Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

astazi am trecut si eu pe la locul accidentului, imi petrec mult timp in acea zona, si aproape in fiecare seara drumul meu spre casa trece exact pe acea straduta...am stat 5 minute si efectiv eram pierdut cand am vazut lumanarile si poza lui, si m-a afectat acest accident, chiar daca nu il cunosteam pe radu

ii stiam motocicleta foarte bine, deoarece el a avut serviciul intr-o casa unde sta un bun prieten, si stiam ca isi face concediile cu sotia pe motocicleta, si ca a mai avut un scuter piaggio x9 inainte de vfr...cred ca era un tip foarte prietenos si cu care mi-ar fi placut sa vorbesc...intr-o mica masura pot spune ca aceste calatorii ale lui, despre care stiam, m-au manat sa merg cu o aprilia rs125 pana in muntenegru, a fost foarte misto, mai ales ca acea aprilia nu e deloc facuta pentru asa ceva...chiar m-am gandit la el cand am ajuns la adriatica.

 

e tare trist ca era un rider cu experienta si imi explic foarte greu cum de a putut sa aiba viteza in acel loc, mai ales ca dupa respectiva intersectie este un stop...si defapt cel mai tare ma intristeaza ca accidentul cred ca s-a petrecut la mai putin de 1 minut de serviciul lui, unde isi tinea motocicleta.

eu merg in fiecare dimineata pe motocicleta la birou, si nu mi-am pus niciodata problema ca s-ar putea intampla ceva dintr-o data, din nimic.

 

nu stiu ce sa mai spun, chiar imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat, si sper ca acea soferita macar sa ramana cu o pata adanca in suflet pentru ceea ce a facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

e tare trist ca era un rider cu experienta si imi explic foarte greu cum de a putut sa aiba viteza in acel loc, mai ales ca dupa respectiva intersectie este un stop...si defapt cel mai tare ma intristeaza ca accidentul cred ca s-a petrecut la mai putin de 1 minut de serviciul lui, unde isi tinea motocicleta.

eu merg in fiecare dimineata pe motocicleta la birou, si nu mi-am pus niciodata problema ca s-ar putea intampla ceva dintr-o data, din nimic.

 

 

... de unde ai tras concluzia ca Raducu a avut viteza?

Ce vrei tu sa spui de fapt?

Si cine esti tu de fapt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, ca a avut viteza sau nu o sa aprecieze expertii nu eu, tu sau....oricine este doritor sa-si exprime punctul de vedere.

 

viteza nu a fost, cert este ca soferta a iesit fara sa se asigure , fara sa opreasca si s-a mai si oprit pe banda nr 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, ca a avut viteza sau nu o sa aprecieze expertii nu eu, tu sau....oricine este doritor sa-si exprime punctul de vedere.

 

viteza nu a fost, cert este ca soferta a iesit fara sa se asigure , fara sa opreasca si s-a mai si oprit pe banda nr 2.

 

Stii, am apreciat foarte mult ca pe topicul lui Raducu au scris sute de oameni, dar NICI UNUL nu si-a dat cu presupusul. Toti au avut decenta sa isi exprime doar sentimentele fata de Raducu, inclusiv cei care nu l-au cunoscut personal.

 

Daca nu cer prea mult, cel putin pana vom avea un rezultat oficial, va rog sa pastrati topicul asa cum era, respectiv fara presupuneri. Ne fac foarte rau psihic!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru presupunere, nu am vrut sa se interpreteze asta...clar a fost vina acelei soferite, si convingerea imi este intarita de faptul ca foarte des trec prin acea zona, aproape zilnic, si tot timpul rasare cate unul cu masina fara sa se asigure...acum am vazut ca au pus semn, dar tot degeaba!

eu nu l-am cunoscut pe radu, stiu doar motocicleta.

inca o data imi pare rau, am scris in graba si imi dau seama ca orice vorba sensibila are un impact asupra familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru presupunere, nu am vrut sa se interpreteze asta...clar a fost vina acelei soferite, si convingerea imi este intarita de faptul ca foarte des trec prin acea zona, aproape zilnic, si tot timpul rasare cate unul cu masina fara sa se asigure...acum am vazut ca au pus semn, dar tot degeaba!

eu nu l-am cunoscut pe radu, stiu doar motocicleta.

inca o data imi pare rau, am scris in graba si imi dau seama ca orice vorba sensibila are un impact asupra familiei

 

E in regula acum, multumim.

Editat de Catalina Vutescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ieri s-au facut trei luni de cand Raducu a plecat dintre noi.

 

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, prieten drag!

 

Noi, cei de aici, vom face cumva ca memoria ta sa fie mereu vie!

 

R4F te saluta!

 

Lumea moto, ce care te-au cunoscut si cei care nu au avut acest prilej, te saluta si ei!

 

Ne este dor de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

Ce nu inteleg eu de unde si cu ce drept a luat ratb-ul datele celor implicati in accident? Cine li le-a dat? Si iarasi - cu ce drept? Numerele sa zicem ca le aflau uitandu-se la ele, dar restul? ASta odata. Si DOI, de ce nu ii cer bani soferitei vinovate?!

