel in cauza nu cred ca vrea asta, mai ales sa ramai doamne fereste paralizat de la gat in jos sau mai stiu eu cum :-s, in astfel de momente ar trebui sa ne oprim putin din activitatea noastra, din graba in care se petrec toate lucrurile in jurul nostru si sa ne gandim la noi, la noi si la ceilalti pe care fara voie ii putem trage in suferinta noastra, sa ne uitam de 15 ori in ogilda inainte sa facem o manevra, si ceilalti participanti la trafic sa vada un motociclist la fel cum vede un orice sofer cu masina pe sosea, nu de putine ori vrand sa trec la semafor mai in fata pe langa masini soferii de autovehicule s-au pus sa blocheze spatiul lasat liber.

Acum Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe colegul nostru si sa aiba grija de el. Si noua celorlalti sa ne lumineze mintile si sa ne ajute sa avem cat mai putine incidente.

Editat de stress.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu'l cunosc personal dar il stiu dp un server de cs unde ne mai pierdeam timpul ''AlexXp''..

Ce pot sa zic?!...imi pare nespus de rau pt el si familia lui,dumnezeu sa'l odihneasca si sa'i ierte toate pacatele

Aveti grija de voi !!! Rip Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...