 

Despre dublu "epic fail"-ul scrisorii in sine, care ar trebui sa ajunga la TV si radio... nici nu mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg eu de unde si cu ce drept a luat ratb-ul datele celor implicati in accident? Cine li le-a dat? Si iarasi - cu ce drept? Numerele sa zicem ca le aflau uitandu-se la ele, dar restul? ASta odata. Si DOI, de ce nu ii cer bani soferitei vinovate?!

 

Despre dublu "epic fail"-ul scrisorii in sine, care ar trebui sa ajunga la TV si radio... nici nu mai zic.

Asa ceva numai la noi se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt sigur ca exista si o a doua parte a acestei "somatii"" in care exista o semnatura si un nume, altfel nu are nicio valoare legala.

Cineva ar trebui sa-i explice acelui dobitoc ca blocajul liniei troleibuzelor a fost din cauza accidentului, nu a parcat nimeni motocicleta sau masina acolo intentionat, si chiar si asa, Politia trimite amenda, nicidecum serviciul juridic RATB.

Mi se pare de-a dreptul stupid, daca nu cumva este o gluma proasta, atunci omul care a facut somatia asta ar trebui fortzat sa-si inghita propria scrisoare, asteptat s-o cace, apoi s-o inghita din nou.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sa aflam CINE a redactat nenorocita aia de decizie si propun sa il calcam in picioare dupa care sa il actionam in instanta ca ne am luxat gleznele.

nemernicii dracului!

daca se afla ceva de handicapatul care a luat decizia ma bag sa l schilodesc un pic suportind rigorile legii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pricep un lucru: daca el a fost nevinovat in acest accident (respectiva nu a acordat prioritate) de ce i s-ar imputa respectiva suma ca a stat troleul pe loc (e de porc oricum gestul RATB)? De asemenea, cel care a postat scrisoarea, de ce nu a lasat numele complet al celui care a semnat, plus anexa ? Sa il cunoastem si noi indeaproape pe respectivul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I dont mean to piss on anyone;s parade, but that fax came from RTFC. Care nu e RATB. PS: Numarul de fax e de la http://www.abonati.me/1025434/REGIONALA-DE-TRANSPORT-FEROVIAR-CALATORI-BUCURESTI

 

In plus, n-are data si semnatura.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I dont mean to piss on anyone;s parade, but that fax came from RTFC. Care nu e RATB. PS: Numarul de fax e de la http://www.abonati.me/1025434/REGIONALA-DE-TRANSPORT-FEROVIAR-CALATORI-BUCURESTI

 

In plus, n-are data si semnatura.

 

La fax iti setezi manual nr. de telefon si titlul. Poti seta si Guvernul Romaniei la expeditor, cu numarul 021.000.00.00 . Cel mai probabil aparatul de fax a fost al celor de la CFR sau este posibil ca reprezentantul legal sa folososesca un fax de-al lor sa trimita astfel de notificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i o chestie care imi aduce aminte de un profesor de drept care mi-a zis ca de datorii nu scapa nici mortii!Se pare ca avea dreptate, dar in cazul de fata mortul nu e vinovat de blocarea traficului ci vita care l-a omorat!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum probabil stiti, Raducu a primit somatie din partea RATB...

Le-am scris celor de la ratb pe adresa info@ratb.ro cu urmatorul text...

"Nu va pot spune buna ziua, fiindca nu va doresc o zi buna...va doresc o zi la fel de cacacioasa precum ati reusit sa ne-o faceti voi, nesimtitilor! Ati avut nesimtirea sa trimiteti acest proces verbal (atasat) unui bun prieten si coleg care in urma accidentului pe care il mentionati si-a pierdut viata! Asta da dovada de nesimtire si va asigur ca vom actiona toate parghiile posibile pentru a va face mediatizat grobianismul.

Comunitatea scafandrilor din Romania si comunitatea motociclistilor din Romania asteapta oficial scuzele voastre pentru acest act de proasta crestere.

Rares Gheorghe

Instructor NAUI #52723

Motociclist"

...am trimis in presa somatia si mailul dat de mine, dar as vrea sa cer o audienta juristului ratb pentru a vedea ce nu e in mintea lui/ei...luni cred ca o sa fac o vizita la sediul ratb, mai e cineva interesat?

ID mess rares_ares sau 0744.705.947

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum probabil stiti, Raducu a primit somatie din partea RATB...

Le-am scris celor de la ratb pe adresa info@ratb.ro cu urmatorul text...

"Nu va pot spune buna ziua, fiindca nu va doresc o zi buna...va doresc o zi la fel de cacacioasa precum ati reusit sa ne-o faceti voi, nesimtitilor! Ati avut nesimtirea sa trimiteti acest proces verbal (atasat) unui bun prieten si coleg care in urma accidentului pe care il mentionati si-a pierdut viata! Asta da dovada de nesimtire si va asigur ca vom actiona toate parghiile posibile pentru a va face mediatizat grobianismul.

Comunitatea scafandrilor din Romania si comunitatea motociclistilor din Romania asteapta oficial scuzele voastre pentru acest act de proasta crestere.

Rares Gheorghe

Instructor NAUI #52723

Motociclist"

...am trimis in presa somatia si mailul dat de mine, dar as vrea sa cer o audienta juristului ratb pentru a vedea ce nu e in mintea lui/ei...luni cred ca o sa fac o vizita la sediul ratb, mai e cineva interesat?

ID mess rares_ares sau 0744.705.947

te sun luni dimineata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...